Tiroid Kanserinde Erken Tanı ve Bitkisel Tedavilerden Dereotu Kürü

Tiroid kanseri çoğu zaman hiç belirti vermediği gibi, çoğu vakalarda da boyun bölgesinde kitlesi veya lenf bezelerinde büyüme sayesinde anlaşılabilir. Yine boğazda rahatsızlık hissi de bu rahatsızlığın işaretlerinden olarak kabul edilebilmektedir.

Tiroid Kanserinde Erken Tanı ve Bitkisel Tedavilerden Dereotu Kürü

Tiroid kanseri çoğu zaman hiç belirti vermediği gibi, çoğu vakalarda da boyun bölgesinde kitlesi veya lenf bezelerinde büyüme sayesinde anlaşılabilir. Yine boğazda rahatsızlık hissi de bu rahatsızlığın işaretlerinden olarak kabul edilebilmektedir.

24 Aralık 2016 Cumartesi 13:37
Tiroid Kanserinde Erken Tanı ve Bitkisel Tedavilerden Dereotu Kürü

Nefes alma da sıkıntı, yutkunma da zorlanmanın yanı sıra ağrı tiroid rahatsızlıklarının emareleri olabilir.  Tiroid kökünde oluşan tiroid kanseri, az sayıda görülme oranı sayesinde ve ağır seyir etmesi açısından da hastalara erken teşhis konusunda uzunca bir süre tanımaktadır.  Tiroid kanseri kadınlarda %7 oranında  görülürken, erkeklerde ise %2 oranında görülmektedir.  Öte yandan tiroid kanseri,  4 tip ana başlıkta incelenir. 1- papiller, 2 – foliküler, 3 – medüller, 4 – anaplastik troid kanserleri türoid kansri türevlerindendir,

Papiler tiroid kanseri diğer kanser türevleriyle kıyaslandığında seyir açısından ılımlı seyreden türevlerdendir. Genelde belirti vermeyen papiler,  yıllarca hastanın tiroidinde yerleşerek yaşar ve hiçbir şikayet yaratmayabilir. Her yaşta oluşabilen papiler,  gençlerde görülürken 40 yaş üzeri insanlarda da ortaya çıkabilmektedir. Foliküller kanser türü ise,   papillerden sonra 2. Sırada gelmektedir. Görülme oranı az olan fpliküler troid kanseri Tiroid bezi damarına ve zarına yayılır.  Öte yandan vücuda kadar da metazdas yapabilir.  Damar yoluyla yayılan türevi  akciğer, nefes borusu ve kemiğe yayılarak, elli yaşından itibaren kendini gösterebilir. Tiroid kanserinin en kötü yanı genellikle hiçbir belirti vermemesi olmaktadır. Tiroid rahatsızlıkları çoğu zaman lenf bezlerindeki şişlikler, veya diğer organlara yayılma tarzında fark edilebilir. Günümüzde tiroid kanserinin nedenleri tam olarak bilinmese de,  beraber radyasyona maruz kalmış olan kişilerde yüksek oranda görülmektedir. Bu konuda en radyoaiktiv ve zararlı maddeler uranyum ve benzerleridir.  Çernobil nükleer faciasının ardından ülkemizde Karadeniz bölgesinde Çernobil nükleer faciasına bağlı olarak tiroid kanserine yakalanma oranı sıklıkla gözlemlenmiştir. Tiroid kanseri metasdasa neden olarak diğer organlara sıçrayabildiğinden ölümcül hastalıklar arasına girebilmektedir. Bu konuda kanser türevi,  kanserin aşaması, , çapı, yayılma alanı tüm senaryoyu değiştirebilir.  Tiroid kanseri nasıl saptanır konusunda bulgularının saptanması için bir dizi test yapılmaktadır. Öncelikle bu tip rahatsızlıkları yaşayan kişilerde hormon ölçümü testleri uygulanır. Test sonucunda değerler normal ya da yüksekte çıkabilir. Bu testin sonrasında ultrason yapılır ve boğazda bulunan tirod kitlesi mercek altına alınır.  Görüntüden yararlanılarak biyopsiye karar verilir. 

 Bitkisel Tedavi Yöntemleri Sayesinde Tiroid Rahatsızlığınızı Hafifletebilirsiniz

T3 ve t4 adı alan ve boğazımızda bulunan 2 lob,  iki çeşit hormon üretmektedir. Metabolizma hızını düzenleyen bu hormonlar, metabolizmayı kontrol eder. Az çalışan tiroid bezi ya da çok çalışan tiroid bezi vücudumuzdaki hormonal dengeyi ve metabolizma hızını etkilediğinden farklı rahatsızlıklara neden olur. Hipertroid rahatsızlığı çok çalışan troid bezlerine bir alamettir. oluşur. Çarpıntı, tansiyon yükselmesi, ishal gibi bulgulara neden olan bu rahatsızlık tiroidlerde nodül oluşmasına da sebep olabilir. Kadınlarda erkeklerden çok daha sık rastlanmaktadır. Hipertroid rahatsızlığında ise troid bezleri normalinden çok daha yavaş çalışmaktadır. Sonuçta  vücutta bulunan t 3 – t 4 hormonu az üretildiğinden metabolizma yavaşlayacaktır. Kalp çarpıntısı ya da kabızlık gibi semptomlar bu hastalığın alametlerinden olabilir. Bu rahatsızlığınız varsa şayet, dereotu sayesinde hastalığı dengeleyebilirsiniz.  Dereotu kürü yardımıyla t3, t4 hormonları düzene girebilir ve tiroid bezlerinde bulunan modüller de küçülebilir. Yapılan araştırmalarda tiroidlerde bulunan 1mm lik modüller dahi yol olmuştur.

Dereotu Kürü Nasıl Uygulanıyor?

Öncelikle başlamadan hemen belirtelim ki dereotu kürü 3 ay devamlı olarak uygulanmalıdır.  Uygulaması da çok kolay…   Her öğünde yemek öncesin yaklaşık 1 yemek kaşığı dereotunu yutuyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken bir husus ta bu kürü doktorunuzun önerdiği ilaçlarla birlikte yapmanız gerekliliğidir. Bu arada 3 ay sonra yani kürünüz bittiğinde tekrar bir hormon testi yaptırmanızda fayda var.  

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8