Merakla Beklenen Deadpool filmi 2. fragmanı yayınlandı

Tüm sinema severlerin heyecanla beklediği Deadpool filmi çok yakın bir tarih de vizyona girmiş olacak. 2016'nın ikinci ayında izleyeceğimiz ve her zamanki gibi yine çok komik, çok vahşi ve oldukça küfürbaz bir karakterimiz var.

Merakla Beklenen Deadpool filmi 2. fragmanı yayınlandı

Tüm sinema severlerin heyecanla beklediği Deadpool filmi çok yakın bir tarih de vizyona girmiş olacak. 2016'nın ikinci ayında izleyeceğimiz ve her zamanki gibi yine çok komik, çok vahşi ve oldukça küfürbaz bir karakterimiz var.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Merakla Beklenen Deadpool filmi 2. fragmanı yayınlandı

 

Merakla beklenen Deadpool filmi 2. fragmanını izlemek için tıklayın

 

Deadpool Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından ilk olarak New Mutants'ın 98. sayısında kötü karakter olarak çıkmıştır. Sonra Wolverine'nin kurduğu X-Force'a katılıp iyilerin safına geçmiştir ama tam olarak iyi bir karakter değil Anti-Kahramandır. Yaratıcılarından Rob Liefeld bir Teen Titans hayranıdır oradaki Deathstroke'un parodisi olarak Deadpool ortaya çıkmıştır. Deathstroke'un gerçek adı Slade Wilson'dır Deadpool'un ise Wade Wilson'dır.
Merc With a Mouth olarak tanınır çünkü çok konuşkandır. Domino onun konuşarak bir adamı intihar bile ettirebileceğini söyler. Deadpool'u diğer karakterlerden ayıran özellikse onun 4. duvarı kırabilmesi yani kendinin bir çizgiroman (oyun, çizgifilm vs.) karakteri olduğunu bilmesidir. Okuyucu ile iletişime geçebilir, gerçek dünyayla alakadar konuşabilir bu çoğunlukla okuyucuyu güldürür. Deadpool Taco ve Chimchanga'ya bayılır.Komik ve sapık bir kişiliğe sahiptir . Kafasında iki ses vardır biri akılcı diğeri ise eğlenceli fakat saçma şeyler söylemektedir.

Deadpool'un geçmişi hakkında pek bir bilgi olmamakla beraber olanların doğruluğu ise şüphelidir. Annesinin kansere yenik düşmesi, babasının bir arkadaşı tarafından öldürülmesi ve Kanada ordusundan atılmasından belirsiz bir sonra Wilson, Weapon-X programına katıldı.


Anılarında belirtildiği üzere ordudan atılması ve Weapon-X katılması arasında geçen zarfında Wilson paralı asker olarak çalışmış ve kariyeri esnasında Deadpool takma adını kullanmıştır.Weapon-X
Weapon-X adı verilen askeri deney programınının kanserini tedavi edebileceğini öğrenen Wilson öneri üzerine programa kayıt olur. Kanserinin çok ileri safhada olması ve tıbbi açıdan yapılabilecek bir şeyin kalmamış olması yüzünden bilim adamları farklı bir yol izlerler. Buna göre Wolverine'in tedavi faktörü Wilson'a eklenecek, lakin bu tedavi faktörü kanserin öldürdüğü her bir hücreyi anında üretebilmesi için geliştirilecektir. Bu nedenden ötürü Deadpool'un tedavi faktörü Wolverine'e göre üstündür.
Deney başarısız olur ve tedavi faktörü Wilson'u etkileyeceğine vücudunu istila eden kanser dokusuyla etkileşime geçer. Neticesiyle, kanser olağandışı bir hızla Wilson'ın bütün vücuduna yayılır. Deneyin başarısız olduğuna kanaat getiren bilim adamları Wilson'ı başarısız deneklerin yanına atarlar.


Deadpool
Bu başarısız denekler bir önceki aşamadan çok daha vahşi deneylere maruz kalırlar, bu vahşet o kadar korkunç durumdadır ki denekler ilk önce kim ölecek diye bahse girerler. Bu bahsin adı Deadpool'dur ( Birebir Türkçeye çevrilirse; Ölü havuzu) buna göre her denek ortak havuza (pool) para yatırır, kazanan bütün parayı alır. Bu yeni deneyler karşısında akli dengesini kaybetmeye başlayan Wilson ölümle yaşam arasında dalgalanırken Ölüm'ü farkeder. Ölüm hala canlı bir ölümlü tarafından farkedildiğini anlayınca şaşırır ve Wilson için farklı hisler beslemeye başlar. Ölümle bir nevi aşk yaşayan Wilson, ona kavuşmak için kendini öldürtmenin yollarını arar. Baş gardiyan Ajax'ı ne kadar kışkırtsa da Dr. Killebrew araştırmaları için Wilson'a canlı ihtiyacı vardır. Bu asi tavırlarıyla Ölüm bahsinin en üst sıralarına tırmanan Wilson, diğer deneklerin de saygısını kazanır. Belirli bir süre sonra Ajax kışkırtmalara daha fazla dayanamaz ve hıncını Wilson'ın arkadaşlarından birinden çıkarır, can çekişen arkadaşını huzura kavuşturmak için kendi elleriyle öldüren Wilson laboratuvarın birinci kuralına karşı gelmiş olur ve bu suçun cezası ölümdür. Ajax, Wilson'ı kalbini sökerek öldürür ve onu ameliyat masasında öylece bırakarak deneklere gözdağı vermeye gider. Wilson'ın ölüm anıda duyduğu inanılmaz nefret ve kin tedavi faktörünün aktif hale gelmesini sağlamış ve Wilson'ı ölümden geri getirmiştir, inanılmaz bir nefret patlaması yaşayan Wilson intikamını almak için Ajax'ın peşinden gider. Ajax'ı gözdağı verirken kıstıran Wilson, makinalı tüfekleriyle Ajax'ı paramparça eder. Weapon-X tarafından katledilen yoldaşlarının anısına kendisine Deadpool adını takar ve laboratuvarı yok ederek olay yerinden kaçar.


Yetenekleri
Deadpool bir katildir.Sınırları vardır,kadın ve çocuk öldürmez.Düşmanlarını öldürmek onun için bir sanat gibidir.Her öldürüşüne özen gösterir.Ninja eğitimi vardır ayrıca çok da iyi nişancıdır; her silahı kullanabilir ve bunu ister.Kendini ışınlamak için yanında ışınlanma aleti taşır.İyileşme yeteneği çok güçlüdür.İyileşme yeteneği Hulk'ın onu parçalamasına bile dayanabilir.Kafasının ya da vücudunun herhangi bir parçasının kopmasına alışıktır.Deadpool'un iyileşme yeteneği Wolverine'e göre daha iyidir ve ona süper insan kuvveti de verir.Zehir ve alkol benzeri şeylere dayanıklıdır asla sarhoş olmaz.İyileşme yeteneği onun beyin hücrelerini öldürüp canlandırdığından delidir ve şizofrendir.Kafasında onu yansıtan 2 kişiliği daha vardır.Çizgi romanlarda onun düşünce kutuları bu yüzden 2 türdedir.Derisi kanser hücrelerini yeniler ve öldürür bu yüzden derisi çok çirkindir bu nedenle asla kostümünü ve maskesini çıkarmaz.Görsel hafızası çok iyidir kolayca unutmaz.Deli olmasının yanında çok iyi plan yapar.Planları herkese çok saçma gözükür ama en sonunda bütün planları tutar.Ayrıca Deadpool ölümsüzdür fakat ölümsüz olmasının nedeni iyileşme yeteneği değildir. [5] Ölümsüz olmasının nedeni Thanos' un onu lanetlemiş olmasıdır.Yeni X-force 800 yıl sonraki gelecekte hala onun yaşadığını görür.Ayrıca Deadpool İngilizce'nin dışında Almanca,İspanyolca ve Japonca da konuşabilir.Aynı zamanda deli olduğu için beynine girilemez.Telepatlara karşı dayanıklıdır.Yani Professor X gibi kişiler ona pek bir şey ifade etmez.
Skrull İstilası
Deadpool Skrull İstilası sırasında Nick Fury ile anlaşır ve Skrull'lara teslim olur.Çoğu süper kahramanın ki gibi onunda kopyasını yaparlar.Rejenerasyon özelliği yüzünden onun birden çok kopyasını yaparlar.Deadpool Skrull'lara onları eğitme teklifinde bulunur.Onları Deadpool'dan başkasının eğitemeyeceğine ikna olunca onu ordunun koçu yaparlar.Deadpool ilk başta Skrull Deadpool'lar ile diğer kopya kahramanları karşılaştırır ve Skrull'ların onca yıllık emeği olan bütün klonları öldürtür ya da yaralar.Deadpool'a bir şans daha verirler ve bu sefer kopyalara birbirlerini vurdurtur.Sonra kopyalar kafayı yer ve diğer Skrull'ları öldürmeye başlar.Deadpool bu süre içinde Nick Fury'le konuşur ve Skrull Kraliçe'sini öldürmek için olan bilgiyi almak üzeredir.Fakat o anda Super Skrull Deadpool'un peşine takılır.Super Skrull'ı atlatır ve Skrull bilim adamının yanına gider ve onun yanındaki Deadpool ordusunun işe yaramayacağını çünkü Deadpool'un rejenerasyon özelliğinin sadece kanser olanlarda düzgün çalıştığını söyler bu sırada kopya Deadpool'lar patlayarak ölürler. Deadpool Fury ile konuşmaya başlar fakat kraliçeyi öldürmek için gereken bilgiyi bulamazlar. Bilgi Norman Osborn tarafından çalınmıştır ve Osborn bu sayede kraliçeyi öldürüp kahraman olmuştur.
AXIS
AXIS olayı sırasında Deadpool ve Magneto Red Onslaught'a karşı birleşmişlerdir.Herkesi farklı etkileyen tersine çevirme büyüsünden Deadpool'da etkilenir.Bunun üzerine beyninin barışçıl yanı onun aklının ve vücudunun kontrolünü ele alır.Adını değiştirip Zenpool olur.Kostümü renk açısından X-Force kostümüne benzerdir.
Öbür Deadpool'lar[değiştir | kaynağı değiştir]
Lady Deadpool: Deadpool'un kadın versiyonudur. Neredeyse tek farkı kadın olmasıdır. İsmiyse Wanda Wilson'dır. Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür.
Kidpool: Deadpool'un çocuk versiyonudur. Dogpool'u çok sever. Kılıç yerine 2 yeşil Lightsaber kullanır. Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür.
Dogpool: Köpektir ve aynı rejenerasyon özelliğine sahiptir. Dreadpool tarafından öldürülmüştür.
Headpool: Kafasını kaybeden Zombie Deadpool'dur. Kendisi Merc With a Mouth serisinin önemli karakterlerindendir. Kafası kopuktur ve vücudu yoktur kafasının üstünde bir pervane vardır böyle hareket eder. Deadpool Kills Deadpool'un 1. sayısında Dreadpool tarafından mikrodalga fırına konur ve patlar.
Deadpool Pulp: Deadpool'un Noir versiyonudur. Maskesinin altı açıktır. Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür.
Dreadpool: Sadece kostümü farklıdır. X-Men, Deadpool'u tımarhaneye kapatır ve orada Doktor Psiko isminde biri beynindeki diğer 2 kişiliği yok eder ve onu Marvel evrenini öldürmeye zorlar o da yapar. Sonra klasik roman karakterlerini öldürüp bizim evrenimiz ve diğer evrenlerdeki Deadpool'lara sataşır. Deadpool savaşı başlatır.
Golden Age Deadpool: Deadpool Kills Deadpool'un 1. sayısında Dreadpool tarafından öldürülür. Maskesi gaz maskesi gibidir.İsmi Wheezy Wilson'dır
Evil Deadpool: Deadpool'un kesilen parçalarının bir araya getirilerek oluşturulmuş klonudur. Bir nevi Frankenstein canavarının Deadpool versiyonudur.
Pandapool: Deadpool'un panda versiyonudur. Deadpool Kills Deadpool'da çıkmıştır.
Wolverinepool: Deadpool'un Wolverne halidir. Onun gibi pençeleri vardır.Dreadpool'un tarafındadır. Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür.
D.E.A.D.P.O.O.L.: M.O.D.O.K.'un Deadpool versiyonudur. Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür. Dreadpool'un tarafındandır.
Galactipool: Deadpool'un Galactus versiyonudur. Lady Deadpool'un kendini feda etmesiyle Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür.
Deadpool The Duck: Deadpool'un Howard The Duck versiyonudur. Dreadpool'un tarafındadır.Deadpool Kills Deadpool'da ölmüştür.
Wade Wilson (Earth-TRN352): Deadpool'un Groot versiyonudur. Deadpool'un tarafındadır. Yanarak ölmüştür.
İlişkileri[değiştir | kaynağı değiştir]
Sonsuza Dek Dostları[değiştir | kaynağı değiştir]
Deadpool'un kendine en yakın gördükleri: Fantomex, Genesis, Wolverine, Taskmaster, Punisher, Bullseye (Eskiden), Cable, Gambit, Domino, Pcylocke, Demir Adam, Karadul, Kaptan Amerika, Blind Al, Örümcek Adam ve tabi ki HYDRA Ajanı BOB.
Düşmanları[değiştir | kaynağı değiştir]
Deadpool'un düşman ve rakipleri: Bullseye, Wolverine (bazen), Sabretooth, Kingpin, Taskmaster (bazen], Rhino, Punisher (bazen), Thanos, Blind Al, Evil Deadpool, Örümcek Adam (bazen), Hulk, Kırmızı Hulk, Daredevil.
Aşkları[değiştir | kaynağı değiştir]
Deadpool'un bu ilişkileri çoğunlukla tanımadıkları, veya hayat kadını olan kadınlardır: Copycat, eski karısı Gretchen, Death, Lady Deathstrike, 2.Karadul, Satanna, Elektra, Shiklah (Şu anki karısı).
Deadpool ve Death[değiştir | kaynağı değiştir]
Death ölümün ta kendisidir ve Deadpool'u arzular. Deadpool'da ona karşı boş değildir fakat Deadpool'un iyileşme özelliği onu ölmekten alıkoyar. Deadpool bu yüzden her zaman iyileşme yeteneğinin sınırları fazla zorlar fakat hiçbir şekilde ölmez. Ayrıca Thanos'da Death'e aşıktır fakat Death, Deadpool'u sevdiği için aralarında rekabet vardır.
Shiklah[değiştir | kaynağı değiştir]
Dracula tarafından aldığı bir iş sırasında Shiklah ile tanışır.Shiklah ölülerin şeytani kraliçesidir ayrıca kötü karakterler arasındandır.Deadpool ile birkaç kez dövüşüp en sonunda nişanlanmışlardır.Doğal olarak evlenmişlerdir.Deadpool'un Düğünü adlı sayının kapağında toplam 232 karakter vardır ve tek bir çizgi roman kapağındaki en çok karakter rekorunu kırıp Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir.
Öbür Medya[değiştir | kaynağı değiştir]
Wolverine ve X-Men yayından kaldırılmadan önce şovda Nolan North tarafından seslendirilmiştir.
X-Men Başlangıç: Wolverine filminde Ryan Reynolds tarafından oynanmıştır.
X-Men Legends 2:Rise of Apocalypse'te boss olarak çıkmıştır.
Marvel:Ultimate Alliance'da oynanılabilir karakterdir.John Kassir tarafından seslendirilmiştir.
X-Men Origins:Wolverine'in video oyununda Steven Blum tarafından seslendirilmiştir ve filmin sonundaki transformasyonu oyun sonu boss'udur.
Ultimate Deadpool Spider-Man:Shattered Dimensions'ta Nolan North tarafından seslendirilmiştir.Kendi televizyon programını yapmaktadır ve Spider-Man ile boss olarak karşılaşır.
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oyununda oynanılabilen karakterdir.Street Fighter karakterleri gibi Shoryuken hareketi yapabilir,yine dördüncü duvarı kırar ve özel hareket olarak kendi enerji barını düşmanının kafasına vurur. Nolan North tarafından seslendirilmektedir..
Marvel Super Hero Squad Online'da oynanılabilir karakterdir.Tom Kenny tarafından seslendirilmektedir
Little Big Planet'de kendi kostümü giyilebilirdir.
MMORPG oyunu Marvel Heroes'da oynanılabilirdir Nolan North tarafından seslendirilmektedir.
2013 yılında High Moon Studios tarafından sırf kendi için bir oyun yapılmıştır.Oyunda yine 4. duvarı bolca kırar.Oyunda yapımcıları ve kendi seslendirmeni olan Nolan North'u bile telefon ile arar.Oyunun adı tabii ki Deadpool'dur.
2016'da, Tim Miller yönetmenliğinde, başrolde yine Ryan Reynolds'u izleyeceğimiz filmi vizyona girecektir.
Bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]
Taskmaster'a göre Deadpool çoğunlukla saldırılardan sola doğru kaçarmış.
4. duvarı kırabilen birkaç Marvel karakterinden biridir.Deadpool'dan sonra bunu en çok yapan karakterler She-Hulk ve Spider-Man'dir.
Tıraş olmakta berbattır.
Deadpool'un yüzü nedeniyle maskesini halka açık yerlerde çıkaramaması ona zor gelmektedir.Onun için girmediği en önemli yerlerden biri Taco Bell isimli restorandır.
Deadpool'un konuşma balonları diğer karakterlerden farklı olarak her zaman sarı olarak çıkar.Bunun nedeni karakterini yansıtmasıdır(Kimse onun sesinin neden özel olduğunu bilmez).Blind Al ilk gözüktüğü yıllarda Deadpool'un sesini "benzin ve çakıl taşı" karışımına benzetmiştir.
Deadpool bir keresinde Loki tarafından lantlenmiştir.Lanet onun Tom Cruise gibi görünmesine neden olmuştur.
Gambit bir keresinde Deadpool ile yaptığı dövüşten sonra onunla karşılaşmanın intiharla aynı şey olduğunu söylemiştir.
Ultimate Spider-Man serisinde kötü bir karakterdir.Suratındaki deri yoktur bu yüzden kafası bir çeşit fanusun içindedir üzerine maskesini takmaktadır.
Maskesi olmadan çoğunlukla mutsuz bir görünümü ve davranışı vardır.
Bullseye ona karşı pes edip dövüşmek yerine ona çok para teklif edince süper zengin olur en sonunda kendine bir televizyon alır.Bir süre Batman gibi süper kahramanlık yapar bu süre içerisinde yardımcısı olarak Hydra Ajanı Bob'u yanına alır ve onu bir kuş gibi giydirir.
En iyi arkadaşının Wolverine olduğunu düşünmektedir.
Spider-Man'in kostümünün onunkine benzediğini düşünür. Onunla pek alakası olmayanlar ona Ninja Spider-Man'de demiştir.
Çocukluk kahramanı Captain America'dır. Buna rağmen onunla dövüşürken acımasız olabilir.
Sorunlu bir çocukluk geçirmiştir. Bir Flashback'te babasının dişini kırıp arabadan düşürür. Bunu babasının elinden aldığı içki şişesiyle yapar.
Üyesi olduğu Thunderbolts'un bütün üyelerini öldürmek için ayrı ayrı planlar yapmıştır. Takım Red Hulk, Elektra, Venom (Flash Thompson), Ghost Rider ve Punisher'dır.
Tüm Jackie Chan filmlerini izlemiştir.
Köstümünün üstüne başka bir kıyafet giymeye çekinmez.
Cable and Deadpool serisinde Cable ile garip bir ortaklığa girer "Civil War" olayı sırasında birbirleriyle düşman olurlar.
Gerçek adının her ne kadar Wade Wilson olduğu söylense de bunun ne kadar gerçek olduğu bilinmemektedir.​

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25