banner1

Cihan Araçman kimdir? Yeğenin gözüne asit döken Cihan Araçman Facebook

Cihan Araçman kimdir? Yeğeninin yüzüne asit atarak küçük çocuğun kör olmasına ve yüzünün yanmasına neden olan cani enişte Cihan Araçman tutuklandı. Yeğenini kıskandığı için küçük çocuğun yüzüne asit atan enişte Cihan Araçman kendi çocuğuna ilgi gösterilmediği için yeğenine asitli saldırı düzenlediğini açıkladı. Enişte her ne kadar kıskandığı için bu eylemi gerçekleştirdiğini açıklasa da polis olayı derinlemesine araştırıyor.

Cihan Araçman kimdir? Yeğenin gözüne asit döken Cihan Araçman Facebook

Cihan Araçman kimdir? Yeğeninin yüzüne asit atarak küçük çocuğun kör olmasına ve yüzünün yanmasına neden olan cani enişte Cihan Araçman tutuklandı. Yeğenini kıskandığı için küçük çocuğun yüzüne asit atan enişte Cihan Araçman kendi çocuğuna ilgi gösterilmediği için yeğenine asitli saldırı düzenlediğini açıkladı. Enişte her ne kadar kıskandığı için bu eylemi gerçekleştirdiğini açıklasa da polis olayı derinlemesine araştırıyor.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Cihan Araçman kimdir? Yeğenin gözüne asit döken Cihan Araçman Facebook

Cihan Araçman pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 3,5 yaşındaki yeğenini kıskandığı için asitli saldırı düzenleyen Cihan Araçman polis tarafından gözaltına alındı. Yeğeninin bir gözünün kör olmasına neden olan Cihan Araçman'a çok ağır ceza verilmesi bekleniyor. 3.5 yaşındaki yeğenini asit dökerek yaralamaktan tutuklanan Cihan Araçman, “Benim de oğlum var, fakat ailemiz yeğenimle daha çok ilgileniyor. Bu ilgiyi kıskandım” dese de yetkililer olayın ardında başka bir neden var mı diye araştırıyor.

 

İstanbul Ataşehir'de cumartesi akşamı yemeğe davet ettiği aile üyeleriyle otururken oyun odasına giden, burada 3.5 yaşındaki yeğeni Y.K.’ya sülfürik asit döken enişte Cihan Araçman’ın (34) bu eyleminin altında yatan nedenler polis ve savcılık tarafından araştırılıyor. Araçman çiftinin Çekmeköy’deki villası ise polisin yaptığı araştırmanın ardından kapatıldı.

 

DOKTOR BABA YANLARINDA


Avukat anne I.G. ve boşandığı eşi doktor C.K., yüzünden yanarak yaralanan çocukları Y.K.’nın yanından bir an olsun ayrılmıyor. Kocasının yaptığı bu eylem nedeniyle şokta olan annenin kız kardeşi S.G.A. da yeğenini yalnız bırakmıyor. Ailenin bir yakınının verdiği bilgiye göre Y.K. yarın yeniden ameliyat olacak. Bir gözü ağır hasarlı, diğerinde görme kaybı olan çocuğa kök hücre tedavisi uygulanacak. Ayrıca çocuk yüzündeki yanıklar nedeniyle plastik cerrahlar tarafından da ameliyat edilecek.

 

‘PİŞMANIM’ 

Çalıştığı uluslararası şirketten perşembe akşamı çıkıp villasına giderken gözaltına alınan ve önceki akşam tutuklanan Cihan Araçman eylemi sürekli olarak kıskançlık yüzünden yaptığını ve amacının korkutmak olduğunu öne sürdü. Araçman, mahkemedeki ifadesinde şöyle dedi: “14 yıldır aileyi tanırım, 6 yıldır evliyim. İş yoğunluğu nedeniyle 10-15 günde bir ailecek bir araya gelip yemek yeriz. Yemeği eşimle organize etmiştik. Son zamanlarda aile bireylerinin Y.’ye benim çocuğumdan daha fazla ilgi gösterdiklerini hissettim. Bu nedenle yemeğe gelirken evin bodrum katında boya kutularının bulunduğu yerden üzerinde boya yazılı diş macunu tüpü şeklinde bir boyayı alıp cebime koydum. Amacım boya olduğunu düşündüğüm bu maddeyi Y.’ye sıkıp şaka yollu korkutmaktı. Böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim. Y.’nin her türlü masrafını karşılamaya hazırım. Pişmanım.”

 

İŞİNE SON VERİLDİ

Cihan Araçman, 2004 yılında İstanbul'un tanınmış bir vakıf üniversitesinin Reklamcılık Pazarlama ve Medya İletişim Sistemleri bölümlerinden çift anadal yaparak ve fakülte birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl bir reklam şirketinde yönetici olarak iş hayatına atılan Araçman bir yıl sonra başarı bursu ile aynı vakıf üniversitesinden yüksek lisans eğitimi aldı. 2005’ten itibaren dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin Türkiye temsilciliğinde pazarlama uzmanı olarak işe başlayan Araçman, 3 yıl sonra pazarlama müdürü olarak terfi etti. Mahkemede ifade veren Araçman, 15 bin TL geliri olduğunu söyledi. Çalıştığı şirketten dün yapılan açıklamaya göre, yaşanan asitli saldırı olayının ardından Araçman’ın işine son verildi.

 

‘OĞLUM CİHAN’I GÖRÜNCE AĞLARDI’

ENİŞTESİNİN attığı asitle yaralanan Y.K.’nın avukat annesi I.G. emniyette verdiği ifadede şöyle dedi: “Oğlum, Cihan’la hiç anlaşamazdı, onu görünce ağlamaya başlardı. Ben de ona, ‘Oğlum enişten sana bir şey mi yapıyor?’ diye sorduğumda ‘Hayır’ derdi.” Yazın Araçman’ın İzmir, Çeşme’deki yazlığına tatile gittiklerini belirten anne, “Telefonla konuşuyordum, oğlum bir anda bağırmaya başladı. Başı ve yüzünde kızarıklık vardı. Doktor kimyasal madde nedeniyle olmuş olabileceğini söyledi. İki oyuncağının pillerine baktım, akmamıştı, temizdi. Bir hafta sonra oğlum iyileşti. İstanbul’a dönünce Cihan’dan evde çekilen görüntüleri istedim ama bana bahane uydurarak vermedi” dedi. (Çetin AYDIN/İSTANBUL)

 

24 YIL HAPİSLE YARGILANABİLİR

Avukat Alper Sarıca, Araçman’ın suçundan verilebilecek en ağır cezalardan birine çarptırılabileceğini söyledi. Av. Sarıca, konu ile ilgili Hürriyet Dünyası’na yaptığı açıklamada “Öncelikle suçun kendisini savunamayacak yaştaki çocuğa ve asitle işlenmesi sebebi ile yarı oranında artırım uygulanarak ceza 4 yıl 6 aya çıkarılacak ve küçüğün yüzünde sabit iz kalması veya görme işlevinin zayıflaması halinde sanığa verilecek ceza bir kat artırılarak 9 yıla çıkabilecektir. Cezanın belirlenmesi mahkemenin takdirinde olsa da bu hallerde kanun gereği verilecek ceza 5 yıldan az olamayacaktır. Yine küçük Y.K.’nın gözlerinden birisinin işlevini kaybetmesi veya yüzünün sürekli değişikliği söz konusu olursa da verilecek ceza bu kez 2 kat artırılacak ve 13 yıl 6 aya çıkabilecektir. Bu halde de kanun gereği verilecek ceza her halükarda 8 yıldan az olamayacaktır. Olayda küçük Y.K. ile birlikte oyun odasında oynayan iki küçük çocuğun da saldırı nedeniyle ayaklarından yaralandıkları anlaşılmaktadır. Burada mağdurlar şikâyetçi olmasa dahi saldırganın eylemi nitelikli hal teşkil ettiğinden şikâyete bağlı olmaksızın kovuşturulacak bu eylemler nedeniyle de sanık ayrıca cezalandırılacaktır. Sonuç olarak sanığın toplamda 24 yıla varan hapis cezasına çarptırılabilmesi mümkün” 
 

ANNESİ ÇILGINA DÖNDÜ

 

I.G. çocuğunu kucağına aldığında yüzünde palyaçonun sürdüğü boyalar vardı. Boyaların cildini tahriş ettiğini düşünüp Y.K.’yı lavaboya götürerek yüzünü yıkadı. Suyun yüzüne temas etmesiyle Y.K. çığlık atarak fenalaştı.

 

Sülfürik asit, suyla tepkimeye girdiğinde ısı ortaya çıktı. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuğun sağ ve sol göz korneasında tahribat, baş ve yüzde 2 ve 3’üncü derece yanık, kollarında 2’nci derece yanık tespit edildi. Saldırıdan ayak tabanlarında hafif yanıklarla kurtulan iki çocuğun tedavisi de aynı hastanede ayakta yapıldı.

 

 

Asitten delinen gömleğini değiştirdi. Fark edilmesin diye montunun fermuarını yukarıya kadar çekti.

 

Bir kolunda asit attığı çocuk diğerinde kendi çocuğu

Bir kolunda asit attığı çocuk diğerinde kendi çocuğu

‘KİMSEYE ANLATAMADIM’

 

Aile üyeleri hastaneye koşarken, restoranı büyük bir soğukkanlılıkla terk eden Araçman, cebindeki diş macunu tüpünü attı. Koşarak yakındaki akaryakıt istasyonuna girdi. Burada saldırıda kullandığına benzer bir diş macunu aldı. Polise göre Araçman sorulduğunda “Bakın, benim diş macunumun içinde macun var” diyecekti. Eve gidip, asitten yer yer delinen gömleğini değiştirdi.

 

Olaydan 55 dakika sonra hastanaye gitti. Cihan Araçman’ın otomobili olmasına rağmen yeğeni ve annesini hastaneye götürmemesi polisin dikkatini çekti. Benzin istasyonunun kamera görüntülerinden alınan şüphelinin fotoğrafı oyun odası görevlisi P.A. ve görgü tanığı 2 çocuğa gösterildi. Hepsinin teşhis ettiği Araçman, önceki akşam Çekmeköy’deki evine giderken gözaltına alındı.

 

Şüpheli polis ifadesinde iddiaya göre şöyle dedi: “Aynı yaşta benim de oğlum var. Ancak ailemde hiçkimse benim oğlumla ilgilenmiyor. Hep Y.K. ile ilgileniyordu. Bu bende kıskançlığa neden oldu. Evimin deposundaki boya kutularından diş macunu tüpüne boya olduğunu düşündüğüm sıvı maddeyi doldurdum. Amacım Y.K.’yı küçük düşürmek, onu itibarsızlaştırmaktı.”

 

Araçman, Nöbetçi 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği’nde de olayın böyle sonuçlanacağını tahmin etmediğini söyledi ve devam etti: “Sıktığım maddenin boya olduğunu sanıyordum. Boya olmadığını, kötü bir şey olduğunu anlayınca çok korktum. Kimseye böyle bir şeye sebebiyet verdiğimi anlatamazdım.”

 

 

 

Uluslararası bir teknoloji şirketinin Türkiye Pazarlama Müdürü olan Cihan Araçman, bu lüks sitedeki villada oturuyor.

 

HAYATINA DEVAM ETTİ

ULUSLARARASI teknoloji şirketlerinden birinin Türkiye’deki temsilciliğinde çalışan Cihan Araçman, 3.5 yaşındaki yeğeninin üzerine asitli madde attıktan sonra günlük hayatına devam etti. İş arkadaşlarının verdiği bilgiye göre 4 gün boyunca ofise gitti. Hatta polis tarafından yakalanmadan önce saat 16.00 sıralarında bir toplantıya katıldı. Arkadaşları Araçman’ın asitli saldırı nedeniyle gözaltına alındığını duyunca büyük bir şok yaşadı.

 

6 AY ÖNCE DE Mİ YAKTI

MAĞDUR çocuğun annesi I.G. polise verdiği ifadede, 6 ay önce yaşanılan ilginç bir olayı paylaştı: “Kız kardeşim ve ailesiyle Antalya’ya tatile gittik. Bir gün oğlumun kollarında ve başında yanık oluştu. Doktor ‘Oyuncak arabasının pilinin akması sonucu olmuş olabilir’ dedi. Yanma sebebinin kimyasal madde içerikli olduğunu söyledi. Pilleri inceledim, temizdi. Şimdi bakınca tatilde de oğlumu Cihan’ın yakmış olduğunu düşünüyorum.”  (Fırat ALKAÇ/İSTANBUL)

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7