banner1

Hava durumu 28 Ekim Ankara-İstanbul-Bursa-Konya-İzmir Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak? 28 Ekim Çarşamba gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol ettiler. Hava sıcaklıkları azda olsa yükseliş göstermeye başladı. Yağışlar bu hafta sonuna kadar görülmeyecek. Yeni hafta başından itibaren Türkiye'ye yeni bir soğuk hava dalgası giriş yapacak. Bu hafta gündüz sıcaklıkları yüksek gece sıcaklıkları bir hayli düşük olacak. 28 Ekim hava durumu detayları haberimizin devamında sizlerle.

Hava durumu 28 Ekim Ankara-İstanbul-Bursa-Konya-İzmir Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak? 28 Ekim Çarşamba gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol ettiler. Hava sıcaklıkları azda olsa yükseliş göstermeye başladı. Yağışlar bu hafta sonuna kadar görülmeyecek. Yeni hafta başından itibaren Türkiye'ye yeni bir soğuk hava dalgası giriş yapacak. Bu hafta gündüz sıcaklıkları yüksek gece sıcaklıkları bir hayli düşük olacak. 28 Ekim hava durumu detayları haberimizin devamında sizlerle.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Hava durumu 28 Ekim Ankara-İstanbul-Bursa-Konya-İzmir Bugün hava nasıl olacak?

Hava sıcaklıkları bu hafta yükseliş göstermeye devam ediyor. Günlerdir devam eden yağışlar bugünden itibaren bazı bölgelerde kesilmeye başladı. Fakat yeni haftada Türkiye'ye yeni bir soğuk hava dalgası Balkanlar üzerinden giriş yapacak. 28 Ekim hava durumu haberimizin devamında sizlerle. Hava sıcaklıkları düşmeden sevdiklerinizle dışarıda bol vakit geçirmeliler. 


Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Artvin, Sinop ve Hatay ile Sabah saatlerinde Ankara'nın kuzey kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer kesimlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişik beklenmiyor, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

 

Ankara: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri hafif sağanak yağışlı 15

İstanbul: Parçalı bulutlu 17

İzmir: Az bulutlu ve açık 19

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 24

Antalya: Az bulutlu 25

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

Erzurum: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 8

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişik beklenmiyor, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 

MARMARA 

 

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. 

 

BURSA 16

ÇANAKKALE 16

ISTANBUL 17

YALOVA 16

 

EGE

 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 

AFYONKARAHİSAR 13

IZMIR 19

MUĞLA 19

UŞAK 15

 

AKDENİZ

 

Az bulutlu, doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Hatay çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ADANA 24

ANTALYA 25

ISPARTA 17

KAHRAMANMARAŞ 20

 

İÇ ANADOLU

 

Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Ankara'nın kuzey kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA 15

KARAMAN 12

KAYSERİ 13

YOZGAT 9

 

BATI KARADENİZ

 

Parçalı, doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Sinop çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BARTIN 15

BOLU 13

KARABÜK 17

ZONGULDAK 15

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

 

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ÇORUM 13

ORDU 15

SAMSUN 16

TRABZON 15

 

DOĞU ANADOLU

 

Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 8

IĞDIR 13

MALATYA 15

ŞIRNAK 14

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DIYARBAKIR 17

GAZIANTEP 17

MARDİN 16
 

27 Ekim hava durumu. Haftanın ikinci iş gününde hava sıcaklıkları yeniden yükseliş göstermeye başladı. Günlerdir yağışların devam ettiği pek çok ilde yağışlar yerini açık ve güneşli bir havaya bıraktı. Hava sıcaklıkları bugünden itibaren pek çok bölgede yükseliş gösterecek. Pazar gününe kadar havanın açık ve güneşli olması bekleniyor. Yağışların gelecek hafta yeniden başlayacağı açıklandı. 

 

Hava sıcaklığı, yağış alan yerlerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Elazığ, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Çankırı çevreleri ile Adana'nın güneydoğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Ağrı, Kars, Bingöl, Erzurum'un merkez ve güneyi, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

 

Rüzgar ise yurdun kuzey ve batı kesimlerinde kuzey yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olarak esecek.

 

 

KUVVETLİ YAĞIŞ


 

Yağışların; Hakkari, Şırnak, Bitlis, Muş, Ağrı, Kars, Bingöl, Erzurum'un merkez ve güneyi, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, "Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" uyarısı yaptı.

 

 

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


 

ANKARA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra parçalı bulutlu.(15)

 

 

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu.(18)

 

 

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(20)

 

 

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğu kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

 

 

ANTALYA: Az bulutlu.(26)

 

 

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı.(16)

 

 

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde merkez ve güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (9)

 

 

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (16)

 

 

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

 

 

MARMARA: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve doğusunun yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya çevrelerinin yerel olarak sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

AKDENİZ: Az bulutlu, doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevreleri ile Adana'nın güneydoğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğu kesimleri ile zamanla kuzeybatı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. S

 

 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hakkari, Şırnak, Bitlis, Bingöl, Muş, Kars ve Ağrı çevreleri ile Erzurum'un merkez ve güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

 

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7