banner1

Dağlıca şehitlerinin sayısı açıklandı mı? Dağlıca'da şehit olan askerler 7 Eylül son durum

Dağlıca'da kaç askerimiz şehit oldu? Dün gece kahpe PKK tarafından askerimize düzenlenen mayınlı saldırı da çok sayıda askerin şehit olduğu bildirildi. Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde zırhlı askeri araçların geçişinde PKK daha önce hazırladığı mayınlı tuzağını patlattı. 400 kilo patlayıcı ile yapılan saldırıda çok sayıda askerimizin şehit olduğu pek çok askerimizin yaralandığı bildirildi.

Dağlıca şehitlerinin sayısı açıklandı mı? Dağlıca'da şehit olan askerler 7 Eylül son durum

Dağlıca'da kaç askerimiz şehit oldu? Dün gece kahpe PKK tarafından askerimize düzenlenen mayınlı saldırı da çok sayıda askerin şehit olduğu bildirildi. Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde zırhlı askeri araçların geçişinde PKK daha önce hazırladığı mayınlı tuzağını patlattı. 400 kilo patlayıcı ile yapılan saldırıda çok sayıda askerimizin şehit olduğu pek çok askerimizin yaralandığı bildirildi.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Dağlıca şehitlerinin sayısı açıklandı mı? Dağlıca'da şehit olan askerler 7 Eylül son durum

Dağlıca'daki şehit sayısı neden açıklanmıyor? Dün gece Hakkari'nin Dağlıca köyünde askerler 400-500 kişilik PKK'lı terörist grubunu çembere aldığı esnada 2 zırhlı askeri araç mayınlı saldırıya uğradı. Zırhlı araca mayınlı saldırı düzenlenmesinin ardından araçta bulunan 17 askerimizin şehit olduğu iddiaları gündeme geldi. TSK şehit sayısını ve şehit isimlerini henüz açıklamadı. Şehit sayısı ve isimlerinin ailelerin teşhisinin ardından açıklanacağı duyuruldu. 


Hakkari Yüksekova ilçesinde geçmiş yıllarda PKK’nın baskınlarıyla sıkça gündeme gelen Dağlıca Tabur Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan ve  3 gündür PKK’ya yönelik geniş çaplı bir operasyon hazırlığı sırasında olan TSK unsurları, PKK’nın mayınlı saldırısına maruz kaldı. Saldırıda çok sayıda asker şehit düştü. TSK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur. Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.”

 

Uzun süreli çatışma

Örgüte yakın internet sitelerinin çatışmanın dün saat 15.00 sıralarında yaşandığını ileri sürse de resmi kaynaklar çatışmanın saat 19.30 sıralarında yaşandığına dikkati çekti. İlk dakikalarda, çatışmalarda 10’u aşkın TSK personelinin şehit olduğu iddiası Ankara’ya ulaştı. Örgüte yakın internet siteleri ise şehit sayısının 14 ya da 15’e ulaştığını ileri sürdü. Ancak hava koşullarının da etkisiyle çatışmaya ilişkin sağlıklı verilere gecenin ilerleyen saatlerine kadar ulaşılamadığı belirtildi. Farklı kaynaklarda şehit sayısının 17’nin üzerinde olduğu bilgileri de yer aldı. Bazı kaynaklarda ise bir yarbay ile 10 komandon da şehit olduğu iddiası da yer aldı.

 

Uçaklar 13 hedefi vurdu

Hava koşullarının zorluğuna karşın, Diyarbakır ve Malatya’dan kalkan F-4 ve F-16’lar, çatışmaya katılan PKK unsurlarına ait ilk etapta 10 olmak üzere toplam 13 mevziyi tahrip etti. PKK’nın askeri kanadı HPG de saldırıyı yayınladığı bir bildiriyle akşam saat 21.30 sıralarında üstlendi. Önceki gün yapılan aramada, 2 patlayıcı düzeneğinin belirlendiği, bunların güvenlik güçlerince imha edildiği kaydedildi. Dün akşam zırhlı araçların geçişi sırasında infilak ettirilen mayının ise yola yeni döşendiğinin tespit edildiği vurgulandı.
 

Dağlıca'daki şehit sayısı henüz açıklanmadı. Hain PKK tarafından iki zırhlı araca düzenlenen mayınlı saldırıda çok sayıda askerimizin şehit olduğu ve yaralı askerlerimizin bulunduğu açıklandı. Bugün akşam saat 21:00'de gerçekleşen elem olayda 17 askerimizin ve bir tabur komutanının şehit olduğu iddia edildi. TSK şehit sayısını ve şehit askerlerimizin kimliklerini ailelerin teşhisinden sonra açıklayacağını duyurdu. 
 

Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde bugün askerlerimize yönelik korkunç bir saldırı gerçekleştirildi. Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde askeri araç geçişinde PKK tarafından tuzaklanan mayınlar patlatıldı. Mayınların patlatılmasının ardından çok sayıda askerimizin şehit olduğu ve yaralı pek çok askerimizin bulunduğu bildirildi. 

Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde bugün hain PKK tarafından askerlerimize korkunç bir saldırı gerçekleştirildi. Dağlıca'da askeri araç geçişinde kahrolası hain PKK militanları uzaktan kumanda ile mayını patlattılar. Mayının patlamasının ardından askerlerimiz ile soysuz PKK'lılar arasında çatışma başladığı bildirildi. Hakkari Dağlıca'daki mayın patlamasının ardından halen devam eden çatışmada çok sayıda askerimizin şehit olduğu ve yaralı askerlerimizin bulunduğu bildirildi. Dağlıca'da şehit olan askerlerimizin sayısı ve isimleri açıklanmadı. 
 

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitler ve yaralılar olduğu bildiriliyor.

 

16 ASKERİMİZİN ŞEHİT OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde PKK’nın düzenlediği saldırı sonrası çatışma çıktı. Çatışmada ilk bilgilere göre biri yarbay 16 asker şehit!

 

Bölgeden alınan bilgilere göre mayınların patlatıldığı sırada zırhlı araçlardan biri patlamanın etkisi ile uçuruma yuvarlandı. Araçta,  içindeki tabur komutanı ile birlikte 11 kişiden kurtulan olmadı.

 

BÖLGEDE ÇATIŞMA SÜRÜYOR


Mayınlı tuzağın ardından bölgedeki çatışma sürüyor. Alınan bilgilere göre 450-500 kişilik PKK’lı grup çember içine alındı. Çok sayıda askerin yaralandığı gelen bilgiler arasında.

 

Çatışma akşam saatlerinde Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde oldu. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında PKK, döşediği mayını uzaktan kumanda ile patlattı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu bildiriliyor. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.
Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK’lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu bildiriliyor. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.  

 

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

 

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan oherasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle yaralılarn olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

HAKKARİ VALİSİ CANBOLAT: ŞEHİT VE YARALILAR VAR

İhlas Haber Ajansı'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi. 

Dağlıca'da 3 günden bu yana devam eden çatışma bölgesine giden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç'ın (TTZA) geçişi sırasında patlama meydana geldi. İHA'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi. 

Başbakan Davutoğlu programını yarıda kesip Ankara'ya dönüyor.

Şehit sayısının 10'un üzerinde olduğu haberleri geliyor fakat resmi bir bilgi henüz yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'dan Ankara'ya dönüşünün ardından Başbakanlık Resmi Konutu'nda güvenlik birimlerinin yetkilileriyle toplantı gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zırhlı araçlara mayınlı saldırı yapıldı


KAÇ TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ?
 

Kaç PKK'lı öldürüldü? 7 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye büyük bir kaosun içine çekildi. 57 günden bu yana Türkiye'de kan ve gözyaşı bir an olsun durmuyor. 57 günd 69 asker ve polisimiz şehit edildi. Her yeni günde gelen şehit haberlerinin ardından kaç teröristin öldürüldüğü merak ediliyor. TSK'dan gelen açıklamaya göre 944 teröristin öldürüldüğü 880 teröristin ise yaralandığı bildirildi. Yarın meclise gelecek olan Irak-Suriye tezkeresi ile IŞİD ve PKK'ya hem kara hemde hava operasyonları başlayacak. Tezkere ile birlikte PKK ve IŞİD'e ciddi bir darbe vurulacağı gündeme geldi. 

Güvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına, düzenlenen operasyonlarla karşılık verdi. 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 944 terörist etkisiz hale getirildi.

 

KCK'nın temmuz ayında "barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını" açıklamasının ardından terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozan eylemlerine devam ediyor.

 

Son 57 gündeki (7 Temmuz-1 Eylül) terör saldırılarında, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in de aralarında bulunduğu 69 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 20 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 274 kişi yaralandı.

 

Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 249 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 111 terörist etkisiz hale getirildi, 14'ü yaralı 27 terörist yakalandı.

 

Yurtiçindeki operasyonlar

 

Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, DAİŞ ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda 2 bin 253 kişi gözaltına alındı, bunlardan 574'ü tutuklandı.

 

TSK'nın hava operasyonları

 

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 944 terörist etkisiz hale getirildi.

 

Hava operasyonları sonucu yurtdışında yaklaşık 580 teröristin, yurtiçindeki operasyonlarda da 250-300 teröristin yaralandığı tespit edildi.

 

Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

 

Terör örgütü PKK, ölen teröristlerin bazılarının cesetlerini yanında götürüyor, bazı teröristlerin cesetleri ise oldukları yerde bırakılıyor.

 

Son 24 saatte yaşananlar

 

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde SODES programı kapsamında nakış, dikiş, aile destek merkezi ve anaokulu olarak kullanılan binaya terör örgütü PKK yandaşlarınca molotofkokteyli ile saldırıda bulunuldu.

 

Bitlis'te yol kesen terör örgütü PKK mensupları, Çeltikli Jandarma Karakol Komutanlığı kantinine malzeme taşıyan kamyoneti ateşe verdi.

 

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sözde "özerklik" açıklamasına ilişkin gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve savcının itirazı üzerine tekrar yakalanan Nusaybin Belediye Başkanı Kaya ve DBP İlçe Eş Başkanı Algan "Terör örgütüne üye olmak suçundan" tutuklandı.

 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Tekeli 2. Hudut Tabur Komutanlığına, terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırı düzenlendi.

 

Diyarbakır'ın Kulp ve Lice ilçeleri arasında karayolunu kesen terör örgütü PKK mensupları, durmayan bir araca ateş etti. Saldırıda araçtaki doktor Abdullah Birol hayatını kaybetti.

 

Kars'ta terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna bomba yapımı ve yaşam malzemesi götürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında bir devlet memurunun da bulunduğu üç kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Şırnak'ta terör örgütü PKK'dan kaçan 7 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

Şırnak'ta, askeri araca teröristlerce düzenlenen saldırıda 2 asker hafif şekilde yaralandı.

 

Iğdır'ın Karakoyun ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu polis memuru Olgun Kurbanoğlu şehit oldu.

 

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.

 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü binasını ateşe veren, sokağa hendek ve barikat kurarak güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldıran terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, örgüt mensuplarından biri olduğu değerlendiren kişi hayatını kaybetti.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7