Tarkan Kiminle Evleniyor ? Megastar Tarkanın Düğünü Ne Zaman ? Tarkanın Sevgilisi Ortaya Çıktı mı ?

2016 yılının ilk şok haberi geldi. Popstar Tarkanın sevgilisi ve evleneceği kadın ortaya çıktı. Medya dünyasında büyük yankıya sebep olan bu haber sitemizde de yerini aldı. Megastarın sevgilisi kim ? Tarkanın sevgilisi kimin kızı ? Tarkanın evleneceği kadın kaç yaşında? Tarkanın düğünü bu yıl mı olacak ? Pınar Dilek Kimdir ?

Tarkan Kiminle Evleniyor ? Megastar Tarkanın Düğünü Ne Zaman ? Tarkanın Sevgilisi Ortaya Çıktı mı ?

2016 yılının ilk şok haberi geldi. Popstar Tarkanın sevgilisi ve evleneceği kadın ortaya çıktı. Medya dünyasında büyük yankıya sebep olan bu haber sitemizde de yerini aldı. Megastarın sevgilisi kim ? Tarkanın sevgilisi kimin kızı ? Tarkanın evleneceği kadın kaç yaşında? Tarkanın düğünü bu yıl mı olacak ? Pınar Dilek Kimdir ?

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Tarkan Kiminle Evleniyor ? Megastar Tarkanın Düğünü Ne Zaman ? Tarkanın Sevgilisi Ortaya Çıktı mı ?

2016 yılının ilk şok haberi geldi. Popstar Tarkanın sevgilisi ve evleneceği kadın ortaya çıktı. Medya dünyasında büyük yankıya sebep olan bu haber sitemizde de yerini aldı. Megastarın sevgilisi kim ? Tarkanın sevgilisi kimin kızı ? Tarkanın evleneceği kadın kaç yaşında? Tarkanın düğünü bu yıl mı olacak ?
 Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu, 12 Aralık'ta Tarkan'ın kız istemeye gittiğini yazmış, Megastar'ın gönlünü fetheden kızın Almanya'da yaşadığını, gurbetçi bir ailenin kızı olduğunu belirtmiş fakat ötesine dair teyit edilmiş bir bilgi yayınlamamıştı. "YENGEMİZ BU MU?" Eyüboğlu bugünkü yazısında eline bir istihbarat geldiğini ve bunu Tarkan'ın basın danışmanı Sevtap Küçükkaralar'a, "Yengemiz bu mu?" diye sorduğunu; kendisine ""Evet, o... İsim de doğru, fotoğraflar da..." yanıtının geldiğini aktardı.

DÜĞÜN 2016'IN İLK AYLARINDA OLACAK İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısındaki o kısım: "Gelelim Tarkan'ın prensesinin kim olduğuna: Adı Pınar, soyadı Dilek... Elazığlı bir anne ve Urfalı bir babanın Almanya Duisburg doğumlu 30 yaşındaki kızıyla Tarkan'ın ne zaman nikâh masasına oturacaklarına gelirsek... Magazin dünyasının ve Tarkan fanlarının merakla beklediği düğün 2016'nın ilk aylarında olacak."

TARKAN KİMDİR?

1992 yılında Kıl Oldum Abi adlı parçasıyla büyük bir çıkış yakalayan Tarkan, Şımarık ve Şıkıdım gibi parçalarıyla Avrupa‘da müzik listelerine girmeyi başarmış, ardından çıkardığı İngilizce albüm Come Closer’ın başarısı ile etkisinin Türkiye ile sınırlı kalmayacağını göstermiştir. Son albümü Adını Kalbime Yaz’ı 29 Temmuz 2010 tarihinde piyasaya çıkartan başarılı sanatçı, albümün çıkış haftasında yakaladığı 250.000 adetlik satış miktarıyla halen Türk Pop Müziği’nin kralı olduğunu göstermiştir. 15 milyonun üzerinde albüm satışı bulunan Tarkan, Dünya Müzik Ödülü sahibidir. Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972‘de aslen Rize’li olan bir aileden Almanya‘nın Frankfurt yakınlarından bulunan Alzey kasabasında doğdu. İlköğretimi Almanya’da tamamladıktan sonra 15 yaşında ike ilesi ile birlikte Türkiye’ye döndü. Babası Ali Tevetoğlu‘nun oğlunda gördüğü müziyken Klasik Türk Müziği eğitimi almaya başladı. Eğitimini Karamürsel‘de devam eden sanatçı 1990 yılında Karamürsel Lisesi‘nden mezun oldu.

Tarkan Eğitim İçin İstanbul'da 

Müzik eğitimi için İstanbul’a gittikten sonra 1990 ile 1992 yılları arasında Üsküdar Musiki Cemiyeti‘ne devam etti. 1993 yılında prodüktör Mehmet Söğütoğlu ile tanışmasının ardından İstanbul Plak ile anlaşma yaptı. İlk albümü “Yine Sensiz” 1992 yılında piyasaya çıktı. Albümün çıkış şarkısı “Kıl Oldum Abi” ile kısa sürede büyük bir çıkış yakaladı. Albüm 900 bin adet satıldı ve Tarkan bir anda tüm televizyonların ve magazinin kilit noktası haline geldi. Ardından 1994 yılında çıkardığı “Aa Acayipsin” adlı albümde Sezen Aksu ile çalışan Tarkan, daha ikinci albümü ile Türk Pop Müzik camiasının en önemli isimlerinden biri haline geldi. Bu albümden sonra Türkiye ve dünya turuna çıkan sanatçı, Türkiye ve Avrupa’da 34 konser verdi. Bu konserlerin 25’i, ulusal çapta gerçekleştirilen en büyük sponsorlu turne kapsamında, Tarkan’ı Türkiye’nin farklı illerinde yaklaşık 10 bin seyirci ile buluşturan stadyum konserleriydi. Sanatçının kariyerindeki en büyük dönüm noktalarından olan albüm 2,5 milyona yakın satıldı. Avrupa’da da 950 bin rakamına ulaştı. 1995 yılında Ahmet Ertegün ve Atlantic Records ile anlaşma imzaladı.

New Yorka Kaçış

Türkiye’de medyanın yoğun takibi ve baskılarının artması üzerine New York’a giden sanatçı burada bir yandan albüm çalışmalarına devam ederken bir yandan da New York Baruch Üniversitesi‘nde dil eğitimi aldı. O dönemin en önemli yıldızları icra eden menajeri Ahmet San ile 1995‘te sözleşme imzaladıktan sonra 1994–1997 yılları arasında İsviçre, Hollanda, İngiltere ve Almanya’da toplam 12 şehri kapsayan 3 büyük Avrupa turnesine çıktı. 1995 yılında New York Palladium’da verdiği konser, Türkiye’de canlı yayınlandı. Tarkan, 1997 Temmuz’de üçüncü albümü “Ölürüm Sana” rekor satışlarını kırıp Türkiye’de 2,5 milyon sattı. Aynı yıl kendi müzik şirketi HITT Prodüksiyon’u kurdu, 1998 yılında Walt Disney’in 35. uzun metrajlı çizgi film’i olan Herkül’ün baş karakterini Türkçe olarak seslendirdi. Filmin müziklerinden “Yolumdayım”ı seslendirdi. Bu albümde yer alan ve bir Sezen Aksu parçası olan “Şımarık“, kısa sürede dünya çapında tanındı ve daha sonra başka yabancı sanatçılar tarafından da çeşitli dillerde yorumlandı. Ahmet Ertegün ile olan anlaşmazlıklarından dolayı Atlantic Records‘tan ayrıldıktan sonra Türkiye’ye dönerek askerlik görevini yerine getirdi. Tarkan, 2001 yılında “Kuzu Kuzu” isimli single çalışmasını piyasaya sürdü. Aynı yıl “Karma” adlı albümünü yayınladı. Albümde yer alan “Kuzu Kuzu” ve “Hüp” gibi çalışmalar ile iyi bir dönüş yaptı. Washington Post Tarkan ile ilgili yaptığı bir haberde, Tarkan’nın Fransa’dan Danimarka’ya müzik listelerine girebilmeyi başarmış, Rusya’da en çok satan Rus olmayan sanatçı ünvanını almaya layık görülmüştü. 2003 yılına gelindiğinde Tarkan yeni albümü “Dudu” adlı albümünün çalışmalarını tamamladı. Nazan Öncel ile çalıştığı bu albüm ile Rusya’da 1 milyon satış rakamına ulaştı, aynı ülkeden en iyi yabancı şarkı ödülünü aldı. Bir yandan reklam filmlerinde oynayan sanatçı 2001 yılında Pepsi ile gerçekleştirilen sponsorluğun ardından, çekimleri Kapadokya’da yapılan Turkcell’in Hazır Kart reklamlarında yer aldı. “Özgürlük İçimizde” adlı bestesini de seslendirdiği aynı proje kapsamında Tarkan-Özgürlük Yolcusu takvimi piyasaya sunuldu. 2004’te petrol şirketi OPET’in reklamlarında yer aldı. 2006 Yılında da Avea sponsorluğunda bir dizi konser verdi. Dünyadan müziği ile olumlu eleştirilen almasından haraketle İngilizce albüm yapma kararı alan sanatçı, 2005‘in Ekim ayından beklenen single “Bounce“u piyasaya sürdü. Hemen ardından ilk İngilizce albümü olan “Come Closer” aynı anda tüm Avrupa ve Türkiye’de satışa sunuldu. Kısa bir süre sonra albümde yer alan “Start The Fire” adlı ikinci single çalışmasını yaptı. Come Closer albümü Almanya dışındaki Avrupa ülkelerinde yeterli tanıtımın olmaması ve de Avrulpa ülkelerinde dönemin müzik trendinin ağırlıklı olarak elektronik-dans çizgisinde ilerlemesi nedeniyle istenilen yurtdışı başarısını yakalayamadı.

Metamorfoz Albümü Beklentileri Karşılamadı 

Müziğe kısa bir süre ara verdikten sonra 2007 yılının Aralık ayında altıncı albümü “Metamorfoz” ile tekrar sevenleriyle kavuştu. Albüm klasik bir Tarkan albümü olmamasından ötürü olumsuz eleştrilere maruz kalsa da sevenleri Tarkan’ı yanlız bırakmadı. Albüm tüm bu olumsuz eleştirilere rağmen 2 ayda 500 bin satış rakamına ulaştı. Albümün asıl başarısı ise cd formatının çok dışında, dijital ortamda gerçekleşti. Metamorfoz albümü 1.5 milyona yakın bir internet satışı ile Türkiye’de kendi alanında bir ilki gerçekleştirdi. Metamorfoz albümündeki şarkılara alternatif bir bakış açısıyla yaklaşan remix albümü ise Tiesto gibi dünyaca ünlü DJ’lerin Tarkan’a eşlik etmesi ile 2008 yazsında piyasaya sunuldu. Tarkan’ın merakla beklenen son albümü Adımı Kalbine Yaz, 29 Temmuz 2010 tarihinde, Hitit Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Başarılı sanatçının 8. stüdyo albümü olan Adımı Kalbüne Yaz’daki şarkıların söz ve müziklerinde Tarkan’a Aysel Gürel, Sezen Aksu, Mithat Can Özer ve Yıldız Tilbe eşlik etti. İçerisinde 8 şarkı ve 5 de remix çalışması barındıran albümün düzenlemesi Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı. Albümden çıkan single çalışmaları ise Sevdanın Son Vuruşu ve Adını Kalbine Yaz (Ozinga Club Mix) oldu. Adını Kalbine Yaz albümü piyasaya çıktığı hafta 250.000 satma başarısı gösterdi. Müzik çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de zaman ayıran Tarkan, 2008 yılında Orhan Gencebay ile beraber çevre sorunlarına dikkat çekmek için yaptığı Uyan adlı şarkısı ile çevrecilerin taktirini topladı.

PETA’nın tanıtım yüzü Tarkan

Doğa Derneği ve PETA (Uluslararası Hayvan Koruma Derneği) ile beraber aktif projelere imza atan Tarkan, sokak hayvanlarının korunması projelerinde PETA’nın tanıtım yüzü oldu. 15 milyonun üzerinde albüm satışıyla çağımızın en güçlü Türk Pop müzisyenlerinden birisi olan Tarkan, Avrulpa, Rusya ve Türki Cumhuriyetler’deki başarılı satış grafikleriyle yurt dışında en fazla albüm satmış sanatçılarımızdan birisi olmuştur ve de Dünya Müzik Ödülü sahibidir.

Albüm ve Single Çalışmaları

1992: Yine Sensiz Çıkış Tarihi: 19 Aralık 1992 Plak Şirketi: İstanbul Plak 1993: Yine Sensiz (Extended) Çıkış Tarihi: 1 Temmuz 1993 Plak Şirketi: İstanbul Plak 1994: A Acayipsin Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 1994 Plak Şirketi: İstanbul Plak 1997: Ölürüm Sana Çıkış Tarihi: 14 Temmuz 1997 Plak Şirketi: İstanbul Plak 1998: Şımarık (Single) Çıkış Tarihi: 1 Mart 1998 Plak Şirketi: Üniversal Müzik 1999: Şıkıdım (Single) Çıkış Tarihi: 1 Mart 1999 Plak Şirketi: Üniversal Müzik 1999: Tarkan Çıkış Tarihi: 1 Haziran 1999 Plak Şirketi: Üniversal Müzik 2000: Bu Gece (Single) Çıkış Tarihi: 1 Mart 2000 Plak Şirketi: Üniversal Müzik 2001: Kuzu Kuzu (Single) Çıkış Tarihi: 10 Mayıs 2001 Plak Şirketi: İstanbul Plak 2001: Karma Çıkış Tarihi: 23 Temmuz 2001 Plak Şirketi: İstanbul Plak 2002: Hüp (Single) Çıkış Tarihi: 1 Ocak 2002 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2002: Özgürlük İçimizde (Single)Çıkış Tarihi: 5 Mart 2002 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2002: Bir Oluruz Yolunda (Single) Çıkış Tarihi: 25 Nisan 2002 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2003: Dudu Çıkış Tarihi: 20 Haziran 2003 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2005: Ayrılık Zor (Single) Çıkış Tarihi: 17 Mayıs 2005 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2005: Bounce (Single) Çıkış Tarihi: 20 Ekim 2005 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2006: Bounce (Single) Çıkış Tarihi: 1 Nisan 2006 Plak Şirketi: Universal Music 2006: Come Closer Çıkış Tarihi: 7 Nisan 2006 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2006: Start The Fire (Single) Çıkış Tarihi: 18 Ağustos 2006 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2007: Metamorfoz Çıkış Tarihi: 17 Aralık 2007 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2008: Metamorfoz Remixes Çıkış Tarihi: 28 Temmuz 2008 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2008: Uyan (Single) Çıkış Tarihi: 6 Ekim 2008 Plak Şirketi: Hitt Müzik 2010: Adımı Kalbine Yaz Çıkış Tarihi: 29 Temmuz 2010 Plak Şirketi: Hitt Müzik

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25