banner1

21 Ekim hava durumu Ankara-İstanbul-İzmir-Konya son hava tahminleri (kar ne zaman yağacak)

Bugün hava nasıl olacak? 21 Ekim günü hava durumunu merak edenler için en güncel hava durumunu haberimizde derledik. Ankara ve İstanbullular bugüne yağmur ile uyandılar. Türkiye genelinde hava sıcaklıkları bugünden itibaren düşüş göstermeye başlayacak. Perşembe gününden itibaren şiddetli yağışlar tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak. 21 Ekim hava durumu haberimizin devamında sizlerle.

21 Ekim hava durumu Ankara-İstanbul-İzmir-Konya son hava tahminleri (kar ne zaman yağacak)

Bugün hava nasıl olacak? 21 Ekim günü hava durumunu merak edenler için en güncel hava durumunu haberimizde derledik. Ankara ve İstanbullular bugüne yağmur ile uyandılar. Türkiye genelinde hava sıcaklıkları bugünden itibaren düşüş göstermeye başlayacak. Perşembe gününden itibaren şiddetli yağışlar tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak. 21 Ekim hava durumu haberimizin devamında sizlerle.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
21 Ekim hava durumu Ankara-İstanbul-İzmir-Konya son hava tahminleri (kar ne zaman yağacak)

Hava durumu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 21 Ekim Çarşamba gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol ettiler. Hava sıcaklıkları bu haftadan itibaren düşüş göstermeye başlıyor. Yazın tüm Türkiye'ye yakıp kavuran El Nino kışın tüm yurdu donduracak. Son elli yılın en soğuk kışını bu sene yaşayacağız. 21 Ekim hava durumu haberimizin devamında sizlerle. 

21 Ekim hava nasıl olacak? Hava sıcaklıkları bugünden itibaren düşüş göstermeye başlayacak. Yazın yanıp kavurulan Türkiye yakında donmaya hazırlanıyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran El Nino yakında Türkiye'yi etkisi altına alacak. Son 50 yılın en sıcak yazını geçiren Türkiye son yılların en soğuk kışını yaşamaya hazırlanıyor. El Nino'nun Türkiye'ye giriş yapması ile birlikte yağışların artacağı sel afetlerinin olacağı açıklandı. Perşembe gününden itibaren yağışların başlayacağı açıklandı. 
 

Hava durumu raporları açıkladı meteoroloji uyardı. İstanbul hava durumu dün gece başlayan sağanak yağışın etkisinde. Sabah saatlerinde etkisini arttıran şiddetli yağış gün içinde aralıklarla devam edecek. Bugün istanbul hava durumu en yüksek sıcaklık değeri 18 derece olacak. Yağışlar yeni haftaya kadar devam edecek. 22 Ekim Perşembe ve 23 Ekim cuma günü İstanbul için tehlikeli bir gün olacak. Yağış şiddetlenecek kuvvetli rüzgar etkisini arttıracak Bünyamin Sürmeli açıkladı.

 

İSTANBUL HAVA DURUMU

 

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı 3 ila 5 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor

 

Kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, zamanla kuvveti (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

 

BÜNYAMİN SÜRMELİ UYARDI! YARIN TEHLİKELİ GÜN

Ana Haber'de Nevşin Mengü'nün konuğu olan CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, bu hafta içinde Marmara ve Ege Bölgesi'nde aşırı yağışların başlayacağını belirterek, perşembe gününü tehlikeli gün olarak ifade etti. Sürmeli, perşembeden sonraki üç gün boyunca aşırı yağış, sel riski ve yıldırım konusunda dikkat edilmesi konusunda yerel yöneticilere uyarıda bulundu. "İstanbul perşembe ve cuma günü kuvvetli yağış alacak" diyen Bünyamin Sürmeli, "Bu yıl El Nino yılı" dedi.

 

ANTALYA MUĞLA ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI!

Yağışlar, 22 Ekim Perşembe günü Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ile İstanbul, İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli, 23 Ekim Cuma günü ise Marmara'nın batısı, kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Antalya ve Muğla illerinde aşırı olabilecek.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, çarşamba günü Trakya'dan başlayarak, hafta sonuna kadar yağışlarla ülke genelinde azalacak.

Rüzgar, perşembe, cuma ve cumartesi günü Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, cuma günü Batı Akdeniz kıyılarında güneydoğudan kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esecek.

 

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL?

Ülkemizin bugün  Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Çarşamba günü ülkemizin batı kesimlerinde başlayacak yağışlı havanın, önümüzdeki hafta başına kadar ülkemizin büyük bir bölümünde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

 

21.10.2015 Çarşamba günü; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

 

22.10.2015 Perşembe günü; yağışlı sistemin ülkemizin iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de) etkili olacağı tahmin ediliyor.

 

23.10.2015 Cuma günü; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısının yağmurlu ve sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

 

Hafta sonunda da ülkemizin büyük bir bölümünde etkili olacak yağışlı sistemin, önümüzdeki hafta başında güney ve doğu kesimlerinde etkisini devam ettireceği tahmin ediliyor.

 

Yağışlı sistemin, 22.10.2015 Perşembe günü Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir) ile İstanbul, İzmir, Muğla ve Antalya çevrelerinde kuvvetli; 23.10.2015 Cuma günü ise Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare); Antalya ve Muğla illerinde aşırı (100 kg/metrekare üzeri) yağışlara neden olacağı bekleniyor.

 

Şiddetli ve aşırı yağışlar sebebiyle meydana gelebilecek ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının, Çarşamba günü Trakya'dan başlayarak, hafta sonuna kadar yağışla birlikte ülkemiz genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın; Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden; Cuma günü Batı Akdeniz kıyılarında güneydoğu yönlerden, kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

İSTANBUL HAVA DURUMU METEOROLOJİ SON RAPORU 

 

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Mardin ve Şırnak, öğle saatlerinde Şırnak, Van ve Hakkari, gece saatlerinde Trakya, Çanakkale ile İstanbul'un Avrupa yakasının batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Tekirdağ çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgarın ise güney ve batı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yönlerden hafif, ara sıra orta zamanla kuzeybatı kesimlerde yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

ANKARA, İZMİR VE ANTALYA HAVA DURUMU

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu 24

İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Avrupa yakasının batı kesimleri sağanak yağışlı 22

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 26

Adana: Parçalı bulutlu 31

Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 27

Samsun: Parçalı bulutlu 21

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 16

Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu 26
 

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin genelinin parçalı  yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Mardin ve Şırnak, öğle saatlerinde Şırnak, Van ve Hakkari, gece saatlerinde Trakya, Çanakkale ile İstanbul'un Avrupa yakasının batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Tekirdağ çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olması beklenmiyor. Rüzgarın güney ve batı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yönlerden hafif, ara sıra orta zamanla kuzeybatı kesimlerde yer yer kuvvetli (30-40 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

 

Marmara Bölgesi'nde hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Trakya, Çanakkale ile İstanbul'un Avrupa yakasının batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusu ile Tekirdağ çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bugün hava sıcaklıklarının Bursa ve Kırklareli'de 25 derece, İstanbul'da 22 derece, Çanakkale'de ise 24 derece olması bekleniyor.

 

Ege Bölgesi'nde hava durumunun parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Bugün sıcaklıkların Afyonkarahisar'da 24 derece, Manisa'da 28 derece, Denizli'de 27 derece, İzmir'de ise 26 derece olacağı tahmin ediliyor.

 

Akdeniz Bölgesi'nde hava durumunun  az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bugün sıcaklıkların Adana'da 31 derece, Antalya'da 27 derece, Hatay'da 29 derece, Isparta'da ise 25 derece olması bekleniyor.

 

İç Anadolu Bölgesi'nde hava durumunun az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Bugün sıcaklıkların Eskişehir, Çankırı ve Konya'da 25 derece, Ankara'da ise 24 derece olacağı tahmin ediliyor.

 

Batı Karadeniz'de hava durumunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Sıcaklıkların Düzce'de 24 derece, Bolu'da 23 derece, Sinop'ta 21 derece, Karabük'te ise 25 derece olması bekleniyor.

 

Orta ve Doğu Karadeniz'de hava durumunun parçalı ve az bulutlu, doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de sıcaklıkların Amasya'da 25 derece, Ordu'da 23 derece, Samsun'da 21 derece, Trabzon'da ise 20 derece olması bekleniyor.

 

Doğu Anadolu'da hava durumunun parçalı ve az bulutlu, zamanla güneydoğu kesimlerinin çok bulutlu, sabah saatlerinde Şırnak, öğle saatlerinde Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin hafif olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bugün sıcaklıkların Erzurum'da 16 derece, Hakkari'de 18 derece, Kars'ta 15 derece, Malatya'da 21 derece olması bekleniyor.

 

Güneydoğu Anadolu'da hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Mardin çevrelerinin sağanak ve gök gürülütülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bugün hava sıcaklıklarının Diyarbakır ve Siirt'te 26 derece, Gaziantep'te 27 derece, Şanlıurfa'da ise 31 derece olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7