Bugün hava nasıl olacak? 6 Aralık hava durumu Ankara-İstanbul-Bursa-Konya

Bugün hava nasıl olacak? 6 Aralık Pazar gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol ettiler. Hava bugün yurt genelinde açık ve güneşli olacak. Hafta sonu boyunca hava açık ve güneşli olacak. 10 Aralık günü Türkiye'ye yeni bir soğuk hava dalgasının gelmesi bekleniyor. 10 Aralık Perşembe günü İstanbul'da kar yağacağı bildirildi. Pazartesi gününden itibaren yağmurlu fakat ılık bir haftaya başlangıç yapacağız.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Bugün hava nasıl olacak? 6 Aralık hava durumu Ankara-İstanbul-Bursa-Konya

Hava durumu 6 Aralık. Pazar gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol etti. Hava sıcaklığı bugün yurt genelinde yükseliş göstermeye başladı. Tüm yurtta bugün açık ve güneşli hava mevcut olacak. Ankara ve İstanbul'da bugün hava açık ve güneşli olacak. 10 Aralık günü İstanbul ve civarında kar yağışının başlayacağı bildirildi. Gündüzleri hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde devam edecek. Bugün yurt genelinde açık ve güneşli bir hava etkili olacak. Detaylı hava durumu raporu haberimizin devamında sizlerle. 
 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinin yağmurlu, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Ülke genelinde ise hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Buzlanma ve sise dikkat!


Sabah ve gece saatlerinde hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesinin meydana geleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Marmara Bölgesi           


Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin Güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C)    En Yüksek (°C)

 

BALIKESİR           Parçalı ve az bulutlu                       13

 

BURSA                  Parçalı ve az bulutlu                       14

 

İSTANBUL           Parçalı ve az bulutlu                       13

 

KIRKLARELİ         Parçalı ve az bulutlu                       12

 

Ege Bölgesi       

 

 Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AFYONKARAHİSAR         Az bulutlu ve açık                            10

 

DENİZLİ                              Az bulutlu ve açık                            14

 

İZMIR                                   Az bulutlu ve açık                            16

 

MANİSA                              Az bulutlu ve açık                            15

 

Akdeniz Bölgesi             

 

 Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın doğu kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

ADANA                 Az bulutlu ve açık                            17

 

ANTALYA            Az bulutlu ve açık                            20

 

HATAY                  Az bulutlu ve açık                            16

 

MERSİN               Az bulutlu ve açık                            17

 

İç Anadolu Bölgesi

 

 Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA              Parçalı ve az bulutlu                       7

 

CANKIRI              Parçalı ve az bulutlu                       8

 

ESKİŞEHİR          Parçalı ve az bulutlu                       9

 

KAYSERİ              Parçalı ve az bulutlu                       4

 

Batı Karadeniz Bölgesi

 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

BOLU                    Parçalı ve az bulutlu                       7

 

DÜZCE                 Parçalı ve az bulutlu                       10

 

KARABÜK            Parçalı ve az bulutlu                       9

 

ZONGULDAK      Parçalı ve az bulutlu                       9

 

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi             

 

 Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinin yağmurlu, Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AMASYA             Parçalı ve az bulutlu                       9

 

ORDU                   Parçalı bulutlu                                   11

 

SAMSUN             Parçalı ve az bulutlu                       12

 

TRABZON            Parçalı ve az bulutlu                       10

 

Doğu Anadolu Bölgesi

 

Parçalı ve az bulutlu, güneydoğusunun yer yer çok bulutlu, Ardahan ve Hakkari çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın güney kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

ERZURUM        Parçalı ve az bulutlu                       -1

 

KARS                  Parçalı ve az bulutlu                       -2

 

MALATYA          Parçalı ve az bulutlu                       8

 

ŞIRNAK              Parçalı ve az bulutlu                       2

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR       Az bulutlu                                      11

 

GAZİANTEP        Az bulutlu                                        12

 

SİİRT                    Parçalı ve az bulutlu                       6

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Çankırı, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı, güney ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları ile Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımdaki aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara, İç Ege ve Göller Yöresi'nde yer yer sis ve pus meydana geleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Sıcaklıkların 12-13 derece civarında seyredeceği İstanbul'da hafta sonu kar ve yağmur beklenmiyor. İşte bazı illerimizde günlük hava durumu..

 

ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 12

 

IZMIR Parçalı ve az bulutlu 14

 

ADANA Parçalı ve az bulutlu 14

 

ANTALYA Az bulutlu ve açık 17

 

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı 5

 

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 3

 

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 7

 

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 6

 

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu -4

 

GAZIANTEP Az bulutlu ve açık 9
 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Çankırı, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8