banner1

Mavi ay burçlara etkisi 2015 Mavi ay (süper ay) burçları nasıl etkileyecek?

Mavi Ay burçları nasıl etkileyecek? Mavi ay burçları etkiler mi? Bugün nadir görülen mavi ay olayına şahitlik ediyoruz. Dünyadaki volkanik patlamalar ve orman yangınları nedeni ile oluşan toz ve kül bulutları ayın yüzeyini kapladığı için ay bugün mavi görünmeye başladı. Ayın güçlü mavi yasımasının burçlara olan etkisi merak edilmeye başlandı. Mavi ay bütün burçlar üzerinde olumlu etkiler yaratacak.

Mavi ay burçlara etkisi 2015 Mavi ay (süper ay) burçları nasıl etkileyecek?

Mavi Ay burçları nasıl etkileyecek? Mavi ay burçları etkiler mi? Bugün nadir görülen mavi ay olayına şahitlik ediyoruz. Dünyadaki volkanik patlamalar ve orman yangınları nedeni ile oluşan toz ve kül bulutları ayın yüzeyini kapladığı için ay bugün mavi görünmeye başladı. Ayın güçlü mavi yasımasının burçlara olan etkisi merak edilmeye başlandı. Mavi ay bütün burçlar üzerinde olumlu etkiler yaratacak.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Mavi ay burçlara etkisi 2015 Mavi ay (süper ay) burçları nasıl etkileyecek?

Mavi ayın burçlara etkisi nedir? Bugün nadir görülen bir gök olayı gerçekleşmeye başladı.  Ay bugün maviye büründü. Dünyadaki volkanik patlamalar ve orman yangınları nedeni ile oluşan kül bulutları ayın yüzeyini sararak ayı maviye dönüştürdü. Ayın maviye dönüşmesi ile birlikte burçların bu nadir görülen gök olayından nasıl etkileneceği merak konusu oldu. Mavi Ay ya da Süper Ay diyebileceğimiz bu dolunayın çok şanslı ve olumlu etkileri olduğu doğrultusunda.


31 Temmuz 2015'te Kova burcunda Blue Moon (Mavi Ay Dolunayı) gerçekleşecek. Mavi Ay Dolunayı aynı ay içinde gerçekleşen ikinci dolunay için kullanılan özel bir terim. Bu ayın ilk dolunayı 1 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşti. Temmuz ayına sıra dışı bir Mavi Ay Dolunayı ile veda ediyoruz. 

MAVİ AYIN BURÇLARA ETKİSİ 

KOÇ BURCU (21 MART - 20 NİSAN)

Mavi Ay, Koç burcuna üzerindeki stresi atmak için bir fırsat veriyor. Özellikle stres yüzünden ortaya çıkan sorunlar büyümeden bunun önüne geçmelisiniz. Siz de biliyorsunuz ki hayatta en önemli şey sağlık. Önümüzdeki günlerde kariyerinizde bir kaç radikal karar alabilirsiniz.

 

BOĞA BURCU (21 NİSAN - 20 MAYIS)

Dolunay'ın Kova burcunda gerçekleştiğini ve bu yüzden burçları duygusal yönden etkileyeceğini söylemiştik. Boğalar da bu duygusallıktan nasibini alacak. Boğaların duygusal açıdan yükseleceği bugün, onlara tavsiyemiz gelişecek olaylar karşısında heyecanlanmamaları. Aşk boğaların duygularını  yükseltirken istekleri beklentileri de olumlu olarak etkileyecek.

 

İKİZLER BURCU (21 MAYIS - 20 HAZİRAN)

İkizlerin çoğu zaman kafaları karışıktır. Hatta aşk hayatlarına girersek bir daha çıkmayız. Mavi Ay, İkizler'in arkadaşları ile aralarındaki ilişkileri dengede tutmaya yarayacak. Uzun zamandır arkadaşlarıyla gel gitli bir ilişkisi olan İkizler, bu sayede kafalarındaki soru işaretlerinden de kurtulmuş olacaklar.

 

YENGEÇ BURCU (21 HAZİRAN - 22 TEMMUZ)

Yengeçler parasal konulardaki ufak tefek sorunlarını genelde büyütür ve hiç gerek yokken karmaşık duygular içerisine girerler. Maddi sıkıntılarını ay başından itibaren bir nebze de olsa rafa kaldıracak olan yengeçler, derin bir nefes alacaklar.

ASLAN BURCU (23 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS)

Aslanlar, sakin ve sabırlı davranabilirlerse bu dönemi en verimli geçirebilmiş burçlardan biri olacak. Duyguları yükselişe geçen Aslan burcu, iki seçenek arasında kalacak. Önümüzdeki haftalar içerisinde maddi anlamda önüne gelecek fırsatları değerlendirecek. Aslanların, Dolunay’da dost olarak gördüğünüz biri hayatından çıkabilir.

 

BAŞAK BURCU (24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL)

Aile ile çıkılabilecek kısa tatillerin gündeme geleceği bu yeni dönemde, başaklar değişik ve orjinal fikirlere her zaman açık olacaklar. Aksi halde, kırgınlıklar, küskünlükler dolunay ile birlikte onları bulacak.

 

TERAZİ BURCU (24 EYLÜL - 23 EKİM)

Terazilerin aldığı kararları uygulamaları için fırsat bu fırsat. Teraziler gerçekleşmeyen planlar içinse morallerini bozmamalı. Bu durumun sebeplerinden biri dolunayın, bastırılmış olan düşünceleri açığa çıkartacak olması.  Teraziler, değişimlerini karşı tarafa yanlış aksederler. Düşündüğü olumsuz düşünceler yüzünden kafaları çok karışır.

AKREP BURCU (24 EKİM - 22 KASIM)

Akrep detaylardan kurtulamaz. Detaylar yüzünden ise kısa yoldan yapabileceği bir işi uzun süre bitiremez. Bu Mavi Ay'da da Akrepler'in başı detaylarla derde girecek. Eğer temkinli davranmayı elden bırakmazsa bu işlerden en az zayiyatla kurtulabilir. Ayrıca önümüzdeki dönem ortak düşünceye sahip arkadaş çevresiyle birlikte olmaları için bulunmaz bir fırsat.

 

YAY BURCU (23 KASIM - 21 ARALIK)

Yaylar Mavi Ay'la birlikte dikkatlerini işe verecek ver karmakarışık duygulardan kurtulacak. Evlerinde değişiklik yapmaya gidecek olan yaylar çeşitli düzenlemelere gitmek isteyebilirler. Yine bu dolunayın bir etkisi de şu olacak: Yayların birileri kırılmasın diye gizlediği düşünceleri varsa, onların bastırılması da artık bir son bulacak.

 

OĞLAK BURCU (22 ARALIK - 20 OCAK)

İş hayatlarında bazı terslikler meydana gelebilir fakat bu yüzden morallerini bozmamalrı gerekiyor. Kendinizi, değer verdiğiniz şeylerin sizin elinizden alınmaması için bir mücadele içerisinde bulabilirsiniz. Dolunay, Oğlak burcuna yeni kazanımlar edinebilmeleri için şans tanıyacak.

 

KOVA BURCU (21 OCAK - 18 ŞUBAT)

Kovalar Mavi Ay sayesinde aşk konusunda en şanslı olan burçlardan biri. Çünkü bekar olanlar hoşlanacakları kişilerle tanışabilir. Son derece heyecanlı ve duygusal davranan Kovalar,  olayları fazla büyütmeye bayılırlar. Ayrıca Kovalar bu dönemde çevrelerine karşı sorumluluk bilinci içinde olacaklar.

 

BALIK BURCU (19 ŞUBAT - 20 MART)

Balıkların bu dönemde kendilerine güveni git gide yükselecek. İş konusunda kendilerini gösterebilecek fırsatları iyi değerlendirmeleri gerekiyor. İkilemde kalma durumları ile karşılaşabilirler. Bazı konularda, gerekenin yapılmadığını, ve bir şeyleri bu nedenle kaybettiğini düşünen Balıklar,  dolunay sayesinde yeni kazanımlar elde etmek için şans yakalayacaklar

 

31 Temmuz 2015'teki dolunayın en önemli özelliklerinden biri 2018’e kadar başka Mavi Ay Dolunayı görmeyecek olmamız. Çoğumuz 2012'den bu yana büyük bir değişim ve gelişim süreci içindeyiz. Bu Mavi Ay Dolunayı, işte bu değişimi artık daha iyi anlamamıza ve kabul etmemize imkan sağlayacak. 

 

Pek çoğumuz günlük yaşamımızda almamız gereken kararları ya da çözmemiz gereken sorunları 'şimdi karar verme zamanı değilmiş gibi' erteleyebiliyoruz; sanki bir başka şansımız daha varmış gibi düşünüyoruz. Şimdi ise ay bizden durmamızı, etrafa bakmamızı ve büyük resmi görmemizi istiyor. Gökyüzü hepimizi yavaşlamaya çağırıyor. 

 

Bu kozmik olay bizden hayatımızın neresinde gerçeği yok saydığımızı ya da hangi durumları ertelediğimizi fark etmemizi bekliyor. Gerçekle hesaplaşmak kolay değil ama bu dolunay bunun için sadece bize cesaret vermiyor aynı zamanda bunu bir zorunluluk haline getiriyor. 

 

Bu dolunay hayatta sadece bir kez karşılaşabileceğimiz büyük bir şansı işaret ediyor. Büyük bir şeylerin eşiğinde olduğumuz kesin: Ya daha önce aldığımız kararlar gibi bir seçim yapacağız ya da yeni olasılıklarla dolu yepyeni bir karar vereceğiz. 

 

Dolunay, kalplerimizin derinliklerine çökmüş bir ışık gibi parlayacak. 


 

Aşk gezegeni Venüs, bir hafta önce retroya girdiği için bu dolunay romantik ilişkileri de doğrudan etkileyecek. Bu, daha önce hissettiğiniz bir sevgi biçimi değil, sadece Mavi Ay Dolunayı'yla gelen sıra dışı bir aşk. Eğer ruh eşimizi ya da ruh ikizimizi henüz bulamadıysak bu dolunayda onun kim olduğunu tüm kalbimizde hissedeceğiz. 

 

Bazen hayatımızın en mükemmel yanları aynı zamanda en korkunç yönü de olabilir. Hayatımızda istediğimiz güzel şeylere bir anda ulaşamayabiliriz. Karşımıza çıkan gelişmelerden korkmazsak, bunların hayatımızı iyiye doğru dönüştüreceğini fark ederiz. Bu Mavi Ay Dolunayı'ndaki fırsatın, hayatımızda bir kere karşılaşabileceğimiz türden bir fırsat olduğunu unutmayın. 

 

Mükemmel şeyler mevcut düzende devam ederken karşımıza çıkmaz. Yani Şems-i Tebrizi'nin söylediği gibi "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme; nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?" 

 

Bu karşımıza çıkanlardan neyin doğru olduğunu anlamamız için gözlerimizi açmamız ve bazı şansların her gün karşımıza çıkmayacağını anlamamız için büyük bir fırsat. 

 

Bazı anlarda "şimdi ya da asla" der insan. İşte bu Mavi Ay Dolunayı bizi tam da böyle bir seçim yapmaya zorluyor. Bu dolunay, hayatta en çok neyi kaybetmekten korktuğumuzu bize gösterecek ve ihtiyaç duyduğumuz büyük adımları şimdi atmamız için bizi zorlayacak. 

 

Kaybetmekten korktuğumuz, bizim için anlamı olan insanların, bizi asla bırakmayacaklarını biliriz. Ama bazen insanlar yanlış kararlar verebilir. Tercihlerimizi yaparken kalbimizi dinlemek yerine neyin doğru olduğunu düşünürüz ya da korkularımızın bizi etkilemesine izin veririz. Görünen o ki çoğumuz geçtiğimiz birkaç yıl boyunca böyle birçok yanlış karar verdik. Oldukça zor ve acı verici zamanlar geçirdik. Elbette bunlar gerekli ve aslında ilahi planın bir parçasıydılar. Çünkü bazen neyin doğru olduğunu görebilmek için yanlış olanı denememiz gerekir. 

 

Bu mükemmel Mavi Ay Dolunayı bize her alanda meydan okuyacak. Bu dolunay sürecinde huzursuz hissetmemiz ya da gergin olmamız da mümkün. Nabzımız daha hızlı atabilir ve uykuya dalmakta zorlanabiliriz. 

 

Büyük bir şeyler başlamak üzere 

Ruhlarımız büyük bir şeylerin başlamak üzere olduğunu hissediyor olabilir ancak bu değişimi başlatmanın bizim elimizde olduğunu da unutmayın. 

 

Büyük bir çarpışmanın eşiğindeyiz. Gelecek haftalar boyunca mevcut durumunuzda büyük değişiklikler yaşanabilir. Kendimizi, sadece birkaç hafta önce 'asla yapmam' dediğimiz şeyleri yaparken bulabiliriz. Kova burcundaki bu Dolunay, içimizde bir ışık yakacak ve uzun zamandır sahip olduğumuz sınırlarımızdan kurtulmamız için gerekli cesareti verecek. 

 

Uzun süredir istediğimiz şeyleri inkar edebiliriz. Tüm bu değişim şansı bize sunulmaya başlandığında endişelenebiliriz. Ama unutmayın, evren bize asla hazır olmadığımız bir şeyi sunmaz. 

 

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen her olay bu Dolunay'da yerini bulacak. Bu Mavi Ay Dolunayı, sonsuz ihtimallerin, artan arzuların ve daha önce hiç aklımıza gelmeyen şekilde kendimizi ifade etmemizin zamanı. 

 

Geçmiş birkaç yılda hayatımıza girenlerin ve çıkanların bir önemi yok. Bazen bize hep istediğimiz şeye sahip olmak için şans verilir. Sadece tercihimizi yapmak zorundayız; şimdi harekete geçecek miyiz yoksa vaz mı geçiyoruz? 

 

Çünkü bazı şanslar sadece Mavi Ay Dolunayı ile birlikte gelir. 

 

Kaynak:elephantjournal.com


 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25