Bugün bankalar açık mı? Arefe günü banka ve PTT şubeleri açık olacak mı? 22-23 Eylül

Bugün banka ve PTT şubeleri açık mı? Binlerce kişi bugün banka ve PTT şubelerinin açık olup olmadığını merak ediyor. 18 Eylül günü bayram tatilinin başlaması nedeni ile banka ve PTT şubelerinin tatil olduğu düşünülüyordu fakat gelen açıklama ile birlikte herkesin yüzü güldü. Banka ve PTT şubeleri bugün tüm gün çalışacaklar. Arefe günü Banka ve PTT şubelerinin yarım gün çalışacağı açıklandı.

Bugün bankalar açık mı? Arefe günü banka ve PTT şubeleri açık olacak mı? 22-23 Eylül

Bugün banka ve PTT şubeleri açık mı? Binlerce kişi bugün banka ve PTT şubelerinin açık olup olmadığını merak ediyor. 18 Eylül günü bayram tatilinin başlaması nedeni ile banka ve PTT şubelerinin tatil olduğu düşünülüyordu fakat gelen açıklama ile birlikte herkesin yüzü güldü. Banka ve PTT şubeleri bugün tüm gün çalışacaklar. Arefe günü Banka ve PTT şubelerinin yarım gün çalışacağı açıklandı.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Bugün bankalar açık mı? Arefe günü banka ve PTT şubeleri açık olacak mı? 22-23 Eylül

Bugün banka ve PTT şubeleri akşam saat 17:00'ye kadar hizmet verecekler. Banka ve PTT şubeleri 23 Eylül Arefe günü yarım gün çalışacaklar.  Bayram tatiline bir kaç gün kala pek çok kişi bayram sonuna iş bırakmak istemiyor. Alım satım işi olanlar noterlerin açık olup olmadığını merak etmeye başladı. Noterler 23 Eylül Çarşamba günü öğleden sonraya kadar çalışacaklar. 22 Eylül Salı günü noter işlemlerinizi tüm gün boyunca yaptırabilirsiniz. 23 Eylül Arefe günü noterler yarım gün çalışacaklar. 


Bayram tatilinin uzatılması ile birlikte binlerce kişi noter ve bankaların açık olup olmadığını merak etmeye başladı. Bayram öncesinde alım satım yapmak isteyenler yada resmi işleri olanlar noterlerin 22-23 Eylül tarihinde çalışıp çalışmadığını araştırıyor. Bayram tatili 18 Eylül günü başladı fakat Noter ve bankalar 22-23 Eylül günü çalışacaklar. Noterler 22 Eylül günü tam gün 23 Eylül Arefe günü yarım gün çalışacaklar. 
 

Bugün en fazla merak edilen konulardan biri de bankalar gibi PTT gibi kurumların açık olup olmayacağı. Vatandaşlar açısından zorunlu ödemelerin yapılabilmesi için bankaların açık olup olmaması çok önemli oluyor. 

 

Kamuda geçen hafta cuma günü itibari ile başlatılan Kurban Bayramı aslında idari izin kapsamına giriyor. Bu nedenle idari izinle resmi izin farklı oluyor. Resmi izinde tüm kurumlar tatil kapsamına girdiği için sadece ek mesai ile isteyen işyerlerini açabiliyor. 

 

Oysa idari izinde sadece isteyen izin verebiliyor ama her iş yeri çalışma saatlerinde istediği gibi iş hayatına devam edebiliyor. 

 

Bu nedenle bankalar hem bugün hem de yarın öğlene kadar çalışma süresi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Hatta kamu bankaları bile yarın öğlene kadar açık olarak tüm işlemleri gerçekleştirerek vatandaşa hizmet edecek.

 

PTT'de durum

 

Birçok kamu kurumunda olduğu gibi PTT'de de tüm personel izinli olmadığı gibi tüm persdonel de çalışmaya devam etmiyor. Bu gibi bir çok kamu kurumunda faaliyetleri aksatmayacak kadar personel işe gelirken diğer personel idari izin haklarını kullanabiliyor.


BANKA VE PTT ŞUBELERİ AÇIK MI

Bugün bankalar açık mı? Kurban bayramı tatili 18 Eylül Cuma günü başladı. Milyonlarca kişi bugün bankaların açık olup olmadığını merak etmeye başladı. Kurban bayramında para transferi yapacak yada gelen parayı çekecek olanlar için banka ve PTT şubeleri 21- 22 Eylül günü tüm gün çalışacaklar. Bugün banka ve PTT şubeleri tam gün çalışacaklar. 22 Eylül Salı günü de banka ve PTT şubeleri tüm gün açık olacak. Arefe günü banka ve PTT şubeleri yarım gün çalışacaklar. 

 

Arefe günü bankalar yarım gün açık olacak

 

Bayram tatilinde bankalar, 21 ve 22 Eylül tarihlerinde tam gün çalışacak ve hizmet verecek. Arefe günü olan 23 Eylül’de ise bankalar, yarım gün çalışacak.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı. Buna göre kamu kurumlarında çalışanlar bayram tatiline bu haftasonunda başlayıp 28 Eylül Pazartesi iş başı yapacak. Bankalar ise 21-22 Eylül tarihlerinde tam gün, 23 Eylül'deki arife günü ise yarım gün açık olacak.
 

Başbakanlık'tan konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Kurum yöneticilerince, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla  kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar,  21 Eylül Pazartesi gününden itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılacaklardır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir." denildi.Bankalar Pazartesi ve Salı açık olacak


Kurban Bayramı tatili beklentilere paralel olarak 9 güne çıkarıldı. Peki bankalar tatil günlerinde açık olacak mı?

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı.

 

Buna göre kamu kurumlarında çalışanlar bayram tatiline bu haftasonunda başlayıp 28 Eylül Pazartesi iş başı yapacak.

 

Bankalar ise 21-22 Eylül tarihlerinde tam gün, 23 Eylül'deki arife günü ise yarım gün açık olacak.

 

İdari izin veya İdari Tatil Ne Demek? İdari izin neleri kapsamaktadır? 


657 Sayılı Devlet memurları kanununda belirlenen İdari izin, özetle söylenmesi gerekirse kişinin bağlı olduğu idarenin kişiye veya çalışanlara vereceği izindir. Anlaşılacağı üzere çalıştığı idari birimin insiyatifine bağlı olarak izinli sayılabilmektedir.

 

İdari tatil ile Resmi Tatil birbirine karıştırılmamalıdır. Ramazan bayramı tatili planlandığı üzere resmi tatildir ancak sonradan eklenen günler ise idari tatil kısmına girmektedir, özel kuruluşlar ve bankalar hizmet vermeye devam edeceklerdir, belirli kamu kurumları ise idari tatil olarak kullanacaklardır.

 

Bu açıklamalar doğrultusunda 21-22 Eylülde tam gün 23 Eylülde ise yarım gün kargo firmaları çalışacaktır. 

 

Ayrıca PTT şubeleri ve bankaların bayram öncesi günü yarım gün hizmet verecek.

 

2015 Kurban Bayramı Arefe günü 23 Eylül 2015 Çarşamba günü.

Bayramın 1.Günü 24 Eylül 2015

Bayramın 2.Günü 25 Eylül 2015

Bayramın 3.Günü 26 Eylül 2015

 

Bayramın 4.Günü 27 Eylül 2015

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25