Süper Loto sonuçları 29 Ekim Süper Loto çekildi işte kazanan iller Loto sonuç MPİ

Süper Loto az önce çekildi. Bugün Süper Loto oynayanlar sonuçları merak ediyordu. 29 Ekim Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Süper Loto oyununun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 12, 19, 36, 39, 47 ve 53 olarak belirlendi. Şanslı numaraları bilen çıkmayınca 2 milyon 379 bin 346 liralık büyük ikramiye haftaya devretti.

Süper Loto sonuçları 29 Ekim Süper Loto çekildi işte kazanan iller Loto sonuç MPİ

Süper Loto az önce çekildi. Bugün Süper Loto oynayanlar sonuçları merak ediyordu. 29 Ekim Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. Süper Loto oyununun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 12, 19, 36, 39, 47 ve 53 olarak belirlendi. Şanslı numaraları bilen çıkmayınca 2 milyon 379 bin 346 liralık büyük ikramiye haftaya devretti.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Süper Loto sonuçları 29 Ekim Süper Loto çekildi işte kazanan iller Loto sonuç MPİ

Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı. 29 Ekim günü süper loto oynayanlar kuponlarının kazanıp kazanmadığını kontrol ettiler. 29 Ekim Süper Loto çekilişinde kazanan numaralar açıklandı. Süper Loto oyununun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 12, 19, 36, 39, 47 ve 53 olarak belirlendi. Şanslı numaraları bilen çıkmayınca 2 milyon 379 bin 346 liralık büyük ikramiye haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresi'nce düzenlenen Süper Loto oyununun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 12, 19, 36, 39, 47 ve 53 olarak belirlendi. Şanslı numaraları bilen çıkmayınca 2 milyon 379 bin 346 liralık büyük ikramiye haftaya devretti.

Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 65 kişi 5 bin 840 lira 85'er kuruş, 4 bilen 4 bin 551 kişi 90 lira, 3 bilen 92 bin 345 kişi 7 lira 60'ar kuruş ikramiye alacak.

Bu haftaki çekilişte 1 milyon 491 bin 67 lira 25 kuruş ikramiye dağıtıldı. Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 78 bin 410 lira 5 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 602 bin 452 lira 30 kuruş aktarıldı.
 

Bir kuponda 6 adet kolon ve kolon başına toplam 54 adet sayı bulunur. Bir adet oynamak için bu sayılardan 6 adedi seçilip kalemle işaretlenir. İsterseniz kuponunuzu sen seç yöntemiyle terminale otomatik olarak doldurtabilirsiniz. Çoklu çekiliş işaretlerseniz aynı kuponu iki, üç yada dört haftalık oynayabilirsiniz.

Eğer otomatik olarak makineye doldurtmak yerine kendiniz seçerek oynamak istiyorsanız; Bir kolonda mevcut olan 1′den 54′e kadar olan sayılardan altı adedini seçip işaretlemeniz yeterlidir. Seçtiğiniz sayıların üzerini kalemle işaretlemeniz suretiyle toplamda en az 3 adet doğru sayıyı tutturmanız gerekecektir. İkramiyeler toplamda 3, 4, 5 ve 6 adet sayıyı doğru tahmin edebilen katılımcılar arasında paylaştırılır. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır. Büyük ikramiye milyon liranın üzerindedir.

Süper Loto Kolon Fiyatı

Süper Loto kolon fiyatı 1 TL’dir. Yukarıda yazıldığı gibi bir kolonda sıralanmış 1′den 54′e kadar sayılardan altı adet işaretleyerek tek kolon oynamış olursunuz. Bir biletle toplam 6 kolon oynayabilirsiniz. İsterseniz altısını da doldurarak şansınızı arttırırsınız. Fakat Süper Loto kolon fiyatı 1 TL iken, tek seferde tüm kolonları oynadığınız taktirde, Süper Loto kupon fiyatı olan 6 TL’yi ödersiniz.

OYUN  TÜRÜ KOLON  FİYATI

Süper Loto 6/54 1 TL

Sayısal Loto 6/49 1 TL

On Numara 1 TL

Şans Topu 5+1 1 TL

 

Süper Loto Ne Zaman Çekilir

 

       Süper Loto tüm dünyada oynanan ve çok tutulan bir talih oyunudur. Süper Loto 6/54 ülkemizde 2007 yılından itibaren oynatılmaya başlanmıştır. Türkiye’de Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenir ve yetkilendirilmiş Süper Loto bayileri tarafından satışı gerçekleştirilir. Çok beğenilen bir oyun olduğundan, her işlek caddede bir Süper Loto bayisi bulmanız mümkündür. Süper Loto nasıl oynanır sorusunun cevabı basittir.

Süper Loto Ne Zaman oynanır?

Çekiliş 21.05 te gerçekleşir. Sonucun resmi duyurusu, her Perşembe saat 21:30′da yapılır. Dolayısıyla Süper Loto ne zaman oynanır sorusu için de cevap; Cuma sabahından Perşembe akşamı 21:00′e kadar oynanır şeklindedir. Çekiliş sonuçları, resmi basın duyurusununu müteakip, diğer tüm basın organlarından önce ve gerçek zamanlı olarak SüperLotoSonuc.com sitesinden öğrenilir.

Süper Loto Nereden Oynanır

Süper Loto yetkili Sayısal Oyun bayilerinden oynanabilir. Bayililer şu alanlarda çalışıyor olmak zorundadır; Gazeteciler, tekel ürünleri satanlar, süpermarketler, marketler, kuruyemişçiler, büfeler, cep telefonu satıcıları, bilgisayar ve/ya müzik CD’si satanlar, Spor Toto, Ganyan bayileri. Oyuna ait kuponlar ve oyunu oynayacağınız terminaller, sadece bu işlerle iştigal eden ve yetkili Sayısal bayiliği almış olan işyerlerinde bulunur. Süper Loto fiyatı Milli Piyango İdaresince belirlenir.

Süper Loto Çekilişi ne zaman yapılır?

Çekiliş 21.05 te gerçekleşir. Ancak Süper Loto Sonucu resmi duyurusu, her Perşembe saat 21:30′da yapılır. Süper Loto çekiliş sonuçları, en hızlı şekilde SüperLotoSonuc.com adresinden eş zamanlı olarak öğrenilebilir.

Her hafta 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye bazen devredecektir. Bu da ikramiyenin katlanarak artmasına ve bir sonraki hafta oynayan toplam katılımcı sayısının da yükselmesine yol açacaktır. Katılımcı sayısının yükselmesi ikramiyenin büyümesine yol açacağından, her devirle birlikte büyüyen ikramiye, oyunun cazibesini daha da arttıracaktır.

 

Süper Loto ikramiyeleri nereden alınır?

 

Üç ve dört sayı kombinasyonu tutturan talihlilere ödemeler bayi kanalıyla yapılır. Beş bilen talihlilere ödeme bayi yada Milli Piyango İdaresince yapılır. Altı bilen talihlilerse ödemeyi direkt Milli Piyango Genel Müdürlüğünden alırlar.

 

Çıkan ikramiyeler için zaman aşımı bir yıldır. Bu süre zarfında tahsil edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrayacağından tahsil edilemeyecektir.

Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz.

Bir bilete ödeme yapılabilmesi için, mutlaka çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve ayrıca arka yüzündeki bilet no’sunun net okunacak kadar iyi durumda olması gerekir.

18 yaşından küçükler Süper Loto 6/54 oynayamazlar. İkramiye çıkan biletlerine ödeme yapılmasını isteyemezler. 18 yaşından küçüklere Süper Loto 6/54 oynatmak suçtur.

Süper Loto ne zaman çekilecek

Süper Loto Biletinize Dikkat Edin

       Biletinizi aldığınızda işaretlediğiniz sayıların terminal tarafından bilete doğru şekilde basıldığını gözle kontrol edin. Bileti katlamayın, buruşturmayın ve asla yırtmayın. Yırtılmış biletler tamamen geçersiz sayılırlar! Biletinizi başkasına vermeyin ve çekiliş sonuçları açıklanana kadar her biletin kazanan bilet değerinde olduğunu unutmayın.

 

Bilet Üzerinin İmzalanmasının Hukuki Bağlayıcılığı Var mıdır?

       Milli Piyango İdaresinin gerçekleştirdiği şans oyunlarının hepsinde geçerli olmak üzere; Resmi belge sayılan biletlerin arkasına, isim, soyad yazılarak imzalanması tavsiye olunur. Bu bir güvenlik önlemidir ve hukuki bağlayıcılığı da vardır! Zaten, şanslı katılımcılar özüllerini almak üzere MPİdaresi yada herhangi bir şubesine başvurduklarında. Biletleri sahiplenmeleri ve kendilerinin olduğunu ispat etmeleri için, biletlerinin arkasına isim, soyad yazarak imzalamaları istenir. Biletler haricinde sayısal oyunlarda kullanılan kuponlar ise sadece bir oyun oynama aracıdır.

 

Bilet Ortaklığı Mümkün müdür?

       Evet mümkündür! Bununla ilgili olarak, Yargıtay 4.Hukuk Dairesinin 1989/11034E., 990/6200 K. ve 10.04.1990 tarihli kararlarında belirtildiği üzere “Bilet ortaklığı, Piyango bileti üzerindeki imzanın, ortaklığa delalet etmesini ifade eder.” Milli Piyango yetkilileri bilet üzerinde imzası olan kişi gelmedikçe ikramiyenin ödenmediğini de belirtmektedirler!

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25