banner1

SRC sonuçları açıklandı 17 Ekim SRC sınav sonuçları sorgula

SRC sonuçları açıklandı. Günlerdir beklenen SRC sınav sonuçları sonunda açıklandı. Binlerce adayın beklediği sonuçlar haber detayımızda yerini aldı. 17 Ekim tarihinde gerçekleşen ve uzun süredir açıklanması beklenen sonuçları bugün sabah itibari ile açıklandı. İşte SRC sonuçları...

SRC sonuçları açıklandı 17 Ekim SRC sınav sonuçları sorgula

SRC sonuçları açıklandı. Günlerdir beklenen SRC sınav sonuçları sonunda açıklandı. Binlerce adayın beklediği sonuçlar haber detayımızda yerini aldı. 17 Ekim tarihinde gerçekleşen ve uzun süredir açıklanması beklenen sonuçları bugün sabah itibari ile açıklandı. İşte SRC sonuçları...

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
SRC sonuçları açıklandı 17 Ekim SRC sınav sonuçları sorgula

SRC sınav sonuçları açıklandı mı?17 Ekim'de gerçekleştirilen SRC sınav sonuçlarına ait bilgilere adresimizden ulaşabileceksiniz.SRC sınavı sonuçlarına sıitemizde yer alan sorgulama linkinden ulaşabileceksiniz.İşte SRC sınavı detayları ve SRC sınav sorgulama linki

 

7 Ekim 2015 Cumartesi saat 10:30 yapılan src sınavı sonuçlarının ulaştırma bakanlığı mevzuatına göre 30 gün içinde açıklanması gerekmektedir.Geçen sınavlardaki açıklanma durumuna bakıldığında bu sınavında sınavı yapıldığı günde sonra 15-20 gün içinde açıklanmasını tahmin etmekteyiz.Sınav sonuçları açıklandığı anda bu sayfadan siz okuyucularımıza 17 EKİM 2015 SRC SINAVI AÇIKLANDI duyurusunu yapacağız.

17 Ekim SRC sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?Ticari araç kullanmak için gerekli olan SRC belgesi için sınav yapma yetkisi Ulaştırma Bakanlığına verilmiş olup Ulaştırma Bakanlığı tarafından 3'er aylık dönemlerde SRC sınavları belli sınav merkezlerinde yapılıyor.17 Ekim'de yapılan SRC sınavının bu ay sonuna kadar açıklanması bekleniyor.SRC sınavında başarılı olmak için 50 sorudan 30 tanesine doğru cevap vermek yeterli olacaktır.

Src belgesi sürücünün sessiz harflerinden oluşmaktadır. Asıl adı Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Src belgeleri 4925 Sayılı Taşıma Yönetmeliğine göre ticari araç kullanan şoförlerin alması gereken bir belge türüdür. Yasa gereği ticari araç kullanan sürücülerin src belgesinin olmaması durumunda hem aracı sevk ve idare eden şoföre ve araç sahibine cezai işlem uygulanır. Para cezaları her yılın başında enflasyon oranında bakanlık tarafından arıtılır. Ayrıca, yetki belgesi sahibine de uyarma (ihtar) cezası verilir. 

Src Belgesini Ulaştırma Bakanlığından yetki almış olan kurum ve kuruluşlar verir. Denetimlerini de  yine Ulaştırma Bakanlığı yapar. Kurumumuzda Ulaştırma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.Src Belgesi olmadan ticari araç kullanan sürücülere ve src belgesi olmayan sürücüye araç teslim eden firmalara ayrı ayrı para cezası uygulanmaktadır.

MADDE 43 2.Fıkra

Yetki belgesi sahipleri, ilgili mevzuat hükümlerine uygun bir taşıtı, nitelikli şoför ve yardımcı personel ile sefere göndermek, şoförlerinin sürücü ve mesleki yeterlilik belgelerinin yanlarında bulunup bulunmadığını kontrol etmek, geçerli araç muayenesi olmayan ve teknik şartlara uymayan taşıtlarının trafiğe çıkmasına engel olmak, güzergâh mesafesini dikkate alarak yeteri kadar şoför bulundurmakla yükümlüdürler. Sayın sürücüler, ticari maksatla yük, eşya ve yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerinin ilgili yönetmelik gereği sürücü belgesi dışında src belgesi ile psikoteknik değerlendirme belgesine de sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle Ulaştırma Bakanlığının src belgesi olmadan trafiğe çıkanlara 2015 yılı için uyguladığı idari para ceza oranı aracın sürücüsüne 200,00 Türk Lirasi, yetki belgesi sahibine ise 500,00 Türk L

irası olarak belirlemiştir. İlgililere duyurulur.

SONUÇLARI BURADAN SORGULAYABİLECEKSİNİZ.

Sayın sürücüler, ticari maksatla yük, eşya ve yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerinin ilgili yönetmelik gereği sürücü belgesi dışında src belgesi ile psikoteknik değerlendirme belgesine de sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle Ulaştırma Bakanlığının src belgesi olmadan trafiğe çıkanlara 2015 yılı için uyguladığı idari para ceza oranı aracın sürücüsüne 200,00 Türk Lirasi, yetki belgesi sahibine ise 500,00 Türk Lirası olarak belirlemiştir. İlgililere duyurulur.

17 Ekim 2015 tarihinde yapılacak olan src sınavına girebilmek için öncelikle 31/07/2015 tarihine kadar eğitiminiz tamamlamış olmanız zorunludur. Eğitiminizi 31 Temmuz tarihine kadar tamamlamışsanız 01 Ağustos   - 14 Ağustos   tarihleri arasında sınav başvuru yapmanız ve Halk Bankasına 35, 00 Türk Lirası sınav ücreti yatırmanız gerekmektedir. Sınav giriş belgeleriniz ise sınavdan bir hafta önce çıkmaktadır.

Not: 35 TL. Sınav harcı sınavdan önce yatırlır. 16 TL. Kart ücreti sınavdan başarılı olduktan sonra yatırılır.

 

17 Ekim 2015 TARİHLİ MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI İÇİN,

Mesleki Yeterlilik Eğitimi vermek üzere Bakanlığımızca yetkilendirilen eğitim 

merkezleri tarafından 31 Temmuz   günü saat 21.00’e kadar tamamlanmış eğitimlere  katılan ve müracaat tarihleri içerisinde Bakanlığımıza bildirilenler 17 Ekim 2015  tarihinde yapılacak src belgesi sınava müracaat edebilecektir.  Eğitimden muaf olup, doğrudan sınava girme hakkı olanlar için Bakanlığımız Bölge  Müdürlüklerine başvuru süresi 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 17.00’de son bulacaktır. 17 Ekim 2015 tarihinde yapılacak Mesleki Yeterlilik Sınavına müracaatta bulunan kişiler  35 TL sınav ücretini en geç 21 Ağustos 2015 tarihinde mesai saati sonuna kadar yatırmak  zorundadırlar.

 

Src Belgesi sınavına katılacak olan tüm adaylara sınavlarda başarılar dileriz

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Anahtar Kelimeler:
Src SonuçlarıSrc Sınav
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7