banner1

Acı Kayısı Çekirdeği Yağı Kanser Hastaları İçin Tatlı Oluyor

Kayısı çekirdeğinin M.S 502'den daha önce tümör tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Kayısı yağı 1600'lerde ise İngilter'de ülser ve tümöre karşı kullanılmıştır.

Acı Kayısı Çekirdeği Yağı Kanser Hastaları İçin Tatlı Oluyor

Kayısı çekirdeğinin M.S 502'den daha önce tümör tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Kayısı yağı 1600'lerde ise İngilter'de ülser ve tümöre karşı kullanılmıştır.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Acı Kayısı Çekirdeği Yağı  Kanser Hastaları İçin Tatlı Oluyor

- Kayısı çekirdeği yağı, oleik ve linoleik asit gbi doymamış yağ asitlerince zengindir. Hiçbir katı maddesi olmaksızın cilt tatrafından kolayca emilme yeteneğine sahiptir.

- Kayısı çekirdeğinde bulunan yağın %92'si doymamış, %8'i doymuş yağ asitleridir. Bundan dolayı da kayısı çekirdeği yağının vücut tarafından emilimi oldukça hızlıdır. 

- Tüm cilt tipleri için çok faydalıdır ve yumuşatıcı ve nemlendirici özelliğe sahiptir. Özellikle kuru ve yağlı ciltler için nemlendirici ve revitalin(cildin oksijen alış verişini güçlendiren) özelliklere sahiptir. Ciltteki kaşıntıyı, kuruluğu, iltihabi azaltmak için de kullanılabilir. Ciltte oluşan siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesinde de oldukça etkili olabilmektedir.

- Kayısı çekirdeği yağı masaj yağı olarak da oldukça faydalı, cildi besleyici ve popüler bir yağ türüdür.

- Kayısı çekirdeği yağı, yüksek oranda poli doymamış yağ asitleri yanında doğal olarak yapısından gelen A,B1,B2,B6 ve E vitaminleri içermektedir. Dolayısıyla bu vitaminler sayesinde hücrelere yardımcı olabilmektedir. Kayısı yağının önemli bir özelliği de cilt sağlığı için gerekl olan Na,K,Ca,Fe,Zn,Mn,Ni ve Co gibi temel elementleri de bünyesinde barındırmasıdır.

- Tüm ürünlerimiz soğuk pres teknoljisi ile üretilmektedir. Ürün analizleri aktrite laboratuvarlarında test edilmektedir. 
 

Önerilen Kullanım Şekli:

Vücut temizliği yapıldıktan sonra, vücuttaki her noktaya masaj yapılarak uygulanır. Belirli bir süre sonra deride hiçbir kalıntı bırakmadan, yağın tamamı vücut tarafından emilir. Acı kayısı çekirdeği yağı özellikle saç dökülmesine, yüzdeki lekelere ve vucutta ki yırtılmalara iyi gelmektedir. Acı kayısı çekirdeği yağı özellikle güneş yağı olarak ta kullanılır. Güneşin zarar verici ışınlarından koruduğu ve güneş lekelerini yok ettiği görülmektedir.

Acı Kayısı Çekirdeği yağının yüze haftada 2 saçlara ise 1 kez uygulandığında saçın dökülmediğini yerine yeni saçların çıktığı yüze uygulandığında lekelerin kaybolduğu görülür.


Acı Kayısı Çekirdeği Kanser Hastaları İçin Tatlı Oluyor
 

Malatya İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, acı kayısı çekirdeğindeki kanser önleyici madde olarak bilinen Amigdalin veya Vitamin B17 adlı maddenin Malatya'da üretilmesi için başlattıkları projeyi bitirdiklerini açıkladı.

Malatya İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, acı kayısı çekirdeğindeki kanser önleyici madde olarak bilinen Amigdalin veya Vitamin B17 adlı maddenin Malatya'da üretilmesi için başlattıkları projeyi bitirdiklerini açıkladı.

İnönü Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, "Toplam kayısı üretimi ile beraber, iç çekirdek üretimimiz yıllık ortalama 25 bin tondur. Tatlı kayısı çekirdeği ortalama yüzde 35 ile 40 arasında yağ içermekte olup, bu yağ endüstriyel bir ürün olarak kullanılmaktadır. Türkiye'de yine bilinmiyor ama bundan daha önemlisi acı kayısı çekirdeğinde kanser önlemede kullanılan madde olarak bilinen Amigdalin ya da Vitamin B17 hakkında araştırmalarımız var. Bu konuda araştırmalarımızbaşladı. 

Acı kayısı çekirdeğindeki bu Amigdalin ya da Vitamin B17 dediğimiz dünyada en fazla acı kayısı çekirdeğinde var, yüzde 6 oranında. Bu madde günümüzde Amerika'da kanser tedavisinde kanser önleyici madde olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor. Avrupa'da birçok ülkede kullanılıyor. Bizim şuandaki yoğun araştırmalarımız bu madde üzerine. Özellikle, Malatya'daki acı kayısı çekirdekleri bu açıdan oldukça zengin. Bunu yaptığımız ön çalışmalarda, yüzde 6 civarında saf olarak sentezledik. Bir projeile de bunun endüstriyel üretiminin yapılması aşamasındayız. Bu konuda Malatya'daki çekirdek üreticileri ile ön görüşmelerimizi tamamlamış durumdayız" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, "Bu konu şimdiye kadar biliniyordu. Ama Türkiye'de bilinmiyordu. Çünkü, kayısı ile özdeşleştirecek olursak, kayısının dünyadaki rantı 1.5 milyar dolar. Malatya'ya gelen para 150 milyon dolar. Ama kayısı çekirdeği yağını dünyadaki rantı yaklaşık 2.5 milyar Euro..Bunun Malatya'ya girdisi kayısını kendisinden çok çok daha az. Amigdalin açısında düşündüğümüzde bu, söylediğimiz rakamların bir kaç kata katlayacak boyutlarda. Çünkü Vitamin B17'nin perakende satış fiyatı, kilo fiyatıyaklaşık 1 milyon dolardır. Bu da konunun önemini daha da açıkça izah etmektedir" ifadelerini kaydetti.Çin ve Fransa'nın Türkiye'de önemli ölçüde kayısı çekirdeği aldığını belirten Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, "Bundan sonrası, Malatya için söylüyorum, hedefimiz bilimsel olarak ve endüstriyel olarak bu iki konuyu bir arada buluşturup, Amigdalin'in yada vitamin B17'nin Malatya'da üretimini sağlamak.Kayısı çekirdeğini tamamen Malatya ekonomisine kazandırmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Acı kayısı çekirdeğinden kanser tedavisinde kullanılan Amigdalin veya Vitamin B17'nin üretiminin çok kolay olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Önal şu şekilde konuştu:
"Üretimi kolay bir proses. Pahalı bir proses değil. Ama işin şu acı tarafı var; Sağlık Bakanlığı'nda bu tür bir maddenin tanımlanması yok. Bu da projede önemli bir kısıtlayıcı bileşen oluyor ama biz projede tüm bu olumsuzlukları göz önüne alarak konuyu çalışacağız. Çalışmaya devam ediyoruz."

Yrd. Doç. Dr. Yunus Önal, "Amerika'da, ABD Sağlık Dairesi 100 Miligram tabletler halinde satılabilir şeklinde onayını vermiş. Amerika'da kanser önleyici olarak ayda bir kullanılmak üzere satışı mümkün" dedi.

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner22

banner7

banner25