banner1

Berat Albayrak kimdir? Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak kaç yaşında ne bakanı oldu

Berat Albayrak kimdir? Yeni kabinenin açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Enerji bakanı oldu. Berat Albayrak'ın Başbakan yardımcısı olması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Enerji bakanı oldu. Dr. Berat Albayrak, Türk iş adamı ve Çalık Holding CEO'sudur. 2015 yılı Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. bölge 6. sıra AK Parti Millet vekili adayı olup, seçilmiştir. Berat Albayrak hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle.

Berat Albayrak kimdir? Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak kaç yaşında ne bakanı oldu

Berat Albayrak kimdir? Yeni kabinenin açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Enerji bakanı oldu. Berat Albayrak'ın Başbakan yardımcısı olması bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Enerji bakanı oldu. Dr. Berat Albayrak, Türk iş adamı ve Çalık Holding CEO'sudur. 2015 yılı Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. bölge 6. sıra AK Parti Millet vekili adayı olup, seçilmiştir. Berat Albayrak hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Berat Albayrak kimdir? Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak kaç yaşında ne bakanı oldu

Dr. Berat Albayrak, Türk iş adamı ve Çalık Holding CEO'sudur. 2015 yılı Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. bölge 6. sıra AK Parti Millet vekili adayı olup, seçilmiştir.

 

Biyografi

Yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlayan Albayrak, New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA yapmıştır. 1996 yılından itibaren profesyonel meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılından beri Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD'den Türkiye'ye dönen Albayrak holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanmıştır.[3] Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı.

 

12.Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, [4] iki çocuk babasıdır. Abisi olan Serhat Albayrak ise Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO'luğu görevini yürütmektedir.
 

İŞTE YENİ KABİNE

 

Başbakan - Ahmet Davutoğlu

 

Başbakan - Ahmet Davutoğlu

 

Başbakan Yardımcısı - Numan Kurtulmuş

 

Başbakan Yardımcısı - Mehmet Şimşek

 

Başbakan Yardımcısı - Yalçın Akdoğan

 

Başbakan Yardımcısı - Tuğrul Türkeş

 

Başbakan Yardımcısı - Lütfi Elvan

 

İçişleri Bakanı - Efkan Ala

 

Dışişleri Bakanı - Meclüt Çavuşoğlu

 

Adalet Bakanı - Bekir Bozdağ

 

Avrupa Birliği Bakanı - Volkan Bozkır

 

Ekonomi Bakanı - Mustafa Elitaş

 

Maliye Bakanı - Naci Ağbal

 

Kalkınma Bakanı - Cevdet Yılmaz

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı - Bülent Tüfekçi

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı - Sema Ramazanoğlu

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı - Fikri Işık

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı - Süleyman Soylu

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı - Erol Kaya

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı - Berat Albayrak

 

Gençlik ve Spor Bakanı - Akif Çağatay Kılıç

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı - Faruk Çelik

 

Kültür ve Turizm Bakanı - Mahir Ünal

 

Milli Eğitim Bakanı - Nabi Avcı

 

Milli Savunma Bakanı - İsmet Yılmaz

 

Orman ve Su İşleri Bakanı - Veysel Eroğlu

 

Sağlık Bakanı - Mehmet Müezzinoğlu

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı -  Binali Yıldırım

 


NTV CANLI YAYIN DAVUTOĞLU AÇIKLAMA YAPIYOR
 

64. hükümetin ne zaman kurulacağı ve bakanlar listesinin ne zaman açıklanacağı merak edilmeye başlandı. Başbakan Davutoğlu'nun bugün yeni kabineyi açıklaması bekleniyor. Fakat Başbakan Davutoğlu'ndan henüz yeni hükümet ve kabine hakkında açıklama gelmedi. Yeni kabinenin 24 Kasım Salı günü öğleden sonra açıklanması bekleniyor. Yeni 10 bakanlık ise 64. hükümetin kurulmasının ardından faal hale gelecek. 

 

Ankara'daki yeni kabine kulisleri

HaberTürk'ten Bülent Aydemir'in haberine göre AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında hükümet kurulma süreçlerinde bir teamül oluştuğunu vurgulayan kaynaklar, bu teamüllerin yine işletileceğini, bölge ve il dengesi kriterinin de mutlaka göz önünde bulundurulacağını söylüyor.

 

'Rekor orana ulaşan illerin vekilleri bakanlık konusunda bir adım önde'

 

'Rekor orana ulaşan illerin vekilleri bakanlık konusunda bir adım önde'

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük kentlerin ‘tek bakan’ kriterinden istisna tutulacağını belirten kaynaklar, 11’in üzerinde milletvekili çıkarılan illerden 1’den fazla bakan olabileceğini ifade ediyor. 

 

1 Kasım’da rekor oy oranına ulaşan illerin milletvekillerinin de, bakanlık konusunda bir adım önde oldukları dile getiriliyor. Kabinenin şekillenmesinden sonra AK Parti yönetimi de yeniden belirlenecek, parti yönetiminden bakanlıklara kaydırılan isimlerin yerlerine atama yapılacak. 

 

Meclis komisyon başkanlıkları içinse, 4 ve üzerinde milletvekili çıkarılan illerden isimler belirlenmesi bekleniyor.

 

Kapsamlı görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun Salı gününden bu yana yoğun programları nedeniyle, kabine üzerinde ikili istişareye pek fazla zaman bulamadıkları, o nedenle görüşmenin kapsamlı ve detaylı olacağı vurgulanıyor.

 

AKP kulislerine yansıyan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan Davutoğlu’nun ekonomi yönetiminin başına getirmek istediği Ali Babacan’a itirazını kaldırmadığı konuşuluyor.

'Babacan'ın kabinede yer almama olasılığı yüksek'

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın aktardığı kulis haberine göre Erdoğan’a yakın bir AKP kurmayı, “Cumhurbaşkanı, Babacan’ın milletvekili adayı yapılmamasını da istemişti. Ancak Davutoğlu’nun ısrarı üzerine aday yapılmasını kabul etti. Ama bunu kabul ederken ekonomi yönetiminin başına getirilmesi konusuna vize vermedi. Cumhurbaşkanı, aynı düşüncesini koruyor. Babacan’ın kabinede yer almama olasılığı çok yüksek” görüşünü dile getirdi. 

 

Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın ekonominin patronluğuna getirilmesini istediğini kaydeden AKP kurmayı, “Davutoğlu da Albayrak’ı istemiyor. Cumhurbaşkanı’nın Albayrak dışında ekonomi yönetimi için düşündüğü isimler var. Ancak önceliği Albayrak. Eğer bu konuda bir anlaşmaya varılamazsa üçüncü bir isim de gündeme gelebilir. Ancak burada belirleyici olacak kişi Cumhurbaşkanı” değerlendirmesini yaptı.

RAVZA KAVAKÇI KİMDİR? 

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 1. Bölge 9 .sıra Adayı.Dr. Ravza Kavakcı Kan doktora eğitimini Türkiye’nin rol modelliği kavramını temsil gücü aşısından Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde inceleyen tez çalışması ile Washington DC’deki Howard Universitesi’nde tamamladı (2013). Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları yüksek lisansı (2008) ve Dallas’daki Teksas Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği lisansı (1993) olan Kavakcı Kan Türkiye’nin ilk elektronik bilet sistemi olan AKBİL Projesi mühendis ekibinde ve Müşteri Hizmetleri kurucu şefi olarak Belbim A.Ş.’de profesyonel hayata başladı (1994). 2008’de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği’nden fon alan ilk projesinde proje koordinatörü olarak çalıştı. Doktora sürecinde iki kitap bölümü yazmış olan Kavakcı Kan halen Istanbul Ulaşım A.Ş. Proje Müdürlüğü’nde çalışmakta ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Amerikan Dış Politikası, Ortadoğu Politikası, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, Uluslararası İlişkilerde Göç Sorunu ve Uluslararası Örgütler derslerini vermektedir. Akademik ilgi alanları arasında Oryantalizm, postkolonyal düşünce, discourse çalışmaları yani sira Türkiye’nin Avrupa Birliği, Ortadoğu ve Amerika ile ilişkileri gelmektedir. Ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara Koleji’nde tamamlamış olan Kavakcı Kan 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi İstanbul Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanlığını yürüttü. 1999 seçimlerinde Bahçelievler belediye meclis üyesi adayıyken aynı zamanda il teşkilatı görevlendirmesi ile İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Merve Kavakcı’nın seçim kampanyasını yürüttü. Uskudar Universitesi Postkolonyal Calismalar Arastirma ve Uygulama Merkezi Yonetim Kurulu uyesi olmanin yani sira birçok sivil toplum örgütünde çalışma yapti. Dr. Ravza Kavakcı Kan, Dr. Osman Kan ile evli ve Erva Kan’in annesidir.

Yeni kabine ve yeni bakanlar için bugün gözler Beştepe'deki kritik randevudaydı. Yeni bakanlar kurulu listesini Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a götürdü ve Erdoğan listeyi onayladı.  Davutoğlu'nun  yeni bakanları saat 13.40'ta açıklaması bekleniyor. 

Günlerdir beklenen Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kirik görüşmesi bugün saat 11.50'de gecikmeli olarak başladı ve saat 13.15'te sona erdi. Erdoğan 64. hükümeti onayladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

LİSTEDE SÜRPRİZ İSİMLER

Erdoğan- Davutoğlu görüşmesi sürerken kulislere yeni bakanlar kurulu listesinden isimler sızdı. İddaya göre,Faruk Çelik Tarım Bakanı, Çağatay Kılıç Spor Bakanı, Mahir Ünal Kültür ve Turizm Bakanı, Süleyman Soylu Çalışma Bakanı oldu.

Yeni kabine görüşmesi bugün Beştepe'de gerçekleşiyor. Dün gün boyu yeni bakanları belirlemek için çalışan Davutoğlu yeni kabine listesini oluşturdu.

İşte o liste ile Beştepe'ye çıkan Davutoğlu seçtiği isimler için Cumhurbaşkanı'ndan onay alacak.

Ankara'da gözlerin çevrildiği Beştepe'den onay alacak olan Davutoğlu 64'uncü hükümetin yeni kabinesini açıklayacak.

YENİ BAKANLAR KİMLER OLACAK?


Yeni kabinede içişleri bakanı, dışişleri ve ekonomi bakanları için sürpriz isimler konuşuluyor.

 

En çok merak edilen ise Ali Babacan'ın yeni bakanlar kurulunda hangi koltukta oturacağı. Dışişleri Bakanlığı için de ismi geçen Ali Babacan konusunda büyük sürprizler yaşanabilir. İçişleri Bakanlığı'ndan Efkan Ala ismi telaffuz edilirken MEB için Nabi Avcı kesin gibi.

Yeni Maliye bakanı hakkında ise yine süpriz olabilir. Ekonomide 'tek adam' yerine mini bir kabine oluşturmak isteyen Ahmet Davutoğlu'nun seçimlerini de buna göre yaptığı bildiriliyor.

BERAT ALBAYRAK YENİ KABİNEDE VAR MI?


Yeni kabinede en çok merak edilen nokta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın bakanlık koltuğu alıp almayacağı. Berat Albayrak'ın ismi Ekonomi bakanlığı için geçiyordu. Ahmet Davutoğlu'nun yeni bakanlar kurul listesi çıktığında bu konuda da sürpriz yaşanabilir.

YENİ KABİNE BAKANLARI


64'uncü hükümetin kabinesinde yeri sağlam gibi görünen isimlerden biri Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanı Taner Yıldız. Mehdi Eker'in ismi yeni Tarım Bakanı olarak geçerken, Recep Akdağ'ın da Sağlık Bakanı olabileceği bildiriliyor. 

YENİ KADIN BAKANLAR KİM OLACAK?


Yeni kabinede ilk kez iki kadın bakanın yer alması bekleniyor. Şimdiye kadar hep tek kadın bakan yer alıyordu. Peki yeni dönemde kadın bakanlar arasında başörtülü isim olacak mı? Kulislerde bu yönde sürpriz yaşanabileceği konuşuluyor.

3 DÖNEMLİKLERDEN BAKAN VAR MI?

 

Yeni dönemde üç dönemlik olup, bu kez parlamentoya giren 23 milletvekili var. Özgül ağırlığı yüksek isimler. Üç dönemlik isimlerden bir bölümünün bakan olması bekleniyor. En çok ismi geçen ise Binali Yıldırım.

KULİSLERDE DOLAŞAN YENİ BAKANLAR KURULU LİSTELERİ

 

Yeni Bakanlar kurulu için kulislerde iki ayrı liste dolaşıyor. İşte AK Parti kulislerinde elden ele dolaşan yeni bakanlar listesi;

LİSTE 1

Başbakan Yardımcıları: Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Binali Yıldırım, Cemil Çiçek (Sözcü), Berat Albayrak (Ekonomi), 

Orman ve Su İşleri Bakanı: Süleyman Soylu, 

Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ, 

İçişleri Bakanı: Efkan Ala, 

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Erol Kaya, 

Avrupa Birliği Bakanı: Metin Külünk, 

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu, 

Gümrük Bakanı: Nurettin Canikli, 

Ulaştırma Bakanı: Lütfi Elvan, 

Bilim ve Sanayi Bakanı: Fikri Işık, 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Taner Yıldız, 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Ayşe Köseoğlu,

Sağlık Bakanı: Recep Akdağ, a

Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı, 

Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz, 

Maliye Bakanı: Dr. Mehmet Muş, 

Milli Savunma Bakanı: Emrullah İşler, 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Galip Ensarioğlu, 

Ekonomi Bakanı: Dr. Hasan Sert, 

Gençlik ve Spor Bakanlığı: Çağatay Kılıç, Gıda, 

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: Veysel Eroğlu, 

Kültür ve Turizm Bakanlığı: Ömer Çelik

LİSTE - 2-

Başbakan Yardımcıları: Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Cevdet Yılmaz, Cemil Çiçek, 

Dışişleri Bakanı: Ali Babacan, 

İçişleri Bakanı: Efkan Ala, 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Binali Yıldırım 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak (Ekonomiden sorumlu başbakan yardımcılığıyla ilgili ismi geçiyor), 

Gümrük Bakanı: Nurettin Canikli (Adı Maliye Bakanlığı'na da geçiyor), Gençlik ve Spor Bakanı: Ali Sarıkaya, 

Maliye Bakanı: Naci Ağbal, 

AB Bakanı: Volkan Bozkır, 

Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ, 

YENİ EKONOMİ BAKANI KİM OLACAK?

 

İddialara göre Ekonomide yeni bir modele geçilecek ve bir nevi 'mini ekonomi' kabinesi oluşturulacak. Bu yeni sistemde ekonomin patronu da Başbakan Ahmet Davutoğlu olacak. Mini kabine doğrudan Başbakan'a bağlı olarak çalışacak. Başbakan hem ekonominin patronu, hem kaptanı olacak. Böylece ekonomin patronu Ali Babacan mı olacak, yoksa Berat Albayrak mı gelecek sorusu da böylece ortadan kalkacak. Belki mini kabinede yer alacaklar ama ekonominin patronu Başbakan olacak.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25