Siirt'te şehit askerlerin isimleri Son dakika 8 askerin ismi açıklandı mı?

Siirt'te şehit olan askerlerimizin isimleri açıklandı mı? Eli kanlı terör örgütü hain PKK bugün yola tuzakladığı bomba ile askeri aracı patlattı. Teröristler askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile bombayı patlattılar. Bu arada saldırıyı duyup hastane önüne gelen bazı vatandaşların da gözyaşları döktükleri görüldü. Saldırıda şehit olan askerlerimizin isimleri açıklandı: uzman çavuş Hakan Aktürk, uzman erbaş Ferdi Gerekli, uzman erbaş Barış Akan, erler Ömer Erüstün, Bahadır Aydın, Recep Bekçi, M.Ali Barkın ve Emre Kaan Arlı olduğu belirtildi.

Siirt'te şehit askerlerin isimleri Son dakika 8 askerin ismi açıklandı mı?

Siirt'te şehit olan askerlerimizin isimleri açıklandı mı? Eli kanlı terör örgütü hain PKK bugün yola tuzakladığı bomba ile askeri aracı patlattı. Teröristler askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile bombayı patlattılar. Bu arada saldırıyı duyup hastane önüne gelen bazı vatandaşların da gözyaşları döktükleri görüldü. Saldırıda şehit olan askerlerimizin isimleri açıklandı: uzman çavuş Hakan Aktürk, uzman erbaş Ferdi Gerekli, uzman erbaş Barış Akan, erler Ömer Erüstün, Bahadır Aydın, Recep Bekçi, M.Ali Barkın ve Emre Kaan Arlı olduğu belirtildi.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Siirt'te şehit askerlerin isimleri Son dakika 8 askerin ismi açıklandı mı?

Siirt'te şehit olan askerlerimizin isimleri açıklandı mı? Çözüm sürecinin sona ermesinin ardından PKK bugün son günlerin en hain saldırısını gerçekleştirdi. PKK'lı teröristler daha önce yola döşedikleri bomba düzeneğini askeri aracın geçişinde patlattılar. Bombalı saldırıda 8 askerimizin şehit olduğu pek çok askerimizin yaralandığı bildirildi. Bu arada saldırıyı duyup hastane önüne gelen bazı vatandaşların da gözyaşları döktükleri görüldü. Saldırıda şehit olan askerlerin isimleri açıklandı: uzman çavuş Hakan Aktürk, uzman erbaş Ferdi Gerekli, uzman erbaş Barış Akan, erler Ömer Erüstün, Bahadır Aydın, Recep Bekçi, M.Ali Barkın ve Emre Kaan Arlı olduğu belirtildi.

 

Siirt'ten gelen 8 şehit haberi herkesin yüreğini yaktı. Siyasi istikrarsızlığı sürdüğü şu günlerde peş peşe gelen şehit haberlerine bir yenisi daha eklendi. Siirt'in Şirvan ve Pervari ilçesi arasında PKK'lı teröristler yola döşedikleri bombayı askeri aracın geçişinde patlattılar. Bombanın patlamasının ardından 8 askerimizin şehit olduğu açıklandı.  Siirt'teki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 8 askerimizin isimleri henüz açıklanmadı. 

Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında, PKK’lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı, patlamada 2'si üst rütbeli 6'sı er olmak üzere 8 asker şehit oldu.

 

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda devriye görevini yürütün askeri aracın geçişi sırasında PKK’lılar yola tuzakladıkları bombayı, bugün öğleden sonra uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada zırhlı araçta bulunan askerlerden 8’i şehit düşerken, yaralı askerlerin olduğu belirtildi. 

ASKERİ ARACA SALDIRI: 8 ŞEHİT

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt’te 8 askerin şehit olduğunu açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, "19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından daha önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcı patlatılmıştır. Patlama sonucunda kahraman 8 personelimiz şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'dan, Siirt-Pervari'de 8 askerin şehit düştüğü terör saldırısına ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan telefonla görüştüğü Orgeneral Akar ve Vali Tutulmaz'a, Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında askeri aracın geçişi sırasında, teröristler tarafından daha önce yol kenarına yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi neticesinde 8 askerin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyduğunu dile getirdi. Şehit askerlere Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri camiası başta olmak üzere tüm millete başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yaralı asker için de acil şifa temennisinde bulunduğu kaydedildi.

 

PKK'DAN BİR HAİN SALDIRI DAHA!

Güroymak Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne terör örgütü PKK mensuplarınca parça tesirli patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Güroymak Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binalarının bulunduğu yerleşkeye, bölücü terör örgütü PKK mensuplarının el yapımı parça tesirli patlayıcı ile saldırdığı belirtildi. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı patlamada, olay yerinde bulunan park halindeki araçlarda hafif hasar oluştuğu ifade edilen açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

 

Siirt Valiliği’nden 8 şehide ilişkin açıklama!

 

Siirt Valiliği, bölücü terör örgütü PKK tarafından, Siirt-Şirvan-Pervari karayolunda askeri aracın geçişi sırasında menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu 8 askerin şehit olduğunu açıkladı. Siirt Valiliği’nden 8 şehide ilişkin açıklama! PaylaşTweetlePaylaşGönderYorum Yap

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada, 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen güvenlik güçlerine, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden menfeze yerleştirilen el yapımı patlayıcı patlatıldığı belirtildi. Açıklamada, “Patlama sonucu sekiz askerimiz şehit olmuştur. Yaralı güvenlik personelimiz bulunmamaktadır. Eli kanlı canilerin yakalanması amacıyla bölgede havadan ve karadan geniş çaplı operasyon başlatılmıştır.

Tüm ülkemizde derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz” denildi.

Öte yandan patlamada şehit olan askerlerden birinin uzman, 2’sinin uzman onbaşı, 5’inin ise er olduğu öğrenildi.

 

BAŞKALE-HAKKARİ YOLUNDA PATLAMA

Saldırının meydana geldiği bölgeye Siirt’ten ve ilçelerden ambulanslar sevk edildi.

 

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA


Genelkurmay patlamayla ilgili bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama;

"19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurlarımıza Bölücü Terör örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır.

 

Patlama sonucunda Kahraman sekiz personelimiz şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

PERVARİ VE ŞİRVAN’A GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Patlamanın ardından bölgede geniş çaplı hava destekli operasyon başlatıldı. Şirvan ve Pervari ilçelerine giriş ve çıkışlar kapatılırken, Siirt çıkışından da bu yöne gidişlere izin verilmiyor.  Siirt 3’üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’ndan bölgeye Sikorsky helikopterlerle komandolar indirildi. Kobra helikopterler bölgeye sevk edildi.


DIŞ BASIN NASIL GÖRDÜ?
 

Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda devriye görevini yürütün askeri aracın geçişi sırasında yola tuzaklanan bombanın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 8 askerin şehit olmasını uluslararası ajanslar son dakika olarak duyurdu. İşte uluslararası medyanın geçtiği ilk haberler:

 

AFP:

 

Haberlere göre PKK'nın güneydoğuda düzenlediği bomba saldırıda en az sekiz asker öldü.

 

Söz konusu eylem, hükümetin geçen ay Kürt militanlara karşı büyük bir "terörle mücadele" kampanyası başlatmasından bu yana PKK'nın düzenlediği saldırılar içinde tek seferde en çok can kaybının yaşandığı saldırı oldu.

 

Associated Press:

 

Kürt isyancılar, Türkiye'nin güneydoğusunda yolda bomba patlattı, en az sekiz asker öldü.

 

Saldırı, PKK ile Türk güvenlik güçleri arasında yeniden başlayan şiddet olayları sürerken yaşandı.

 

Reuters:

 

Güneydoğu şehri Siirt'te, sekiz asker, Kürt militanların araçlarına düzenlediği bombalı saldırıda öldü.

 

PKK tarafından yapıldığı düşünülen saldırı, geçen ay biten iki buçuk yıllık ateşkesin ardından, çoğunlukla Kürtlerin yaşadığı güneydoğuda şiddet olaylarının arttığı bir dönemde yaşandı.

 

BBC:

 

Sekiz Türk askeri, güneydoğu şehri Siirt'te düzenlenen bombalı saldırı sonucu öldürüldü.

 

USA Today:

 

Medyada çıkan haberlere göre; çarşamba günü bir güneydoğu şehrinde düzenlenen bombalı saldırıda en az sekiz Türk askeri öldürüldü.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25