Akrep Burcu'nda Jüpiter ne anlatıyor? Merküryen Şule Dolaşır değerlendirdi!

Yarın Jüpiter değişiyor. Akrep Burcu'na geçiş yapan Jüpiter'i Merküryen Şule Dolaşır sizin için değerlendirdi.

09 Ekim 2017 Pazartesi 15:30
Akrep Burcu'nda Jüpiter ne anlatıyor? Merküryen Şule Dolaşır değerlendirdi!

AKREP BURCUNDA JÜPİTER’İN ANLATIKLARI

(10.10.2017-08.11.2018 )

Jüpiter transitinin etkileri deneyimlerimizi, bilgimizi ve anlayışımızı genişletmektir. Jüpiter iyimserliği, büyümeyi, cömertliği ve bolluğu temsil eder. Jüpiter'in bakış açısı, herhangi bir duruma ayrık, analitik ya da ayrıntılı bir görünüm değil, büyük resme bir bakış açışı vermektir. Jüpiter'in doğum haritanızda yer aldığı yer "sevinç" bulmaya eğilimli olduğunuz yerdir. Transit Jüpiter haritanızda girdiği alanı bir şekilde genişletir ve düzenler.  Bu yaşam alanlarını geliştirmek için yeni araçlara da ihtiyaç vardır. Gelişmek için, fırsatlar karşınıza çıkabilir, iyi değerlendirmelisiniz.

Jüpiter'in yoğun ve tutkulu Akrep burcuna geçişi ile kalbinizin ve arzularınızın peşinden gitmenin yollarını bulmaya çalışacaksınız. Jüpiter, Akrep'te ilerledikçe, iyileşmek için abartmayı kesip gerçekten önemli olan şeylere odaklanmanız gerektiğini öğretecek. Jüpiter'in doğası abartılıdır. Kendinizi kısıtlamak doğal olarak Jüpiter'e veya Akrep'e uygun değildir.

Akrep Su burcudur. Su burçları duyguları kapsar ve Jüpiter bir Su burcunda, duygularınızı kucaklamanızı öğretir, onları anlamak, duygularınıza yön vermek ve onları sosyal düzeyde ifade etmek için bize bolca fırsat sunar. Akrep'teki Jüpiter bizi duygusal olarak büyütür ve genişletmeye teşvik eder. Akrep, tutkulu ve derin olduğu için kendinizi ve başkalarını da samimiyetle geliştirmeye teşvik eder. Akrep döngüsündeki bu Jüpiter sırasında, özellikle kararlılık, yoğunluk, irade, bağlılık ve gücü değerlendiririz.

Jüpiter, Akrep burcunun olumsuz özelliklerini, tıpkı olumlu özelliklerini genişlettiği gibi genişletebilir. Jüpiter’in gayreti ve coşkusunu iyi niyetlidir, ancak aşırılıklarınızı artırıp, davranışınızı kör edebilir. Akrep’te takıntılı olabilirsiniz. Eğer iyi şeyler hissediyorsanız, sorun yok, duygularınızı coşkulu ve tutkulu yaşayacaksınız. Fakat duyguları abartıp, duygularınızda hak sahibi olduğunuzu düşünüp insanlar üzerinde baskı kurabilirsiniz. Akrep ilişkilerde ayarı kaçırabilir, gizli ve yasak ilişkiler artırabilir, skandallar duyulabilir. Cinsellikte tabular yıkılabilir, farkı veya yeni deneyimler yaşanabilir.  Birçok hastalığın sebepleri bulunabilir.  Gizli saklı şeyler çok fazla etrafınızda dönebilir. Entrika ummadığınız şekli ile karşınıza gelebilir. Sırlar artabilir.  Güç savaşları ölümüne yaşanabilir. Sizi yıkmayan her şey dönüştürür. Vazgeçemem dediğiniz şeyler 2018 ortasında ve sonuna doğru yepyeni başlangıçlar getirebilir.

Jüpiter yalnızca genişlemekten hoşlanmıyor, aynı zamanda öğrenmeyi de seviyor, bu yüzden Jüpiter Akrep ile eşleştirildiğinde daha derin çalışmalar ve anlamlar ile tabu, gizli veya gizemli olan konular her şeyden daha fazla ilginizi çekebilir. Bilim ve araştırma yapmak için zengin yollar bulunabilir. Sorunları çözmek ve kovalamacayı kesmek için daha güçlü bir istek olabilir. Psikoloji ve insan kaynakları konusunda daha büyük bir ilgi geliştirebilirsiniz.

Akrepteki Jüpiter ile "tamamı" nı bir projeye veya girişimin içine koyduğumuzda ve başkalarını iyileştirmek için manyetik güçlerimizi kullandığımızda başarılı olur ve iyi bir servet taşırız.

Başkalarıyla bağlantı kurmanın yeni yolları açılabilir veya bu şeyler için daha fazla fırsat görmeye başlarsınız. Anlamlı bir samimi ilişki veya ortaklık bulmayı bırakanlar şimdi tekrar düşünebilirler. Akrep, enerjisindeki Jüpiter kararlıdır ki mutsuz birliktelikler yalnız başına olmaktan daha fazla tercih edilmeyecektir.  Akrep döngüsündeki bu Jüpiter sırasında ilişkileriniz yoluyla önemli derece de daha güçlü bir konuma gelmenin yollarına daha fazla odaklanabilirsiniz. Kaynakları birleştirmek güçlü bir tema olabilir.

Enerjik olarak konuşmak gerekirse, Jüpiter ve Akrep biraz uyumsuzdur. Önemli bir fark, Akrep’in kendisi için iç peyzajı özel bir önem taşırken Jüpiter'in kendisini büyütmek, geliştirmek ve büyümek için kendi dışında görmesi sorun yaratabilir. İlişkilerimizde aşırıya kaçma, abartma ve aşırılık gözlemlemeliyiz.

Yeni bir perspektiften ya da tasfiye için, hayatın daha karanlık köşelerine bakmak için harika bir dönem! Aynı zamanda, görüşünüzden gizlenen veya daha önce gözden kaçırdığınız değerli kaynakları bulmak için bir fırsat olabilir, aynı zamanda kendi içinizdeki yetenekleri uyandırmak için ve belki de diğerlerinden de uyanmak için zaman olabilir.

Akrep burcu maddi ve manevi tüm ortak kaynakları kullanmakla ilgili bir burç olduğu için finansal konular ayrı bir önem kazanacaktır. Miras veya ortak gider-gelirleri dönüştürme veya yeni kaynakları oluşturma çabaları içerisine girilebilir.

Bu iyileşme, iyileştirme ve dönüşüm için güçlü bir zaman olabilir. Akrep ile dönüşüm var. Toplu yardım düzeltmeleriyle ilgilenmiyoruz ve biz her zamankinden daha istekli krize giriyoruz, böylece değişikliği gerçekleştirebiliyoruz. Yolun ortası artık bizim için cazip değil. Temalar arasında cinsiyet, para ve güç ile ölüm ve yeniden doğuş sayılabilir. Özellikle Jüpiter'in on üç aylık Akrep transiti sırasında bu konularla hayran kalabiliriz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8