Aydınlanamayan Bir Sır! Uzaylılar UFO ve 51. BÖLGE

ABD' de bulunan 51. Bölge gizemini hala korumaktadır. Bu araştırma üssü hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bölgede yapılan araştırmalar nelerdir? Yasaklar ve kurallar nedir? Söylentiler ve gizemler nelerdir? ABD yetkililerinin Açıklamaları nelerdir?

Aydınlanamayan Bir Sır! Uzaylılar UFO ve 51. BÖLGE

ABD' de bulunan 51. Bölge gizemini hala korumaktadır. Bu araştırma üssü hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bölgede yapılan araştırmalar nelerdir? Yasaklar ve kurallar nedir? Söylentiler ve gizemler nelerdir? ABD yetkililerinin Açıklamaları nelerdir?

28 Aralık 2016 Çarşamba 17:21
Aydınlanamayan Bir Sır! Uzaylılar UFO ve 51. BÖLGE

Dünyada 51. Bölge olarak nam salmış araştırma üssü Las Vegas’ ın 153 km uzağında Groom Çölü yakınlarında bulunmaktadır.  51. Bölgenin popülerliğini ve gizemini korumasının 2 büyük nedeni vardır ilki araştırma üssünde uzaylılara ve ufolar ile ilgili araştırmaların yapıldığının hatta dünyaya gelmiş uzaylıların orada tutulduğu söylentisi diğeri ise Amerika Birleşik Devletleri ’ nin bu bölgesi sürekli reddedip varlığını üstü kapalı ve detay içermeyen açıklamalar ile 2013 yılında kabul etmesidir.

               Bölgenin gizli tarihi temel olarak 1947 deki  Roswell’ e düştüğü iddia edilen UFO olayına dayanmaktadır. Bu UFO nun 51. Bölgede incelendiği söylentileri yaygındır, dönemin en büyük iletişim aracı olan radyo aracılığı ile yayınlara bağlanan bir köylünün heyecanlı ve hararetli bir şekilde olaya tanık olduğunu anlatması ve tam olarak konuyu bitiremeyip yayının kesilmesi bir daha da söz konusu kişiye ulaşılamaması olayı daha da gizemli bir hale sokmuştur.

51. Bölge Nasıl Bir Yerdir, Nasıl Korunmaktadır?

51. Bölge uzaydan çekilen görüntülerden görüldüğü kadarı ile çölün ortasında bulunan ambarlara benzeyen binaların olduğu terkedilmiş bir bölge görünümündedir. Buna rağmen bölgenin yer altına açılan bir yer olduğu tahmin edilmektedir. Bölge sınırlarına 50 mil den daha fazla yaklaşmak yasaktır. Rütbesiz olan korumaların bu sınıra yakın bulundukları ve görevlerinin 50 mil sınırına yaklaşan sivili  uyarmak ve rütbeli askerlere bildirmek oldukları söylenmektedir. Rütbeli askerlerin ise direk olarak vurma yetkilerine sahip olduğu yine söylentiler arasındadır. Bölgede birçok güvenlik kamerası olduğu ise bilinen bir gerçektir. Bölgenin uzaydan çekilen ilk görüntüsü 1957 yılında Rusya tarafından uzaya gönderilen bir ordu ile gerçekleşmiştir. Rusya Soğuk Savaş dönemlerinde bu üssü ABD ‘ ye siyasi baskı oluşturmak için kullanmaya çalışsa da bu konuda pek başarılı olamamıştır.

51. Bölgede Yapıldığı Söylenen Araştırmalar Nelerdir?

Araştırma üssünde temel araştırma konu uzay, uzaylılar ve UFO  teknolojisi olarak bilinmektedir. Bu konudaki en büyük kanıt ise ABD’ li bilimci Boyd Bushman’ ın ölmeden önce kayıt altına aldığı  videosudur. Söz konusu bilim adamı uzaylıların görüntüsünün elinde olduğunu ve uzaylılar hakkında çalışma yapan bir grup bilim adamının olduğuna bizzat şahit olduğunu söylemektedir. Yapıldığı söylenen araştırmaların önemli bir grubu ise düşman silahları teknolojisidir. Rivayetler öyle ileri gitmiştir ki bölgede ışınlanma, zamana yolculuk gibi deneylerin yapıldığı dahi söylenmektedir.

ABD Yetkililerin 51. Bölge ile ilgili Açıklamaları ve Karşı Tezler Nelerdir?

Söz konusu bölgenin kesin olarak kuruluş tarihi bilinmemekle beraber 1947 yılından itibaren bölge basında yer almaya ve adından söz ettirmeye başlamıştır. ABD yetkilileri ise bölgenin varlığını bu tarihten 56 yıl sonra 2013 yılında doğrulamıştır. Bu tarihe kadar ise bölgenin varlığını inkar edip, bu söylentileri komplo teorisi olarak nitelendirmişlerdir. 2013 yılındaki açıklamada bölgenin II. Dünya Şavaşı yıllarından itibaren uçakların iniş ve kalkış pisti olarak kullanıldığını ve bazı silahlar üzerinde çalışmalar yapıldığını söylemişlerdir. Ne varki 1957 yılından bu yana elde edilen uzay görüntüleri incelendiğinde, görüntülerde pistlerde yaklaşık 1 karış kalınlığında kum tabakası olduğu ve bu durumda uçakların iniş- kalkış yapmasının imkan dahilinde olmadığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. 2016 ABD Başkanlık Seçimi adaylarından Clinton 4 Ocak 2016 tarihinde yaptığı bir konuşmada uzaylıların dünyaya geldiğine inandığını belirtip seçilmesi halinde 51. Bölge için şeffaflaştırma ve incelenmesi talimatı vereceğini vaad etmiştir. Bu da göstermektedir ki olay hala popülerliğini korumakta ve ABD halkı da bölge ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değildir.

               Bölge gizemini korumaya devam edecektir. Bazı bilim adamları  insanların kullandığı çoğu teknolojinin en az 30 yıl önce bulunduğunu söylemektedirler. Bizler sadece izin verilen kadarı ile teknolojiye sahip olabiliyoruz ve şunu unutmamak gerekir elde edilen teknoloji ve buluşların büyük çoğunluğunun kökeni askeri çalışmalardır. Bilgisayar, X ışınları bunlara verilebilecek en temel örneklerdir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Semanur 2016-12-29 22:06:12

Bence var ve ben tam 2 yıldır bu işi araştırıyorum ve her şeyi biliyorum ama söylesem bile kimse inanmaz ama eğer bir kanıt olsaydı belki inanırlardı ama ben bunu bırakmicam kanıt bulana kadar ve her kez bilene kadar asla vazgeçmicem ne olursa olsun umrumda değil bence bu sırrı her kez bilmeli sonuçta aynı yerde nefes alıp veriyoruz biliyorum insanlar bunu öğrendiğinde neler olacığını sene olmuş 2017 kaç sene oldu 1947 den 2017 kadar artık yeter nasa açıklamıyorsa yada 51. Bölge ortaya çıkmıyorsa o zaman ben ve siz inananlar çıkartır sırrı hadi o zaman her keze gerçekleri gösterelim Allah sadece bize yaratmadı evreni illaki vardır

banner8