banner1

Taşerona kadro geliyor! Ak Parti'den kamuda çalışan taşeronlara kadro sözü

Taşeron işçilerin hepsi kadroya alınacak mı? Taşeron işçiler her gün durumlarında yeni bir gelişme olup olmadığını kontrol ettiler. Taşeron işçiler için Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan bir müjde geldi. Açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu 1 Kasım'da yapılacak olan seçimin ardından taşeron sorununun tamamen biteceğini açıkladı.

Taşerona kadro geliyor! Ak Parti'den kamuda çalışan taşeronlara kadro sözü

Taşeron işçilerin hepsi kadroya alınacak mı? Taşeron işçiler her gün durumlarında yeni bir gelişme olup olmadığını kontrol ettiler. Taşeron işçiler için Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan bir müjde geldi. Açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu 1 Kasım'da yapılacak olan seçimin ardından taşeron sorununun tamamen biteceğini açıkladı.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Taşerona kadro geliyor! Ak Parti'den kamuda çalışan taşeronlara kadro sözü

Taşeron işçilere kadro verilecek mi? Taşeron işçilere Ak Parti'den yeni bir söz geldi. 7 Haziran seçiminden sonra Ak Parti taşeron işçilerin kadroya alınacağını açıklamıştı. Ak Parti seçim beyannamesi açıklandı. Ak Parti taşeron işçilere ikinci kez kadro sözü verdi. Ak Parti tek başına iktidar olduğu taktirde taşeron işçilerin kadro alarak kamuda çalışacağını açıkladı. 

Taşeron işçilere kadro verilecek mi? Taşeron işçiler uzun zamandır kadro bekliyordu. Taşeron işçilerin yıllardır beklediği haber dün geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı. Ak Parti seçim beyannamesinde taşeron işçileri yakından ilgilendiren bir vaat vardı. 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından taşeron işçilere kamuda çalışma imkanı verileceği açıklandı. 


Ak Parti seçim beyannamesi dün açıklandı. 7 Haziran seçim sonuçlarının ardından hükümet kurulamaması nedeni ile Türkiye 1 sene içinde ikinci kez seçime gidiyor. 1 Kasım'da yapılacak olan seçime çok az bir zaman kala partiler seçim beyannamesini açıkladı. Ak Parti seçim beyannamesinde gençlere müjde üstüne müjde geldi. Ak Parti seçim beyannamesinde ilk kez iş bulan gençlerin maaşı bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak vaadi herkesi şaşırttı. 
 

AK Parti'nin seçim bildirgesinden 'asgari ücret ve taşeron' sürprizi çıktı. Yarın açıklanacak bildirgede; asgari ücretin yükseltilmesi için vergilerin bir bölümünün devlet tarafından sübvanse edilmesi, belli özellikleri taşıyan taşeron işçilerin de kadroya alınması gibi vaatler yer alıyor. 

 

ARTIŞ YAPILACAK

AK Parti, seçim bildirgesini yarın yapılacak tanıtım töreninde kamuoyu ile paylaşacak. Bildirge, ekonomi ağırlıklı olacak. Memur, çalışan, emekli başta olmak üzere dar gelirlilere dönük vaatler ön plana çıkacak. Bildirgenin en önemli ayaklarını ise asgari ücretliler ve taşeron işçiler oluşturacak. Net bin lira olan asgari ücretin yükseltilmesi hedefleniyor. Bunun faturasının çalışanlara çıkmaması, işverenin yükselen maliyetler nedeniyle yeni işçi alımını durdurmaması için de önlem alınacak. 

 

DEVLET DESTEĞİ 

Asgari ücretten alınan vergilerin bir bölümünü devlet üstlenecek. Taşeron işçiler de bildirgede önemli yer tutacak. Sayıları 1 milyon 400 bini bulan taşeron işçiler ile ilgili hükümetin yaptığı iyileştirme çalışmaları seçimden sonra hayata geçirilecek. Devlette çalışanlardan belli şartları taşıyanların zaman içinde kadroya alınması da bildirgede yer alacak. 

AK PARTİDEN GENÇLERE VE TAŞERON İŞÇİLERİ MÜJDE
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladığı konuşmasında AK Parti'nin siftahsız dükkan kapatan esnafın, maaşı ile geçinmeyen memurun, okulu bitirdiğinde ne yapacağını kara kara düşünen gencin umudu olarak iktidara geldiğini söyledi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, beyannamesini açıklamasının ardından ilk mitingini 5 Ekim'de Samsun'da, ikincisini Erzurum'da gerçekleştirecek.

 

AK Parti iktidarı döneminde kamu maliyesi konusunda ortaya konan performansın yurtiçinde ve yurtdışında takdir topladığını belirten Davutoğlu, partisinin ekonomik vaatlerini şöyle sıraladı:

 

* Ekonomide şeffalık olacak

 

* Yeni gelir vergisi kanunu ve vergi usul kanunu yapılacak

 

* Reel ekonomide 4 ana başlıkta dönüşüm sağlanacak:

 

1. İleri teknoloji ve yüksek katma değere dayalı üretim yapılacak

 

2. İş ve yatırım ortamı iyileştirilecek

 

3. Adli ve idari yargıda uyuşmazlıklar daha hızlı çözülecek, İstanbul'da bir tahkim merkezi kurulacak

 

4. Bilgi toplumuna dönüşüm anlamında kamunun elektronik dönüşümü tamamlanacak

 

AİLE VE ÇOCUKLAR

 

Ailenin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayattan faydalanmaları sağlayacak Aile sosyal destek programı hayata geçirilecek.

 

Aile değerlerini öne çıkaran programlar teşvik edilecek.

 

Devlet koruması altındaki çocukların barınmasında koğuş sisteminden ev ortamına geçiş sağlanacak

 

Ev almak için konut hesabı açan vatandaşa yüzde 15 kamu katkısı sağlanacak.

 

Bütün annelere doğum hediyesi programı kapsamında ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, 3 ve üzeri çocuklar için 600 TL hediye verilecek

 

Çocukların çok yönlü kültür yapısına sahip olabilmesi için Türk masallarımızın çocukların bilinçlerine yerleşmesi için çalışmalar yapılacak

 

KADINLAR

 

Kadınların karar alma mekanizmalarına etkin şekilde katılmaları sağlanacak

 

Kadınların işgücü piyasasına katılması için iş modelleri hazırlanacak

 

Doğum izinlerinin memuriyet kıdeminde değerlendirilmesi konusunda çalışma yapılacak

 

Kadınlar ilk çocukta 2 ay, ikinci çocukta 4 ay, üçüncü ve sonraki çocukta 6 ay yarım gün çalışacak ancak tam ücret alacak. Bu süreler bittikten sonra kadınlar isterlerse yarı zamanlı ve yarı ücretli olarak çalışabilecek.

 

GENÇLER

 

İlk kez iş bulan gençlerin maaşı bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak

 

Lise ve üniversite mezunu gençlerin Genel Sağlık Sigortası (GSS) giderlerini 2 yıl boyunca gelir testine girmeksizin devlet karşılayacak

 

İş kurmak isteyen gençlere 50 bin lira nakdi yardım yapılacak, 100 bin lira faizsiz kredi verilecek

 

Gençlerde evliliği teşvik etmek amacıyla açılacak çeyiz hesabında biriktirilen paranın 5'te biri kadar devlet desteği verilecek

 

Seçilme yaşı 18'e indirilecek;

 

Gençlere sınırsız ücretsiz internet erişimi imkanı verilecek

 

ENGELLİLER

 

Engelsiz bir hayat için gerekli her türlü alt yapı oluşturulacak

 

Engellilerin gündüz ve yatılı bakımları için güvenli şekilde kalabilecekleri engelli yaşam merkezleri kurulacak

 

350 bin engellinin bilgi teknolojilerini kullanması sağlanacak

 

EMEKLİLER VE YAŞLILAR

 

Tüm emeklilere ayda 100 lira, yılda 1.200 lira ek ödeme yapılacak. Böylece tarım bağkurluları hariç bin liranın altında maaş alan emekli kalmayacak

 

Sosyal güvenlik destek primi kesintisi kalkacak

 

Emekliler aylık 250 lira taksitle TOKİ'den ev satın alabilecek

 

ESNAF

 

Esnafa düşük faizli kredi desteği devam edecek

 

Yatırımcıya sembolik kira bedeli karşılığı fabrika yapılıp verilecek

 

TARIM

 

Yemde ve gübrede KDV'yi kaldırılacak

 

Genç çiftçilere proje bazında 30 bin lira nakdi karşılıksız destek verilecek

 

Ürünlerini lisanslı depolarda muhafaza eden çiftçiye kira desteği sağlanacak

 

ASGARİ ÜCRET

 

Asgari ücret 1.300 TL'ye çıkacak

 

Yapılan işin tehlike sınıfına göre asgari ücret seviyesi değişecek

 

SAĞLIK

 

Sağlık çalışanlarının özlük hakları yeniden düzenlenecek

 

Bazı kanser türleri başta olmak üzere erken teşhis taramaları çoğaltılacak

 

EĞİTİM

 

Tüm okullarda tam gün eğitime geçilecek

 

Fatih projesiyle fırsat eşitliği sağlanacak

 

Ulusal öğretmen strateji belgesi yürürlüğe konacak

 

POLİSLER;

 

Polislerin 2.200 olan ek göstergeleri 3.000'e çıkarılacak

 

TAŞERON İŞÇİLER

 

Taşeron işçiler kamuda istihdam edilecek

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7