banner1

Yeni bakanlar kimler? Hükümet kuruldu mu Davutoğlu açıklama yapıyor

Yeni bakanlar kurulunun açıklanması pek çok kişi tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Başbakan Davutoğlu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yeni hükümet için görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile akşam saatlerinde görüşmesi beklenen Başbakan Davutoğlu'nun bugün yeni kabineyi açıklaması bekleniyor.

Yeni bakanlar kimler? Hükümet kuruldu mu Davutoğlu açıklama yapıyor

Yeni bakanlar kurulunun açıklanması pek çok kişi tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Başbakan Davutoğlu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yeni hükümet için görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile akşam saatlerinde görüşmesi beklenen Başbakan Davutoğlu'nun bugün yeni kabineyi açıklaması bekleniyor.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Yeni bakanlar kimler? Hükümet kuruldu mu Davutoğlu açıklama yapıyor

Hükümetin ne zaman kurulacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Kesin seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından hükümetin kurulması için yeni bakanlar belirleniyor. Başbakan Davutoğlu yeni kabineyi belirledikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Yeni hükümetin 23 Kasım Pazartesi yani bugün kurulması bekleniyor.  Başbakan Davutoğlu yeni kabine için bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. 


TBMM Başkanlığı seçimi için Genel Kurul'a gelişi sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümet'in ne zaman açıklanacağı şeklindeki soruya, "Bu kadar merak edilecek bir durum söz konusu değil, şundan 1 Kasım sonrasında hani koalisyon ve benzeri tablolar ortaya çıkmış olsa bunlar merakı mücbir bir durum olurdu. 1 Kasım sonrası çok açık bir tablo vardır ve bu açık tablo gereği de hükümeti kurma görevini Sayın Cumhurbaşkanı bana tevdi ettiler. Ben de büyük bir zaferle çıktığımız, AK Parti olarak çıktığımız seçim sonrasında hükümeti kuracağım" karşılığını verdi.

 

TÜRKİYE'YE DÖNÜK HERHANGİ BİR TEHDİT TEŞKİL EDEN BİR GELİŞME OLURSA ANINDA MUKABELE ETME TALİMATI GÜVENLİK BİRİMLERİMİZE VERİLMİŞTİR.

TBMM Başkanlık seçimlerinin için Genel Kurul'a gelişi sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, TBMM Başkanlık seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, Suriye'deki gelişmeler hakkında konuştu. Suriye'deki sınır güvenliği bağlamında Türkiye'ye dönük herhangi tehdit teşkil eden gelişme karşısında mukabele etme talimatı verildiğini belirten Davutoğlu şöyle konuştu:

"Suriye'deki her gelişmeyi yakından takip ediyoruz. Özellikle son dönemde Bayırbucak bölgesindeki gelişmeler bütün güvenlik birimlerimiz ve  bizim tarafımızdan an be an takip edilmektedir. Dün gece ve evvelsi gece birkaç kez hem MİT Müsteşarımızla hem Genel Kurmay Başkanlığımızla temaslarımız oldu. Dışişleri Bakanımızda bu konuyu Birleşmiş Milletlerde gündeme getirmesi için gerekli talimatları verdik. Bu konudaki hassasiyetimiz her gün her saat itibariyle devam etmektedir. Bugün de ilgili güvenlik birimlerimizle toplantı gerçekleştirdik.  Sınır güvenliği bağlamında Türkiye'ye dönük herhangi bir tehdit teşkil eden bir gelişme olursa anında mukabele etme talimatı güvenlik birimlerimize verilmiştir. Türkiye'ye dönük yoğun bir mülteci akımına yol açacak şekilde bir saldırı söz konusu olduğunda bu konu da da gerekli tedbirler Suriye içinde ve Türkiye içinde alınır. Suriye'de Türkiye müzahir gruplar bunlar ister, Arap ister Türk, ister Türkmen olsun saldırıya uğradıklarında onlara her türlü insani yardımı ve ayrıca onların bulundukları bölgelerde kalmasını temin edecek her türlü yardımı yaparız. Bu konudaki gerekli talimatlar verilmiştir. Bu saldırıların arka planına bakıldığında, çok açık bir şekilde hiçbir DEAŞ unsuru barınmayan, hiçbir terör unsurunun barınmadığı bir bölgede önce Rus savaş uçakları, arkasından da yabancı savaşçılar destekli, bunun özellikle altını çiziyorum, yabancı savaşçılar sadece Suriye'deki DEAŞ unsurları değil Suriyeli olmayan Suriye'deki herkes yabancı savaşçıdır. İster bunlar Lübnan'dan gelen ister Hizbullah ister diğer yerlerden gelen unsurlar olsun, rejimin direnme gücü kalmadığı yerde sivil halka dönük olarak bu yabancı savaşçılar."

 

"BAYIRBUCAK BÖLGESİNDE TEK BİR DEAŞ UNSURU YOKTUR"

Başbakan Davutoğlu, terör faaliyetlerine karşı Türkiye'nin aldığı tedbirlere dikkati çekerek "Türkiye'ye tehdit teşkil eden sadece PKK değil geçmişte de Türkiye'ye dönük faaliyetlerde bulunan terörist unsurlar, hem bu bölgede özellikle Hatay güneyinde terörist unsurlar, DHKP/C ve daha önce bağlantılı grupları kastediyorum, bunların yürüttüğü çalışmalara, terör faaliyetlerine karşı da Türkiye gerekli tedbirleri alır" dedi. Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bayırbucak bölgesinde tek bir DEAŞ unsuru yoktur, tek bir terör unsuru yoktur. Bunun için evvelsi gece olayın gelişmesi esnasında Rusya'ya hem Dışişleri Bakanımız doğrudan arayarak, Rus Dışişleri Bakanını, hem de Rus Büyükelçisi çağrılarak bu konudaki kaygılarımız ve düşüncelerimiz kendilerine aktarıldı. DEAŞ'a karşı operasyon yapılıyorsa bu uluslararası anlamda bir koordinasyon içinde yürütülmeli ve DEAŞ'a operasyon yapılıyor görüntüsü altında masum Suriyeli sivillere ve özellikle de bu bölgede Türkmenlere dönük bir katliama yol açılmamalıdır. Buradan mesajımız son derece açık ve nettir. Biz buradaki kardeşlerimizin bulundukları yerde korunmaları için ve herhangi bir tehdit karşısında insani haklarının korunması için de gerekli tedbirleri diplomatik açıdan da alırız. Diplomatik anlamda Birleşmiş Milletler'de temaslarımız sürüyor. BM Güvenlik Konseyi'ne mektuplar gönderdik. Alanda bugünkü toplantıda mülteci durumuna düşmüş olan kardeşlerimize yapılacak yardımları ele aldık. Ayrıca dediğim gibi Bayırbucak bölgesindeki kardeşlerimizin korunması ve onların orada kendi öz vatanlarında onurlu bir şekilde hayatlarını devamı için her türlü tedbiri o anlamda aldık, alma talimatını da bugün verdik. Bir kez daha kamuoyumuzun bu konudaki hassasiyetimizden emin olmasını ve nasıl diğer bölgelerden gelen, baskılar karşısından gelen kardeşlerimize kucak açtıysak Bayırbucak'tan gelen kardeşlerimize de kucak açacağımızın bilinmesini isterim."

 

"MİT TIR'LARINA YÖNELİK OPERASYON YAPANLAR BU KATLİAMLARDAN SORUMLU"

Yaklaşık 2 yıl önce Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren MİT TIR'larına yönelik operasyonlara vurgu yapan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Bazı eleştiriler duyuyorum, şimdi şimdi çıkan eleştiriler, 2 sene önce MİT TIR'larına, yaklaşık 1.5 sene önce, yönelik operasyon yapanlar bugünkü bu katliamlardan sorumlu olan çevrelerdir. O günlerde tabii bazıları devlet ketumiyeti, mahremiyeti içinde Bayırbucak'taki Türkmen kardeşlerimizin bulundukları yerde muhafazaları için oralarda kendi topraklarında bulundukları alanda kalabilmeleri için yaptığımız yardımlara dönük operasyon yapanların da bu anlamda arkalarında hangi güçler olduğu herhalde çok şimdi herkes tarafından çok açık bir şekilde görülüyor. Ayrıca Kobani'den gelen kardeşlerimize de Kürt kardeşlerimize bağrımızı açmıştık. Kobani'deki katliama karşı sesini yükseltenlerin, Bayırbucak'taki katliama niye sessiz kaldıklarını da sorgulamak lazım. Yani burada kimleri kast ettiğim son derece açıktır." 

Etnik ve mezhep ayrımı yapmaksizin zulme uğrayanlara kuçak açtıklarını ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi: 

"Kobani'de Kürt kardeşlerimize biz sahip çıkarken Türkiye'yi itham edenler ve insanlıktan bahsedenlerin bu sefer de Türkmenler söz konusu olduğunda seslerinin çıkmaması da buradan da kast ettiğim adres açıktır, onları da tarih yargılar, sorgular. Biz çok açık ve net politika takip ediyoruz. Etnik ve mezhep ayrımı yapmaksızın kim zulme uğramışsa, baskıya uğramışsa, kucağımızı, bağrımızı açtık. Onların bulundukları topraklarda kalması için elimizden gelen gayreti gösterdik şimdi de gösteriyoruz. Dün Halep'ten gelen bir Arap evvelsi gün Kobani'den gelen Kürt olabilir, bugün de Bayırbucak'tan gelen bir Türkmen olur. Bizim meselemiz insani meseledir. Bayırbucak bölgesi bu anlamda bizim ecdattan, tarihten gelen bir emanet gibi gördüğümüz bölgeler, bütün Suriye'deki kardeşlerimiz akraba topluluklar gibi. Bu bakımdan elimizden gelen her tedbir alınacak, her gelişme takip ediliyor."

 

"TÜRKİYE HER ZAMAN SÜRDÜRDÜĞÜ İLKELİ POLİTİKAYI BUNDAN SONRA DA SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEK" 

Başbakan Davutoğlu, Harcele hattındaki gelişmeleri de yakından takip ettiklerini ifade ederek, bu bölgede Türkmen unsurlarının bir taraftan DAEŞ'e karşı, bir taraftan da rejime karşı savaştığına dikkati çekti. "Türkmenlerin dün de iki köyü büyük bir başarıyla ele geçirdiğini" belirten Davutoğlu, şöyle konuştu: 

"Türkmenler ve Özgür Suriye Ordusu bir taraftan Harcele hattında DEAŞ'a karşı savaşıyor diğer taraftan da Bayırbucak, Lazkiye kırsalında ve Bayırbucak hattında da rejime karşı savaşıyor. Kimin gerçek anlamda Suriye vatanperveri olduğu da bu gelişmelerle ortaya çıkmaktadır. Ümit ederiz ki Suriye sınırları bir gün barış sınırları olur ama bu sınırları savaş sınırı, barbarlık sınırı haline getirmek isteyenlere karşı da Türkiye her zaman sürdürdüğü ilkeli politikayı bundan sonra da sürdürmeye devam edecek."

 

"EN KISA ZAMANDA HÜKÜMETİ KURACAĞIZ" 

Davutoğlu, başka bir gazetecinin, 64. Hükümetin ne zaman açıklanacağı sorusu üzerine şunları söyledi:

"Bu kadar merak edilecek bir durum söz konusu değil. Şundan, 1 Kasım sonrasında hani koalisyon ve benzeri tablolar ortaya çıkmış olsa merak-ı mucbir durum olurdu. 1 Kasım sonrasında çok açık bir tablo vardır. Bu açık tablo gereği de hükümeti kurma görevini Sayın Cumhurbaşkanımız bana tevdi ettiler ben de büyük bir zaferle çıktığımız, AK Parti olarak çıktığımız seçim sonrasında hükümeti kuracağım. Geçmiş seçimlerde baktığınızda değişik gerekçelerle bir hafta ve daha uzun süre, bir bekleme değil bu yani tamamıyla hem istişareler partimizin MYK'sı var, kurulları var hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul'daki programları sebebiyle. Biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımız ile tekrar konuştuk, Bayırbucak bölgesindeki gelişmeleri istişare ettik. Güvenlik Toplantımızda aldığımız kararları gözden geçirdik. Kendisi de yarın Ankara'ya  geleceklerini söylediler. Buluşacağız, inşallah en kısa zamanda hükümeti kuracağız. Buradan bir bekleme hali olduğu gibi bir durum çıkmasın. Bu doğal bir süreçtir. "Biz en zor şartlarda, 7 Haziran'dan sonra bir söz verdik, 'Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayız' diye, o şartlarda bırakmadık. Şimdi gördüğünüz gibi 317, böyle dimdik AK Parti milletvekiliyle Türkiye'de hükümet krizi olur mu? O bakımdan herkes, yarın inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilk istişare yapacağım onu da söyleyeyim, sanki görüş ayrılığı varmış gibi hava yansıtılıyor. Daha Cumhurbaşkanımız ile oturup herhangi bir şekilde bu anlamda detaylı bir görüşme yapmış değiliz. Yemin töreninden sonra görevi aldım hemen ertesi gün Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul'a gitti. Şu ana kadar da dediğim gibi doğal bir süreç. Yarın inşallah kendisi Ankara'ya teşrif edecekler, o zaman oturup konuşacağız, istişare edeceğiz, Türkiye'de şimdiye kadar nasıl olmuşsa bundan sonra da merak etmeyin, AK Parti'nin olduğu yerde kriz olmaz." 

 

DAVUTOĞLU HAZIRLIKLARINI TAMAMLIYOR


Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni kabineyi sunmadan önceki hazırlıklarını tamamlıyor. Parti içi istişare mekanizmaları da bu doğrultuda işleten Davutoğlu, parti içi değerlendirmeleri yaparak listeye nihai şeklini verecek. Başbakan Davutoğlu, haftasonu da dahil olmak üzere çalışmaları sürdürecek.

 

HÜKÜMET PROGRAMI YAZILIYOR


Davutoğlu’nun hükümet programı kapsamında yürüttüğü çalışmalar da bir yandan sürüyor. Hükümet programı yazımına çok önceden başlayan AK Parti, ekonomi ve siyasi heyetlerde yer alan isimlerle hükümet programı yazımına devam ediyor.

 

REFORMLARA AĞIRLIK VERİLECEK


Hükümet programı yazımı için kurulan siyasi ve ekonomik heyet, bu kapsamda çalışmalarına devam ediyor. Hükümet programında, reformlara ağırlık verildiği de biliniyor. Yeni açılımlar ve Yeni Anayasa çalışmaları da bu doğrultuda yürüyecek.

 

DAVUTOĞLU'NUN KABİNEYİ SUNMASI BEKLENİYOR


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, programları kapsamında haftasonu da İstanbul’da olması bekleniyor. Bu kapsamda, Başbakan Davutoğlu’nun yeni kabineyi Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunması bekleniyor. Yeni kabinenin sunulmasının ardından ise Başbakan Davutoğlu, yeni kabinede yer alan isimleri düzenleyeceği basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacak.

 

KAMUOYUNA AÇIKLANACAK


64. hükümetin kabinesi, Başbakan Davutoğlu’nun yapacağı kamuoyu açıklamasının ardından netleşmiş olacak. Pazar günü Meclis Başkanlığı için bir seçim yapılacak ve yapılan seçimin ardından Meclis Başkanı belli olacak. Hemen arkasından da hükümet programı görüşmeleri sürdürülecek ve güvenoylaması yapılarak 64. hükümetin programı belli olacak.

 

VAATLER KARŞILIĞINI BEKLİYOR


Öte yandan, AK Parti’nin 1 Kasım seçimleri öncesi açıkladığı vaatler de halk tarafından karşılığını bekliyor. Başbakan Davutoğlu, kanuni düzenleme gerektirmeyen bütün vaatlerin 3 ay içinde yerine getirileceğini ifade etmişti.

YOL HARİTASI BELLİ OLUYOR


Bu kapsamda, yeni kabinenin belli olmasının ardından hayata geçirilmesi gereken ve hayata geçen düzenlemeler de Başbakan Davutoğlu tarafından kamuoyuna açıklanacak. Hükümetin, kapsamlı bir yol haritasıyla bu düzenlemeler için gerekli çalışmaları hız kesmeden sürdürmesi bekleniyor. 
 

Hükümet ne zaman kurulacak? 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından yeni hükümetin ne zaman kurulacağı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Yeni hükümetin 23 Kasım Pazartesi günü kurulması bekleniyor. Başbakan Davutoğlu yeni kabineyi belirledikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp hükümeti kuracak. Yeni Bakanların kim olacağı ise 23 Kasım Pazartesi günü belli olacak. 

Yeni hükümetin ne zaman kurulacağı merak edilmeye başlandı. Kesin seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yeni hükümetin yeni hafta başında kurulması bekleniyor. 23 Kasım Pazartesi günü yeni hükümetin kurulması bekleniyor. 
 

1 Kasım seçim sonuçlarını neticesinde AK Parti tek başına iktidar oldu. Şimdi tüm gözler yeni kurulacak Bakanlar Kurulu'nda. Yeni hükümet ne zaman kurulacak?

AK Parti'de kutlamalar coşkulu bir şekilde başladı. AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesinin ardından gözler yeni kurulacak hükümete çevrildi.

 

Yüksek Seçim Kurulu'nun, 11-12 gün içinde kesin seçim sonuçlarını açıklaması bekleniyor. Meclis içtüzüğü gereği TBMM Genel Kurulu, kesin sonuçların ilanını takip eden 5. gün saat 15.00'te çağrısız olarak toplanacak. Bu birleşimde önce milletvekillerinin and içme töreni yapılacak. Toplantıya, Meclis'in en yaşlı üyesi başkanlık edecek. Yani en yaşlı üye olan Deniz Baykal 7 Haziran sonrasında olduğu gibi yine Geçici Meclis Başkanı olacak. Bu birleşimden 5 gün sonra Meclis Başkanlığı için seçim yapılacak. Ak Parti, çoğunluğa sahip olduğu için yeni Meclis Başkanı'nın AK Parti grubundan çıkması bekleniyor.

 

DAVUTOĞLU'NA HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİ


Meclis Başkanı belli olduktan sonra AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Geçici Hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, teamüller gereği istifayı aldıktan sonra hükümetten yeni hükümet kurulana kadar göreve devam etmesini isteyecek.

 

YENİ HÜKÜMET NE ZAMAN KURULACAK?


Meclis Başkanlık Divanı'nın oluşumundan sonra Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'nu hükümet kurmakla görevlendirecek. Davutoğlu'nun çok kısa bir süre içinde hükümeti kurması bekleniyor. Hükümetin oluşumunan ardından Meclis'te güvenoylaması yapılacak ve yeni hükümet resmen göreve başlayacak. Bu sürecin kasım ayının son günleri ile Aralık ayının 1. haftasında tamamlanması bekleniyor.
 

Yeni meclis başkanının kim olacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyordu. Ak Parti bugün Meclis Başkanı adayını belirlediğini açıkladı. Bugün kameralar karşısına geçen Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik Ak Parti Meclis Başkanı adayının İsmail Kahraman olduğunu açıkladı. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "AK Parti’nin Meclis Başkan adayının İsmail Kahraman olarak belirlenmesine karar verildi" dedi. Çelik ayrıca dün oynanan Türkiye-Yunanistan maçında saygı duruşu ve milli marşlar sırasında yapılan saygısızlığa tepki gösterdi.

 

Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası basın açıklaması yaparak soruları yanıtladı. İlk olarak Fransa’daki terör saldırısına değinen Çelik, şunları söyledi:

 

"Bundan sonra terör örgütlerine yönelik topyekün mücadelenin ne kadar önemli olduğu görülüyor. O saldırının çok daha büyük bir katliamı hedeflediği maçın oynandığı stada girmek istedikleri ama son anda engellendiği göz önüne alınırsa.  Türkiye’nin bu saldırıyı gerçekleştirenlerden bir tanesini batılı istihbarat terör örgütlerine bildirdiği, ciddi uyarılarda bulunduğu, yine bir tanesini sınır dışı ettikten sonra Belçika’ya ilettiği ama Belçika’da yakalandıktan sonra o kişinin serbest bırakıldığı ve arkasından bu terör eylemini gerçekleştirdiği şeklinde bilgiler var.

 

Bütün bunlar aslında Türkiye’nin mücadelesinin ne kadar güçlü bir mücadele olduğunu ve Türkiye’nin bu konuda ne kadar samimi olduğunu da gösteriyor. Ama bu konularda ortak tavır ve tutum geliştirilmediği müddetçe maalesef bu istihbarat paylaşımları zaman zaman yeterli karşılık bulmuyor ve gözden kaçan unsurlarla birlikte bu terör örgütleri bu tip büyük katliamlara imza atmış oluyorlar. Bir kez daha Fransa halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz."

 

AK PARTİ’NİN MECLİS BAŞKAN ADAYI İSMAİL KAHRAMAN


MYK’da alınan kararlara değinen Çelik, "Sayın Başbakanımız milletvekillerimiz ile yapılan toplantıda önümüzdeki Meclis Başkanlığı süreci için bir geniş istişare yaptı. Herkes hür bir biçimde görüşünü ifade etti. Yapılan istişareler sonucunda,  AK Parti’nin Meclis Başkan adayının İsmail Kahraman olarak belirlenmesine karar verildi" dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partilerinin TBMM Başkanı adayının İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman olduğunu açıkladı.

 

 Çelik, başkan adaylığı için başvurunun yarın yapılacağını belirtti.

 

İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR


AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman 1940 Rize doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunu olan Kahraman, geçmişte Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği ve Kültür Bakanlığı yapmıştı. Kahraman, ayrıca Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapıyordu. Kahraman, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'den İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazanmıştı.

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7