banner1

Teog sınavı ne zaman 2015 TEOG 25-26 Kasım okullar tatil mi meb açıklaması

Teog sınavı ne zaman yapılacak?25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG sınavı için öğrencilere önemli uyarılar geldi.Teog sınavına giren adaylar bu sınavda çok dikkatli olmalı ve işaretlemelerini buna göre yapmalılar.Peki 25-26 Kasım tatil mi? İşte TEOG haberimiz ve detaylar..

Teog sınavı ne zaman 2015 TEOG 25-26 Kasım okullar tatil mi meb açıklaması

Teog sınavı ne zaman yapılacak?25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG sınavı için öğrencilere önemli uyarılar geldi.Teog sınavına giren adaylar bu sınavda çok dikkatli olmalı ve işaretlemelerini buna göre yapmalılar.Peki 25-26 Kasım tatil mi? İşte TEOG haberimiz ve detaylar..

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Teog sınavı ne zaman 2015 TEOG 25-26 Kasım okullar tatil mi meb açıklaması

TEOG sınavı öncesi önemli uyarılar. 25-26 Kasım tarihinde yapılacak olan TEOG sınavı öncesinde öğrenciler için önemli uyarılar. 1 milyon 174 bin 427 ortaokul 8'inci sınıf öğrencisinin TEOG heyecanı dorukta. 25-26 Kasım'da uygulanacak sınavlarda dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de sınav kuralları. Çünkü akademik açıdan iyi olan öğrencinin bütün emeği küçük bir hata nedeniyle uçup gidebilir. Heyecanını yatıştırıp sınav kurallarına uyanlar ise, şansını artırabilir. Özellikle bu yıl sınava girenler daha çok dikkatli olmalı, çünkü cevap kâğıdına yapılan küçük bir karalama bile sınavın geçersiz sayılmasına neden olabilir.

TEOG Sınavı nedeni ile 25 ve 26 Kasım Çarşamba/Perşembe günleri sadece ortaokullar değil bazı ilkokullara da tatil var. Bu günlerde liselere tatil yok. Bu nedenle 27 Kasım Cuma günü tatille birleşmiyor.

Bu nedenle 27 Kasım 2015 günü eğitim ve Öğretime devam edilecek. 25 ve 26 Kasım’da yapılacak TEOG sınavında görevli olmayan öğretmenler okullarında olacaklar ve sınav bitiş süresine kadar okulda kalacaklar.

İşte Bakanlığın e-kılavuzuna göre bu yıl dikkat edilmesi gerekenler:

- Her bir ders yazılısı başladıktan sonra ilk 15 dakika içerisinde gelenler sınava alınacak fakat bu öğrencilere ek süre verilmeyecek.

- Bir oturum başladıktan sonra ilk 20 dakika süresince öğrenciler sınıflarından çıkamayacak. Sınavın tamamlanmasına 5 dakika kala da sınıftan çıkmak yasak olacak.

 

İŞARETLEMELERE UYUN

 

- Sınavdan önce cevap kâğıdında yazılı olan T.C. kimlik numarası, ad ve soyad bilgilerinin kontrol edilerek, hata varsa görevlilere bildirilmesi gerekiyor. Sınav görevlileri bu durumu tutanak altına alacak. Öğrencinin adına düzenlenmiş cevap kâğıdı yoksa veya kullanılmayacak durumda ise yeni bir cevap kâğıdı verilmesi gerekiyor.

- Sınavda cevap kağıdını verilen örnek işaretlemeye göre doldurmanız gerekiyor. Çünkü optik okuyucu tarafından okunmayan işaretlemelerde o soruya verilen cevap doğru kabul edilmeyecek.

- Herhangi bir soru iptal edilecek olursa, ilgili soru o dersin sınavına katılan tüm öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecek.

- Cevap kâğıdı üzerinde, optik okuyucu tarafından okunmayı engelleyecek işaretleme ve karalamalar bulunursa sınav geçersiz sayılacak.

- Kitapçık türlerini, cevap kâğıdına işaretlemeyi kesinlikle unutmamak gerekiyor. A, B, C, D olmak üzere dört kitapçık türü kullanılıyor.

- Öğrenciler, yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda bulunan öğretmenlere ait olacak.

 

UZMANLARDAN ÖNERİLER: AİLE KAYGININ NEDENİNİ ÖĞRENMELİ

 

Sınav kaygısı dediğimiz durumun altında birçok neden olabilir. Çocuk gerçekte neyin olmasından veya olmamasından endişe ediyor? Bunun anlaşılması önemli. Kaygılanan çocuk içinde bulunduğu duygu durumunu anlamlandırmakta zorluk çeker, bu durumda aile yanında olmalı. Ailesi tarafından duygusu anlaşılan, anlaşılma çabası gösterilen çocuk kaygı ile baş etmede kendisine gereken içsel kaynakları da geliştirebilir. Sınav kaygısı yaşayan çocuk kendi içine çekilebilir, daha tahammülsüz ve öfkeli olabilir. Aileler bu durumda çaresiz hissedebilir. Bu zamanlarda çocuğun kaygısını azımsayan veya büyütecek dilden sakınmak önemli.

 

SONUÇLAR OCAK'TA

 

Birinci dönem sınav sonuçları 2016 Ocak ayında açıklanacak. Ancak kesin bir gün verilmedi. İkinci dönem TEOG ortak sınavları, 27-28 Nisan 2016'da, mazereti 14-15 Mayıs 2016'da gerçekleştirilecek. Sonuçları, 2016 Haziran ayında. Öğrenciler ikinci dönem sınavlarında, birinci dönemin başından itibaren işlenen konulardan sorumlu. Bu da daha fazla konuya çalışacakları anlamına geliyor.

 

25 26 Kasım 2015 okullar tatil edildi mi? TEOG sınav tarihleri açıklandı. TEOG sınav tarihlerinin 25-26 Kasım Çarşamba ve Perşembe günlerine denk gelmesi ile okulların tatil olup olmayacağı merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan ve 8.sınıfların gireceği TEOG sınavında ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları olarak yapılacak. 26 Kasım yani TEOG sınavlarının ikinci günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınavlar yapılacak.

MEB, 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavının tarihlerini açıkladı.TEOG sınav tarihleri takvimine göre ilk TEOG sınavı 25 26 Kasım tarihinde yapılacak. Bu iki günde 8. sınıf öğrencileri sınava girerken, diğer ilkokulortaokul öğrencileri ise tatil yapacak. İki gün sürecek olan ilk merkezi ortak sınavların ardından ikinci dönem yapılacak TEOG sınavları için ise 27 ve 28 Nisan tarihleri açıklandı.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre TEOG sınavları ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları olarak yapılacak. 26 Kasım yani TEOG sınavlarının ikinci günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınavlar yapılacak.

TEOG sınav tarihleri belli oldu

MEB, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı merkezi ortak sınav tarihlerini belirledi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği sınav takvimine göre, 1. dönem ortak sınavlar 25 ve 26 Kasım 2015, mazeret sınavları 12 ve 13 Aralık 2015'te yapılacak.

2. dönem ortak sınavlar ise 27 ve 28 Nisan 2016, mazeret sınavları da 14 ve 15 Mayıs 2016'da gerçekleştirilecek.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7