banner1

Kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi 28 Eylül Süper Ay tutulması burçları nasıl etkiledi

Kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi nedir? Bugün sabaha karşı gerçekleşen Kanlı süper ay tutulmasının burçları nasıl etkilediği pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Kanlı süper ay tutulmasının burçları olumlu ve olumsuz olarak etkilediği gündeme geldi. Kanlı süper ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkisinin ne kadar süreceği merak ediliyor. Kanlı süper ay tutulmasının burçlarınızı nasıl etkilediğini merak ediyorsanız tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle.

Kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi 28 Eylül Süper Ay tutulması burçları nasıl etkiledi

Kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi nedir? Bugün sabaha karşı gerçekleşen Kanlı süper ay tutulmasının burçları nasıl etkilediği pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Kanlı süper ay tutulmasının burçları olumlu ve olumsuz olarak etkilediği gündeme geldi. Kanlı süper ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkisinin ne kadar süreceği merak ediliyor. Kanlı süper ay tutulmasının burçlarınızı nasıl etkilediğini merak ediyorsanız tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Kanlı ay tutulmasının burçlara etkisi 28 Eylül Süper Ay tutulması burçları nasıl etkiledi

Süper ay tutulmasının burçlara etkisi nedir? Bugün kanlı süper ay tutulması yaşanacak. Binlerce kişinin büyük bir merakla beklediği Kanlı süper ay tutulmasının burçlara etkisi oldukça büyük olacak. Kanlı Süper ay tutulmasından pek çok burç olumlu ve olumsuz etkiler alacak. Kanlı süper ay tutulması bugün sabaha karşı saat 05:30'da gerçekleşecek. Kanlı süper ay tutulmasının burçlarınıza etkisi haberimizin devamında sizlerle. 


Zodyak kuşağını başlatan ve burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç burcu; girişim ruhunu, cesaretli olmayı, risk almayı, ilk adımı atmayı ve yapılmamış olanı yapmayı deneyimlemek ve diğer insanlara göstermek üzere buradadır. Düşünmeden harekete geçen ve ani davranışlarda bulunan öncü doğası; zaman zaman gereksiz riskler almasına ve başını derde sokmasına neden olur. Bireysel istekleri ve arzuları, özgüveni ön plandadır. Kimsenin düşüncelerine aldırış etmeden kendi bildiği yolda, hedefe doğru ilerler. Ben merkezci tavırları, çocuksu bir ruh sergilemesine ve geç olgunlaşmasına neden olur.

 

 

 

KOÇ BURCU (21 MART - 20 NİSAN)

Mavi Ay, Koç burcuna üzerindeki stresi atmak için bir fırsat veriyor. Özellikle stres yüzünden ortaya çıkan sorunlar büyümeden bunun önüne geçmelisiniz. Siz de biliyorsunuz ki hayatta en önemli şey sağlık. Önümüzdeki günlerde kariyerinizde bir kaç radikal karar alabilirsiniz.

 

BOĞA BURCU (21 NİSAN - 20 MAYIS)

Dolunay'ın Kova burcunda gerçekleştiğini ve bu yüzden burçları duygusal yönden etkileyeceğini söylemiştik. Boğalar da bu duygusallıktan nasibini alacak. Boğaların duygusal açıdan yükseleceği bugün, onlara tavsiyemiz gelişecek olaylar karşısında heyecanlanmamaları. Aşk boğaların duygularını  yükseltirken istekleri beklentileri de olumlu olarak etkileyecek.

 

İKİZLER BURCU (21 MAYIS - 20 HAZİRAN)

İkizlerin çoğu zaman kafaları karışıktır. Hatta aşk hayatlarına girersek bir daha çıkmayız. Mavi Ay, İkizler'in arkadaşları ile aralarındaki ilişkileri dengede tutmaya yarayacak. Uzun zamandır arkadaşlarıyla gel gitli bir ilişkisi olan İkizler, bu sayede kafalarındaki soru işaretlerinden de kurtulmuş olacaklar.

 

YENGEÇ BURCU (21 HAZİRAN - 22 TEMMUZ)

Yengeçler parasal konulardaki ufak tefek sorunlarını genelde büyütür ve hiç gerek yokken karmaşık duygular içerisine girerler. Maddi sıkıntılarını ay başından itibaren bir nebze de olsa rafa kaldıracak olan yengeçler, derin bir nefes alacaklar.

 

 

 

ASLAN BURCU (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS)

Aslanlar, sakin ve sabırlı davranabilirlerse bu dönemi en verimli geçirebilmiş burçlardan biri olacak. Duyguları yükselişe geçen Aslan burcu, iki seçenek arasında kalacak. Önümüzdeki haftalar içerisinde maddi anlamda önüne gelecek fırsatları değerlendirecek. Aslanların, Dolunay’da dost olarak gördüğünüz biri hayatından çıkabilir.

 

BAŞAK BURCU (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)

Aile ile çıkılabilecek kısa tatillerin gündeme geleceği bu yeni dönemde, başaklar değişik ve orjinal fikirlere her zaman açık olacaklar. Aksi halde, kırgınlıklar, küskünlükler dolunay ile birlikte onları bulacak.

 

TERAZİ BURCU (24 EYLÜL - 23 EKİM)

Terazilerin aldığı kararları uygulamaları için fırsat bu fırsat. Teraziler gerçekleşmeyen planlar içinse morallerini bozmamalı. Bu durumun sebeplerinden biri dolunayın, bastırılmış olan düşünceleri açığa çıkartacak olması.  Teraziler, değişimlerini karşı tarafa yanlış aksederler. Düşündüğü olumsuz düşünceler yüzünden kafaları çok karışır.

 

 

Osmanlıca burç isimleri

 

AKREP BURCU (24 EKİM - 22 KASIM)

Akrep detaylardan kurtulamaz. Detaylar yüzünden ise kısa yoldan yapabileceği bir işi uzun süre bitiremez. Bu Mavi Ay'da da Akrepler'in başı detaylarla derde girecek. Eğer temkinli davranmayı elden bırakmazsa bu işlerden en az zayiyatla kurtulabilir. Ayrıca önümüzdeki dönem ortak düşünceye sahip arkadaş çevresiyle birlikte olmaları için bulunmaz bir fırsat.

 

YAY BURCU (23 KASIM - 21 ARALIK)

Yaylar Mavi Ay'la birlikte dikkatlerini işe verecek ver karmakarışık duygulardan kurtulacak. Evlerinde değişiklik yapmaya gidecek olan yaylar çeşitli düzenlemelere gitmek isteyebilirler. Yine bu dolunayın bir etkisi de şu olacak: Yayların birileri kırılmasın diye gizlediği düşünceleri varsa, onların bastırılması da artık bir son bulacak.

 

OĞLAK BURCU (22 ARALIK - 20 OCAK)

İş hayatlarında bazı terslikler meydana gelebilir fakat bu yüzden morallerini bozmamalrı gerekiyor. Kendinizi, değer verdiğiniz şeylerin sizin elinizden alınmaması için bir mücadele içerisinde bulabilirsiniz. Dolunay, Oğlak burcuna yeni kazanımlar edinebilmeleri için şans tanıyacak.

 

KOVA BURCU (21 OCAK - 18 ŞUBAT)

Kovalar Mavi Ay sayesinde aşk konusunda en şanslı olan burçlardan biri. Çünkü bekar olanlar hoşlanacakları kişilerle tanışabilir. Son derece heyecanlı ve duygusal davranan Kovalar,  olayları fazla büyütmeye bayılırlar. Ayrıca Kovalar bu dönemde çevrelerine karşı sorumluluk bilinci içinde olacaklar.

 

BALIK BURCU (19 ŞUBAT - 20 MART)

Balıkların bu dönemde kendilerine güveni git gide yükselecek. İş konusunda kendilerini gösterebilecek fırsatları iyi değerlendirmeleri gerekiyor. İkilemde kalma durumları ile karşılaşabilirler. Bazı konularda, gerekenin yapılmadığını, ve bir şeyleri bu nedenle kaybettiğini düşünen Balıklar,  dolunay sayesinde yeni kazanımlar elde etmek için şans yakalayacaklar

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

 

Dolunay sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda olabilir. Davetler, organizasyonlar ve bazı projelerle ilgili maddi konular gündeme gelebilir. Daha önceden başlamış bazı girişimlerinizden sonuç almanız, hedeflerinize ulaşmanız mümkün.

 

süper-ay-mavi-dolunay-nedir-etkileri-burçlara.jpgBOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

 

Dolunay kariyer yaşamınız ile ilgili önemli gelişmeler meydana getirebilir. Bazı kararlar alabilir, geleceğinizi şekillendirecek dönüşümler yaşayabilirsiniz. Aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar artabilir. Kendinizi toplum önünde ifade etmenize fırsat verecek gelişmeler yaşanabilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

 

Dolunay ile birlikte yurtdışı, eğitim, seyahat, medya ve hukuk ile bağlantılı konularda yaptığınız girişimlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Günlük işlerinizde sorumluluklarınız artabilir, felsefi düşünceleriniz ve yaşama bakış açınızda dönüşümler olabilir.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

 

Dolunay maddi durumunuzla ilgili konulara dikkat çekiyor. Özellikle hisseli paralar alanında dönüşümler meydana gelebilir. Günlük yaşamınız ve çocuklarla ilgili maddi sorumluluklarınızın artması mümkün, gelirlerinizi arttıracak sürpriz fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

 

Dolunayda gelecek hedeflerinizde ve yaşama bakışınızda önemli değişimler meydana gelebilir. Evlilik ve ortaklık gibi sözleşmeli ilişkilerinizde önemli kararlar alabilir, kalıcı adımlar atabilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeye çalışın.

 

BAŞAK (24 Ağustos-22 Eylül)

 

Dolunayda günlük yaşamınız ve çalışma koşularınızda değişimler meydana gelebilir. Yardım aldığınız kişiler ve yanınızda çalışan kişilerle ilgili konular gündeminizde olabilir. Sağlığınız ve beslenme düzeninizle ilgili yeni uygulamalar gerekebilir. Diyete başlamak için uygun bir dönemdesiniz.

 

TERAZİ (23 Eylül -23 Ekim)

 

Dolunay yaratıcılığınızı ortaya çıkarıp, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkarabilir. Aşk, eğlence, çocuklar ve sosyal yaşamdaki hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Maddi konularda disiplinli ve sorumlu davranmalısınız.

 

AKREP (24 Ekim -22 Kasım )

 

Dolunay ev, emlak, mülk, yuva, aile, ebeveynler ile ilgili konularda bazı gelişmeler meydana getirebilir. Yeni ay döneminde başlayan girişimlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Aile büyükleri ile ilgili bazı sorumluluklar sizi biraz kısıtlayabilir. İş ve kariyer hayatınızda hızlı gelişmeler olabilir.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)

 

Dolunayda yakın çevre, kardeşler, komşular, akrabalarla ilgili bazı gelişmeler olabilir. Eğitim, seyahat, iletişim veya ticareti faaliyetlerinizden sonuçlar alabilirsiniz. Yurtdışı, medya ve hukuk ile bağlantılı işlerinizde hareketli bir dönemdesiniz.

 

OĞLAK (21 Aralık –20 Ocak)

 

Dolunay maddi durumunuz ve bütçenizle ilgili konulara işaret ediyor. Sosyal yaşamınız nedeniyle bazı harcamalar yapabilirsiniz. Gelir ve giderlerinizi etkileyecek iş ve kariyer konuları gündeme gelebilir.

 

KOVA (21 Ocak –18 Şubat)

 

Burcunuzdaki dolunay genel imajınızda dönüşümler meydana getirebilir. Kariyerinizi ve toplum önündeki statünüzü etkileyecek gelişmeler olabilir. Evlilik ve ortaklıklarla ilgili kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde herkes tarafından fark edilip, dikkat çekebilirsiniz.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

 

Dolunay ile birlikte biraz içe dönebilir, şifa, arınma, terapi çalışmaları yapabilirsiniz. Gizli olan konuları öğrenmeniz ve farkındalıklar kazanmanız mümkün. Ruh ve beden sağlığınızı olumsuz etkileyen zararlı alışkanlık ve bağımlılıkları bırakmak için uygun bir dönemdesiniz.


 

 

Koç burcunda gerçekleşen Ay tutulması; 8 Ekim 2014 tarihinde yaşadığımız olaylara benzer durumları gündeme getirecektir. Duygusal patlamalara ve düşüncesizce yapılan çıkışlara fazlasıyla açık olacağımız bu süreçte enerjimizi dengeleyici aktivitelerde bulunmamız; spora, yürüyüşe daha fazla zaman ayırmamız isabetli olacaktır. Düşüncelerimizi ifade ederken karşı tarafın duygularını göz önünde bulundurmak, empatiyle hareket etmek stresin önüne geçebilmemize yardım edecektir. “Bilinçaltımızdan bilinçdışımıza yükselen cesareti, alışkanlıklarımızı bırakmak, bizi mutsuz eden herşeye veda etmek için kullanmayı başarabilirsek; tutulmanın olumlu etkilerini devreye sokmayı başarabiliriz.”

 

Fiziksel ve ruhsal dünyamızda yaşayacağımız değişimler, migren ataklarına ve baş ağrılarına neden olabilir. Yüksek enerjimiz kazaları ve sakarlıkları beraberinde getirebilir. Harekete geçmeden önce iki kez düşünmek, ruhumuzu ve bedenimizi rahatlatan aktivitelere yönelmek, sakinliğimizi korumaya gayret etmek bu süreçte yararlı olacaktır. Sakin kalmanın zor olacağı bu dönemde; sabırlı yaklaşımlar sergileyerek ve bilinçli hareket ederek olası sorunların üstesinden gelebiliriz.

 

Türkiye & Dünya Gündemi

Türkiye’nin Mars’ı üzerinde gerçekleşen ve Türkiye’den gözlemlenebilecek olan bu tutulma, ülkemizin çok yakından etki alacağını gösteriyor… Askeri operasyonlarla ilgili önemli ve üzücü haberler duyabiliriz. Arkadan dönen işler, yasa dışı yürütülen eylemler, terör olayları ve çatışmalar gündeme gelebilir.

 

Bayram dönemine denk gelen bu tutulma; araç kullanırken çok dikkatli olmamız gerektiğini ve trafik kurallarını ihlal etmememiz gerektiğini vurguluyor.

 

Uluslarası konularda ve dünya gündeminde de önemli ve ses getirici gelişmeler yaşanacaktır. Devlet büyükleri arasında ve meclislerde bir takım anlaşmazlıklar, güç gösterileri ve ego savaşları gündeme gelebilir. Doğal afetler, depremler, yangınlar tetiklenebilir. Ekonomik hareketler, borsada önemli gelişmelere ve çıkışlara sebep olabilir.

 

Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor ?


Koç

Özel hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili konular tutulmanın ana teması olacaktır. Bilmediğiniz yeni gerçekler öğrenebilir, bazı kişilerle yollarınızı ayırabilir, ilişkilerinizle ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Bu süreçte egonuz fazlasıyla yükselebileceği için, karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını ve duygularını göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz. Ben-biz dengesini iyi ayarlamanız gerekecektir. Enerjiniz ve duygularınız fazlasıyla yüksek olacağı için kontrolünüzü ve dengenizi sağlamanız zorlaşabilir. Sağlığınıza çok dikkat etmeli, kazalara ve sakarlıklara ekstra dikkat etmelisiniz. Enerjinizi dengelemek, baş ağrılarını önleyebilmek adına sportif faaliyetlere katılmalı, doğada daha fazla zaman geçirmelisiniz.

 

Boğa

Geçmişte yaşadığınız olaylar gündemde olacaktır. Bu zamana dek sizden gizli kalmış bazı bilgiler açığa çıkabilir. Ani ve şaşırtıcı haberler alabilir, olaylar karşısında yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Rüyalarınız bu dönem önemli mesajlar verebilir. Ruhsal konularla ilgilenebilir, kendi içinize dönme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bilinçaltınızda çözmeniz gereken herşey açığa çıkacaktır. Sağlığa dikkat... Sizi rahatlatan aktivitelere yönelebilir, kısa yürüyüşler gerçekleştirerek doğada daha fazla zaman geçirebilirsiniz. İlişkilerinizle ve iş hayatınızla ilgili önemli değişimler gündeme gelebilir. Kişilere ve olaylara empatiyle yaklaşmanız ve sakinliğinizi korumanız önem kazanacaktır. Geçerliliğini kaybetmiş alışkanlıklarınızı ve düşünce kalıplarınızı bırakma zamanı…

 

İkizler

Aşk hayatınız, sosyal ortamlarınız ve arkadaş çevreniz ön planda olacaktır. Arkadaş ortamlarınızda yeni gerçekler öğrenebilir, ani ve beklenmeyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. İlişkileriniz önemli testlerden geçebilir. Arkadaş ilişkilerinizi gözden geçirebilir, bazı kişilerle yol ayrımına gelebilirsiniz. Geleceğe yönelik hayallerinizi değiştirecek farkındalıklar kazanabilirsiniz. İlişkilerinizde ben-biz dengesini iyi ayarlamanız, eylemlerinizi düşünerek ortaya koymanız ve karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket etmeniz önem kazanacaktır. Bırakmak istediğiniz alışkanlıkları bırakma cesareti göstermek için güzel zaman…

 

Yengeç

İş hayatınız ve geleceğe yönelik hedefleriniz ön planda olacaktır. Ani ve beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilir, iş ortamınızda yeni gerçekler öğrenebilirsiniz. Önemli değişimler gündeme gelebilir. Düşünmeden hareket etmeye fazlasıyla açık olacağınız bu süreçte, ilişkilerinize empatiyle yaklaşmanız ve sakinliğinizi korumanız önem kazanacaktır. Sakarlıklara ekstra dikkat etmelisiniz. Yüksek enerjinizi dengelemek adına denizde ve doğada daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Ev ve iş hayatınız arasında bir denge oluşturmanız gerekebilir.

 

Aslan

Zihinsel faaliyetlerinizin yoğun olacağı bu süreçte, inançlarınız doğrultusunda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Hayata olan bakış açınızı değiştirecek sürpriz haberlerle karşılaşabilirsiniz. Ani gelişen durumlar ve sürpriz haberler tutulmanın ana teması olacaktır. Yolculuklar ve seyahatler gündeme gelebilir. Trafik kurallarına uymalı, araç kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Yakın çevre ilişkilerinizde ben-biz dengesini iyi ayarlamanız ve bencil yaklaşımlardan uzak durmanız yarar getirecektir. Eğitiminizle ilgili konular gündeme gelebilir. Sportif faaliyetlere katılarak yüksek enerjinizi dengelemeyi başarabilirsiniz.

 

Başak

Ortaklaşa yürüttüğünüz işler ve başkalarından gelen maddi gelirleriniz ön plana çıkacaktır. Ani gelişen durumlarla ve sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınıza ve paylaşımlarınıza çok dikkat etmeniz, risk almadan önce iyi düşünmeniz önem kazanacaktır. Bazı kişilerle yol ayrımına gelebilir, değer yargılarınızda yeni tecrübeler kazanabilirsiniz. Hayatın bilinmeyenlerini daha fazla merak edeceğiniz bu süreçte, metafizik konularla ilgili yeni bilgiler edinebilirsiniz. Derin ve yoğun duygular hissedebilir, korkularınızla ve kaygılarınızla yüzleşebilirsiniz. Öğrendiğiniz gerçekler yeni çözümler üretebilmenize yardım edecektir.

 

Terazi

İkili ilişkilerinizde önemli ve ses getirici gelişmeler gündeme gelebilir. Bazı kişilerle yol ayrımına gelebilir, ilişkilerinizle ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Ani gelişen durumlar ve beklenmeyen sürpriz haberler tutulmanın ana teması olacaktır. Risk alarak hareket edebilir, yüksek enerjinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz. Sportif faaliyetlere daha fazla zaman ayırmalısınız. Bu dönem yaşadığınız olaylar karşısında yeni farkındalıklar kazanabilir, olaylara farklı açılardan bakmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerde ben-biz dengesini iyi ayarlamanız önem kazanacaktır. İşlevini kaybetmiş alışkanlıklarınızı ve ilişkilerinizi geride bırakmalısınız.

 

Akrep

Çalışma hayatınızda ani gelişen durumlar ve beklenmedik haberler gündeme gelebilir. Günlük rutinlerinizde bazı değişimlerle karşılaşabilirsiniz. İşten ayrılmayı düşünen Akrep burçları için uygun koşullar oluşabilir. Bu dönem sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz önem kazanacaktır. Özellikle baş ağrılarına karşı önlem almalısınız. Günlük hayatınızda sakarlıklara ve kazalara ekstra dikkat etmelisiniz. İlişkilerinizle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Ben yerine biz diyebildiğiniz takdirde her açıdan gelişim sağlayabilirsiniz. Kendi içinize dönmek, kendinizle yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Olumsuz alışkanlıkları geride bırakma ve önceliklerin neler olduğuna karar verme zamanı…

 

Yay

Aşk hayatınızla ve arkadaş ortamlarınızla ilgili konular ön plana çıkacaktır. İlişkilerinizde ani gelişen durumlarla karşılaşabilir, sürpriz haberler alabilirsiniz. Gerçekler su yüzüne çıkabilir. Yürümeyen ilişkileriniz bu tutulmayla birlikte sona erebilir. İlişkisi devam eden yay burçları, içinde bulundukları durumu gözden geçirerek, geleceğe yönelik yeni ve radikal kararlar almak isteyebilirler. Yüksek enerjinizi dengelemek adına, bu günlerde sportif faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Çocuk sahibi olan yay burçları, çocuklarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir, onların ihtiyaçlarına daha fazla zaman ayırmak durumunda kalabilirler.

 

Oğlak

Evinizle ve kariyer hayatınızla ilgili konular ön planda olacaktır. Beklenmeyen haberler gündeme gelebilir, ani gelişen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yer değişikliği gündeme gelebilir. Geçmişten bugüne gelen alışkanlıklarınızla yüzleşebilir, yeni ve radikal kararlar alabilirsiniz. Duygusal açıdan yoğun hissedeceğiniz bu süreçte, evinizde vakit geçirmek isteyebilir, geçmişten bugüne geldiğiniz noktayı gözden geçirebilirsiniz. Gelecekte işinize yaramayacak alışkanlıklarınızı ve bağlılıklarınızı gözden geçirerek, bırakmaya niyet edebilir, gelecek hedeflerinize güvenle yürüyebilirsiniz.

 

Kova

Zihinsel faaliyetlerinizin yüksek olacağı bu süreçte, düşüncelerinizi direk ve sert bir şekilde ifade etmeye açık olabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeş ilişkileriniz gündemde olacaktır. Trafikte çok dikkatli olmalı, kuralları ihlal etmemelisinz. Beklenmeyen haberler ve ani gelişen durumlar gündeme gelebilir. Yeni farkındalıklar kazanabilir, olaylara farklı açılardan bakabilir, alternatif çözümler üretebilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili önemli testler gündemde olacaktır. Bazı kişilerle yol ayrımına gelebilirsiniz. Farkındalıklarınız yüksek olacaktır. Eski düşünce modellerine ve işlevini kaybetmiş alışkanlıklarınıza veda etmelisiniz.

 

Balık

Maddi kazançlarınız ve ödemeler gündemde olacaktır. Tutulma tarihinden önce ödemelerinizi düzenlemeniz, gereksiz masrafları en aza indirmeniz ve harcamalarınızı kontrol altında tutmanız önem kazanacaktır. Ani ve beklenmedik ödemeler gündeme gelebilir. Sahip olduğunuz değerlerle ve ilişkilerinizde alma-verme dengesiyle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizde sürpriz haberler alabilir, yaşadığınız olaylar sonucunda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Güvende hissetmeye fazlasıyla önem verebilir, değerlerinizi korumaya yönelik cesur yaklaşımlar sergileyebilirsiniz.

KANLI SÜPER AY TUTULMASININ KOÇ BURCUNA ETKİSİ

KOÇ ‘’MESHA’’ ÖNCÜ ATEŞ ERKİL

 

Süper Ay ve KANLI Ay tutulmasının aynı zamana denk gelmesi 1982 den bu yana ilk kez gerçekleşen eşsiz bir gökyüzü olayı bir daha 2033’e kadar böyle bir gökyüzü olayına şahit olmamız mümkün olmayacak.

 

27 Eylülü 28 ne bağlayan sabah 05:51 de 4 Derece Koç burcunda gerçekleşecek süper ay ve yılın son ay tutulmasını ALFA olarak tanımlayabiliriz. BİTİŞ ve BAŞLANGIÇLAR! Yakın gelecekte hayatlarımızı kökten etkileyecek değişim enerjisi iyinin kötü ile mücadelesi kuraklıktan sonra gelen bereket gözyaşından sonra gelen arınma ve gülümseme emek mücadele ve zafer. Unutmamalıyız ki hiç bir savaştan yara almadan GALİP gelemeyiz. Tüm yenilikler başlangıçlar bizim seçimlerimizle başlar. Şikayetçi olduğumuz hemen her şey için çözüm üretmeli ve bireysel olarak bir adım atabilme cesaretini gösterebilmeliyiz. Atılan bir adım evrensel değerlerin bütünleşmesini sağlayarak çok önemli bir etki yaratabilir hepimiz için İNSANLIK için. Hint astrolojisinde Mesha ‘’KOÇ’’ Zodyak’ın ilk burcu başlangıçlar heyecan ve umudu temsil eder. Eril ve Rajastiktir. Yöneticisi güç ve cesaret veren Mars’tır. “Rajas” enerjinin özü̈ anlamına gelir. Ruhun yolculuğunda bireyin evrensel bütünün parçası haline geldiği Atman’ın Brahma ile birleştiği son evreyi temsil eder. Dalgalı derin yüzeyin altındaki serin sakin suları keşfedebilmek gideceğimiz yolu belirleyebilmek için özde ki ruhumuzun derinliklerinde saklı mesajları gün yüzüne çıkartabilmemiz bizleri gerçeğe götürebilir ancak. Tutulma esansında 9 derece ile Terazi de Geri harekette Merkür ‘’R’’konumda. Yıldızların öğretmeni Satürn ve Plüton kare açıda ve Ay Dünya’ya en yakın noktada ve aynı zamanda sonbahar ekinoksuna en yakın dolunaya şahit olacağız. Süper Ay tutulması sırasında, Dünya’nın arkasından gelen Güneş ışınlarının Ay’ı kızıla boyaması nedeniyle bu olaya ‘Kanlı Ay tutulması’ adı da verilir. “Koç burcunda ki Güney Ay Düğümü genel olarak öfkeye tahakküm ve saldırganlığa neden olurken, “Terazi burcunda ki Kuzey Ay Düğümü işbirliği, diplomasi ortaklık eşitliği öğrenmek için bizleri çağırıyor …” Tutulma enerjisi ile Dünya genelinde ve ülkemizde sel ve deniz felaketleri meydana gelebilir. Liderleri hedef alan suikastlar zehirlenmelerde artış kimyasal silahlarla ilgili konular, Finansal piyasalarda belirsizlik iletişimle ilgili arızalar siber saldırılar ve finansal konularda panik söz konusu olabilir. Türkiye’mizde şiddet daha da artabilir ve belli bölgeler de sıkıyönetim ilan edebilir. Bireysel olarak duygusal öfke patlamaları sevdiklerimize karşı üstünlük yarışı baskı hakimiyet kurma egosu ve sonunda yapılanlardan dolayı duyulan pişmanlıklar yaşanabilir. 

 

1. Dünya, Güneş ve Ay aynı doğrultudayken arada olan Dünya ise, Ay Dünya'nın gölgesinde kaldığı için Ay Tutulması oluşuyor.

2. Kanlı Ay Tutulması’nın böyle isimlendirilmesinin sebebi Tam Ay Tutulmaları'nda Ay'ın kızıl renklerde görünüyor olması.

Süper Ay isminin sebebiyse Ay'ın bu olay sırasında Dünya'ya en yakın olduğu zamanda olması ve bu nedenle yüzde 30 daha parlak, yüzde 14 daha büyük gözükmesi.

3. Süper Ay ve Kanlı Ay Tutulması olayları birlikte en son 1982’de görülmüştü, bir sonraki görülüşleri ise 2033'te olacak.

Dolayısıyla 33 yaşından küçükler için bu, hayatlarındaki ilk Süper Ay/Kanlı Ay Tutulması kombinasyonu olacak.

4. Tetrad denen dörtlü Tam Ay Tutulması'nın 4. etabı olacak.

Tetrad 6 ay aralıklarla gerçekleşen arka arkaya dört Tam Ay Tutulması'na verilen isim. Bu Tetrad’a ait ilk üç Tam Ay Tutulması 15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014, ve 4 Nisan 2015’te gerçekleşmişti.

5. Bu yüzyıl içerisinde toplamda 8 kere Tetrad gerçekleşecek.

Ancak bu size olayın sıradan olduğunu düşündürmesin, nitekim 1600-1900 yılları arasında 300 yıl boyunca bir kere bile gerçekleşmemişti.

6. Çıplak gözle görülebilecek.

Üstelik Güneş Tutulması'nın aksine gözlere herhangi bir zararı da yok.

7. 27 Eylül'de Kuzey ve Güney Amerika’dan, 28 Eylül'de ise Avrupa ve Afrika'dan gözlemlenebilecek.

Ayrıca Doğu Pasifik'ten ve Asya’nın batı bölgelerinden de görülme şansı olacak.

8. Türkiye'den de izlenebilecek olan olay saat 03:10'da başlayacak, 08:24’te bitecek.

 

Ancak sadece Güneş'in doğuşuna, yani 06:30’a kadar izlenebilecek.

9. Türkiye'den en iyi şekilde görüleceği saat ise 5:30 ile 6:00 arası olacak.

10. Şuanki hava raporlarına göre bu olayın gerçekleşeceği gece bazı büyük illerimizde bulutlu bir hava olacağı öngörülüyor.

Ancak yine de hava raporlarını olayın gerçekleşeceği gece tekrar kontrol etmenizi öneririz. Kaldı ki bulut miktarı çok fazla olmadıkça görmekte pek bir sıkıntı yaşanmayacak.

11. Olay hakkında birçok kehanet de yıllardır ortalıkta dolanmakta.

12. Kehanetler arasında sahte uzaylı istilasından sahte asteroide, virüs yayılımından HAARP odaklı denemelere dek bir çok senaryo var.

 

Hadron çarpıştırıcısının (LHC) bir başka boyuta kapı açması veya nötrino kıyametini tetiklemesi olasılıkları da tartışılıyor. Tabii ki tüm bunların şimdilik hiçbir bilimsel gerçekliği yok, yine de bu olayların gerçekleşeceğini düşünen büyük bir kitle mevcut.

13. Kehanetlerden biri de 15-28 Eylül tarihleri arasında Dünya'ya bir göktaşı çarpacağı üzerine.

Hala bir göktaşına maruz kalmamış olmamız bir yana, NASA görevlisi Paul Charon tarafından yapılan açıklamada bu tür iddiaların oldukça gülünç olduğu ve öyle bir durum olsaydı bile göktaşının aylar öncesinden tespit edilmiş olacağı belirtildi.


Öncelikle bu Dolunay, Kuzey Yarımkürede Harvest Moon yani Hasat Dolunayı adı ile bilinen ve Sonbahar Ekinoksuna en yakın olan Dolunay.  Ancak bir süperay özelliği taşıyor. Çünkü 28 Eylül’de Ay yine,  356.877 km. ile Dünya’ya en yakın noktalarından birinde. Etkileyen görünümü ile birçok Sonbahar festivaline ilham  veren Ay, şimdi Güneşin battığı yerin doğusundan yükselerek, orta ve kuzey enlemlerde kendisinin ve gezegenler eklipsinin; akşam ufku ile dar açı oluşturmasını sahneleyecek.

 

Artık Sonbahar dolunaylarının doğuşları, bu ekliptik dar açı ile ilgili olarak, yaklaşık 30 dakika daha erken zamanlı olacak ve gün batımı ile Ay'ın doğuşu arasındaki karanlık çok sürmeyecek. Kuzey Kutup Dairesi'ne yakın enlemlerde ise, Dolunay, 3 gün boyunca, Güneş battıktan 15 dakika sonra yükselecek.

 

Hasat Dolunayı,  Doğu ufku civarından görünmeye başlayarak, mistik rengiyle ve tabi ki ‘’Blood Moon Tetradı’’na yakıştırılan adını takip edenler tarafından da, ‘’Kanlı Ay’’ heyecanı  içinde  izlenecek.

 

Ufukta oldukça alçak bir konumda kırmızıya bakan bir Ay doğacak. Işığı atmosferde uzun yol alacak ve kırılarak bize yansıyacak. Mavi daha çok saçılırken, kırmızı az saçılmış olacağından Dolunayı kırmızıya yakın rengiyle karşılayacağız.

 

Tam Ay Tutulması daima Dolunay’da olur ve bir tutulma anında Ay’ı kırmızı renkte görürüz. Çünkü Ay, Dünya’nın gölgesinden geçerken atmosferde dağılan Güneş ışığı da saçılarak o gölgenin etrafında bu rengi oluşturmaktadır ve parlaması Ay üzerine düşerek Blood Moon adına uyar.

 

Tarlalarda hasat toplayanlar, gün batımı sonrasında hemen doğan Dolunay ışığı ile çalışabildikleri için, Hasat Dolunayı adını alan Ay, bu dönemde açık havalarda son derece parlaktır.

 

Sonbahar ekinoksu (geniş bir coğrafyada MABON)  21 Eylül'de ekinlerin toplanmaya başlandığı, bereketin arttığı kutsal bir dönem olarak kutlanılır. Hasat Dolunayı'ndan sonraki dolunay ise, Avcı Dolunayı adını alıyor.

 

Bu yılın Eylül ayında, bir parçalı Güneş,  bir de, Tam Ay tutulması yaşanmış olacak. Geçtiğimiz 13 Eylül tarihinde gerçekleşen Parçalı Güneş Tutulması’nın, Güney Afrika, Hint Okyanusu ve Antarktika'nın güney kısmında görüldüğünü hatırlayalım. 13 Eylül Güneş tutulmasında Ay'ın gölgesi batıdan doğuya hareket ederek, Namibya, Cape Town, Zimbabve, Madagaskar, Mozambik, Botswana, Swaziland, Angola, Tanzanya, Kongo, Luanda ve Malawi'den Güneş'in % 40'ı kapalı, Antarktika'dan ise %90'ı kapalı halde gözlemlenmişti. Aradan 4 gün geçti ve 17 Eylül’de 8.3 şiddetinde bir deprem, Şili kıyılarını sarsarak, tsunamilerle geniş bir alanı etkiledi.

 

27-28 Eylül gecesi,  5. derece Koç burcunda gerçekleşecek Tam Ay Tutulması ise, bir Supermoon- süperay olarak bize yakınlaşmasının yanında, Ardışık Kan Ay Dörtlemesinin de dördüncüsü halinde Blood Moon adı ile anılacak.

 

Tutulma, Saros Serisi 137. Kısıma ait. Saros Serisi 17 Aralık 1564 halkalı tutulma ile başlamıştı, seri, 20 Nisan 2953 tarihinde başka bir halkalı tutulma ile

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25