banner1

Kösem Sultan'ın Gençliğini Canlandıran Anastasia Thsilimpou Kimdir, Kaç Yaşında, Diziden Neden Ayrıldı?

Star TV’nin bu sezondaki en iddialı projelerinden birisi olan ve Türkiye ile birlikte yaklaşık 60 ülkede on milyonlarca izleyici ile buluşup bir ekran fenomeni üzerine dönüşen ‘Muhteşem Yüzyıl’ projesinin devamı niteliğindeki ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ile ekranlara geri dönmüştür. Anastasia Tsilimpiou Kimdir? Anastasia Tsilimpiou Kaç Yaşında? Anastasia Tsilimpiou aslen Nereli?

Kösem Sultan'ın Gençliğini Canlandıran Anastasia Thsilimpou Kimdir, Kaç Yaşında, Diziden Neden Ayrıldı?

Star TV’nin bu sezondaki en iddialı projelerinden birisi olan ve Türkiye ile birlikte yaklaşık 60 ülkede on milyonlarca izleyici ile buluşup bir ekran fenomeni üzerine dönüşen ‘Muhteşem Yüzyıl’ projesinin devamı niteliğindeki ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ile ekranlara geri dönmüştür. Anastasia Tsilimpiou Kimdir? Anastasia Tsilimpiou Kaç Yaşında? Anastasia Tsilimpiou aslen Nereli?

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Kösem Sultan'ın Gençliğini Canlandıran Anastasia Thsilimpou Kimdir, Kaç Yaşında, Diziden Neden Ayrıldı?

Star TV’nin bu sezondaki en iddialı projelerinden birisi olan ve Türkiye ile birlikte yaklaşık 60 ülkede on milyonlarca izleyici ile buluşup bir ekran fenomeni üzerine dönüşen ‘Muhteşem Yüzyıl’ projesinin devamı niteliğindeki Muhteşem Yüzyıl Kösem ile ekranlara geri dönmüştür. ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi ekranda gösterilemeye başlamadan önce; dedikodular ve ortaya atılan iddialar ile günden yaratmayı başarmış bir projedir. Özellikle de Kösem Sultan rolünde hangi oyuncuyu izleyeceğimiz ise tam bir muamma olmuştu. Dizinin fragmanlarının dönmesi ve tanıtımının yapılması ile birlikte Kösem Sultan rolünde hangi oyuncuyu izleyeceğimiz belli olmuştur. Ekranlarda ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi ile büyük bir çıkış yakalayan ve ardından başarılı dizi ve film projelerinde yer alan güzel oyuncu Beren Saat, Kösem Sultan rolü ile ekranlara geri dönecekti. Fakat İlk bölümlerde Beren Saat’in yer almayacağı, Kösem Sultan’ın gençliğini canlandırmak üzere başka bir oyuncu ile dizinin başlayacağı öğrenildiğinde, gündem Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıran oyuncuya odaklandı.
Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıran ve reytingler düşük olunca diziye erken veda eden Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou kimdir? İşte, Anastasia Thsilimpou hakkında bilmek istediğiniz her şey…


ANASTASİA THSİLİMPOU KİMDİR?


Anastasia Thsilimpou ,‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisinde Kösem Sultan’ın ilk gençlik yılları canlandıran Yunan asıllı oyuncudur. Diziden aylık 30 bin TL almak üzere anlaşan gen oyuncu, ülkesinde şimdiden popüler olmuş ve birçok reklam filmi tarafına iletilmiştir.
Henüz lise öğrenime devam eden 17 yaşındaki güzel oyuncu Anastasia Thsilimpou, ülkesinin küçük yıldızlarından birisidir. Önce modellik ajansına kayıt olan Anastasia Thsilimpou, sonrasında reklam filmi için kamera karşısına geçmiştir.
Henüz 17 yaşındaki genç oyuncu ilk kez 8 yaşında iken; ‘Melek Kalbi’ dizisi ile ekranlara merhaba demiştir. Bu dizide oynadığı rol ile tüm Yunanistan onu tanımıştı. Sonrasında ikinci dizi projesi olan ‘Ada’ isimli bir dizide oynayarak şöhretini devam ettiren güzel oyuncu, sadece dizilerde değil tiyatro sahnesinde de başarılı işlere imza atmıştır.
Anastasia Thsilimpou, ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi için yapılan seçmelere katılarak, gösterdiği başarılı performans ile Kösem Sultan’ın gençliğini oynamaya hak kazanmıştır. Güzel oyuncu 7. Bölüme kadar dâhil olduğu dizide, düşük reytingler nedeniyle yerini beklenenden daha kısa bir sürede Beren Saat’e bırakmıştır.

Kösem için Yunan oyuncu

Sultan Ahmed karakteriyle başarılı, genç oyuncu Ekin Koç kamera karşısına geçerken; Kösem Sultan’ın ilk gençlik yıllarını ise Yunanistanlı oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandırıyor. Diziden aylık 30 bin TL alacak olan Anastasia'ya Yunanistan'da dizi ve reklam teklifleri yağıyor. Kösem karakteri için seçmelere katılan ve başarılı bir performansı sergileyen Thsilimpou, daha önce sinema, tiyatro ve reklam filmlerinin yanı sıra önemli Yunan dizilerinde de rol aldı. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan genç oyuncu, Kösem karakteri için Türkçe öğrenmeye başladı.

KÖSEM SULTAN'DA KİM KİMDİR

Genç oyuncunun menajerlik şirketi 'Türkiye ve Yunanistan'dan iyi teklifler aldık, bazılarını kabul edeceğiz' dedi. Henüz lise öğrencisi olan Anastasia Tsilimpiou, Yunanistan'ın küçük yıldızlarından biri.
Önce bir modellik ajansına kaydolan Anastasia, daha sonra reklam filmleri için kamera karşısına geçti. Sonra da dizi oyunculuğu macerası başladı. Henüz 8 yaşındayken rol aldığı Melek Kalbi dizisiyle onu bütün Yunanistan tanıdı. Anastasia Tsilimpiou tiyatroda da oldukça başarılı bir oyuncu.

Genç Kösem Sultan Anastasia Thsilimpou doğuştan oyuncu

Daha yayınlanmaya başlamadan merak uyandıran Muhteşem yüzyıl Kösem Sultan adlı dizi, şimdi de kadrosuna katılan genç Yunan oyuncuyla gündemde.

İlerleyen bölümlerde Beren Saat'in canlandıracağı Kösem Sultan karakterinin gençlik yıllarını oynayacak olan Anastasia Thsilimpou daha şimdiden seyircinin büyük ilgisini çekti. Biz de 17 yaşındaki oyuncuyu biraz daha yakından tanıyalım istedik.

Henüz lise öğrenimi gören Anastasia Tsilimpiou, ülkesinin küçük yıldızlarından biri. Önce bir modellik ajansına kaydolan Thsilimpiou daha sonra reklam filmleri için kamera karşısına geçmeye başladı. Peki Kösem Sultan gerçek adı Anastasia Thsilimpou kimdir bilgi vermeye devam ediyoruz.

Sonra da dizi oyunculuğuna başladı. Henüz 8 yaşındayken rol aldığı Melek Kalbi sayesinde onu bütün

Daha sonra Ada adlı bir başka yapımda rol aldı.

Tsilimpiou, sadece kamera karşısında değil tiyatro sahnesinde de oynuyor.  Özellikle de Annie Sullivan Mucizesi adlı oyunu büyük ses getirdi.

Anastasia Thsilimpiou Kösem Sultan sayesinde Türkiye'de ülkesindekinden dahaf arklı bir deneyim yaşayacak.

Anastasia Tsilimpiou Kösem Sultan Gençliği

Mahpeyker Sultan, bir çeşit saltanat naibeliği olan mevkiini 1632'de Sultan Dördüncü Murad Han'ın saltanat işlerini eline almasına kadar muhafaza etti. Bundan sonra da oğluna, tayinlerde, mühim iç ve dış meselelerde müşavirlik yaptı ve onun uzun süren seferleri sırasında İstanbul'un idaresi ve gelişen yeni meseleler ile ilgilendi.

Osmanlı sarayında kırk yıldan fazla hayat sürdü. Küçük yaşta olan oğlu Sultan Dördüncü Murad Han zamanında devleti idare vazifesini de ihraz etmiştir. 1623'te oğlu Sultan Dördüncü Murad Han'ın tahta geçmesi ile 28 yıl sürecek valide sultanlığı başlamıştır. Büyük bir dirayet göstermiş ve şahsı ihtirasa yenik düşmeden, devletin idaresini oğlunun yetişmesine kadar gayet intizamla yürütmüştür.

8 Şubat 1640'ta Sultan İbrahim Han'ın tahta çıkışı ile Kösem Sultan'ın valide sultanlığı devam ederken saltanat naibeliği ikinci kez başladı.

8 Ağustos 1648'de Sultan Dördüncü Mehmed Han'ın tahta çıkışından sonra Kösem Sultan, "Valide-i Muazzama" ve "Ümmül-Mü'minin" ünvanlarını aldı ve saltanat naibesi oldu. Kösem Valide Sultan, Osmanlı sarayınnda elde ettiği bu muazzam itibar neticesinde bazı menfaat çevrelerinin hedefi haline geldi. Bu durum karşılıklı olarak iki cephenin oluşmasına sebep oldu. Neticede Has odalıların başlattığı bir isyan çıktı.

Hasodalılar 1651 senesi (2/3 Eylül) Ramazan-ı Şerif'inde bir gece teravihten sonra "Büyük valideyi isteriz!" bağrışlarıyla harekete geçerek, kendilerine mani olmak isteyen has odabaşını yaralayarak hareme yürüdüler. Onlara 120 kadar zülüflü balltacı katıldı. Valide dairesinin kapısını bekleyen kapı gulamlarını öldüren silahlı kalabalığın, beklediği ocak askerleri olmadığını anlayan Kösem Sultan kaçıp saklanmak istedi.

Nihanhane denen gizli odaların birinden ötekine geçti. Gurfe denen çok gizli bir asmakat dolabına gizlendi. Onu burada bulup alt kata sürükleyen zülüflü baltacılar ve has odalılar, üzerine çöküp mücevherlerini yağmaladılar. Bu sırada parmaklarını kırıp kulaklarıını da yırttılar. Kuşhane Kapısı önüne kadar sopa ve silah darbeleriyle sürüklediler. Öldü sanarak bıraktılar. Fakat kımıldadığını görünce bir kez daha saldırdılar. Zülüflü Kuşçu Mehmed, Kösem Sultan'ı bir perde ipi ile boğdu. Valide dairesi, baskını yapanlarca yağmalandı.

Osmanlı tarihinde Kösem Sultan'dan başka öldürülen valide sultan yoktur. Bu da onun, diğerleriyle kıyaslanmayacak kişiliği, Osmanlı sarayındaki yarım yüzyıla yakın otoritesi ile açıklanabilir. Onu çekemeyen fitne ve fesat erbabı bu tezgahı kurmuş ve zamanın devlet adamları da buna alet olmuşlardır.

 Anastasia Tsilimpiou Kimdir?

Henüz lise öğrenimi gören Anastasia Thsilimpou 17 yaşında. Genç oyuncunun menajerlik şirketi 'Türkiye ve Yunanistan'dan iyi teklifler aldık, bazılarını kabul edeceğiz' dedi.  diziden aylık 30 bin TL alacak olan Anastasia'ya Yunanistan'da dizi ve Reklam teklifleri yağıyor.Henüz lise öğrenimi gören Anastasia Tsilimpiou, ülkesinin küçük yıldızlarından biri. Önce bir modellik ajansına kaydolan Thsilimpiou daha sonra reklam filmleri için kamera karşısına geçmeye başladı.Sonra da dizi oyunculuğuna başladı. Henüz 8 yaşındayken rol aldığı Melek Kalbi sayesinde onu bütün Yunanistan tanıdı. Daha sonra Ada adlı bir başka yapımda rol aldı.

Tsilimpiou, sadece kamera karşısında değil tiyatro sahnesinde de oynuyor. Özellikle de Annie Sullivan Mucizesi adlı oyunu büyük ses getirdi. Anastasia Thsilimpiou, Kösem Sultan sayesinde Türkiye'de ülkesindekinden daha farklı bir deneyim yaşayacak.

Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Haseki Sultan ve Valide Sultan. Osmanlı padişahı I. Ahmed'in eşi olup, padişah IV. Murad ve I. İbrahim'in annesidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından birisi olarak kabul edilmektedir.Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Valide-i Muazzama, Sahibet-ül Makam, Valide-i Kebire sıfatlarıyla da anılan Kösem Sultan, oğulları IV. Murad ve İbrahim ile torunu IV. Mehmed döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili olmuş bir sultandır.

Türkiye’yle birlikte dünyanın 50’ı aşkın ülkesinde on milyonlarca izleyiciyle buluşup global bir ekran fenomeni haline gelen Muhteşem Yüzyıl’ın yapım şirketi TIMS Productions şimdi de Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesiyle geri dönüyor.

Yapımını Tims Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, 14 yaşında evinden koparılan kız çocuğu Anastasya’nın, Osmanlı İmparatorluğunun başına geçerek; önce erkeklerin dünyasına ve sonra tüm dünyaya hükmetmiş bir imparatoriçeye dönüşmesini konu alan dizinin yönetmenliğini Zeynep Günay Tan üstleniyor.

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7