banner1

Hava durumu 9 Aralık Ankara-İstanbul-Bursa-Konya Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak? 9 Aralık Çarşamba gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol etti. Hava sıcaklığı artış göstermeye devam ediyor. Pazartesi gününden itibaren tüm yurtta etkili olan ılık hava Cuma günü yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacak. 10 Aralık Perşembe günü İstanbul ve Trakya bölgesinde kar yağışının beklendiği açıklandı.

Hava durumu 9 Aralık Ankara-İstanbul-Bursa-Konya Bugün hava nasıl olacak?

Bugün hava nasıl olacak? 9 Aralık Çarşamba gününe uyananlar ilk iş olarak hava durumunu kontrol etti. Hava sıcaklığı artış göstermeye devam ediyor. Pazartesi gününden itibaren tüm yurtta etkili olan ılık hava Cuma günü yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakacak. 10 Aralık Perşembe günü İstanbul ve Trakya bölgesinde kar yağışının beklendiği açıklandı.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Hava durumu 9 Aralık Ankara-İstanbul-Bursa-Konya Bugün hava nasıl olacak?

9 Aralık Çarşamba günü hava sıcaklıkları artış göstermeye devam ediyor. Aralık ayının ikinci haftasını geride bırakırken hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi herkesin yüzünü güldürdü. Sıcak ve güneşli havanın 10 Aralık Perşembe günü etkisini yitireceği açıkladı. Perşembe gününden itibaren soğuk hava ve yağış yeniden dönüyor. 10 Aralık Perşembe günü Trakya bölgesine ve İstanbul'a kar yağması bekleniyor. 
 

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden itibaren Ordu ve Giresun çevrelerinin aralıklı hafif yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege'nin kıyı kesimlerinde kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 11

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 13

İzmir: Az bulutlu ve açık 14

Adana: Az bulutlu ve açık 20

Antalya: Az bulutlu ve açık 20

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 12

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 12

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 1

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 16 

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerin parçalı, yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kuzey Ege, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurdun iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 11

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu (Bu sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor) 13

İzmir: Az bulutlu ve açık 15

Adana: Az bulutlu ve açık 20

Antalya: Az bulutlu ve açık 21

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 13

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde çok bulutlu 13

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 0

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 16
 

Hava bugün yurt genelinde açık ve güneşli olacak. Hafta sonu boyunca hava açık ve güneşli olacak. 10 Aralık günü Türkiye'ye yeni bir soğuk hava dalgasının gelmesi bekleniyor. 10 Aralık Perşembe günü İstanbul'da kar yağacağı bildirildi. Pazartesi gününden itibaren yağmurlu fakat ılık bir haftaya başlangıç yapacağız. 

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

 

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 7

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 13

İzmir: Az bulutlu ve açık 16

Adana: Az bulutlu ve açık 17

 Antalya: Az bulutlu ve açık 20

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 12

 Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 10

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu -1

 Diyarbakır: Az bulutlu 11
 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinin yağmurlu, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Ülke genelinde ise hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Buzlanma ve sise dikkat!


Sabah ve gece saatlerinde hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesinin meydana geleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Marmara Bölgesi           


Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin Güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C)    En Yüksek (°C)

 

BALIKESİR           Parçalı ve az bulutlu                       13

 

BURSA                  Parçalı ve az bulutlu                       14

 

İSTANBUL           Parçalı ve az bulutlu                       13

 

KIRKLARELİ         Parçalı ve az bulutlu                       12

 

Ege Bölgesi       

 

 Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AFYONKARAHİSAR         Az bulutlu ve açık                            10

 

DENİZLİ                              Az bulutlu ve açık                            14

 

İZMIR                                   Az bulutlu ve açık                            16

 

MANİSA                              Az bulutlu ve açık                            15

 

Akdeniz Bölgesi             

 

 Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın doğu kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

ADANA                 Az bulutlu ve açık                            17

 

ANTALYA            Az bulutlu ve açık                            20

 

HATAY                  Az bulutlu ve açık                            16

 

MERSİN               Az bulutlu ve açık                            17

 

İç Anadolu Bölgesi

 

 Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA              Parçalı ve az bulutlu                       7

 

CANKIRI              Parçalı ve az bulutlu                       8

 

ESKİŞEHİR          Parçalı ve az bulutlu                       9

 

KAYSERİ              Parçalı ve az bulutlu                       4

 

Batı Karadeniz Bölgesi

 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

BOLU                    Parçalı ve az bulutlu                       7

 

DÜZCE                 Parçalı ve az bulutlu                       10

 

KARABÜK            Parçalı ve az bulutlu                       9

 

ZONGULDAK      Parçalı ve az bulutlu                       9

 

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi             

 

 Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinin yağmurlu, Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AMASYA             Parçalı ve az bulutlu                       9

 

ORDU                   Parçalı bulutlu                                   11

 

SAMSUN             Parçalı ve az bulutlu                       12

 

TRABZON            Parçalı ve az bulutlu                       10

 

Doğu Anadolu Bölgesi

 

Parçalı ve az bulutlu, güneydoğusunun yer yer çok bulutlu, Ardahan ve Hakkari çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın güney kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

ERZURUM        Parçalı ve az bulutlu                       -1

 

KARS                  Parçalı ve az bulutlu                       -2

 

MALATYA          Parçalı ve az bulutlu                       8

 

ŞIRNAK              Parçalı ve az bulutlu                       2

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR       Az bulutlu                                      11

 

GAZİANTEP        Az bulutlu                                        12

 

SİİRT                    Parçalı ve az bulutlu                       6

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Çankırı, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı, güney ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güney Ege kıyıları ile Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımdaki aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara, İç Ege ve Göller Yöresi'nde yer yer sis ve pus meydana geleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

Sıcaklıkların 12-13 derece civarında seyredeceği İstanbul'da hafta sonu kar ve yağmur beklenmiyor. İşte bazı illerimizde günlük hava durumu..

 

ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 12

 

IZMIR Parçalı ve az bulutlu 14

 

ADANA Parçalı ve az bulutlu 14

 

ANTALYA Az bulutlu ve açık 17

 

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı 5

 

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı 3

 

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 7

 

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 6

 

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu -4

 

GAZIANTEP Az bulutlu ve açık 9
 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Çankırı, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların; Amasya ve Tokat çevreleri ile Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimlerinde (300 m ve üzerindeki rakımlarda) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7