banner1

Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Şahzade Mehmet Bulunacak Mı ? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem perşembe akşamları Star Tv'de ekranlara geliyor. Reytingler de beklenen performansı göstermemesine rağmen dizinin son bölümlerinde heyecanın artmasıyla birlikte reytinglerde de beklenen yükseliş görülmeye başladı. Muhteşem Yüzyıl: Kösem 4 Şubat ekranlara gelecek olan 12. bölüm fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. Bölüm fragmanından göründüğü üzere Kösem Sultan ilk oğlu şehzade Mehmet'i doğurur. Devamında oğlunun kaçırıldığını gören Kösem Sultan korku ve heyecan içinde oğlunu aramaya koyulur. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. bölüm fragmanı ve detayları haberimizde...

Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Şahzade Mehmet Bulunacak Mı ? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem perşembe akşamları Star Tv'de ekranlara geliyor. Reytingler de beklenen performansı göstermemesine rağmen dizinin son bölümlerinde heyecanın artmasıyla birlikte reytinglerde de beklenen yükseliş görülmeye başladı. Muhteşem Yüzyıl: Kösem 4 Şubat ekranlara gelecek olan 12. bölüm fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. Bölüm fragmanından göründüğü üzere Kösem Sultan ilk oğlu şehzade Mehmet'i doğurur. Devamında oğlunun kaçırıldığını gören Kösem Sultan korku ve heyecan içinde oğlunu aramaya koyulur. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. bölüm fragmanı ve detayları haberimizde...

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Şahzade Mehmet Bulunacak Mı ? - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem perşembe akşamları Star Tv'de ekranlara geliyor. Reytingler de beklenen performansı göstermemesine rağmen dizinin son bölümlerinde heyecanın artmasıyla birlikte reytinglerde de beklenen yükseliş görülmeye başladı. Muhteşem Yüzyıl: Kösem 4 Şubat ekranlara gelecek olan 12. bölüm fragmanı yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. Bölüm fragmanından göründüğü üzere Kösem Sultan ilk oğlu şehzade Mehmet'i doğurur. Devamında oğlunun kaçırılıdığını gören Kösem Sultan korku ve heyecan içinde oğlunu aramaya koyulur. Muhteşem Yüzyıl Kösem 12. bölüm fragmanı ve detayları haberimizde...

Star tv ekranlarında sevenleriyle buluşan Muhteşem Yüzyıl, Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan'ı anlatan dizinin devamı niteliğinde olan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinin konusu nedir 


 Dizinin Konusu 
 Osmanlı imparatorlarından olan birinci Ahmed, on dördüncü padişahtır. Birinci Ahmed ve eşleri çevresinde özellikle Kösem Sultan çevresinde gelişen olaylar filmin ana konusunu oluşturuyor. Kösem, bir tüccarın kızıdır.  Kaçırılıp hareme getirilince, hareme alışamaz ve hırçınlığı ağır basar. Fakat Ahmed'e olan aşkı onun hırçınlığını bastırır. Bir çok bilgiyi Safiye Sultan'dan öğrenen Kösem büyüdükçe Safiye Sultan'ın karşısında yer alır. Liderlik vasfına sahip Kösem gözü karalığıyla Osmanlı imparatorluğunun en güçlü kadını olur.  Güzel teninden dolayı ve liderlik vasfının ağır basmasıyla adı Kösem olarak değiştirilir. On yıla yakın hüküm süren Kösem Sultan adını Osmanlı tarihine yazdırmıştır. Dizinin konusu bu olaylar ve Safiye Sultan, Kösem arasında geçen çekişme etrafında   dönmektedir. 
 Star tv ekranlarında her perşembe sevenleriyle buluşan dizi tarihi olayları gözümüzde canlandırıyor.. 

Muhteşem Yüzyıl 12. Bölüm Fragmanı İzlemek İçin Tıklayın 

Muhteşem Yüzyıl’ dizisinin gösterildiği dönemde aldığı başarılı reytingler ve adeta ülke gündemi haline gelmesinin ardından dizinin yapımcıları, aynı dizinin devamı niteliğinde olan ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisini çekmeye karar vermişti. Hazırlık aşamasında Kösem Sultan’ı canlandıracak ismin kim olacağı ile ilgili türlü iddialar ortaya atılmış ve sonunda Kösem Sultan’ı canlandıracak ismin güzel oyuncu Beren Saat olacağı açıklanmıştı.

Beren Saat Diziye Planlanandan Önce Dahil Oldu Ama...
Dizi büyük umutlarla Star TV ekranlarında gösterilmeye başlandı ve ilk bölümlerde Kösem Sultan’ın gençliği ekranlara geleceğinden Beren Saat’in yerine ilk bölümlerde Yunan bir oyuncu yer aldı. Fakat dizinin reytingleri beklenenin çok altında kalınca, dizinin yapım şirketi ani bir reyting hamlesi yaparak Beren Saat’i normal planlanan süreçten daha önce diziye dâhil etti. Beren Saat’in dahil olması ile dizinin reytinglerinde belli bir yükselme yaşansa da, bu yükseliş de uzun sürmedi ve reytingler yeniden beklenenin altına düşmeye başladı. Özellikle de Fox TV ekranlarında sezonun iddialı yapımlarından birisi olan ‘Kördüğüm’ dizisinin de Perşembe gecesi ekrana gelmesi ile birlikte, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin reytingleri daha da düştü.

RTÜK’ten Şok Eden Ceza

Reyting şokunun yanı sıra Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisine bir şok da RTÜK’ten geldi. Dizinin ilk bölümlerinden birinde yayınlanan bir sahne, RTÜK tarafından incelendi ve sahnenin aşırı bir duygusal şiddet barındırdığına karar verildi. Bu sahne de Şehzade Mustafa’nın zindana atılma ve boğdurulma kararının verilmesi sahnesi idi. Abisi Sultan Ahmet’in son anda yetişip cellatları engellemesi ile kurtulan küçük şehzadenin feryatları, RTÜK tarafından aşırı duygusal şiddet içeren sahneler olarak raporlaştırılmıştır.

Star Tv'nin beğenilerek izlenen dizisi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem bu akşam 21 ocak 2016 perşembe 10. bölümüyle ekranlara geliyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 9. bölümünde yaşananlardan belli olduğu üzere kösem intikam ateşiyle yanıp tutuşuyor. Bu akşam yayınlanacak 10. bölümde Kösem sultanın intikam planlarını öğrenmiş olacağız. Başrolünde Beren Saat, Ekin Koç, Hülya Avşar gibi isimlerin olduğu dizide bu akşam heyecan dorukta. Muhteşem Yüzyıl 10. bölümde yaşananlar ve dizinin oyuncuları hakkında detaylar haberimizde.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 11. BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sultan I. Ahmed Kimdir

I. Ahmed, (Osmanlı Türkçesi: احمد اول Ahmed-i evvel, Divan Edebiyatı'ndaki adıyla Bahtî) (18 Nisan 1590, Manisa – 22 Kasım 1617, İstanbul) 14. Osmanlı padişahı, 93. İslam halifesidir.

Babası Sultan III. Mehmed, annesi Handan Sultan'dır. Babasının vefatı üzerine 21 Aralık 1603'te Eyüp Sultan'da kılıç kuşanarak tahta geçti. Sultan I. Ahmet, Kanuni Sultan Süleyman'dan sonraki padişahlar içinde devlet işleriyle yoğun şekilde uğraşan ilk padişah olarak kabul edilir. Sultan I. Ahmet yakalandığı tifüs hastalığından kurtulamayarak 21 Kasım'ı 22 Kasım'a bağlayan gece 1617 yılında 27 yaşında vefat etti ve Sultanahmet Camii yanındaki türbesine defnedildi.

Saltanatında, hanedan veraset sistemini değiştirip kardeş katli yasasını kaldırmıştır.[1] Yerine ailenin aklı başındaki en büyük üyesi padişah olur sistemini getirmiştir. Bu yeni yasanın, şehzadeler arasındaki rekabetin ve taht kavgalarının, taht için gerçekleştirilen kardeş katillerinin önlenmesi açısından Osmanlı tarihinde çok büyük önemi vardır.

Babası III. Mehmed'in üç oğlundan ikincisi olarak dünyaya gelmiştir. Ağabeyi Mahmud'tur. Askeri ve idari işlerle ilgili bir şehzade olarak bilinen ve padişahlık için en kuvvetli aday olan Şehzade Mahmud, tahta kast ettiği iddiası üzerine öldürülmüştür. Bu, I. Ahmed için de sürpriz bir gelişmedir. Böylece tahtın yolu kendisi için açılmış olur. Şehzade Ahmed, henüz 13 yaşındayken, 37 yaşındaki babası Sultan III. Mehmed vefat eder. Nasıl ki babası kendinden evvelki Sultanlara nazaran en genç yaşta hayatını kaybetmiş hükümdar ise, I. Ahmed de o vakte kadar babasının vefatıyla tahta geçenlerin arasındaki en genç hükümdardır. Bu beklenmedik vefat üzerine, Sultan I. Ahmed'in cülusu hemen ertesi gün apar topar vuku bulmuştur. Kimi kaynaklarda 22 Aralık verilmesine rağmen, cülus,Dr.Günhan Börekçi'ye göre tam olarak 21 Aralık 1603 Pazar günü sabahı gerçekleşmiştir. ("22 Aralık" yanılması, hicri takvimden miladi takvime çevrim hesaplamalarından kaynaklanmaktadır. III. Mehmed'in vefatı 17 Receb 1012 gecesidir. Zaten, merasim müteakip sabah gerçekleşiyor. Hicri takvime göre gün, akşam ezanıyla başlar ve takip eden akşam ezanında biter. O halde, "Cülus, aynı hicri gün içinde gerçekleşmiştir" de diyebiliriz.) Bu cülusun, Osmanlı tarihindeki yeri bambaşkadır:

Yeni padişah, devlet tecrübesi için mühim olan sancağa çıkmamıştı. Bu sebeple bir kapı halkı da yoktu. Hatta, babaannesini eski saraya gönderdiğinde saray sanki bomboş kalmaktaydı.

Henüz sünnet dahi edilmemiştir. Sünneti ancak padişah olduktan sonra yapılmıştır.

Eşleri

Mahfiruz Hatice Haseki Sultan - II. Osman'ın Annesidir.

Fatma Haseki Sultan

Mahpeyker Kösem Sultan - IV. Murad ve I.İbrahim'in Annesidir.

Erkek Çocukları

II. Osman (3 Kasım 1604 - 20 Mayıs 1622)

Şehzade Mehmed (8 Mart 1605 - 12 Ocak 1621) - II. Osman tarafından idam edildi.

Şehzade Cihangir (1609 - ?)

Şehzade Süleyman (1610 - 27 Temmuz 1635) - IV. Murad tarafından idam edildi.

Şehzade Selim (1611 - 1611)

IV. Murad (27 Temmuz 1612 - 8 Şubat 1640)

Şehzade Hasan (1612 - ?)

Şehzade Bayezid (1612 - 27 Temmuz 1635) - IV. Murad tarafından idam edildi.

Şehzade Orhan

Şehzade Hüseyin (1613 - 1617)

Şehzade Kasım (1614 - 1638)

I. İbrahim (5 Kasım 1615 – 18 Ağustos 1648)

Kız Çocukları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayşe Sultan (1605 - 1657)

Fatma Sultan (1606 - 1670)

Gevher Sultan (1608 - 1660)

Hanzade Sultan (1609 - 23 Eylül 1650)

Zahide Sultan (1613 - ?)

Esma Sultan (1613 - ?)

Hatice Sultan (1613 - ?)

Zeynep Sultan (1614 - ?)

Atike Sultan (1614 - 1674)

Abide Sultan (1618 - 1675) Babası I. Ahmed'in ölümünden sonra doğdu.


"MUHTEŞEM YÜZYIL: KÖSEM’ DİZİSİNİN SULTAN AHMET’İ: EKİN KOÇ


Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinin Sultan Ahmet’i Ekin Koç 21 Haziran 1992 tarihinde Antalya’da doğmuştur. Başarılı oyuncu üniversite eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde devam etmiştir. 

Vahide Perçin'den Oyunculuk Dersleri 
Ekin Koç oyunculuk macerasına ilk olarak 35 Buçuk Sanat Akademisi’nde oyuncu Vahide Perçin’den aldığı oyunculuk dersleri ile merhaba demiştir. Genç oyuncunun ekranlarda ilk deneyimi ise 2013 yılında yayınlanan fantastik tarzında bir dizi olan ‘Sana Bir Sır Vereceğim’ dizisidir. Fakat dizi istenen ve beklenen reytingleri alamayınca yayından kaldırılmıştır. 2014 yılında Ekin Koç ekran macerasına başka bir dizi projesi ile devam etmiştir. ‘Benim Adım Gültepe’ isimli dizinin ekranlardaki serüveni de uzun sürmedi. Başarılı oyuncu kadrosuna rağmen dizi ekranlarda tutunamadı. 2015 yılında genç oyuncu bir sinema projesi ile karşımıza çıktı. ‘Senden Bana Kalan’ isimli sinema filminde, bugünlerde gündemde olan bir isim Neslihan Atagül ile başrol paylaşmıştır. Ekin Koç şu anda Star TV’nin sezonun en iddialı yapımları arasından gösterilen Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde Sultan Ahmet’i oynamaktadır.
Ekin Koç, rol aldığı Sana Bir Sır Vereceğim dizisindeki rol arkadaşı Demet Özdemir ile aralarında aşk dedikoduları çıkmış, ikili bu ilişki iddialarını inkâr etse de hayranları iki ismi birbirine çok yakıştırmıştı.
Ekin Koç 1.80 boyunda, siyah saçlı ve koyu kahverengi göz rengine sahiptir. Yakışıklı oyuncu şimdiden genç kızların yeni sevgilisi olmaya adaydır.

Star TV ekranlarında yayınlanan ve sezonun iddialı projelerinden birisi olan ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisinin 7. Bölümünde ilk kez izleyenlerin karşısına çıkan Beren Saat, dizinin reytinglerine daha şimdiden olumlu bir etki yapmıştır. Başarılı oyuncu, rol aldığı ilk sahneden itibaren gösterdiği oyunculuk performansı ile izleyenlerden ve eleştirmenlerden tam not almıştır. 
‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde Kösem Sultan’ı canlandıran genç ve güzel oyuncu Beren Saat’i daha yakından tanıyalım.


‘MUHTEŞEM YÜZYIL: KÖSEM’ DİZİSİNİN KÖSEM SULTANI: BEREN SAAT

Beren Saat, 26 Şubat 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara’da büyüyen Beren Saat, TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Başkent Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam etti. Bu sırada katıldığı Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında birinci olamasa da, yarışmada sergilediği başarılı performans ile sinema dünyasının ilgisini çekmiştir. Tomris Giritoğlu tarafından keşfedilen başarılı oyuncu, böylelikle profesyonel oyunculuk hayatına da adım atmış oldu.‘Aşka Sürgün’ Projesinde Çok Sevildi

İlk oyunculuk deneyimini ‘Aşkımızda Ölüm Var’ dizisinde yaşayan Beren Saat, ilk başrol rolünü ise Tomris Giritoğlu’nun ‘Aşka Sürgün’ dizisinde oynamıştır. Bu projelerden sonra aktif bir ekran serüvenine başlayan Beren Saat, 2006 yılında çekilen Hatırla Sevgili dizisinde adını parlatmıştır. 2008 yılında başlayan ve Türk dizi tarihinin en iddialı ve en çok izlenilen projelerinden birisi olan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Bihter Yöreoğlu Ziyagil rolü ile kariyerinin en başarılı işlerinden birisine imza atmıştır. Dizide Selçuk Yöntem ve Nebahat Çehre gibi usta oyuncularla birlikte oynama şansını yakalayan Beren Saat, özellikle ‘Veda’ bölümünde canlandırdığı performans ile izleyenler ve eleştirmenler tarafından tam not almıştır. Bihter karakterinin intihar etme sahnesini başarılı bir oyunculuk ile canlandıran güzel oyuncu, bu sahne ile izleyenleri ekrana kilitlemeyi başarmıştır.
Beren Saat Aşk-ı Memnu dizisinin yurtdışında da büyük ilgi görmesi ve birçok ülkede gösterilmesi ile birlikte, Ortadoğu ve Avrupa’da büyük bir üne sahip oldu. Mısır’da bir televizyon kanalı tarafından hayatı belgesel yapılan Beren Saat, başarılı oyunculuğunu aldığı ödüller ile de taçlandırmıştır.
Beren saat, Aşk-ı Memnu’nun etkisi daha hafızalarda iken 2010 yılında ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinde başrol oynayarak bambaşka bir karakter ile izleyenlerin karşısına çıkmıştır. Son olarak rol aldığı ‘İntikam’ dizisi ile oyunculuğunu ustalaştıran Beren Saat, 2015 yılının son günlerinde izleyenlerin karşısına yine büyük bir karakter olan ‘Kösem Sultan’ı’ canlandırarak çıkmıştır.
Ünlü oyuncu Beren Saat, dizi projelerinin yanı sıra birçok sinema filminde de rol almıştır. İlk sinema oyunculuğunu Güz Sancısı filmi ile yapan güzel oyuncu, ardından bir Mahsun Kırmızıgül filmi olan ‘Gecenin Kanatları’ filminde rol almıştır. ‘Gergedan Mevsimi’ ve ‘Benim Dünyam’ filmlerinde de oynayan güzel oyuncu, dizilerde olduğu kadar sinema filmlerinde de başarılı bir performans sergilemiştir.

Beren Saat’in Aşk Hayatı? Unutamadığı Aşkı Efe Güray Kimdir? Beren Saat Kim İle Evlidir?
Beren Saat’in aşk hayatına bakacak olursak; güzel oyuncunun her röportajında bahsettiği ve ilk aşkım olarak nitelendirdiği ‘Efe Güray’, güzel oyuncunun yarışmaya katılmasına vesile olan isim de olmuştur. İlk aşkını trafik kazasında kaybeden Beren Saat, bu kayıptan sonra sağlıklı ilişkiler yaşayamadığını da itiraf etmiştir.
Beren Saat’in adı bir çok ünlü isim ile yazılmış ve çizilmiştir. Güzel oyuncu 2012 yılından itibaren şarkıcı Kenan Doğulu ile güzel bir birliktelik yaşamaktadır. 23 Şubat 2014’te nişanlanan ünlü çift, 29 Temmuz 2014’te ABD’nin Los Angeles şehrinde peri masallarından çıkma muhteşem bir kumsal düğünü ile evlenmişlerdir.
Beren Saat evlendikten sonra da magazin gündeminden düşmeyen bir isimdir. Sürekli olarak hamile olduğu yazılıp çizilen güzel oyuncunun hakkında son olarak kayınvalidesi ile arasının bozuk olduğu ve kayınvalidesinin Beren Saat’in sosyal medyada yaptığı paylaşımlarından rahatsızlık duyduğunu iddia eden haberler yayınlanmıştır.

Sosyal Sorumluluk Yönüyle Beren Saat
Sosyal anlamda da birçok projeye katkı sağlayan Beren Saat’in bu yönü de hayranları tarafından oldukça takdir edilen bir özelliğidir. Reklam filmlerinden kazandığı paraların bir kısmını Mor Çatı Sığınma Evine ve yetiştirme yurdunda yaşayan genç kızların eğitimine katkı sağlayan Nar Taneleri Projesi’ne bağışlamıştır. LÖSEV’e katkı amaçlı olarak yayınlanan takvimde pamuk prenses kostümlü lösemili bir kız çocuğu ile poz vermiştir. Ayrıca ‘Meme Kanserine Farkındalık’ projelerine destek sağlamış, ayrıca işitme engellilere ithafen Gençliğe Hitabe’yi işaret dili ile okumuştur.

Star TV’nin bu sezondaki en iddialı projelerinden birisi olan ve Türkiye ile birlikte yaklaşık 60 ülkede on milyonlarca izleyici ile buluşup bir ekran fenomeni üzerine dönüşen ‘Muhteşem Yüzyıl’ projesinin devamı niteliğindeki ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ile ekranlara geri dönmüştür. ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi ekranda gösterilemeye başlamadan önce; dedikodular ve ortaya atılan iddialar ile günden yaratmayı başarmış bir projedir. Özellikle de Kösem Sultan rolünde hangi oyuncuyu izleyeceğimiz ise tam bir muamma olmuştu. Dizinin fragmanlarının dönmesi ve tanıtımının yapılması ile birlikte Kösem Sultan rolünde hangi oyuncuyu izleyeceğimiz belli olmuştur. Ekranlarda ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi ile büyük bir çıkış yakalayan ve ardından başarılı dizi ve film projelerinde yer alan güzel oyuncu Beren Saat, Kösem Sultan rolü ile ekranlara geri dönecekti. Fakat İlk bölümlerde Beren Saat’in yer almayacağı, Kösem Sultan’ın gençliğini canlandırmak üzere başka bir oyuncu ile dizinin başlayacağı öğrenildiğinde, gündem Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıran oyuncuya odaklandı.
Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıran ve reytingler düşük olunca diziye erken veda eden Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou kimdir? İşte, Anastasia Thsilimpou hakkında bilmek istediğiniz her şey…

ANASTASİA THSİLİMPOU KİMDİR?

Anastasia Thsilimpou ,‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisinde Kösem Sultan’ın ilk gençlik yılları canlandıran Yunan asıllı oyuncudur. Diziden aylık 30 bin TL almak üzere anlaşan gen oyuncu, ülkesinde şimdiden popüler olmuş ve birçok reklam filmi tarafına iletilmiştir.
Henüz lise öğrenime devam eden 17 yaşındaki güzel oyuncu Anastasia Thsilimpou, ülkesinin küçük yıldızlarından birisidir. Önce modellik ajansına kayıt olan Anastasia Thsilimpou, sonrasında reklam filmi için kamera karşısına geçmiştir.
Henüz 17 yaşındaki genç oyuncu ilk kez 8 yaşında iken; ‘Melek Kalbi’ dizisi ile ekranlara merhaba demiştir. Bu dizide oynadığı rol ile tüm Yunanistan onu tanımıştı. Sonrasında ikinci dizi projesi olan ‘Ada’ isimli bir dizide oynayarak şöhretini devam ettiren güzel oyuncu, sadece dizilerde değil tiyatro sahnesinde de başarılı işlere imza atmıştır.
Anastasia Thsilimpou, ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisi için yapılan seçmelere katılarak, gösterdiği başarılı performans ile Kösem Sultan’ın gençliğini oynamaya hak kazanmıştır. Güzel oyuncu 7. Bölüme kadar dâhil olduğu dizide, düşük reytingler nedeniyle yerini beklenenden daha kısa bir sürede Beren Saat’e bırakmıştır.

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7