banner1

Bizans Oyunları Galası ! Gani Müjdenin İddialı Beklentisi: 150 Milyon Gişe! Filmin Oyuncu Kadrosu, Konusu !!!

Gani Müjde’nin son bombası olan ‘Bizans Oyunları’ filminin galası önceki gün Özdilek AVM’de yapıldı. Galaya katılan ünlü yönetmen filmden oldukça umutlu olduğunu söylerken, gişe beklentisi sorusuna ise esprili bir yanıt vererek 150 milyon gişe bekliyorum demiştir. Gani Müjde, yeni filmi ‘Bizans Oyunları’nın galasını yapmak üzere önceki gün Özdilek AVM’de idi. Bu filmin yaptığı bütün filmlerden daha komik ve daha güzel olduğunu belirten ünlü yönetmen, sinema salonlarında kahkaha tufanı kopacağını da belirtti.

Bizans Oyunları Galası ! Gani Müjdenin İddialı Beklentisi: 150 Milyon Gişe! Filmin Oyuncu Kadrosu, Konusu !!!

Gani Müjde’nin son bombası olan ‘Bizans Oyunları’ filminin galası önceki gün Özdilek AVM’de yapıldı. Galaya katılan ünlü yönetmen filmden oldukça umutlu olduğunu söylerken, gişe beklentisi sorusuna ise esprili bir yanıt vererek 150 milyon gişe bekliyorum demiştir. Gani Müjde, yeni filmi ‘Bizans Oyunları’nın galasını yapmak üzere önceki gün Özdilek AVM’de idi. Bu filmin yaptığı bütün filmlerden daha komik ve daha güzel olduğunu belirten ünlü yönetmen, sinema salonlarında kahkaha tufanı kopacağını da belirtti.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Bizans Oyunları Galası ! Gani Müjdenin İddialı Beklentisi: 150 Milyon Gişe! Filmin Oyuncu Kadrosu, Konusu !!!

Gani Müjde’nin son bombası olan ‘Bizans Oyunları’ filminin galası önceki gün Özdilek AVM’de yapıldı. Galaya katılan ünlü yönetmen filmden oldukça umutlu olduğunu söylerken, gişe beklentisi sorusuna ise esprili bir yanıt vererek 150 milyon gişe bekliyorum demiştir.

Gani Müjde, yeni filmi ‘Bizans Oyunları’nın galasını yapmak üzere önceki gün Özdilek AVM’de idi. Bu filmin yaptığı bütün filmlerden daha komik ve daha güzel olduğunu belirten ünlü yönetmen, sinema salonlarında kahkaha tufanı kopacağını da belirtti.

Bizans Oyunları filmi ile başarılı şarkıcılık kariyerine bir de oyunculuk macerası ekleyen Murat Dalkılıç, galaya eşi Merve Boluğur ile birlikte katıldı. Murat Dalkılıç oyunculuğun sandığı kadar kolay olmadığını belirtirken, güzel eşi Merve Boluğur ise ‘Kendi işinde olduğu gibi sinemada da çok başarılı. En büyük destekçisiyim’ diyerek eşine sonsuz bir destek vermiştir.

Kahkaha dolu filmimiz Bizans oyunları,  Güney Amerika’nın  bilinen sıcağından ve Rio Karnavalı’nın şaşalı gürültüsünden kendilerine  büyük gına gelen Maya halkı , tası tarağı toplamaya karar verip taşı  ve  toprağı altın olduğunu bilinen Anadolu’ya göç etme kararı alırlar ve  edip Bağcılar civarına yerleşirler. Yeni yerleştikleri bu bereketli topraklarda Türk boyları ile kaynaşarak Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştiren Mayalar, zamanla bilimde, sanatta, teknolojide ve Sudoku’da gösterdikleri üstün başarı ile komşuları olan Bizans’ın dikkatini ve nefretini üzerlerine çekmekten kurtulamazlar.Her ne kadar Bizans’ın dost canlısı ve barışsever Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranı olsa da, karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris, Mayalar’ın yükselişini durdurmak için ortalama bir televizyon dizisinin bir sezonunda rastlanacak entrikayı birleştirip haince bir plan yaparlar.Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır. Bu şekilde Bizanslılar Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken Bizans erkekleri de “yalnızlık Allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve Mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan DNA’lara dönüşecektir.

Bizans Oyunları Filmi Foto Galerisini Görmek için Tıklayın

http://www.bizansoyunlari.com
https://www.facebook.com/bizansoyunlari
https://twitter.com/Bizans_Oyunlari
https://instagram.com/bizansoyunlari
https://plus.google.com/+BizansOyunla...

Gani Müjde'nin yönettiği 'Bizans Oyunları' adlı filmin galası önceki gece Özdilek AVM'de yapıldı. Müjde "Bu benim bütün filmlerimden daha güzel, daha komik. En çok güldüğüm filmim oldu. 60'ıncı kez izliyorum; hâlâ gülüyorum. Dayanılmaz bir şey yapmışız" diye konuştu. Gişe kaygısının olmadığını söyleyen Müjde, "150 milyon gişe bekliyorum" diyerek herkesi güldürürken sözlerine şöyle devam etti: "Gişede kendimi, kendime rakip görüyorum. Herhangi bir endişem yok. 'Star Wars' yapıyor da, biz niye yapmayalım!"'EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİM' 
Galaya eşi Merve Boluğur'la birlikte katılan Murat Dalkılıç, "İlk filmim. Oyunculuk sanıldığı kadar kolay değilmiş" dedi. Boluğur ise eşinin performansı için şu yorumu yaptı: "Kendi işinde olduğu gibi sinemada da çok başarılı. En büyük destekçisiyim." Filmin oyuncularından Tolgahan Sayışman ise "Hiçbir filmim için iddialı konuşmamıştım; müthiş oldu. Film için çok hazırlandım; saçımı, kaşımı bile boyadılar" diye konuştu. Sayışman, ailesine ev aldığı için hakkında çıkan 'hayırlı evlat' haberleriyle ilgili de şunları söyledi: "Buna annem ve babam karar verebilir. Ben üzerime düşeni yapıyorum."

Özel gösterimde filmin yönetmeni Gani Müjde ile başrol oyuncuları Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Murat Dalkılıç, Tuvana Türkay, Ünal Yeter, Nazmi Kırık, Özge İnce, Altuğ Yücel, Hazal Şenel ve Ömür Özdemir hazır bulundu.

Filmin başrol oyuncularından Murat Dalkılıç, gösterime geçen yıl evlendiği Merve Boluğur’la katıldı. Boluğur, “Murat, sahnede olduğu gibi kamera karşısında da çok başarılı. En büyük destekçisiyim” dedi.

Gişe beklentim 150 milyon

Gösterim öncesi konuşan Gani Müjde, “Beklediğimin üstünde bir film yaptığımız için çok mutluyum. Yeni bir rekora imza atmak istiyorum. Beklentim 150 milyon kişi tarafından izlenmesi. Bu da mümkün, Türkiye’deki herkes 2 kere izlese sayıyı tutturuyoruz” dedi. (Hürriyet)

'Karakterime yasaklar koyamam'

Cuma günü vizyona girecek ‘Bizans Oyunları’ filmiyle adından söz ettirmeye hazırlanan Tuvana Türkay, çıplak rol aldığı şelale sahnesi için, “Türk Sineması’nda kült olacak sahnelerden biri. Asla pişmanlık duymam” dedi

Canlandırdığınız Ayçörek karakterini anlatır mısınız?

Şu ana kadar oynadığım en eli maşalı, en feminen ve en gözü kara karakter. Bileğini büken insanla evlenecek olan savaşçı... İnanılmaz çılgın. Film bitmesine rağmen, halen karakteri çözmüş değilim. Oynamış olduklarım arasında en zorlandığım buydu diyebilirim.

Ayçörek uç bir karakter. Nasıl kabul ettiniz?

Türkiye’de oyuncuların kendilerini kanıtlamak için çok fazla proje olduğunu düşünmüyorum. Bu film, bir uç komedi. ‘Bizans Oyunları’, sadece drama dizilerinde oynayan biri algısını, itebilecek projeydi. Teklif geldiğinde midemde kelebekler uçtu. İşin içinde Avşar Film olduğu için de hemen kabul ettim.

Gani Müjde’yle çalışmak nasıldı?

Gani Müjde senarist değil, sadece yönetmemiz olsaydı filmde bu kadar özgür olmayabilirdik. Onun dışarıdan korkutucu bir otoritesi olduğunu düşünüyordum ama hiç öyle bir şey değilmiş. Bir defa sesini yükselttiğini duymadım. 

Sizi drama dizilerinden sonra seksi bir kadın olarak görüyoruz. Bu dönüşüm nasıl oldu?

Seksi bir kadından ziyade tatlı ve sevimli bulanlar da var. İlk defa farklı ve özgür bir karakter canlandırdığımı da söylüyorlar. Seksi ve güzel bulmaları önemli ama oyunculuğum için gelen yorumlar çok kıymetli. Drama oynamayı da çok seviyorum. Oynayacağım roller senaryolara bağlı, yasaklar koymam. İlerlemek istiyorsak kendimize kısıtlamalar koymamalıyız.

‘Göğüslerimde silikon yok’

-  Fragmandan sonra göğüslerinize silikon taktırdığınız söylendi. Doğru mu?

Kadını gösteren saçı, kalçası ve göğüsleridir. Bende göğüs noksanlığı var. Sahnelerde, bir yastığı dolduracak kadar elyafları göğüslerimin altına yerleştirdim. Şelale sahnesinde göğüslerimin, silikonlu olmadığını görecekler. Elyaflarla şelale sahnesinde oynayamayacağım için orada belli olacak.

-  Şelale sahnesinde çıplak olduğunu görüyoruz. O sahneyi nasıl çektiniz?

Çıplak gibi görünen bir sahne... Artık çekim teknikleri çok ilerledi. Tamamen çıplak değilim. Altımızı örtebileceğimiz bir durum vardı. Ekibin bize yardımcı olmasıyla rahatlıkla çektik. Her birimden sadece bir kişi bırakıldı. O sahneyi çekerken, sette kişi sayısı 10’u geçmiyordu. Hemcinsimizden bile gerekli kişiler kaldı. İlk defa böyle bir sahne çektim. Salt bir çıplaklık yok. Çekerken hiç rahatsız olmadım. İzlerken de rahatsız olacağımı düşünmüyorum.

-  O sahneyi çekerken utangaçlık yaşamadınız mı?

Sektöre ilk girdiğimde öpüşme sahnelerinden rahatsız oluyordum. Bir zaman sonra, yaptığın mesleğin ciddiyetine varmanla başlayan serüven... Saygı duyulması gereken bir meslek yapıyoruz. Set ekibi ve Gani Müjde de rahat olabilmem için ellerinde geleni yaptılar ve utanmadan çektim.

‘Tolgahan’ı değil Adonis’i öptüm’

- Senaryo geldiğinde, şelale sahnesini okurken neler hissettiniz?

İlk senaryoyu okurken, insan tahlil etmekte zorlanıyor. sinema filminde her şeyin ucu açık... Tereddüt etmedim. Ne kadar Avrupa ve Amerika’ya yönelsek de muhafazakar bir kitlemiz var. Biz o sahneyi estetik olarak seçtik. Türk sinema tarihinde kült olacak sahnelerden bir tanesi... Pişmanlık duymam.

Tolgahan Sayışman’la öpüşme sahneniz de var…

Kimse birbirini öpmüyor. Bizim de Tolgahan’la filmde öpüşme sahnemiz var. Orada aslında Tolgahan’la öpüşmüyorum. Ayçörek olarak Adonis’i öpüyorum.

‘Ünlü olmak meslek değil’

- Bu sene dizi projeniz var mı?

Yeni bir dizi yapacağım. ‘Kara Para Aşk’tan hikayem bittiği için ayrıldım. Bir daha bunun olmaması için senaryoları incelemeye karar verdim. Bir senaryonun ilk 5 - 6 bölümünü okumadan karar vermemek gerekiyor. ‘Kara Para Aşk’ta ilk iki bölüm senaryosunu okuyup, kabul ettim. Karakterimin köreleceğini tahmin edemezdim.

- Karşılıklı oynamak istediğiniz bir jön var mı?

İki senedir, tutacak dedikleri jönlerin projeleri tutmadı. O yüzden onlara gemisini kurtaran kaptan gözüyle bakmıyorum. Yeni insanlara şans verilmesini gerektiğini düşünüyorum. İlla karşımda oynayacak kişinin bilinen bir isim olması önemli değil.

- Şöhret kelimesi size ne ifade ediyor?

Ünlü olmak meslek değil. Yeni nesil bunu anlayamıyor. Şu anda ekranda çok program var. Bu insanların hepsi ünlü.

- Ekranda güzel olmanın avantajı olduğunu düşünüyor musunuz?

Hayatınızda çirkin başrol gördünüz mü? Karpuzun dışı lekeli diye almayan toplumuz. Herkesi kusursuz görmek istiyoruz. Sadece bizim ülkemiz için değil, yurt dışında da durum böyle. Ama güzelliğin ekranda kalıcılığı yok. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. 

- Hayatınız biri var mı?

Aşk dünyanın en güzel duygusu… Aşkı, güneş ve aya benzetiyorum. Uzun zamandır yakıştırıldığım bir oyuncu var ama hayatımda kimse yok.

SERCAN KISMET - [email protected]

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Anahtar Kelimeler:
Gani MüjdeBizans Oyunları
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7