banner1

Mustafa Elitaş kimdir? Mustafa Elitaş kaç yaşında-nereli

Mustafa Elitaş kimdir? Mustafa Elitaş kaç yaşında? Başbakan Davutoğlu bugün 64. hükümeti ve yeni kabineyi açıkladı. Başbakan Davutoğlu'nun yeni kabineyi açıklamasının ardından en çok merak edilen isim Mustafa Elitaş oldu. Ekonomi bakanı olan Mustafa Elitaş 5 Şubat 1957 Kayseri doğumlu. 1981 yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur. Mustafa Elitaş hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle.

Mustafa Elitaş kimdir? Mustafa Elitaş kaç yaşında-nereli

Mustafa Elitaş kimdir? Mustafa Elitaş kaç yaşında? Başbakan Davutoğlu bugün 64. hükümeti ve yeni kabineyi açıkladı. Başbakan Davutoğlu'nun yeni kabineyi açıklamasının ardından en çok merak edilen isim Mustafa Elitaş oldu. Ekonomi bakanı olan Mustafa Elitaş 5 Şubat 1957 Kayseri doğumlu. 1981 yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur. Mustafa Elitaş hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Mustafa Elitaş kimdir? Mustafa Elitaş kaç yaşında-nereli

Mustafa Elitaş pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Mustafa Elitaş (d. 5 Şubat 1957, Kayseri), Türk siyasetçi. 1981 yılı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyeliği, Kayseri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Mülkiyeliler Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Üyeliği, TBMM XXII., XXIII.ve XXIV. Dönem Kayseri Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır.05.02.1957  yılında Kayseri’de doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Kayseri’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İKT. MLY. Bölümünden mezun oldu. Ankara’da talebe iken bir firmada 2 yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalıştıktan sonra LV. MLY. Okulunda askerlik görevini ifa etti. 1983 yılında 2000 yılına kadar özel bir şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı. 2001 yılında kendi işyerini kurdu.1994 yılında Anavatan Partisinden Belediye Başkanlığına aday oldu. Türkiye ihracatlar meclisi, Elif TV yönetim kurulunda, Mülkiyeler Birliği, Sanayiciler Derneği, Sanayi Odası, Huzur Evi Derneği, KAYSİAD gibi dernek ve kuruluşlarda yönetim kollarında ve üyeliklerinde bulundu. Halen AKDENİZ İHRACATLAR BİRLİĞİ Başkan vekili ve Sanayi Odası meclis üyesi. Evli ve üç çocuk babası.

MUSTAFA TÜFENKÇİ KİMDİR? 

Bülent Tüfekçi Gümrük bakanı oldu. Başbakan Davutoğlu'nun yeni kabineyi açıklaması ile birlikte kabinede yer alan yeni isimler merak edilmeye başlandı. Bülent Tüfekçi pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bülent Tüfekçi 1966 Malatya-Yeşilyurt doğumlu. Ortaokul ve Lise öğrenimini Yeşilyurt İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu oluktan sonra Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 

1991 yılında Malatya’ya yerleşerek serbest avukat olarak çalışmaya başladı.  Şuanda serbest avukat olarak çalışmakta olan Tüfenkci, 2001 yılında AK PARTİ Malatya teşkilatının kuruluşunda yer aldıktan sonra teşkilata çeşitli kademelerde aktif oldu. 2011 – 2015 yılları arasında AK PARTİ Malatya İl Başkanlığı görevini yaptı.

 

Evli ve 2 çocuk babasıdır.


NACİ AĞBAL KİMDİR? 

Naci Ağbal kimdir? Maliye Bakanı Naci Ağbal pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Naci Ağbal (1968, Bayburt), Türk siyasetçi. Maliye bakanı Naci Ağbal'a verildi. Naci Ağbal hakkında merak ettikleriniz haberimizin devamında sizlerle. 

 

1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Teftiş Kuruluna girmiş, 1993'te Maliye Müfettişi olmuştur. 2003'te Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'ne atanmıştır. Ayrıca Ekim 2008 yılında Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK Üyeliğine seçilmiştir. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına atanmıştır. 8 Mart 2008 tarihi itibariyle de Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesidir.[1] Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevinden ve ayrıca YÖK genel kurulu üyeliğinden 2015 milletvekili seçimleri öncesinde aynı yılın Şubat ayında istifa etti.[2] Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Bayburt milletvekili seçilmiştir. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Ekonomiden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır.

 

Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 64. hükümet listesini onayladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni hükümet ile ilgili Çankaya Köşkü’nde açıklama yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Davutoğlu’nu bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayında gerçekleştirilen görüşme sona erdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 64. hükümeti onayladı.

 

İşte Başbakan Davutoğlu'nun Çankaya Köşkü’nde yaptığı açıklamadan satır başları:

 

Seçimlerimiz barış içinde yüksek katılım anlamında da büyük bir demokratik olgunlukla geçmiştir. Aziz milletimize şükranlarımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Dünyada bugün çok az ülkede görülecek bir tabloyla karşı karşıyayız.

 

Bir kez daha bu seçimlerin ülkemize milletimize ve bütün siyasi partilere hayırlı olmasını diliyorum. Meclisimiz TBMM başkanımızı seçti. Sayın İsmail Kahraman TBMM Başkanı seçildi.  

 

İstişareler neticesinde sayın cumhurbaşkanımıza biraz önce bakanlar kurulu listemizi sunduk. Şunu ifade etmek isterim, bu bakanlar kurulu Türkiye’yi önümüzdeki 4 yıl içinde yeni bir ufka taşıma misyonu üstlenmiş durumdadır.

 

Arkasında yüzde 85’lik katılımla sağlanmış bir seçim zaferi, önünde de  2023 hedefleri vardır. Milletimize söz verdiğimiz her konuda gerekli her adımı atacağız. Yapısal reformları gerçekleştireceğiz, sivil anayasa için çalışmalar yürüteceğiz. Ben şimdiden hükümetimizi ilan etmeden 64’ncü hükümetin başbakanı olarak her sözü yerine getireceğimize dair teminatımı ifade etmek isterim. 

 

Bütün bakanlarımız yoğun bir çalışma temposu içinde olacaklar. Bir hafta içinde zihnimde bakanlar kurulu isimleri dolaştığında, her bakanlık için üç bazen beş ismin zihnimizde dolaştığını ifade etmek isterim. Bu bakanlar kurulu listemiz partimizde bugünkü şartlar itibariyle tabi bölgesel temsil bir çok hususu da göz önüne alarak gerçekleştirdiğimiz bir listedir. Tecrübeli bakanlarımız, yeni bakanlarımızla bir harman oluşturma gayreti gözettik. Kuvvetli bir harman oluştuğu kanaatindeyim. İlk gün söylediğim gibi bu bakanlar kurulunun misyonu Mevlana’nın deyimiyle bu topraklara sevgi tohumu ekmektir. Talep edeceğimiz en temel husus, bize oy vermiş vermemiş zinhar zihinlerimizden geçirmeden hizmet etmek, her türlü hesaba açık şekilde milletin hizmet kervanına katılmaktır. 

 

BAKANLAR KURULU

 

Başbakan:

Ahmet Davutoğlu

 

Başbakan yardımcıları:

Numan Kurtulmuş 

Mehmet Şimşek 

Yalçın Akdoğan

Tuğrul Türkeş

Lütfi Elvan

 

Bekir Bozdağ Adalet Bakanı

 

Sema Ramazanoğlu Aile ve Sosyal Politikalar bakanı

 

Volkan Bozkır AB Bakanı

 

Fikri Işık Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı

 

Süleyman Soylu Çalışma Bakanı

 

Fatma Güldemet Sarı Çevre Şehircilik Bakanı

 

Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı

 

Mustafa Elitaş Ekonomi Bakanı

 

Berat Albayrak Enerji Bakanı

 

Akif Çağatay Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı

 

Faruk Çelik Gıda ve Hayvancılık Bakanı

 

Bülent Tüfekçi Gümrük Bakanı

 

Efkan Ala İçişleri Bakanı

 

Cevdet Yılmaz Kalkınma Bakanı

 

Mahir Ünal Kültür ve Turizm Bakanı

 

Naci Ağbal Maliye Bakanı

 

Nabi Avcı Milli Eğitim Bakanı

 

İsmet Yılmaz Milli Savunma Bakanı

 

Veysel Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı

 

Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanı

 

Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7