banner1

Ankaralı Namık öldü mü? Ankaralı Namık intihar mı etti öldürüldü mü?

Ankaralı Namık'ın ölüm haberi gündemi sarstı. Ankaralı Namık olarak bilinen Namık Orlu, Ankara Keçiören'de bulunan evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. 7. kattan aşağıya düşen Ankaralı Namık ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık henüz 38 yaşındaydı. Her zaman güler yüzü ile gördüğümüz Ankaralı Namık'ın kesin ölüm nedeni polis tarafından araştırılıyor.

Ankaralı Namık öldü mü? Ankaralı Namık intihar mı etti öldürüldü mü?

Ankaralı Namık'ın ölüm haberi gündemi sarstı. Ankaralı Namık olarak bilinen Namık Orlu, Ankara Keçiören'de bulunan evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. 7. kattan aşağıya düşen Ankaralı Namık ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık henüz 38 yaşındaydı. Her zaman güler yüzü ile gördüğümüz Ankaralı Namık'ın kesin ölüm nedeni polis tarafından araştırılıyor.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Ankaralı Namık öldü mü? Ankaralı Namık intihar mı etti öldürüldü mü?

Ankaralı Namık neden öldü? Ankaralı Namık olarak bilinen Namık Orlu bugün oturduğu apartmanın 7. katından düşerek hayatını kaybetti. Eşi, çocukları ve kayıvalidesi ile oturduğu sırada hava almak için balkona çıkan Namık Orlu bilinmeyen bir nedenle 7. kattan aşağıya düştü. Oturduğu evin balkonundan aşağıya düşen Ankaralı Namık ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yıldırım Beyazıt hastanesine kaldırılan Ankaralı Namık tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Ankaralı Namık olarak bilinen Namık Orlu evinin bulunduğu binanın 7. katından atlayarak intihar etti. Son zamanlarda kötü günler geçirdiği gündeme gelen Ankaralı Namık'ın bir cinayete kurban gidip gitmediği merak ediliyor. Her daim neşeli tavırları ile gönüllere taht kuran Ankaralı Namık 38 yaşında. Bugün 7. kattan atlayarak intihar ettiği iddia edilen fakat ölümü şüpheli bulunan Ankaralı Namık 38 yaşında hayatını kaybetti. Ankaralı Namık'ın neden intihar ettiği ailesinin polise verdiği ifadenin ardından ortaya çıkacak. 

Ankaralı Namık ismiyle tanınan sanatçı Namık Orlu, oturduğu apartmanın 7"nci katından düşerek hayatını kaybetti. Olayın intihar mı, yoksa kaza sonucu mu meydana geldiği araştırılıyor.

 

Olay akşam saatlerinde Keçiören Şenyuva Mahallesi Seyhan Caddesi 15/C blokta saat 21.30 sıralarında meydana geldi. "Ankaralı Namık" ismiyle tanınan sanatçı Namık Uğurlu eşi, çocukları ve kayınvalidesi ile birlikte evde oturduğu sırada hava almak için balkona çıktı. Uğurlu bu sırada henüz belirlenemeyen bir sebepten 7. Kattan yere düştü. Ağır yaralanan Uğurlu, ambulansla Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ünlü sanatçı burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

 

Ankaralı Namık Kimdir?

 

İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık başarıyı özellikle Arabada 5 evde 15, şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun, Gözlerin Aklımda Kaldı, Hadi Çıkta Gel, Kafam Bozuk, Layık Değilim, Yozgatlım, Yürü Yürü, oğlumun tabancası parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.

 

Ankaralı Namık, 6 yaşında eline aldığı sazı ile önceleri Sazcı Namık, Ayarcı Namık lakaplarıyla tanınmaya başlayan, ancak asıl şöhreti Ankaralı Namık adıyla kazanan, gerçek adı Namık Uğurlu olan sanatçıdır. Ankaranın şimşir kaşıklarla müzikleri yapılan havalarına, esprili sözleri de ekleyerek,müziğin ülkenin her tarafına yayılmasında büyük katkısı olmuştur.

İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmesine karşın mesleğini icra etmeyip müziğe yönelen Ankaralı Namık, ilk albümlerini kendi el arabasında satmaya çalışmış. Azmin, kararlılığın, kendine güvenin temeli olan bu davranışı ile şu an albümleri milyonlar satıyor.

300 bin albüm satınca süper star, iki klip çekince mega star olunan müzik dünyasında, albümleri 700-800 bin satan Ankaralı Namık, televizyon ekranlarından uzak durmasını, müziğine olan bağlılığından alıyor olsa gerek. Yüzünü eskitmeyip, sadece albümleri ile anılmayı seçmesi, kalıcılığını koruyor. 80 ve 90′larda TRT ekranlarında yasaklı olmalarına karşın en çok satan isimlerin başarısının ardın da belki bu etken vardı.

 

Ankara’dan bağımsız milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürütüyor.

 

Şarkıları

 

Babam Sağ  Olaydı

 

Arabada 5  evde 15

 

İstanbul Hovardası

 

Çiçeğim

 

Gelin mi Oldun

 

Gözlerin Aklımda Kaldı

 

Hadi Çıkta Gel

 

Kafam Bozuk

 

Layık Değilim

 

Yozgatlım

 

Yürü Yürü

GEÇTİĞİMİZ AYLARDA KAZA GEÇİRDİ

 Çankırı'da aracının direksiyon hakimiyetini kaybeden Ankaralı Namık ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan Ankaralı Namık'ın sağlık durumunun kritik olduğu  bildirildi. Ankaralı Namık'ın vücudunun pek çok yerinde kırıklar olduğu açıklandı. 

"Ankaralı Namık" ismiyle tanınan sanatçı Namık Uğurlu, Çankırı'da trafik kazası geçirdi. Yönetimindeki aracın direksiyon hakimiyetini kaybeden Ankaralı Namık, Nebahat Uğurlu ile birlikte ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Ankara'da yayın yapan Haberakar.com'un haberine göre, Çubuk'tan Şabanözü'ne giderken 06 FB 4007 plakalı otomobili ile kaza yapan Namık Uğurlu, Bulgurcu köyü yakınlarında direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yoldan çıkan otomobil yol kenarındaki kaya parçasına çarparak durabildi. Araçta bulunan Namık ve Nebahat Uğurlu yaralandı.

Sağlık ekipleri tarafından Şabanözü Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Namık Uğurlu ve Nebahat Uğurlu, ilk müdahalenin ardından Çankırı Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Namık Uğurlu'nun vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


ANKARALI NAMIK'IN BİLİNMEYENLERİ

Memleketini isminin önüne sıfat olarak yerleştiren "Ankaralı Bilmemkim" tarzı "komikçi" müzisyen grubunun (ki siyasetçiler, deprem uzmanları filan gibi kendi içinde kavgası dövüşü bol bir "zümre"dir) son dönemlerdeki yükselen yıldızı, Ankaralı Namık.

 

Bendeniz kendilerinin varlığıyla ilk kez, "Yakacaksın sobayı, ısıtacak odayı / Saat beşe gelince göreceksin pompayı / Arabada beş evde onbeş / Beğenirsem bedave (Tashih yoktur efen’im, vurgumuz bu şekil.)" sözlerini ihtiva eden müthiş eseri Arabada Beş Evde Onbeş’in piyasaya sürüldüğü dönemde müşerref olmuştum.

 

Bu biraderlerin şarkılarının minibüslerin mutlak favorisi olmasının, müzik piyasası yerlerde sürünürken albümlerinin milyonlarca satmasının kerameti neredendir çözebilelim diye az daha röportaj yapmam için üzerine sürüyorlardı beni. Birtakım terslikler neticesinde denk düşmedi. Kaçan balık büyük, sormayın!

 

Şimdilerde yeni bir albüm çıkarmış olan Ankaralı Namık Bey’i her türden sohbet ve yarışma programında, albümün çıkış şarkısı Hovarda’nın klibini de müzik kanallarında izliyoruz.

 

"İnsanlar beni sevdikçe ayar vermeye devam edeceğim" şeklinde "ayarperver" beyanı benzeri "Allah da seni güldürsün" dedirten nice inci tanesi açıklaması olan, Ankaralı’nın yanı sıra Ayarcı Namık olarak da tanınan Ankaralı Namık Bey, bu şarkıyı Kaya Çilingiroğlu’nu düşünerek yazmış. Klibi de ondan ilham alarak çekmiş.

 

"Gece gündüz gezersin / Paraları ezersin / Bir sarışın, bir esmer / Kızları çok üzersin / Tarabya’da villası / Cafcaflı arabası / Her gün barlarda gezer / İstanbul hovardası" şeklinde, diskografisinin diğer "eser"lerine kıyasla nispeten "edepli" sözler içeren şarkının klibinde, Kaya Çilingiroğlu rolündeki İngiliz model David Teatcher, mütemadiyen Q kızı Reyhan’dı, Sinem Ergülen’di filan, işte Kaya Çilingiroğlu’nun manita envanterinde kim varsa onları canlandıran bir grup manken hanımefendiye yumuluyor, golf sahasında halvet oluyor, cep telefonuyla konuşuyor filan...

 

Çeşidin bolluğunun altını çizmek için ayrıca 20 dansçı hanımefendinin göbek ve kalça kıvırma figürlerinden faydalanılmış.

 

Ankaralı Namık Bey, Kaya Çilingiroğlu’nun kızması ihtimaline dair bir soruyu şöyle yanıtlamış: "Magazin programlarını her izlediğimde Kaya Bey ile ilgili mutlaka bir konu oluyor. Ben de hep sivri konularla ilgili şarkılar yaptığım için bu konuyu ele almaya karar verdim. Kaya Bey’in şarkıya tepki göstereceğini düşünmüyorum. Çünkü insanlar yapmadıkları bir şeyin yapılmış gibi gösterilmesine kızar. Bizim şarkımızda Kaya Bey’in yapmadığı hiçbir söz yok."

 

Arabada Beş Evde Onbeş’in sözleri, Ankaralı Namık Bey’in ne mene "sivri" konular hakkında yazdığıyla ilgili bilmeyenlere bir fikir verir diye tahmin ediyorum.

 

KAYA BEY BUNA KIZMAZ

 

Sizce Kaya Çilingiroğlu, bir yandan o acayip bakkal terazisi figürlerinden attırıp, bir yandan taze ekilmiş saçlarından pek memnun hállerde gülüm gülüm gülümseyerek ve çapkın ifadeler şey ettirerek kendisine ithaf edilmiş şarkıyı söyleyen Ankaralı Namık’a bakıp; "Hayırlısıyla buralara kadar geldik" diye düşünüp hayıflanıyor mudur? Hiç sanmıyorum.

 

Ankaralı Namık Bey’e bu "esprili" tiraj hayatında başarılar diliyor, bir sonraki albümde Helin Avşar için de bir şarkı yazmasını rica ediyorum.

 

"Modacıyım diye gezersin / İki günde bir manita değiştirirsin / Üç günde bir de "Artık olgunlaştım" beyanatı verirsin / Habire ehliyetine el konulur / Sen yine içip inatla taksiye binmez kendi cipinin direksiyonuna geçersin / Ablasının canısı" filan... Attırıverir gari (!) bişiler ne bileyim. Malzeme zengin mi zengin.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25