Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: “Neden Türkiye’den Kaçıyorsunuz?”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bursa’da konuşma yaptı. Kurtulmuş, Türkiye olarak sadece terör örgütleriyle mücadele etmiyoruz. İşte görüyorsunuz, PKK’nın kaçak bir milletvekili Avrupa’daki falanca salonlarda siyasi faaliyette bulunuyor. Madem siyasi faaliyette bulunmayı o kadar istiyorsun, neden Türkiye’den kaçıyorsun?" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: “Neden Türkiye’den Kaçıyorsunuz?”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bursa’da konuşma yaptı. Kurtulmuş, Türkiye olarak sadece terör örgütleriyle mücadele etmiyoruz. İşte görüyorsunuz, PKK’nın kaçak bir milletvekili Avrupa’daki falanca salonlarda siyasi faaliyette bulunuyor. Madem siyasi faaliyette bulunmayı o kadar istiyorsun, neden Türkiye’den kaçıyorsun?" dedi.

16 Kasım 2016 Çarşamba 16:47
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:  “Neden Türkiye’den Kaçıyorsunuz?”
Kurtulmuş, yaptığı konuşmalarda sözlerine şöyle devam etti:
"Devlet olarak kararlı bir şekilde üzerlerine gidiyoruz ve bu terör faaliyetlerinde bulunan örgütlerin kökünü kurutmadan da bu operasyonlarımıza son vermeyeceğiz. Artık hiçbir örgüt, arkasında kim olursa olsun, nereden ne destek alırsa alsın, Türkiye’ye karşı terör vasıtasıyla zarar veremeyecektir. Bu noktaya karşı da hızla ilerliyoruz.

Numan Kurtulmuş, terör örgütlerinin birkaç bin militandan ibaret olmadığının üzerinde durarak konuşmalarına devam etti:
Türkiye olarak sadece terör örgütleriyle mücadele etmiyoruz. İşte görüyorsunuz, PKK’nın kaçak bir milletvekili Avrupa’daki falanca salonlarda siyasi faaliyette bulunuyor. Madem siyasi faaliyette bulunmayı o kadar istiyorsun, neden Türkiye’den kaçıyorsun? Siyasi faaliyetlerde bulunmak demek, terör örgütü mensuplarına destek vermek demek değildir. HPD’li milletvekillerinin gözaltına alınması süresince Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı bir algı operasyonu var. ‘Türkiye’de siyasete baskı yapılıyor.’ Avrupa’da bazı aklıevveller bu propaganda ile Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Biz bir taraftan bu adamların elinden silahı almak için mücadele ediyoruz, halkımızı terörün kıskacından kurtarmaya çalışıyoruz, bir taraftan da Avrupa'daki, yurt dışındaki algı operasyonları ile boğuşuyoruz."
Kurtulmuş Diyarbakır’da 4 Kasım’da yapılan haince bombalı sardırıda hayatını kaybedenleri hatırlatarak sözlerine devam etti:

"Daha neyin ne olduğu belli olmadan, Türkiye’de de faaliyette bulunan uluslararası bir ajans, hemen haber geçti, 'Bu bombalı saldırıyı DEAŞ yaptı' diye. Arkasından birkaç saat sonra Valilik, 'PKK’lıların telsiz konuşmaları dinlendi ve o konuşmalarda PKK’lıların bu işi yaptığı belli oldu.' şeklinde açıklama yaptı. Arkasından, PKK’ya yakın bir internet sitesi üzerinden yayın yapıldı ve arkasından da TAK, yani PKK’nın kolu olan bir örgüt, 'Bu işi biz yaptık' diye üstlendi. Ama şu aceleye bir bakar mısınız? Uluslararası bir haber ajansı, PKK’nın üstündeki yükü almak için hemen diyor ki ‘Bunu PKK yapmadı, başka bir terör örgütü yaptı.’ Daha anlamadan, araştırmadan... Dolayısıyla çok taraflı bir mücadele ile karşı karşıyayız. Algı operasyonlarıyla Türkiye köşeye sıkıştırılmaya çalışılıyor. Teröre destek, içeride ve dışarıda veriliyor. Terör örgütlerine silah verenler, şimdi siyasi destek de veriyorlar ve bunları da gizlemiyorlar. Dolayısıyla burada hep beraber el ele, kol kola bu mücadeleyi sürdüreceğiz ve inşallah en kısa zamanda Türkiye bütün terör örgütlerinden temizlenecektir.”
15 Temmuz darbe girişimini hakkında sözlerine devam eden Kurtulmuş:

“Sivil görünüm altında 40 senedir milletin arasına gizlenmiş olan FETÖ’nün, 15 Temmuz’da bu topraklardaki en ağır ihanetlerden birisini yaşatmaya çalıştığını, milletin kararlılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetiyle bu darbenin önlendi. Ne kadar sürerse, kaç yıl sürerse sürsün, bu mücadeleyi vereceğiz. Bu mücadelede de sizlerin, halkımızın, sivil toplumun, Türkiye’nin kanaat önderlerinin desteğine ihtiyacımız var. Bu mesele sadece bir tek partinin işi değil, bütün Türkiye’nin işidir. Devlet, bu devlet düşmanı örgütten temizlenecektir” dedi.

Türkiye’nin Suriye ve Musul arasındaki gelişmelerden bahseden Kurtulmuş:
Ne kadar sürerse, kaç yıl sürerse sürsün, bu mücadeleyi vereceğiz. Bu mücadelede de sizlerin, halkımızın, sivil toplumun, Türkiye’nin kanaat önderlerinin desteğine ihtiyacımız var. Bu mesele sadece bir tek partinin işi değil, bütün Türkiye’nin işidir. Devlet, bu devlet düşmanı örgütten temizlenecektir. Geçmişte çok daha zor dönemleri aşmış bir milletin çocukları olarak bunların hepsini aşacağız ve yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Türkiye’ye yapılacak en büyük düşmanlığın, bu milletin arasına ayrılık gayrılık sokmak olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “Bütün farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz.  Birliğimizi, dirliğimizi ortak menfaatlerimiz etrafında toparlayacağız. Kim bizim için ayrılık şarkısı söylüyorsa o şarkıya kulak vermeyeceğimiz gibi o şarkıları da söyletmeyeceğiz, dinletmeyeceğiz. Dolayısıyla bizim için eğer söyleyecek şey varsa; birlik, barış, adalet ve hakkaniyet türküleridir. Bu istikamette bir araya geleceğiz.” şeklinde konuştu.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner37