banner1

Cem Yılmaz, Özcan Deniz’i Solladı!

Cem Yılmaz’ın başrolünde oynadığı İftarlık gazoz filmi, Özcan Deniz’in yeni vizyona giren ‘Her şey aşktan’ filmini geride bırakmıştır.

Cem Yılmaz, Özcan Deniz’i Solladı!

Cem Yılmaz’ın başrolünde oynadığı İftarlık gazoz filmi, Özcan Deniz’in yeni vizyona giren ‘Her şey aşktan’ filmini geride bırakmıştır.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Cem Yılmaz, Özcan Deniz’i Solladı!

Cem Yılmaz’ın başrolünde oynadığı İftarlık gazoz filmi, Özcan Deniz’in yeni vizyona giren ‘Her şey aşktan’ filmini geride bırakmıştır.

Başarılı yönetmen Yüksel Aksu tarafından yazılan ve yönetilen, başrollerinde ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın ve filmin küçük kahramanı Berat Efe Parlar’ın rol aldığı ‘İftarlık Gazoz’ filmi 29 Ocak’ta vizyona girmişti. Film, hem neşeli hem de duygusal sahneleri ile hayatın içinden bir usta-çırak ilişkisini beyaz perdeye taşımıştı. Filmin gösterime girdiği ilk üç gündeki izleyici sayısı ise 194 bin 150 kişi oldu.

Özcan Deniz’in yeni filmi ‘Her Şey Aşktan’ ise uzun süredir reklamı yapılan filmlerden biriydi. Vizyona girmesinin ardından ilk üç günde 86 bin 879 kişiyi sinema salonlarına çeken film, ‘İftarlık Gazoz’ filminin gerisinde kaldı. Özcan Deniz’in filminde Hande Doğandemir ve Şükrü Özyıldız başrolleri paylaşıyordu.

Yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Yüksek Aksu’nun oturduğu, başrollerinde ise ünlü komedyen-oyuncu ve yönetmen Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı’nın yer aldığı ‘İftarlık Gazoz’ filmi ilk kez görücüye çıktı. Merakla beklenen filmin basın gösterimi önceki akşam Levent’te gerçekleşti. Küçük bir ege kasabasında geçen olayların anlatıldığı; komedi, politika, dram türlerinin hepsini birleştiren bir yapım olan ‘İftarlık Gazoz’ izleyenlerden tam not aldı.

Basın gösterimine filmin yönetmeni Yüksel Aksu başta olmak üzere, oyuncular Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar da katıldı. Filmin basın gösteriminin tamamlanmasının ardında filmin yönetmeni ve oyuncuları tam kadro şeklinde basının karşısına geçip, gelen soruları yanıtladı.

Film, herkesten olumlu yorumlar alırken; filmin vizyon tarihi de Cuma günü olarak belirtildi.

İftarlık gazoz, Dondurmam Gaymak filminden tanıdığımız Yüksel Aksu’nun yönetmenliğini yaptığı, Ege Bölgesinde geçen içinizi sıcacık yapacak bir film. Film bizi Türkiye’de insanların birbirlerine daha yakın olduğu bir zamana usta oyuncu Cem Yılmaz ve çocuk oyuncu Berat Efe Parlar ile götürüyor.

Adem rolündeki Berat Efe Parlar’ın, Cibar Kemal Usta rolündeki Cem Yılmaz’ın yanında gazoz satarak çıraklık yapması ile başlayan hikayede, Adem’in Cami’de hocanın konuşmasına içerlemesi ve bir yandan çalışıp bir yandan oruç tutması ile başlayan olaylar, Adem’in bu süreçte tecrübe ettiği çocukluk sorunları ve ustasının ona destek olması ile devam ediyor.

İftarlık Gazoz - Fragmanı İzlemek İçin Tıklayın

Günümüz toplumu ile 1970 yıllarının toplumu arasındaki farkların bir portresini de çizen filmde, globalleşme eleştirilirken, yöresellik ve yerellik olgularına duyulan özlem yansıtılıyor. Her zaman kaliteli filmlere imza atan iyi bir hikaye yakaladıkça toplumsal sorunlara değinen ünlü yönetmen ve komedyen Cem Yılmaz bu sefer karşımıza oyunculuğu ile çıkıyor. 29 Ocak’ta sinemalarda olacak filmin afişi ve fragmanı 8 Ocak’ta yayınlanmıştı.

Cem Yılmaz’dan 2015 te Ali Baba ve 7 Cüceler filminden sonra 2016’nın başında da özellikle oğlu Kemal’i önde tuttuğu İftarlık Gazoz filmi ile izleyicinin karşısına çıkacak. 32 ilde aynı anda gösterime çıkacak filmde çok önemli isimler rol aldı. Türk Sinema tarihinde yedi bölgede gösterimden iki gün önce tek seanslık bir özel gösterim yapılacak.

27.01.2016 daki özel gösterimin biletleri 22 Ocakta satışa çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Mirsad Heroviç’in oturduğu filmde Cem Yılmaz’ın yanı sıra, Berat Efe Parlar, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Macit Koper, Greta Fusco gibi isimler rol alıyor. Yunanlı besteci Evanthia Reboutsika’nın müzikleri ile duygulandırdığı, 1970’lerin Türkiye’sinde Ege bölgesinde gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek çekilen filmde, zorlu yaşam koşullarında çırak olarak gazoz satmaya çalışan Adem’in hikayesi anlatılıyor.

‘Dondurmam Gaymak’ ile Türkiye’nin ilk Oscar aday adayı filmini çeken Muğlalı Yönetmen Yüksel Aksu, yeni filmi “İftarlık Gazoz” filminin çekimleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Ünlü Yönetmen Yüksel Aksu’yu çekimler öncesi ziyaret eden Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’yı 2023’e taşıyacak hedeflerden birisinin de dizi ve sinema olduğunu açıkladı.

DİZİ VE SİNEMA MUĞLA’NIN 2023 HEDEFLERİNDEN BİRİSİ

Vali Amir Çiçek, Muğla’nın 2023 hedefleri arasında dizi ve sinema sektörünün de bulunduğunu belirterek, “Muğla, önemli değerlerini, tarihi ile geçmişi ile bugünlere gelmiş bir ilimiz. Ula ilçemiz, denizi ile, kıyısı ile, doğası ile, tarihi ile, kanyonu ile, sporu ile her yanı ile uygun bir ilçemiz. Muğla’nın en önemli değerleri ormanı olması, doğanın güzelliği, iklimin güzelliği, sanatçılarımızın Muğla’da daha rahat çalışabilmesi ile 2023 hedeflerimizden birisi dizi, sinema konularında bir hedefimiz var. Yüksel Aksu bu yörenin çocuğu. Kendi sanatını başka yörelerde de yapıyor ama arkadaşları ile dostları ile kendi ilçesinde sanatını yaparken, geçmişteki o yaşantıların senaryosunu yazarak beyaz perdeye aktarıyor. Bugün hem yönetmen Yüksel Aksu’yu, hem de set ekibini ziyaret ederek yanlarında olduğumuzu göstermek için ziyaret ettik. Bu çalışmalar hem sosyal, hem de ekonomik yönden Muğla’mız hem de Ula’mız için çok güzel çalışmalar. Ben bu çalışmaları destekliyorum ve bu çalışmaları yapanlara teşekkür ediyorum. Biz valilik, kaymakamlık ve belediye başkanlarımız ile üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

YÜKSEL AKSU; “HOLLYWOOD’U SOLLADIK”

Muğlalı yönetmen Yüksel Aksu ise, Vali Amir Çiçek’in Muğla’ya atanmasından sonra kendisini ziyaret ettiğini belirterek, “Kaymakamımız, Belediye başkanımız ve Esnaf Odası Başkanımız ile biz bir hayal kurduk. Hayalimiz, Muğla bacasız endüstri olarak turizm ile besleniyor. Buna bir de kültür turizmini eklemek istiyoruz. Kültür turizmi olarak da yıl 12 ay burada misafirleri nasıl ağırlayabiliriz diye düşündük. Bunun en önemli mecrası sinema. 19. yy.’da romandı, şimdi sinema ve televizyon. Popüler kültür. Popüler kültürün içerisinde kaliteli yapımlar ile yer almak için burada bir sinema coğrafyası yaratmak istiyoruz. Bu amacımıza da erişmek üzereyiz. Bugün Datça’da bir dizi, Milas’ta bir dizi, Menteşe Yeşilyurt mahallesinde Türkan Şoray’ın yönetmenliğini yaptığı bir sinema, Köyceğiz’de Yılmaz Erdoğan iki ay sonra, Dalyan’da Çağan Irmak başlayacak, Fethiye’de de Faruk ismindeki bir arkadaşımız ve Ula’da benim kendi bölgem olduğu için sinema çalışması var, Şu anda Muğla’da Hollywood ortalamasını geçtik. 1 milyon nüfuslu bir kentte oran ve orantıya vurduğumuz zaman Türkiye’nin en çok seti var. Bunlar aynı zamanda tanıtım ve gelir demek turizm gibi. Kıyı turizminin dışında bir bizim Teke yöresinin kültürünü, zeybeğini, ormanını, mimari yapısını yıl 12 ay insanlara sunmak istiyoruz. Ayrıca en büyük haylimiz de dünya sinemasına burayı servis etmek. Şu anda Avrupa Amerika, Tunus, Romanya ve Bulgaristan’a gidiyorlar verdikleri kolaylıklardan dolayı. Biz burarda öyle bir olgu oluşturacağız ki, hem etnografik müze hem de açmış olduğumuz kurs ile insan yetiştireceğiz. İstanbul’dan taşımadan burada sinema filmi yapılabilir hale getireceğiz. Amacımız bu” dedi.

Özcan Deniz’in merakla beklenen yeni filmi ‘Her şey Aşktan’ önceki gece Özdilek AVM’de galasını yaptı. Galaya birçok ünlü isim katılırken, filmin sonunda Özcan Deniz’e övgüler geldi.

Başrollerinde Şükrü ÖzyıldızHande Doğandemir ve Mithat Can Özer’in yer aldığı ‘Her şey Aşktan’ filmi vizyon için merhaba dedi. Filmde bir medyumu canlandıran Özcan Deniz, basının karşısına geçip film hakkında soruları da yanıtladı. Bir gazetecinin sorduğu ‘Filmde bir medyumu canlandırıyorsunuz, filmin de falına baktınız mı?’ sorusuna gülerek yanıt veren Özcan Deniz, usta astrologlara da taş çıkarttı: ‘Merkür’ün geri gitmesi bitmiş. Şanslı bir dönemdeymişiz. Dün baktım falına, inşallah yolu açık olur’ demiştir.

Galaya katılan ünlü isimler arasında Hatice Şendil eşi Burak Sağyaşar ile usta oyuncu Nebahat Çehre, Begüm Kütük ve eşi Erdil Yaşaroğlu, Oya Aydoğan, Başak Sayan ve Ali Sunal gibi isimler vardır.

Her Şey Aşktan Fragman İzlemek İçin Tıklayın

Her Şey Aşktan Filminin Konusu

Andaç Haznedaroğlu' nun yönetmenliğini üstlendiği film 29 Ocak 2016' da vizyona girecek. Türü romantik, dram' dır. Filmin baş rolünde ise Hande Doğandemir (Pelin), Şükrü Özyıldız (Burak), Mithat Can Özer (Sezen Aksu' nun oğludur, filmde playboy kişiliğini canlandırmaktadır.) yer alıyor. 
Pelin evlilik hayalleri kurarken sevdiği nişanlısı İlker tarafından aldatılır. Hayal kırıklığı yaşayan Pelin ne yapacağını bilemez ve kız arkadaşlarının desteğiyle intikam serüvenine atılır. Bu komik bir o kadarda  güzel serüvende Rock davulcu Burak ile tanışır. Bu yakışıklı Rock davulcusu macerasında Pelin' e eşlik edecektir.
Yakışıklı ve üretken sanatçımız Özcan Deniz de filmde  yer alıyor, aynı zamanda da filmin yapımcılığını da üstleniyor.
Güneşi Beklerken dizisiyle yıldızı parlayan güzel oyuncu Hande Doğandemir, Sezen Aksu' nun oğlu (Mithat Can Özer) ile yer alıyor.  Bir birini seven sevgilileri canlandıran ikili evlenmek üzere olarak karşımıza çıkıyor.
Oyunculukta ilk deneyimi olan Mithat Can bu sinema filmi ile karşımıza çıkıyor. Büyük bir etki yaratacağına inanılan film sabırsızlıkla bekleniyor..

 

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7