banner1

Güneşin Kızları Dizisinde "Selin Yılmaz" Karakterine Hayat Veren Hande Erçel Kimdir? Güneşin Kızları Savaş'ı Berk Atan kimdir, sevgilisi kim?

Kanal D nin başarılı dizilerinden birisi olan "Güneşin Kızları" hız kesmeden devam ediyor. Başladığı günden reytingde başarılı sonuçlar alan "Güneşin Kızları" dizisinin oyuncuları da haliyle seyirciler tarafından en merak edilen konulardan birisidir. Bu yazımızda "Güneşin Kızları" dizisinin konusu, oyuncu kadrosu ve başrol oyuncuları hakkında geniş bilgi vereceğiz.

Güneşin Kızları Dizisinde "Selin Yılmaz" Karakterine Hayat Veren Hande Erçel Kimdir? Güneşin Kızları Savaş'ı Berk Atan kimdir, sevgilisi kim?

Kanal D nin başarılı dizilerinden birisi olan "Güneşin Kızları" hız kesmeden devam ediyor. Başladığı günden reytingde başarılı sonuçlar alan "Güneşin Kızları" dizisinin oyuncuları da haliyle seyirciler tarafından en merak edilen konulardan birisidir. Bu yazımızda "Güneşin Kızları" dizisinin konusu, oyuncu kadrosu ve başrol oyuncuları hakkında geniş bilgi vereceğiz.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Güneşin Kızları Dizisinde

Kanal D nin başarılı dizilerinden birisi olan "Güneşin Kızları" hız kesmeden devam ediyor. Başladığı günden reytingde başarılı sonuçlar alan "Güneşin Kızları" dizisinin oyuncuları da haliyle seyirciler tarafından en merak edilen konulardan birisidir. Bu yazımızda "Güneşin Kızları" dizisinin konusu, oyuncu kadrosu ve başrol oyuncuları hakkında geniş bilgi vereceğiz.

GÜNEŞİN KIZLARI KONUSU 

Hikaye ve Künye

Güneş, 35 yaşında, 3 çocuklu İzmirli bir edebiyat öğretmenidir. 17 yaşındaki birbirinden tamamen zıt karakterli, çift yumurta ikizi olan kızları Nazlı, Selin ve onlardan iki yaş küçük Peri ile kendi hallerinde, mutlu bir hayat sürmektedirler. Derken, Güneş’in karşısına İstanbullu bir iş adamı olan Haluk Mertoğlu çıkar. Haluk ve Güneş birbirlerine âşık olurlar. Haluk’un kısa sürede evlenme teklifi etmesi, Güneş’i şaşkına çevirir. Güneş, teklifi kabul etmek ister ancak; ortada küçük bir sorun vardır. Kızları, henüz Haluk’un varlığından haberdar değildir. İkizlerden Nazlı, bu evliliğe külliyen karşı çıkar. Selin, hem annesi hem de kendisi için bu evliliğin çok iyi bir fırsat olduğunu düşünürken, en küçükleri Peri, annesini mutlu eden seçimin onu da mutlu edeceğini söyler. Nazlı’nın çıkardığı bütün sorunlara rağmen Haluk’un Güneş’ten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur.

Güneş ve kızları Mertoğlu ailesinin yaşantısının ortasına bomba gibi düşerler. Mertoğlu ailesinin hayatı, hiç de dışarıdan göründüğü kadar mükemmel değildir. Güneş'in kızlarının gelişiyle, tüm dengeler değişecek ve bütün sırlar ortaya dökülecektir.         

Yapım: Süreç Filmcilik 

Yapımcı: İnci Gündoğdu, İsmail Gündoğdu

Uygulayıcı Yapımcı: Akın Topuz

Yönetmen: Sadullah Celen

Senaryo: Deniz Dargı ve Cenk Boğatur 

Görüntü Yönetmeni: Yalçın Yadel

Sanat Yönetmeni: Hasan Doğan 

Oyuncular: Emre Kınay (Haluk), Evrim Alasya (Güneş), Tolga Sarıtaş (Ali), Burcu Özberk (Nazlı), Berk Atan (Savaş), Hande Erçel (Selin), Miray Akay (Peri), Meltem Gülenç (Rana), Funda İlhan (Sevilay), Teoman Kumbaracıbaşı (Ahmet), Süreyya Güzel (İnci), İrem Helvacıoğlu (Tuğçe), Sarpcan Köroğlu (Emre), Kanat Heparı (Mert) ve Sarper Arda (Can)

Güneşin Kızları Dizisinde "Selin Yılmaz" Karakterine Hayat Veren Hande Erçel Kimdir?

1993 yılında Balıkesir’de hayata gözlerini açan Hande Erçel, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Geleneksel Türk Sanatları Bölümü'nde okumaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakü’de düzenlenmiş olan Miss Civilization of the World (2012)’de ödül almış ve 2. olan Hande Erçel, Kanal D’nin sevilen dizisi olan “Güneş’in Kızları” adlı dizinin sevilen karakteri olan “Selin Yılmaz”ı canlandırmaya devam etmektedir.

Daha önceleri Çılgın Dersane :Üniversitede adlı dizide Meryem, Hayat Ağacı adlı dizide Selen karakterlerine hayat veren Hande Erçel, 2012 Miss Civilization of Turkey’de birincilik ödülünü almıştır.

2015 Altın Kelebek Ödülleri’nde Pantene Yıldızı Parlayanlar Ödülü de kazanan Hande Erçel, kendisi gibi oyuncu olan Burak Serdar Şanal ile uzun süredir bir birliktelik yaşamaktadır.

Boyu 1.75 olan Hande Erçel’in kilosu da 54’tür.

Google’nin yaptığı açıklamaya göre 2015 yılının en çok aranan kişilerinden biri olan Hande Erçel duru ve sade güzelliği ile herkese kendini hayran bırakmaktadır. 

Güneşin Kızları Savaş'ı Berk Atan kimdir, sevgilisi kim?

Güneşin Kızları'nın Savaş'ı kimdir? Yakışıklılığı ve oyunculuğu ile göz dolduran Berk Atan genç kızların hayran kitlesini oluşturdu. Berk Atan dizide rol aldığı ve sevgilisi olan Burcu Özberk ile birbirlerine çok yakıştırılıyordu. İkili ilişkilerinin olmadığını söyleselerde dizi tutkunları birlikte olmalarını çok istiyor. Berk Atan'ın sevgilisi kim?

Yakışıklığı ve oyunculuğu ile izleyen herkesi kendine hayran bırakan Berk Atan genç kızların sevgilisi oldu. Berk Atan son olarak Güneşin Kızları'nda Savaş karakterinde rol alıyor. aynı dizide rol aldığı Burcu Özberk ile aşk yaşadığı haberleri gündeme gelse de ikili bu aşkı yalanladı. Peki Berk Atan'ın sevgilisi kimdir?

 Bir çok dizide rol alan ve oyunculuğu ile herkesi kendine hayran bırakan Berk Atan yeni sezonda Güneşin Kızları ile bir kez daha yıldız gibi parladı. Güneşin Kızları isimli dizide Savaş rolüyle ekranlara gelen yakışıklı oyuncunun özellikle genç kız hayranları özel hayatını çok merak ediyor. Berk Atan ile ilgili bilinmeyenler..

Berk Atan (d. 26 Eylül 1991, İzmir), Türk manken. 2012 Best Model of Turkey birincisi. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir.

2011 Best Model of Turkey'de "Gelecek Vaat Eden"; 2012'de ise birinci olarak 2012'nin Best Model of Turkey'i seçildi. Herşey Yolunda Merkez dizisinde ki Selçuk Demircioğlu karakteri ile oyunculuğa adım attı.[3] Şuanda ise Güneşin Kızları dizisinde Savaş Mertoğlu karakterini canlandırmaktadır.

‘Güneşin Kızları’ dizisinde canlandırdığı Savaş karakteriyle genç kızların ilgi odağı olan Berk Atan’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 2012 Best Model birincisi seçildikten sonra seleflerinin yolundan giderek oyunculuğa adım atan yakışıklı oyuncu, “Güzellik veya yakışıklılığınızın arkasına sığınırsanız balon olursunuz” diyerek kariyer planlarını, oyunculuğa bakış açısını özel yaşamını HT Magazin’ e anlattı.

Her dönem Best Model yarışmasından çıkan oyuncular gündeme gelir. Yarışmaya katılırken amacınız oyuncu olmak mıydı?

Planlarımı çok uzun soluklu yapmıyorum. Genelde ne plan yaparsa yapsın insan karşısına çıkanı yaşıyor. Best Model’a 2012’de girdim ve kazandım. Oyuncu olmaya yarışmadan sonra karar verdim. ‘Yarışmaya gireyim de oyuncu olayım’ gibi bir düşüncem yoktu. Sonrasında da bunun üzerine çalışmalarım oldu.

İstanbul’a yarışmadan sonra mı taşındınız?

İzmir’de modelliğe kendi çevremde hobi olarak başlamıştım. Yarışmada birinci geldikten sonra da sektörün içinde olabilmek için buraya taşındım.

Futbol geçmişiniz var. Sahalardan sahnelere geçiş nasıl oldu?

Babam Beşiktaş’ın eski futbolcusu. Biz futbolla büyüyen bir aileydik. Kaleciydim ve bizde futbol babadan oğula geçen bir meslekti. Babamın posterleriyle büyüdüm. Adım attıktan sonra kendimi sahalarda buldum. Kaleciliğe devam ederken modelliğe hobi olarak başladım. Hobim, hayatımı değiştirdi. Şimdi de futbol hobim oldu.

"DİZİ İÇİN MOTOR DERSİ ALDIM"

‘Güneşin Kızları’ üçüncü projeniz. İlk işinizden bu işe kadar neler değişti?

İlk işim ‘Her Şey Yolunda Merkez’ isimli yazlık bir diziydi. İlk işimde üzerimdeki acemiliği attım. Sonrasında bir projede daha yer aldım ancak o çok kısa sürdü.

‘Güneşin Kızları’ndan önce bir süre ara vermişsiniz. Bu süreçte neler yaptınız?

Beykent Üniversitesi tiyatro bölümüne girdim. Hâlâ okulum devam ediyor. 1.5 yıllık bir ara oldu. Bunu da okula ağırlık vermek için istedim. Sonrasında da bu projeye başladık.

Best Model’den sonra konservatuvara gitme kararını nasıl aldınız?

Okul insanı sıfırdan alıp 4 yıllık bir disip- 1 line sokuyor. Birinci sınıfta hiç aksatmadan devam ettim ve çok faydasını gördüm. Oyunculuk sürekli kendini geliştirmen gereken bir meslek. Okulum bitse de sürekli kendimi yenilemeliyim. Best Model seçilmem oyunculuğuma bir katkı sağlamaz. Tamamen oyunculuğa yöneldiğim için bunun temelini almam gerekiyordu. Emeklemeden koşmak istemedim.

‘Güneş’in Kızları’nda canlandırdığınız Savaş karakterinde sizi zorlayan veya kendinize yakın bulduğunuz yönler neler?

Ben daha pozitif, enerjik, sıcakkanlı biriyimdir. Savaş ise daha soğuk duran, sakin bir karakter. Farklı bir karakter oynamak beni cezbetti. Motor kullanmamıştım hiç hayatımda. Dört tekerlekçiyimdir. Dizi için motor dersleri aldım. Motor üzerinde adrenalin ve heyecan yaşamak başka bir şeymiş.

Sette kimlerle daha iyi anlaşıyorsunuz?

Emre Kınay’la aramız çok iyi. Tanıştığımız ilk günden bu yana abi kardeş gibiyiz. Yaşım kadar yıldır sektörün içinde olan birine saygım sonsuz. Onunla aynı sahnede olmaktan çok mutlu oluyorum.

"HİÇBİR DÜNYA BÜYÜLÜ DEĞİL"

Bu yıl ekranlardaki genç oyuncular çok konuşuldu. Bu kadar genç ismin ön plana çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çevrenizdekiler ne kadar iyi ve başarılı olursa siz de o kadar başarılı olmak zorundasınız. Rekabetin olması başarıyı getirir. Rakiplikten ziyade hepimiz iş arkadaşıyız. Keşke hiçbir iş bitmese. İnsan emeğinin karşılığını almak ister.

Oyunculuk dışarıdan nasıl görünüyordu, içine girince neler değişti?

Benim için hiçbir dünya büyülü değil. Oyunculuğa meslek olarak bakıyorum. Hayatımda bir şey değişmedi ben yine aynı benim. Ama daha çok insan beni tanımaya başladı. İzlerken ben de birçok eleştiri yapıyordum ve rahat olduğunu düşünüyordum ama gerçekten çok yoğun bir iş temposu var.

Oyunculukta iş size geliyor ve bir güvenceniz de yok. Bu meslekte devam edip ömür boyu oyunculuk yapmak istiyor musunuz?

Uzun planlar yapmadığım için kendimi geliştirmek şu an istediğim tek şey. Sonrasında hayat size getiriyor. Hayallerim futbol üzerineydi, çok seviyordum ama bugün buradayım. O zamanki hayalim Galatasaray’ın kalesini korumaktı. Ben elimden geleni yaparım gerisi kader. Elinden geleni hem çalışma anlamında hem de özel hayat anlamında yapıyorum.

 

"GÜZELLİĞE SIĞINAN BALON OLUR"

‘Yakışıklı olduğu için rolü kaptı’ hep söylenir. Bu devam ediyor mu?

Böyle bir algının olduğunu düşünmüyorum. ‘Yakışıklıyım’ demiyorum, dediklerinde de teşekkür ediyorum. Bunun arkasına sığınmak mesleği küçük görmek olur. Güzellik ve yakışıklılığın yetmez. Ekranda tipi değil karakteri yansıtmak önemli.

Dizilerde erkekler yakışıklı ve kaslı. Bu da bir gerçek değil mi?

Televizyon görsel bir iş. Kadınların güzel, erkeklerin yakışıklı olmasının başlarda katkısı vardır. Ancak güzellik veya yakışıklılığınızın arkasına sığınırsanız balon olursunuz. Bunun arkasında durmuyorum ve yaptığım iş bunun önüne geçsin istiyorum.

"SHAKİRA'YA ÂŞIKTIM"

Sizinki gibi bir vücuda sahip olmak için ne yapmak gerekiyor?

Spor salonunda 6-7 saat geçirmiyorum. Zaten vücut geliştirme adına bir şey yapmıyorum. Formumu korumak için spor yapıyorum. Spor beni motive ediyor. Kendimi bildim bileli spor yapıyorum Spor salonuna gittiğimde sürekli ağırlık çalışıp kollarımı şişirmek için uğraşmıyorum.

Sosyal medyada gördüğüm bir soru var. Hiç reddedildiniz mi?

İlkokulda ve ortaokulda mutlaka olmuştur. Hayatımda hiç öyle bir şey olmadı. Ama platonik bir aşkım oldu. Shakira 2006 Dünya Kupası şarkısını söylemişti. O dönem Shakira’ya platonik âşıktım.

Şimdi bir sevgiliniz var mı?

Uzun zamandır devam eden bir ilişkim var. Herhangi bir şeyi saklamıyorum ama dışarı çıkmadığım için sanki saklıyormuşum gibi oluyor. Özellikle saklamak gibi bir düşüncem yok.

 

Güneşin Kızları'nın Ali'si Tolga Sarıtaş kaç yaşında sevgilisi kim

Tolga Sarıtaş kimdir? Güneşin Kızları dizisinin yakışıklı oyuncusu Tolga Sarıtaş pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Güneşin Kızları dizisinde Ali karakterini canlandıran Tolga Sarıtaş 1991 İstanbul doğumlu. 24 yaşındaki Tolga Sarıtaş Muhteşem Yüzyıl dizisi ile üne kavuştu. Tolga Sarıtaş'ın bugünlerde kiminle aşk yaşadığı bilinmiyor. 

Güneşin Kızları dizisinde Ali karakterini canlandıran Tolga Sarıtaş pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Muhteşem Yüzyıl dizisi ile tanınan Tolga Sarıtaş Kanal D'de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde oynuyor. Dizide Ali karakterini canlandıran Tolga Sarıtaş 1991 İstanbul doğumlu.  Halil Akkant Lisesi’nden mezun oldu. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra ilgisi tamamen oyunculuğa yönelen Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı.


Tolga Sarıtaş (d. 1 Ocak 1991) Türk dizi oyuncusu. Halil Akkant Lisesi’nden mezun oldu. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra ilgisi tamamen oyunculuğa yönelen Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı. Sadece oyunculukla yetinmeyerek müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı. Birkaç dizi ve filmden sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteriyle Türk seyircisinin beğenisini kazandı. Şu sıralar Güneşin Kızları dizisinde Ali Mertoğlu karakterini canlandırmaktadır.

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7