Yazarın kalitesini belirleyen temel etkenlerden birisi seo uyumlu makale yazımıdır. Bir makalenin seo uyumlu olması için neler gereklidir ya da nasıl bir makale seo uyumlu hale getirilir bu konular hakkında  bu makalemizde sizlere bilgiler vermeye çalışacağız: Bir makalenin seo uyumlu olması için gerekli olan en temel özellikler nelerdir öncelikle bunlar üzerinde durmaya çalışalım. Kaliteli bir makale yazımı için gerekli olan şartlar yerine getirildiği takdirde ve seo uyumu için gerekli olan bu özelliklere dikkat edildiği takdirde sizlerde seo uyumlu hit makaleler yazabilir ve makalenizin ve kendi yazarlık derecenizin değerini yükseltebilirsiniz. Seoya uyumlu makale yazımında gerekli olan özellikleri başlıklar halinde şöyle sıralayabiliriz:

  • Makale başlığının en iyi şekilde seçilmiş olması ve makale başlığının anahtar kelime ile başlaması
  • Seçilen anahtar kelimelerin özenli ve iyi şekilde seçilmiş olması
  • Yazım imla kurallarına dikkat etmek
  • Özgünlük kontrolü

Yukarıda saydığımız 4 temel kavram seo uyumlu makalelerde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bazılarıdır. Bunlar haricinde pek çok kural da vardır sırası gelince onları da açıklayacağız fakat en temel özellikler bunlardır. Bu kurallar üzerinde durarak daha anlaşılır bir şekilde konuları açalım:

Makale Başlığı

Kaliteli ve seo içerikli makale yazımında seo kriterleri içinde dikkat edilmesi gereken ve makalenin can kısmı denilen makale başlığı seo uyumlu makalede en önemli özelliklerden birisidir. Seçilen başlığın en iyi şekilde seçilmesi arama motorlarında makalenizin yükselişini etkileyen en önemli kısımlardan birisidir. Bu amaçla bir makalede başlık seçilirken şu özelliklere dikkat edilmesi gerekir:

  • Seçilen başlık anahtar kelime içermeli
  • Seçtiğiniz başlığın en ez 3 kelimeden oluşması
  • Arama motorlarında aranabilecek özellikte başlık içermesi

Seçtiğiniz başlığın iyi seçilmiş olması makalenizin okunabilirliğini etkileyici temel niteliklerden birisidir. Seçilen başlık içinde anahtar kelime muhakkak geçmelidir. Yazdığınız makaleyle ilgili başlığınızın uyumlu olması gerekir. Seçilen başlık makalenizin satışını hızlandırıcı en önemli etkenlerden birisidir diyebiliriz. Bu amaçla makaleniz için başlık seçerken saydığımız bu kurallara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

SEO UYUMLU MAKALE

Anahtar Kelime Seçimi

Kaliteli bir makale yazımı için gereken özellikler içinde ve belki de seo kuralları içinde en önemlilerinden birisi de anahtar kelime seçiminin iyi yapılmış olmasıdır. Anahtar kelimeler arama motorlarında makalenin yükselmesini ya da gerilemesini sağlayan en önemli özelliklerden birisidir. Seçtiğiniz anahtar kelime arama motorları içinde aranabilecek özellikte olmalıdır. Bunun için anahtar kelime seçerken anlamlı, çok uzun olmayan, mümkünse ek almamış yalın anahtar kelime seçimine özen gösterin. Seçtiğiniz anahtar kelimeler ne çok fazla az olmalı ne de gereğinden çok ve gereksiz olmalı. Örneğin üç paragraftan oluşan 300 kelimelik bir makale yazacaksanız her paragrafta üç anahtar kelime kullanılması yeterlidir.

Anahtar kelime seçilirken ve makale içinde kullanılırken anahtar kelimenin doğru şekilde ve uygun olarak makale içinde dağılımı da önemlidir. Örneğin 300 kelimelik bir makalede 100 kelimede bir olacak şekilde anahtar kelime kullanımı uygun olacaktır. Makalenin giriş kısmında ilk cümlelerde anahtar kelime kullanılması etkili olabilir. Fakat makalenin ilk kelimesi anahtar kelime ile başlamasın. Cümlenin ortlarında anahtar kelimeleri kullanmaya özen gösterin. Unutmayın: anahtar kelime seçiminiz ne kadar etkiliyse arama motorlarında makalenizin başarısı da o derece iyi olacaktır. 

Yazım Kurallarına Uyumluluk

İyi ve hit makale yazımında dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi de yazım kurallarına dikkat edilmesidir. Seo özellikli makale yazımı için gerekli olan özellikler içinde yazım imla kuralları önemli bir etkendir. Bir makalenin kaliteli ve başarılı olması yazım dilinin en iyi şekilde kullanılması ile anlaşılır. Bu kurallara dikkat etmek makalenize verdiğiniz değeri gösterir. Özenli ve kaliteli makale yazımında yazım kurallarına özen göstermek çok önemlidir. Kimse kötü bir şekilde yazılmış bir makeleden hoşlanmaz. Okuyucular da bu şekilde yazılmış bir makaleyi okumaktan zevk almazlar. Bu konuda makale yazarken kelime ve cümlelerin yerli yerinde kullanılması, dil kurallarına uyumlu şekilde yazılması, kelimelerin eksiksiz düzgün şekilde yazılması gerekir. Aksi takdirde seo uyumlu makaleden söz etmek yersiz olacaktır.

Özgünlük Kontrolü

Son olarak kaliteli ve seo içerikli makale yazımında en çok dikkat edilmesi gereken seo uyumlu makale kuralları içinde özgünlük kontrolü gelmektedir. Makalenizin kalitesini ve sizin yazarlık değerinizini gösteren en önemli kurallardan biridir. Makale yazımında ve alıcıların en çok dikkat ettikleri özelliklerden birisidir. Özgünlük kontrolü arama motorlarında çok önemli bir yer tutar. Makale yazarken makale yazarlarının bu konuda çok dikkatli olmaları gereklidir. Bir konu hakkında makale yazmadan önce araştırma yapılabilir ancak kopya içeriğin makalede yer alması seo kurallarına aykırı bir durumdur. Ayrıca iş prensibi gereği dürüstlük kuralına da aykırıdır. Bu açıdan makalelerinizi yazarken kesinlikle ve kesinlikle kopya içerik kullanmaktan kaçının. Kendi cümlelerinizle renklendirilmiş özgün yazılar yazmaya özen gösterin.

Seo uyumlu makale için gerekli olan en temel özellikleri bu makalemizde anlatmaya çalıştık. Bu kurallara bağlı kaldığınız müddetçe sizler de kaliteli, hit makaleler yazabilir ve seo uyumlu kaliteli içerikli makaleler üretebilirsiniz.

banner48
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8