banner1

Köfteçine Etiler

Köfteçine Etiler
Sektör Yeme - İçme
İlan Tarihi 1 ay önce
Firma No 7
Telefon +0 (212) 287 47 47
Faks
Web Sitesi https://www.koftecineetiler.com
Adres Köfteçine Etiler Etiler Mah. Nispetiye Cad. Bebek Yokuşu Sok. G2 Etiler
İl/İlçe Etiler / İstanbul
Firma Hakkında

Meşhur Çine köftesinin tarihi 1900’lü yıllara dayanmaktadır. Merhum Tahsin Işık ve babası tarafından değişik ve farklı bir tat yaratma çabası ile uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkmıştır. Tahsin Işık, ilk olarak 1930 yılında açtığı lokanta ile bu eşsiz lezzeti insanlarla tanıştırmıştır.
Bu eşsiz lezzetin gerçek tarifini bilenlerin sayısı 50’yi geçmemektedir. Bunun nedeni ise Işık’ın tarifi bir sır olarak tutması ve herkesle paylaşmamasıdır. Bu sırrı bilen 50 kişi ise zaten Tahsin Işık’ın akrabaları ve yanında çalışanlarından başkası değildir.
Gelenekçiliği ile bilinen Çine her ne kadar çevresinde Fethiye, Marmaris gibi turistik alanlar olsa da imkanları değerlendirememiştir. 2000’li yıllarda ise yol üstü köfte ve çöp şiş lokantaları peş peşe açılmıştır. Böylece Çine köftesi yeterli düzeyde tanıtılmamış oldu.
Bu sebeple biz bu eşsiz lezzeti geniş kitlelere yaymak amacıyla Etiler Bebek Yokuşunda faaliyetimize başladık. Köfte anlayışınızı değiştirmek ve Çine köftesinin hak ettiği değerini bulması için usta aşçı ve yardımcılarımızla bundan böyle hizmetinizdeyiz.
.

banner8

banner22

banner7

banner25