banner1

Kaç asker şehit oldu 7 Haziran-9 Eylül Şehit olan askerlerimizin isimleri

Kaç askerimiz şehit oldu? 7 Haziran'dan bu yana Türkiye'de akan kan ve annelerin göz yaşı dinmiyor. Türkiye'nin büyük bir kaosa sürüklenmesinin ardından her yeni güne şehit haberleri ile uyanmaya devam ediyor. 7 Haziran'dan bu yana 111 askerimiz ve polisimiz şehit edildi. Şehit haberleri yüreklerimizi yakarken Türkiye şehitlerimiz için ayağa kalktı.

Kaç asker şehit oldu 7 Haziran-9 Eylül Şehit olan askerlerimizin isimleri

Kaç askerimiz şehit oldu? 7 Haziran'dan bu yana Türkiye'de akan kan ve annelerin göz yaşı dinmiyor. Türkiye'nin büyük bir kaosa sürüklenmesinin ardından her yeni güne şehit haberleri ile uyanmaya devam ediyor. 7 Haziran'dan bu yana 111 askerimiz ve polisimiz şehit edildi. Şehit haberleri yüreklerimizi yakarken Türkiye şehitlerimiz için ayağa kalktı.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Kaç asker şehit oldu 7 Haziran-9 Eylül Şehit olan askerlerimizin isimleri

Kaç askerimiz şehit oldu? 7 Haziran'dan bu yana Türkiye'de akan kan durmuyor. Seçimin ardından Türkiye'nin büyük bir kaos ortamına çekilmesinin ardından her yeni gün yüreklerimiz yanarak uyanıyoruz. İki günde 31 şehit verdik. 7 Haziran'dan bu yana verdiğimiz şehit sayısı korkunç boyuta ulaşmış durumda. 7 Haziran'dan bu yana 111 şehit verdik. Dağlıca ve Iğdır'da hain pkk tarafından düzenlenen bombalı saldırılarda 30 askerimizi kaybettik. Türkiye'nin teröre ve teröriste sabrı kalmadı artık. 

 

 7 Haziran'da yapılan seçimlerin ardından Türkiye korkunç bir kaosun ortasına çekildi. Türkiye 7 Haziran'dan bu yana her gün büyük bir acıya uyanıyor. İki günde 31 askerimizi şehit verdik. Dağlıca ve Iğdır'da hain PKK'nın yaptığı bombalı saldırılarda en büyük kaybımızı verdik. 7 Haziran'dan bu yana 111 asker ve polisimizin şehit olduğu açıklandı. PKK eylemlerine hız kesmeden devam ederken şehit haberleri yüreklerimize kor ateşler düşürüyor. 
 

Son 61 gündeki (7 Temmuz - 5 Eylül) terör saldırılarında asker, polis ve koruculardan oluşan 78 güvenlik görevlisi şehit edildi, biri İran uyruklu 23 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 291 kişi yaralandı.

61 Günde 78 Şehit

Anadolu Ajansı muhabirinin derlediği bilgiye göre, son 61 gündeki (7 Temmuz-5 Eylül) terör saldırılarında, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken'in de aralarında bulunduğu 78 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 23 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 291 kişi yaralandı.

Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 253 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 116 terörist etkisiz hale getirildi, 17'si yaralı 37 terörist yakalandı.

Yurtiçindeki operasyonlar

Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, IŞİD ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda 2 bin 298 kişi gözaltına alındı, bunlardan 610'u tutuklandı.

TSK'nın hava operasyonları

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda 967 terörist etkisiz hale getirildi.

 

Hava operasyonları sonucu yurtdışında yaklaşık 580 teröristin, yurtiçindeki operasyonlarda da 250-300 teröristin yaralandığı tespit edildi. 

 

Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

 

Terör örgütü PKK, ölen teröristlerin bazılarının cesetlerini götürüyor, bazı teröristlerin cesetleri ise oldukları yerde bırakılıyor.
 

IĞDIR VE DAĞLICA'DA 30 ŞEHİDİMİZ VAR
 

Iğdır'da şehit olan polislerin isimleri açıklandı mı? Dağlıca'da 16 askerimizin şehit edilmesinin acısı yüreklerimizi dağlarken bugün yürek yakan bir haberde Iğdır'dan geldi. Kahpe terör örgütü PKK bugün sabah polislerimizin içinde bulunduğu araca bombalı saldırı düzenlendi. Vatan hainlerinin yaptığı saldırıda 13 polisimizin şehit olduğu açıklandı. Iğdır'da şehit olan polislerimizin kimlikleri açıklandı. 

Iğdır'da şehit olan polislerimizin ismi açıklandı mı? Dağlıca'daki hain saldırının ardından bugün Iğdır'da korkunç bir saldırı daha düzenlendi. Iğdır'da polis aracına düzenlenen bombalı saldırıda 13 Polisimizin şehit olduğu açıklandı. Dağlıca'daki 16 şehidimizin cenazeleri ailelerine gönderilmeden Iğdır'dan gelen haber herkesin yüreğini yaktı. Iğdır’ da polis minibüsüne düzenlenen  saldırıda yaralanıp tedavi altına alınan askerlerden birinin kurtarılamayarak hayatını kaybetmesi sonucu şehit sayısının  13’ e yükseldiği bildirildi.

ğdır’dan Nahcivan’a açılan Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan polisleri taşıyan servis minibüs ile korumaları taşıyan otomobil, bugün sabah erken saatlerinde tuzağa düşürüldü. Geçen 27 Ağustos’ta servis minibüsüne yapılan saldırıda bir polis memurunun yaralanmasının ardından, servis minibüsüne Özel Harekat polisleri koruma vermeye başladı. Bu sabah Iğdır’dan hareket eden servis minibüsü ile koruma görevi yapan koruma otomobili, saat 07.30 sıralarında Aralık İlçesi’ne bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçerken, PKK’lı teröristler yola önceden döşedikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdi.

 

Yaklaşık bir ton olduğu değerlendirilen bombanın infilak etmesiyle birlikte araçlar havaya uçup parçalanırken ortalık kan gölüne döndü. Minibüste ve otomobilde bulunan 13 polis şehit oldu, 1 polis yaralı kurtuldu. Olayın duyulmasıyla birlikte bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı polis, hemen ambulansla Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırılaerak tedaviye alındı. Şehitlerin cenazeleri de Iğdır’a getirildi. Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı teröristlerin yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattı.

 

 

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

 

Bşk. Mehmet PARLAK

 

P.M.Yusuf YELKENCİ

 

P.M. Fehmi ŞAHİN

 

P.M. Ali KOÇ

 

P.M. Haluk VARLI

 

P.M Burak ZOR

 

P.M. Yalçın TALIK

 

P.M Yaşar DOĞANCAY

 

P.M Hasan ESERLERİ

 

P.M İbrahim DERİNDERE

 

P.M Adem CANKURTARAN

 

P.M Bekir Serhat KAYA

 

13 GÜN ÖNCE DE SALDIRI OLMUŞTU

27 Ağustos Perşembe günü de Iğdır'dan Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan minibüse, PKK'lı teröristler tarafından çapraz ateş açılmış ve bir polis yaralanmıştı. Minibüse eşlik eden Özel Harekat polisleri, teröristlere karşılık verince çatışma çıkmışt

Saldırı bu sabah saatlerinde Iğdır ile Aralık ilçesi arasındaki Hasanhan Köyü yakınındaki meydana geldi. PKK'lı teröristler önceden yola döşedikleri patlayıcıları polisleri taşıyan minibüs geçerken infilak ettirdi

 

1 ŞEHİT CENAZESİ HASTANEYE GETİRİLDİ!

 

Dilucu Gümrük Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan servis aracına yönelik saldırıda şehit düşen polislerden birinin cenazesi ile yaralı iki polis memuru, Iğdır Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hasanhan Köyü yakınlarından geçişi sırasında teröristlerin yola yerleştirdiği tahrip gücü yüksek patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada servis minibüsünün parçalanarak yol kenarına savrulduğu ifade edildi.

 

 

Geçen ay da yine polisleri taşıyan servis aracına PKK'lı teröristler silahlı saldırıda bulunmuş ve 1 polis yaralanmıştı.

DAĞLICA ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİ AÇIKLANDI
 

Dağlıca şehitlerinin isimleri açıklandı! Hakkari'nin Dağlıca köyünde vatansız hainlerin yaptığı menfur saldırıda 16 askerimiz şehit düştü. Kahpe PKK 400 kiloluk el yapımı bomba ile iki zırhlı aracı patlattı. Zırhlı araçlara yönelik yapılan bombalı saldırıda şehit düşen askerlerimizin kimlikleri ve memleketleri belli oldu. Vatan hainlerinin düzenlediği saldırıda can veren şehitlerimiz yarın memleketlerine gönderilecek. 

06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş, araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir.

 

Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bölgede tespit edilen terörist hedeflerinin imhası ve harekâta emniyetle devam edilmesi maksadıyla; Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı belirlenen 23 hedef (altı mağara, iki depo, üç barınma alanı ve 12 Doçka mevzii) 7 Eylül 2015 saat 09.00'dan itibaren üç adet F-4 ve dört adet F-16 savaş uçağı ile ateş altına alınmaktadır.

 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Şehitlerimizin memleketleri belli oldu

16 şehidin isimleri ve memleketleri şöyle: (Rütbe ve isim/Doğum tarihi/Memleket)

 

Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan / 1976 / Erzurum-Olur

 

Piyade Çavuş Tolga Artuğ / 1991 / Iğdır

 

Muhabere Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere / 1993 / Manisa-Salihli

 

Piyade Er Adnan Ergen / 1990 / Muğla-Seydikemer

 

Piyade Er Uğur Yıldız / 1987 / Tokat-Erbaa

 

Piyade Er Resul Coşkun / 1992 / Konya Kadınhanı

 

Piyade Onbaşı Fatih Duru / 1988 / Çanakkale-Ezine

 

Piyade Er Cihan Aksarı / 1988 / Düzce

 

Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer / 1990 / Ardahan-Göle

 

Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu / 1987 / Konya-Ereğli

 

Piyade Er Muharrem Öksüz / 1995 / Konya-Karatay

 

Astsubay Kıdemli Çavuş Cemre Salih Gözen / 1990 / Mersin-Tarsus

 

Bakım Üstçavuş Okan Taşan / 1988 / Erzurum-Şenkaya

 

Bakım Uzman Çavuş Harun Saltalı / 1986 / Kahramanmaraş- Andırın

 

Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün / 1992 / Balıkesir-Karesi

 

Bakım Astsubay Mustafa Özdemir / 1992 / Bilecik-Bozüyük

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7