Muharrem Usta kimdir nerelidir ne iş yapar?Trabzonspor'un yeni başkan adayı

Trabzonspor'un yeni başkanı Muharrem Usta oldu.Muharrem Usta bugün yapılan seçimde rakipleri ile kıyasıya yarışa girerken seçim sonuçlarına göre Trabzonspor'un 50.yılında ki başkanı oldu.İşte Trabzonspor seçim sonuçları

Muharrem Usta kimdir nerelidir ne iş yapar?Trabzonspor'un yeni başkan adayı

Trabzonspor'un yeni başkanı Muharrem Usta oldu.Muharrem Usta bugün yapılan seçimde rakipleri ile kıyasıya yarışa girerken seçim sonuçlarına göre Trabzonspor'un 50.yılında ki başkanı oldu.İşte Trabzonspor seçim sonuçları

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Muharrem Usta kimdir nerelidir ne iş yapar?Trabzonspor'un yeni başkan adayı

 Yönetim kurulunda bulunan Ahmet Çubukçu, Orhan İlarslan, Önder Bülbüloğlu, Suat Şen ve. Gençağa Meriç'le birlikte basın toplantısı düzenleyen Muharrem Usta, gelecek günlerin daha aydınlık ve parlak olmasını sağlayacak bir seçimin yaklaştığını belirterek şunları söyledi: 

 
 
"ÖNCELİKLİ SORUNUMUZ İTİBAR SORUNUDUR"
"7 Aralık önemli çünkü Trabzonspor için önemli gördüğümüz bu sıkıntılı günlerin ortadan kalkacağı bir gün olacak. 7 aralık milyonlarca Trabzonsporlu için üzüntünün, kaygının, ara ara da olsa gece çekmekte oldukları uykusuzluğun biteceği gün olacak. Büyük bir çınar olan Trabzonsporumuzun tarihi için yeni sayfaların yazılacağı günlerin başlangıcı olacak. Trabzonspor'un 3 temel sorunu var. Tarihimizde görmediğimiz şekilde derinleşmiş ekonomik sorunlarla karşı karşıyayız. Bunun yanında sportif anlamda Trabzonspor'un durumu hepimizi üzüyor. İmaj ve itibarla ilgili sorunumuz da var. Yaklaşık 50 yıllık tarihi olan Trabzonspor'un itibarı, milyonlarca taraftarı için ve Türkiye için kabul edilebilir bir durumda değildir. Öncelikli sorunumuz itibar sorunudur. Trabzonspor'un itibarı, kimsenin zedelenmesine izin vermemesi gereken bir markadır."
 
İŞTE SONUÇLAR

OY KULLANAN DELEGE SAYISI: 7395

Toplam Oy oranı

Celil Hekimoğlu: 3049

İbrahim Hacıosmanoğlu: 1040

Muharrem Usta: 3061

"MUTLAKA SPORTİF BAŞARI ELDE ETMEK ZORUNDAYIZ"
Trabzonspor gibi köklü bir camianın ne kadar büyük sorunları olursa olsun hedefsiz kalmasının mülkün olmadığını da ifade eden Muharrem Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Hem itibarımızı önemseyeceğiz, hem kulübün ekonomik seviyesini iyi duruma getireceğiz, hem de sportif anlamda 50. yılın içinde bulunduğu iki sezonda şampiyonluğun en güçlü adayı olarak yeniden diriliş hareketi yapacağız. Ekonomisini düzeltebilen, sportif anlamda başarıya koşabilen bir Trabzonspor olacak. Bu başarının adı Türkiye'de şampiyonluk, Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'dir. Parçalanmış bir camia olmamız birlikte yürümeye engel. Parçalanmışlığın en büyük sebebi başarısız durumda olmaktır. Bütün olmak istiyorsak mutlak manada sportif başarı elde etmek zorundayız. Trabzonspor taraftarları için şampiyonluk hayal değildir. Biz onu çok yaşadık geçmişte. Bütün enerjimizle o iki sezona doğru yürümeye başladığımızda göreceğiz ki paramparça zannedilen camia tek vücut ve tek yürek olacaktır. Geçen sene basketbol takımı Hayri Gür'de Avrupa finali oynarken salonda 10 bin kişi vardı. Hani camia parçalanmıştı? Birlik bütünlük arıyorsak bunun anahtarı başarıdır. Başarıyı asla geri planda tutamayız." 

"İSTANBUL-TRABZON AYRIMI OLMAZ"
Yönetimde asla İstanbul-Trabzon ayrımı olmaması gerektiğinin de altını çizen Muharrem Usta, "Trabzon-İstanbul ayrımını aklınızın ucundan geçirmeyin. Trabzonspor dünya markasıysa burayı yönetenler de dünyalı olmak zorundalar. Akyazı stadının açılışını görkemli şekilde dünya devi bir takımla yapacağız. İsim sponsorluğu çok önemli. İyi bir markayla iyi fiyata çözülmesi gerekiyor. Bunun la gerçekleşeceğinin müjdesini vermek istiyorum. 80 milyon liralık yıllık geliri 130 milyon liraya yükselteceğiz" ifadesini kullandı.


MUHARREM USTA KİMDİR?

Muharrem Usta; 1965 Trabzon doğumludur. 1989'da 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1992 yılında K.B.B uzmanı oldu. 1993 yılından beri Park Hospital ve Sultan Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. İTO'da Meclis Üyeliği yapan Usta, evli ve üç çocuk babasıdır.

Adını önce “kurayla tüp bebek” kampanyasıyla duyurdu... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşı. Başarısının sırrını; akıllı projeler yapmasından kaynaklandığını söylüyor...
Özel Hastaneler Birliği Başkanı ve Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta şimdi de 500 milyon dolarlık yatırımla hastaneler zinciri kurarak adını dünyaya duyurmak istiyor. Medical Park’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Muharrem Usta, VATAN’ın sorularını yanıtladı:

BALIĞA GİDERKEN İŞ KURDU
Yeni yatırımlarınızı anlatabilir misiniz?

Bahçelievler’de çok güzel bir hastane kuruyoruz. O bölgede yaşayanlara hayal edemeyecekleri bir hastanecilik göstereceğiz. 2007’de 4 projemiz var: Bursa, Bahçelievler, Göztepe, Antalya Lara. 16 ayda 4 büyük hastane kuracağız. Bu, dünyada örneği olmamış bir şey. Toplam kapalı alanı 120 bin metrekare. Bu bir rekordur. 30 bin metrekarelik hastaneyi 5.5 ayda açıyoruz. 500 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu. Nasıl bir ekip olduk siz düşünün.

Özel hastane açmaya nasıl karar verdiniz?
Kulak-burun-boğaz doktoruyum. İstanbul’da ihtisası bitirdim. Mecburi hizmet kurasında Mardin Ömerli çıktı. Gittim baktım, ameliyat edeceğim yer yok. Kabına sığmayan biriyim. Orada noktayı koydum. Sene 1993. İstanbul’a döndüm. Hafta sonları Terkos Gölü’ne balık tutmaya giderdik. Git gel, 1993’te Sultançifliği’nde bir klinik açmaya karar verdim. Sultan Kliniği ve Sultan Hastanesi’ni açtık. 2-3 yıl geçti, Fatih’teki hastaneyi açtık. Gaziosmanpaşa ve Ümraniye’de iki küçük hastanem daha oldu. 2000’li yıllardan sonra özel hastanecilik büyümeye başladı. Biz de bu paralelde bir vizyon geliştirmeye başladık.

Nasıl bir vizyon oluşturdunuz?
Bu yıl sonunda Türkiye’deki ikinci en büyük sağlık grubu olacağız. 2009’da da ikinci etap var. 30 şehre uzanacağız. 2009 sonunda ulusal bir marka, 2010’da global marka olacağız. Türkiye hastanecilikte kendini ispatladı. Yabancılar bu hastaneleri gördüğünde şaşırıyor ve sektöre girmek istiyor. Biz global bir sermayeyle, kendi markamızla Orta Asya, Balkanlar, Avrupa ve Afrika’da olmayı hedefliyoruz.

HASTANE AÇARKEN İKTİDARA İHTİYAÇ YOK
Parası olan herkes sağlık işine girebilir mi?

Sağlık yatırımını kimin yaptığının önemi yok. Doktor da petrolcü de yapabilir.

Sizin iktidar desteği ile büyüdüğünüz söyleniyor. Bu iddiaya ne diyorsunuz?
Özel hastanecilikte büyük gruplardan hiçbiri bunu söylemez. Türkiye’de o kadar büyük bir şeffaflık var ki, hiç kimse eski iktidarlarla olduğu gibi, kimseyi arkasından iterek, biryere getiremez. Ben böyle bir tablonun içinde yer almam. Biz yatırımcıyız. 10 yıl vadeli geri ödemeli kredi alıyoruz. Türkiye’de hastane açarken, iktidara ihtiyaç yok, projenin yeri çok iyi olmalı, işi çok iyi bilmeli ve çok cesaretli olmalısınız. Bunlar bende var. O zaman iktidara gerek yok.

MEHMET ÖZ`Ü ARAMIZDA İSTERİZ
İsim yapmış doktorlara transfer ücretleri ödüyor musunuz?

Biz buna kesinlikle karşıyız. Bir takım açıkgözler pazarlama faliyetlerine başlıyorlar, ‘Şu ismi size transfer edelim’ diye. Hekimlerin transfer borsasında bulunmaları asla kabul edilecek bir şey değil. Bu sektörün karnesine kara leke olarak giriyor. Zaten sektörün bir güven sorunu var vatandaş açısından. Buna net bir tavır alıp karşı durmalıyız.

Yurtdışındaki Türk doktorlardan gelmesini istediğiniz var mı?
 
Yeni yatırımları görüp de gelmek isteyen çok hekim var. Ancak yurtdışında ihtisas almış doktorların burada denklik sınavına girmesi şartı bulunuyor. Bunu duyunca kimse gelmek istemiyor. Gazi Yaşargil’in ’Burada denklik sınavına girmeli’ diye bir ironik durum bile vardır. Mehmet Öz’ü mutlaka grubumuzda görmek isteriz. Markalaştı. Prof. Harzem Özgen’i de ortopedi-onkoloji uzmanı çok istedik ve anlaştık.

ANTALYA`DA ÜNİVERSETE AÇIP KIBRIS`A ALTERNATİF OLACAK
Bundan sonraki hedefleriniz ne?

Üniversiteyle bunu taçlandıracağız. Kıbrıs’a alternatif olacak Antalya merkezli bir üniversite kuracağız. 2008’in sonuna kadar üniversite organizasyonu yapacağız. Sağlıkla eğitim iç içe. Bu da olmazsa olmazlarımızdan birisi. Bir zihniyet devrimi oldu

Özel sağlık sektörü nereye gidiyor?

Özel sağlık sistemi tüm sistemin yüzde 12’si. Bu kadar hızla devam etse, 10 yıl sonra toplamın yüzde 20’i olur. Sistem o kadar büyük ki, biz büyüsek de bir şey ifade etmiyor. Türkiye’de zihniyet devrimi oldu. Bugün özel sektör olmasın, kuyruklar, insan yerine koymama da başlar.

Özek sektörde yatırımların anormal bir hıza ulaştığı söylenebilir mi?

Evet, yatırımılar hızlandı. Ancak bu sürecin böyle devam etmesi, önünün açılması şart. Bunun aksi bir durum, Türkiye için sıkıntı yaratır. OECD ortalamasına baktığınızda Türkiye sınıfta kalıyor. İktidar bu çıtayı daha yukarı taşımazsa bedelini çok ağır öder. Çünkü artık herkes her şeyin farkında. 

Medical Park Hastaneler Grubu Başkanı Muharrem Usta açıkladı..

Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, gözünü yurt dışına dikti. Medical Park Hastaneler Grubu Başkanı Muharrem Usta, "Yeni hastanelerimizle sağlık turizmine odaklanacağız. Çin, Hindistan gibi kalabalık ülkelerde ortaklık için 2-3 grupla görüşüyoruz" dedi.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Türkiye`de agresif büyüme planları olmadığını, yurt dışında büyüme fırsatlarına baktıklarını belirtti. Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkeler ile ortaklık için görüşmelere başladı.

Usta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Artık doğuya ve Afrika`ya bakmak lazım. Hastanecilikte yurt dışında sıfırdan yatırım, özellikle kalifiye çalışan bulmak açısından çok zor. Bu nedenle biz yurt dışında ortaklıklar kurmayı planlıyoruz. Hastanecilikle ilgili gruplarla ortaklık için görüşüyoruz. Bölgemizdeki 10-15 milyon nüfuslu ülkeler yerine, yüksek nüfuslu ülkelere yatırım yapmak çok daha mantıklı. Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkelerde ortaklık için 2-3 grupla görüşüyoruz" dedi.

"Beklentileri Yüksek Hasta Grupları İçin Sağlık Turizminde Merkez Olmak İsiyoruz"

Ankara Çankaya ile İstanbul Ulus`taki hastanenin 2012`de, İzmir Karşıyaka`daki hastanenin ise iki ay sonra hizmete açılacağını belirten Usta, şu bilgileri verdi:

"Grubumuzun 2011 yılı ciro beklentisi 850 milyon TL. Herkes için sağlık felsefesine uygun olarak Medical Park`ın bir başka segmentte göreceğiz. Önümüzdeki dönemde organ nakli ve kemik iliği nakli gibi tıbbın zor alanlarına biraz daha fazla ağırlık vereceğiz. Amacımız bu hastaneyi özellikle sağlık turizmi alanında yurtdışında beklentileri çok yüksek olan hasta grupları için bir merkez yapmak."

Usta, Türkiye`nin sağlık turizminde henüz hak ettiği yere gelemediğini ifade ederek, şunları anlattı: "Bundan sonrasında büyük gelişme olacağına inanıyoruz. Sağlık Bakanlığı`nda yurtdışı sağlık turizmiyle ilgili bir birim kuruldu. Bakanlık sağlık turizmine destek kararlılığından vazgeçmezse Türkiye sağlık turizmi cenneti olur.

Devlet olmadan sağlık turizmi olmaz. Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa`dan gelecek hasta sayısı katlanarak artar. Önümüzdeki 5 yılda Türkiye sağlık turizminde 5 milyar dolarlık bir pastaya erişecek hale gelecek. Bizim de hedefimiz grup olarak 2011 için 40 milyon dolar, 5 yılda da da 500 milyon dolar gelir elde etmek. Türkiye artık sağlık alanında da markalaştı."Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, gözünü yurt dışına dikti. Medical Park Hastaneler Grubu Başkanı Muharrem Usta, "Yeni hastanelerimizle sağlık turizmine odaklanacağız. Çin, Hindistan gibi kalabalık ülkelerde ortaklık için 2-3 grupla görüşüyoruz" dedi.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Türkiye`de agresif büyüme planları olmadığını, yurt dışında büyüme fırsatlarına baktıklarını belirtti. Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkeler ile ortaklık için görüşmelere başladı.

Usta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Artık doğuya ve Afrika`ya bakmak lazım. Hastanecilikte yurt dışında sıfırdan yatırım, özellikle kalifiye çalışan bulmak açısından çok zor. Bu nedenle biz yurt dışında ortaklıklar kurmayı planlıyoruz. Hastanecilikle ilgili gruplarla ortaklık için görüşüyoruz. Bölgemizdeki 10-15 milyon nüfuslu ülkeler yerine, yüksek nüfuslu ülkelere yatırım yapmak çok daha mantıklı. Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkelerde ortaklık için 2-3 grupla görüşüyoruz" dedi.

"Beklentileri Yüksek Hasta Grupları İçin Sağlık Turizminde Merkez Olmak İsiyoruz"

Ankara Çankaya ile İstanbul Ulus`taki hastanenin 2012`de, İzmir Karşıyaka`daki hastanenin ise iki ay sonra hizmete açılacağını belirten Usta, şu bilgileri verdi:

"Grubumuzun 2011 yılı ciro beklentisi 850 milyon TL. Herkes için sağlık felsefesine uygun olarak Medical Park`ın bir başka segmentte göreceğiz. Önümüzdeki dönemde organ nakli ve kemik iliği nakli gibi tıbbın zor alanlarına biraz daha fazla ağırlık vereceğiz. Amacımız bu hastaneyi özellikle sağlık turizmi alanında yurtdışında beklentileri çok yüksek olan hasta grupları için bir merkez yapmak."

Usta, Türkiye`nin sağlık turizminde henüz hak ettiği yere gelemediğini ifade ederek, şunları anlattı: "Bundan sonrasında büyük gelişme olacağına inanıyoruz. Sağlık Bakanlığı`nda yurtdışı sağlık turizmiyle ilgili bir birim kuruldu. Bakanlık sağlık turizmine destek kararlılığından vazgeçmezse Türkiye sağlık turizmi cenneti olur.

Devlet olmadan sağlık turizmi olmaz. Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa`dan gelecek hasta sayısı katlanarak artar. Önümüzdeki 5 yılda Türkiye sağlık turizminde 5 milyar dolarlık bir pastaya erişecek hale gelecek. Bizim de hedefimiz grup olarak 2011 için 40 milyon dolar, 5 yılda da da 500 milyon dolar gelir elde etmek. Türkiye artık sağlık alanında da markalaştı."Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, gözünü yurt dışına dikti. Medical Park Hastaneler Grubu Başkanı Muharrem Usta, "Yeni hastanelerimizle sağlık turizmine odaklanacağız. Çin, Hindistan gibi kalabalık ülkelerde ortaklık için 2-3 grupla görüşüyoruz" dedi.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Türkiye`de agresif büyüme planları olmadığını, yurt dışında büyüme fırsatlarına baktıklarını belirtti. Türkiye`de üç yeni hastane açmaya hazırlanan Medical Park, Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkeler ile ortaklık için görüşmelere başladı.

Usta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Artık doğuya ve Afrika`ya bakmak lazım. Hastanecilikte yurt dışında sıfırdan yatırım, özellikle kalifiye çalışan bulmak açısından çok zor. Bu nedenle biz yurt dışında ortaklıklar kurmayı planlıyoruz. Hastanecilikle ilgili gruplarla ortaklık için görüşüyoruz. Bölgemizdeki 10-15 milyon nüfuslu ülkeler yerine, yüksek nüfuslu ülkelere yatırım yapmak çok daha mantıklı. Çin, Hindistan, Singapur gibi ülkelerde ortaklık için 2-3 grupla görüşüyoruz" dedi.

"Beklentileri Yüksek Hasta Grupları İçin Sağlık Turizminde Merkez Olmak İsiyoruz"

Ankara Çankaya ile İstanbul Ulus`taki hastanenin 2012`de, İzmir Karşıyaka`daki hastanenin ise iki ay sonra hizmete açılacağını belirten Usta, şu bilgileri verdi:

"Grubumuzun 2011 yılı ciro beklentisi 850 milyon TL. Herkes için sağlık felsefesine uygun olarak Medical Park`ın bir başka segmentte göreceğiz. Önümüzdeki dönemde organ nakli ve kemik iliği nakli gibi tıbbın zor alanlarına biraz daha fazla ağırlık vereceğiz. Amacımız bu hastaneyi özellikle sağlık turizmi alanında yurtdışında beklentileri çok yüksek olan hasta grupları için bir merkez yapmak."

Usta, Türkiye`nin sağlık turizminde henüz hak ettiği yere gelemediğini ifade ederek, şunları anlattı: "Bundan sonrasında büyük gelişme olacağına inanıyoruz. Sağlık Bakanlığı`nda yurtdışı sağlık turizmiyle ilgili bir birim kuruldu. Bakanlık sağlık turizmine destek kararlılığından vazgeçmezse Türkiye sağlık turizmi cenneti olur.

Devlet olmadan sağlık turizmi olmaz. Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa`dan gelecek hasta sayısı katlanarak artar. Önümüzdeki 5 yılda Türkiye sağlık turizminde 5 milyar dolarlık bir pastaya erişecek hale gelecek. Bizim de hedefimiz grup olarak 2011 için 40 milyon dolar, 5 yılda da da 500 milyon dolar gelir elde etmek. Türkiye artık sağlık alanında da markalaştı."
Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selçuk.usta.. Trabzonlu. 2017-01-26 21:43:05

Yapışmış oldunuz.calismalarda dolayı.size.ekip arkadaşlariniz.cok.teskur.borc.bilirim.. İstanbul.pendik.kaynarca.

banner8

banner22

banner7

banner25