banner1

TBMM Tv canlı yayın Davutoğlu yeni bakanları açıklıyor Meclis Tv canlı

TBMM Tv canlı yayın. Yeni hükümetin bugün kurulması ve bakanlar listesinin açıklanması bekleniyor. Bugün Başbakan Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra yeni kabineyi açıklayacak. Yeni kabinede daha önce bakan olarak görev yapmamış isime bakanlık verileceği gündeme geldi. Yeni hükümet hakkında merak ettikleriniz ve Meclis Tv canlı yayın linki haberimizin devamında sizlerle.

TBMM Tv canlı yayın Davutoğlu yeni bakanları açıklıyor Meclis Tv canlı

TBMM Tv canlı yayın. Yeni hükümetin bugün kurulması ve bakanlar listesinin açıklanması bekleniyor. Bugün Başbakan Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra yeni kabineyi açıklayacak. Yeni kabinede daha önce bakan olarak görev yapmamış isime bakanlık verileceği gündeme geldi. Yeni hükümet hakkında merak ettikleriniz ve Meclis Tv canlı yayın linki haberimizin devamında sizlerle.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
TBMM Tv canlı yayın Davutoğlu yeni bakanları açıklıyor Meclis Tv canlı

Meclis Tv canlı yayın. Yeni kabinenin bugün açıklanması bekleniyor. Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesinin ardından Ankara'da hareketli anlar yaşanıyor. Başbakan Davutoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile öğle saatlerinde görüştükten sonra yeni bakanları açıklaması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yeni hükümet hakkında görüşecek. Yeni bakanların kim olacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kabinede bazı bakanların görevine devam etmesi beklenirken bazı bakanlıklara ise yeni isimler geliyor. 

TBMM TV CANLI YAYIN

 

Yeni kabinenin bugün açıklanması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu'nun bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra yeni hükümeti kurması bekleniyor. Yeni hükümette kimlerin bakan olacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Yeni bakanların kim olacağı konusunda siyasi kulislerde pek çok iddia gündeme gelmeye devam ediyor. AB Bakanı'nan Ravza Kavakçı olacağı iddia edildi. 

Siyasi kulislerde konuşulan iddialara göre bakanlıklar şöyle: 


Aile ve Sosyal politikalar Bakanı: Nükhet Hotar

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Süleyman Soylu

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Hayati Yazıcı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Ahmet Gündoğdu

Dışişleri Bakanı: Ali Babacan

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Recep Konuk

Gençlik ve Spor Bakanı: Akif Çağatay Kılıç

Gümrük ve Ticaret Bakanı: Nurettin Canikli

İç işleri Bakanı: Yalçın Akdoğan

Kalkınma Bakanı: Mehmet Şimşek

Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı

Milli Savunma Bakanı: İsmet Yılmaz 

Orman ve Su işleri Bakanı: Veysel Eroğlu

Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu

Ulaştırma Bakanı: Lütfi ElvanNTV CANLI YAYIN DAVUTOĞLU AÇIKLAMA YAPIYOR
 

64. hükümetin ne zaman kurulacağı ve bakanlar listesinin ne zaman açıklanacağı merak edilmeye başlandı. Başbakan Davutoğlu'nun bugün yeni kabineyi açıklaması bekleniyor. Fakat Başbakan Davutoğlu'ndan henüz yeni hükümet ve kabine hakkında açıklama gelmedi. Yeni kabinenin 24 Kasım Salı günü öğleden sonra açıklanması bekleniyor. Yeni 10 bakanlık ise 64. hükümetin kurulmasının ardından faal hale gelecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümet kurma süreci kapsamında AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu yarın öğle saatlerinde kabul etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yeni hükümetle ilgili bugün yapılması beklenen görüşme yarına kaldı. Erdoğan ve Davutoğlu arasındaki görüşmenin, yarın saat 11'de gerçekleşeceği açıklandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu, 17 Kasım Salı günü 64'ncü Cumhuriyet Hükümetini kurmakla görevlendirmişti.
 

Yeni bakanların ne zaman belli olacağı merak edilmeye başlandı. 64. hükümeti kurma yetkisi alan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün yeni kabineyi açıklaması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu'nun uzun bir istişarenin ardından yeni bakanları belirlediği gündeme geldi. Başbakan Davutoğlu'nun bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra yeni kabineyi açıklaması bekleniyor. 


TBMM Başkanlığı seçimi için Genel Kurul'a gelişi sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümet'in ne zaman açıklanacağı şeklindeki soruya, "Bu kadar merak edilecek bir durum söz konusu değil, şundan 1 Kasım sonrasında hani koalisyon ve benzeri tablolar ortaya çıkmış olsa bunlar merakı mücbir bir durum olurdu. 1 Kasım sonrası çok açık bir tablo vardır ve bu açık tablo gereği de hükümeti kurma görevini Sayın Cumhurbaşkanı bana tevdi ettiler. Ben de büyük bir zaferle çıktığımız, AK Parti olarak çıktığımız seçim sonrasında hükümeti kuracağım" karşılığını verdi.
 

YENİ HÜKÜMET 2002 RUHUNA GERİ DÖNÜŞ

Yeni kabineye yönelik en son kulis bilgisi Star gazetesi yazarı Mustafa Kartoğlu'ndan geldi. Kartoğlu bugünkü köşesinde yeni kabinenin şifrelerini yazdı. Yeni Bakanlar Kurulu'nun '2002'deki ruhu' yansıtan isimlerden oluşacağını yazan Kartoğlu'na göre, yeni kabinede AK Parti'nin ağabeyleri ağırlıklı olarak yer alacak. Kartoğlu şunları yazdı:

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bu akşam yeni hükümeti kurma görevini alacak olan Ahmet Davutoğlu'nun yeni kabine listesini yarın açıklaması bekleniyor.

 

Kabinenin omurgasını, AK Parti'ye ve Türkiye'ye bugüne kadar 'kazandıran' ekip oluşturacak.  Bu omurganın çevresinde ikinci halkayı 'iki ve üç dönemlik' milletvekilleri, üçüncü halkayı da 'yeniler' oluşturacak.

 

Ekonomi çevreleri, en çok ekonomi yönetiminde 'kimlerin' olacağını merak ediyor. Ancak hükümetin önceliği kişilerden çok 'politikalar'.  Ekonomi politikalarında artık 'finans yönetimi' ile birlikte 'yüksek katma değerli üretim, istihdam ve adil gelir paylaşımı'nın da öncelik olduğu bir döneme giriyoruz.

 

YENİ BAKANLARIN İSİMLERİ YARIN AÇIKLANACAK


Kartoğlu'nun aktardığı bilgilere göre, bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hükümet kurma görevini alacak olan Davutoğlu, yeni bakanlar listesindeki isimleri yarın açıklayacak. 

 

YENİ KABİNEDE İLK KEZ İKİ KADIN BAKAN OLACAK


Yeni kabineye ilişkin kulis bilgileri daha önce Yeni Şafak'taki köşesine taşıyan Abdülkadir Selvi de 'iki kadın bakan geliyor' diye yazmıştı.

 

Şimdiye kadar kabinelerde hep tek kadın bakan yer alıyordu. Ancak bu kez Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dışında da bir bakanlık koltuğuna kadının oturması bekleniyor. 

 

BAŞÖRTÜLÜ BAKAN OLACAK MI?


Kadın bakanlarla ilgili bir diğer kulis ise kadın bakanlardan birinin 'başörtülü' olacağı yönünde. Seçim hükümetinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini yürüten Ayşen Gürcan'ın ardından kabine giren başörtülü isim 'seçilmiş ilk başörtülü bakan' olma niteliğini kazanacak.

 

BAŞÖRTÜLÜ KADIN BAKAN KİM OLACAK?


Kulislerde başörtülü kadın bakan olarak adı öne çıkan isim Ayşe Keşir. AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kurucu isimleri arasında yer alıyor. Keşir bir süredir bakan danışmanlığı görevini de yürütüyordu. 

 

Yeni Bakanlar Kurulu ekonomi yönetimde kimler var?

 

EKONOMİDEN SORUMLU İSİM KİM OLACAK BABACAN MI BAŞKA BİR İSİM Mİ?


Yeni kabinenin en çok merak edilen isimlerinin başında kuşkusuz Ali Babacan geliyor. Babacan'ın yeniden ekonomiden sorumlu olup olmayacağı da merak konusu. Ancak AK Parti kulislerinden sızan bilgilere göre, Ahmet Davutoğlu'nun yeni kabinede ekonomi yönetiminde 'büyük sürpriz' yapması bekleniyor. Davutoğlu'nun yeni hükümette ekonomiden sorumlu bir isim yerine bir kurul kuracağı yönünde bilgilerde kulislerin ana gündem maddesi. 

 

Yeni Bakanlar Kurulu listesi Ali Babacan görevi

 

7 Haziran'da 3 dönem kuralına takılan Ali Babacan, 1 Kasım'da yeniden milletvekili seçildi

 

YENİ BAŞBAKAN YARDIMCILARI KİM OLACAK?


Yeni kabinenin Başbakan Yardımcılığı görevleri için öne çıkan 4 isim var. Bunlar Cemil Çiçek, Ali Babacan, Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş. Kulislerde bu üç isimden birinin bir başka göreve kaydırılarak Binali Yıldırım’ın da başbakan yardımcılığına getirilebileceği konuşuluyor.

 

Davutoğlu ile yakın mesai yapan Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan ve Efkan Ala’nın Bakanlar Kurulu’nda yer bulacağına kesin gözüyle bakılıyor. MYK üyesi Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanlığı’na, Faruk Çelik’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na Taner Yıldız’ın, Mehdi Eker’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na dönebileceği konuşuluyor.

 

TUĞRUL TÜRKEŞ BAKANLIK KURULU'NDA YER ALACAK MI?


Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in ise bir başka bakanlık koltuğuna kaydırılması gündemde. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na Nurettin Canikli’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ise Hayati Yazıcı’nın adı geçiyor.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25