Herkese selamlar, yazılarımıza devam edelim, bilgi kirliliği olmasın.

"Şişli Belediyesi'nde Cinsel İstismar Şoku" başlığını boşuna atmadım, bu olayın perde arkasını aralayalım...

Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Gazi Yorgun ile Burak Ayey kuzenlerdir. Ugur Gazi Yorgun, aynı zamanda özel kalem müdürü ve Başkan Yardımcısıdır. Burak Ayey ise Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün, asistanıdır. Burak Ayey’in eşi Zuhal Ayey ise o zamanın Kentyol Başkanı Hasnun Söğütlügil’in ve Özel kalemin asistanıdır. Taciz olayı yaşandıktan sonra ailenin avukatlarının verdiği talimatlar ile dava açılmıştır. Bu sırada Uğur Gazi Yorgun tarafından aileye belediyeden maaş bağlanması, müdürlük verilerek memurluk verilmesi, belediyeye gelmeden para verilmesi, makam aracı tahsisi, diğer aile bireylerine iş olanağı ve ayrıca ekstra ödenek sağlanacağı iletilmiştir. Ancak bunlar yaşanırken avukatların bilgisi dahilinde tüm konuşmalar kayıt altına alınmıştır. Aile bunları kabul etmemiş ve olaylar daha çok büyümüştür.

Bu sırada Kentyol AŞ. tarafından 29 kodlu (İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih) uygun görülerek B.A ve Z.A nın işlerine son verilmiştir.  Z.A’nın ve B.A’nın Kentyol AŞ’ye avukatları tarafından ihtar gönderilmesine karşı Kentyol AŞ., işten çıkarma yoluna gitmiştir. Kentyol AŞ’nin yetkililerinden bir personel telefon ile eğer davadan vazgeçilirse, tüm tazminat ve kayıplarının ödeneceği yetkisinin Uğur Gazi Yorgun tarafından verileceği söylenmiştir. Bu da telefon kayıtlarında yer almıştır. Sonrasın daki süreç ise Uğur Gazi Yorgun tarafından ve çevresindekilerin tehditleri ile devam etmiştir. Uğur Gazi Yorgun'un Şişli Belediyesinde iş verdiği kişilerce tehditler edilmiş aile, 5 yaşlarında ki iki çocuğu kullanılarak bu tehditlere maruz kalmıştır. Bu sırada, Şişli Belediyesi veya Uğur Gazi Yorgun tarafından B.A ve Z.A’ya hiç bir şekilde suç duyurusu açılmamıştır, bu da olayın ilginç bir kısmını oluşturmaktadır. Bu arada Şişli Belediyesi adına Hayri İnönü’nün yürüttüğü, Cinsel şiddetle mücadele derneği ile birlikte TV lerde röportaj ve bol bol kareler veren Hayri İnönü, bu sırada Özel kalem müdürü Uğur Gazi Yorgun'un taciz davasına, sanki yanındaymış gibi davaya tanıklık etmiştir.

Bugüne kadar duyulmamış bir olay yaşanıyor. Bu neticeyle dava soyisminin verdiği güçle dava oyalanmaya geçilmiştir. Belediye çalışanları ise bu süreçte bu konunun kapanması için üstü kapalı bir şekilde tehtidler edilerek, olayın kapanması adına uğraşılmıştır ve taraflarca sosyal medyada yalan haberler çıkarılmıştır. Dava açılıyor ancak 3 ay süre geçmesine karşı davada tek bir ilerleme olmuyor tanıklar dinlenmiyor, delillere bakılmıyor. Gelen tehditler ve kişilerce izlenerek yapılan göz korkutmalar neticesinde davadan tek taraflı olarak vazgeçiliyor. Ancak davadan vazgeçilmesi Uğur Gazi Yorgun'un istediği şekilde olması isteniyor. Z.A tarafından Uğur Gazi Yorgun'a yalan ve iftiralar neticesinde dava açıldığını ancak bu şekilde kabul edilebilinir olduğu ön görülüyor. Z.A’nın avukatları tarafından kabul edilmiyor ve tek taraflı olarak davadan geçici olarak vazgeçiliyor. Sonrasında normalde geniş çaplı araştırma yapılması gerekilen kamu davası ise kısa zamanda düşürülüyor. Bu süreçler sonunda çeşitli kişilerce belediyede yapılan yolsuzluklarla ilgili aileden bilgi isteniyor ve aile yıpratılmaya çalışılıyor. Bu süreç içinde bir kaç millet vekili ve il başkanı bu durumları biliyor ancak olay kapatılması istendiği için hiç bir girişimde bulunulmuyor. Süreç bu şekilde işliyor ve hala aileye baskı yapılıyor.

Sonuç olarak enteresan gelişmeler devam ediyor. Bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Sağlıcakla kalın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner37