Fatih Mehmet Bucak kimdir? Burcu Çetinkaya kiminle evlendi

Fatih Mehmet Bucak kimdir? Burcu Çetinkaya kiminle evlendi? Fatih Mehmet Bucak ismi bugün pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Milli rallici Burcu Çetinkaya 1,5 yıl önce yerleştiği Urfa'da aşkı buldu. Eğitimini tamamlamak için Urfa'ya yerleşen Burcu Çetinkaya, Bucak aşiretinden olan Fatih Mehmet Bucak ile evlendi. Fatih Mehmet Bucak geçtiğimiz seçimde bağımsız aday olup 15 bin oy almıştı. İş adamı Fatih Mehmet Bucak ile evlenen Burcu Çetinkaya oldukça mutlu görünüyordu.

Fatih Mehmet Bucak kimdir? Burcu Çetinkaya kiminle evlendi

Fatih Mehmet Bucak kimdir? Burcu Çetinkaya kiminle evlendi? Fatih Mehmet Bucak ismi bugün pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Milli rallici Burcu Çetinkaya 1,5 yıl önce yerleştiği Urfa'da aşkı buldu. Eğitimini tamamlamak için Urfa'ya yerleşen Burcu Çetinkaya, Bucak aşiretinden olan Fatih Mehmet Bucak ile evlendi. Fatih Mehmet Bucak geçtiğimiz seçimde bağımsız aday olup 15 bin oy almıştı. İş adamı Fatih Mehmet Bucak ile evlenen Burcu Çetinkaya oldukça mutlu görünüyordu.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Fatih Mehmet Bucak kimdir? Burcu Çetinkaya kiminle evlendi

Fatih Mehmet Bucak  ne iş yapıyor? Fatih Mehmet Bucak  ismi bugün pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Milli rallici Burcu Çetinkaya iş adamı Fatih Mehmet Bucak  ile evlendi. Eğitimini tamamlamak için 1,5 yıl önce Urfa'ya yerleşen Burcu Çetinkaya 7 ay önce tanışıp aşık olduğu Fatih Mehmet Bucak ile dünya evine girdi. Yüksek lisansını Harran Üniversitesi’nde tamamlamak üzere 1,5 yıl önce Şanlıurfa’ya yerleşen Milli Rallici Burcu Çetinkaya, Fatih Mehmet Bucak ile evlendi.

 

7 AY ÖNCE TANIŞTILAR


Hürriyet'in haberin göre, 7 ay önce bir arkadaş aracılığıyla tanışan ikilinin geçtiğimiz haziran ayında aile arasında düzenlenen bir törenle nikah masasına oturduğu öğrenildi.

7 HAZİRAN'DA BAĞIMSIZ ADAY OLMUŞTU


Mehmet Fatih Bucak, 7 Haziran'da yapılan genel seçimlerde Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olmuştu. Seçimler öncesinde Türkiye gazetesi için milletvekili adaylarıyla görüşen Burcu Çetinkaya, Mehmet Fatih Bucak’la da röportaj yapmıştı.


Bucak aşiretinden Fatih Mehmet Bucak, AKP 'den milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu. Gazetevatan'da yer alan habere göre son seçimlere bağımsız olarak katılan ve 15 bin oy alan Bucak, bu kez tercihini AKP'den yana kullanan Bucak, "Genel seçimlerde gönül isterdi ki AK Parti 'nin çatısı altında olmayı, burada siyaset yapmayı istiyordum. Ancak o dönem bize nasip olmadı. Bugün buraya gelerek müracaatımızı yaptık. Bize en yakın parti AK Parti'dir ve burada olmaktan dolayı mutluyum" dedi.

 

PARTİ MEMNUN


Bucak'tan başvuru belgelerini alan AKP İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, Bucak'ın aday olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

2015 Haziran seçimlerinde Fatih Mehmet Bucak bağımsız olarak adaylığını koymuş ve 15.000'in üzerinde oy alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Sedat Bucak'ın kardeşinin CHP 1. sıradan adaylığına rağmen sadece Siverek'te 10.000'e yakın oyu bağımsız aday Fatih Mehmet Bucak almıştı.


BURCU ÇETİNKAYA KİMDİR?

Burcu Çetinkaya (d. 19 Mart 1981 İstanbul), Türk ralli pilotu, televizyon sunucusu, yarışçı ve gazeteci. İstanbul’da doğan Burcu Çetinkaya’nın babası İlhan Çetinkaya, otomotiv ve taşımacılık sektörlerinde üst düzey bir yöneticidir. Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulunu bitirdikten (1992) sonra girdiği Robert College'da önce orta (1996) ardından da lise eğitimini (1999) tamamladı. Koç Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra senaristlik ve satış-pazarlama konularında iş hayatına atıldı. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça biliyor, bekar. Koyu bir Bursaspor taraftarı olarak bilenen Çetinkaya çoğu deplasman maçlarına gitmektedir.

 

Caddebostan Spor Kulübü’nün üyesi ve otomobil sporları dışında iyi bir snowboard’çu. Satranç ve sinema ise spor dışı hobileri.

 

Bir Dönem 24 TV'de Otomobil Sevdası isimli otomobil programını sunmuştur. Ayrıca Show TV'de Acun Ilıcalı'nın yaptığı ve sunduğu Yok Böyle Dans isimli yarışma programına katılmış fakat yarışmanın ilk haftasında elenmiştir. Daha sonra tv8'de yayımlanan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. 2013 yılının Ramazan ayında a Haber televizyonunda ünlü tasavvufçu Mehmet Fatih Çıtlak'la beraber Sahur Vakti isimli programı sunmuştur. Ayrıca şu anda TRT Spor kanalında yapımcılığını Feridun Özdemir'in yaptığı Ralli Günlüğü isimli programı sunmaktadır. Kasım 2013'ün sonlarına doğru örtündüğünü açıklamıştır. Ayrı zamanda gazete yazarlığı da yapan Çetinkaya bir dönem Star gazetesinde yazmış olup şu anda Türkiye gazetesinde yaptığı röportajlarını yayımlamaktadır. Ayrıca yine aynı gazetede Otomobil Sevdası adlı köşesinde yazmaktdır.

 

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında bayanlarda 3’ncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi’nde yine bayanlar kupasında 3’ncülüğünü yineledi. Kocaeli Rallisi’nde Bayanlar 2’ncisi; Beykoz Rallikrosu’nda sınıf 2’de 5’nci oldu. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç yarışına da katıldı ve Palio’su ile hepsinde finişe gelme başarısı gösterdi. Genel klasmanlarında 25, 21 ve 15’nci sıralarda tamamladığı her üç rallide de Bayanlar Kupası’nı rakiplerine kaptırmadı. Sonuçta; 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası Bayanlar 1’nciliğini kazandı. Castrol Fiesta Rally Cup’ta ilk 10’a seçilen tek bayan pilot olarak, 2006 sezonu rallilerinde 9 erkek rakibi ile sıkı bir rekabete girecek. Kariyerinin İlk ralli otomobili olan Palio’dan sonra Fiesta ST ile start alacak ama gönlünde Fiat Punto Süper 2000 ile yarışmak yatıyor. [1]. Şimdi ise yurt dışındaki rallilerde kendisi gibi başörtülü co-pilotu ayrı zamanda Antalya'da avukatlık yapmakta olan Özlem Akgüç ile yarışmaktadır. Daha önceki ko-pilotları ise Çiçek Güney ve Nehir Yılmaz'dır.

 

Katıldığı Yarışlar[değiştir | kaynağı değiştir]

1 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2008 Ford Otosan 26. Kocaeli Rallisi - Pilot

2 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2008 33. Yeşil Bursa Rallisi - Pilot

3 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2008 35. Hitit Rallisi - Pilot

4 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2008 29. İSOK İstanbul Rallisi - Pilot

5 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2008 Ege Rallisi 2008 - Pilot

6 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2008 Istanbul Rally 2008 - Pilot

7 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2007 32. Yeşil Bursa Rallisi - Pilot

8 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2007 Ford Otosan 25. Kocaeli Rallisi - Pilot

9 Isparta Mahalli Ralli Şampiyonası 2007 1. Isparta Mahalli Rallisi - Co-Pilot

10 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2007 34. Hitit Rallisi - Pilot

11 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2007 İstanbul Rallisi - Pilot

12 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2007 36. Fiat Rallisi - Pilot

13 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası 2007 İpragaz Rallisi - Pilot

14 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2006 3. Castrol İstanbul Rallisi - Pilot

15 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2006 2. Castrol Ralli Sprint - Pilot

16 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2006 1. Castrol Ralli Sprint - Pilot

17 Türkiye Ralli Şampiyonası 2006 31. Yeşil Bursa Rallisi - Pilot

18 Türkiye Ralli Şampiyonası 2006 33. Hitit Rallisi - Pilot

19 Türkiye Ralli Şampiyonası 2006 İstanbul Rallisi - Pilot

20 Türkiye Ralli Şampiyonası 2006 35. Fiat Rallisi - Pilot

21 Türkiye Ralli Şampiyonası 2006 Ford Otosan 24. Kocaeli Rallisi - Pilot

22 Türkiye Ralli Şampiyonası 2006 İpragaz Ege Rallisi - Pilot

23 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2005 3. Castrol İstanbul Rallisi - Pilot

24 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2005 2. Castrol İstanbul Rallisi - Pilot

25 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası 2005 1. Castrol İstanbul Rallisi - Pilot

26 Türkiye Ralli Şampiyonası 2005 Ford Otosan 23. Kocaeli Rallisi - Pilot

27 Türkiye Ralli Şampiyonası 2005 34. Fiat Rallisi - Pilot

28 Türkiye Ralli Şampiyonası 2005 32. Hitit Rallisi - Pilot

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25