banner1

Face ve Twitter ne zaman düzelecek? Neden yavaş?

Facebook ve Twitter ne zaman düzelecek? Ankara'da meydana gelen büyük patlama sonrasında sosyal medya ağları yavaşladı. Facebook ve Twitter acaip yavaşladı ve bu durum kullanıcıları oldukça madur etti. Herkesin merak ettiği konusu ise Facebook ve Twitter'in ne zaman düzeleceği oldu. Dünden itibaren Facebook 'a giriş oldukça zorlaştı.

Face ve Twitter ne zaman düzelecek? Neden yavaş?

Facebook ve Twitter ne zaman düzelecek? Ankara'da meydana gelen büyük patlama sonrasında sosyal medya ağları yavaşladı. Facebook ve Twitter acaip yavaşladı ve bu durum kullanıcıları oldukça madur etti. Herkesin merak ettiği konusu ise Facebook ve Twitter'in ne zaman düzeleceği oldu. Dünden itibaren Facebook 'a giriş oldukça zorlaştı.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:05
Face ve Twitter ne zaman düzelecek? Neden yavaş?

Facebook ne zaman düzelecek? Ankara'da çok büyük bir patlama meydana geldi. Bu patlamada 95 kişi hayatını feci şekilde kaybetti. Ankara'da hayat durma noktasına gelirken internette oldukça yavaşladı. İnternet özellikle Facebook ve Twitter 'a girişler var ama ne yazık ki bu patlamadan sonra gerek interentin yavaşlaması gerekse Facebook ve Twitter'a girişler neredeyse olanaksız hale geldi. İki gündür oldukça yavaş olan Facebok ne zaman düzelecek? Facebook neden yavaş sorusu da internet ağlarından ve yaşanan büyük olaydan dolayı daha fazla gerginliğin artmaması olarak da görülebilir. 

Facebook, bugün yine hata verdi. Facebook yavaşlarken, bazı kullanıcılar siteye giriş yapamadı.Oldukça yavaş olduğu gözlenen Facebook, kullanıcıları çileden çıkardı. Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook, hata verdi. Geçtiğimiz günlerde günlerde oluşan bir sorun nedeniyle bir süreliğine giriş yapamayan kullanıcılar, bugün de sorunla karşılaştı. 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook'a erişimin zorlaştığına ilişkin haberler Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından yalanlandı. Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook'un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Kent, yaptığı açıklamada, Ankara'daki patlamaya ilişkin görüntülerin Twitter ve Facebook'tan çıkartılmasıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını söyledi.

Bu çervede Kent, Twitter ve Facebook'un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

TERÖR SALDIRISIYLA İLGİSİ VAR MI?

Bazı kullanıcılar, Facebook'takiş yavaşlığın sebebibinin Ankara Ulus'ta 86 kişinin yaşamını yitirdiği 186 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla bağlantılı olduğunu iddia etti. 

Bu olayların ardından, sosyal medyada artan şiddet içerikli mesajların ve fotoğrafların paylaşımlarından ötürü, bazı internet sağlayıcısı şirketler, bünyelerinde müşteri olarak barındırdıkları internet kullanıcılarının, sosyal medya ağlarına girişlerini en aza indirmek amacıyla yaptığı öne sürüldü. 

An itibariyle Facebook ve Twitter'a giriş, ya kullanılamayacak şekilde çok yavaş oluyor, ya da bazı kullanıcılar hiç giremiyor.

Bu engellemenin nedeni, sosyal medya hesaplarındaki kan, şiddet içerikli fotoğrafların, hakaret dolu paylaşımlar olarak gösteriliyor.

KAPATILDI MI?

Kullanıcılar Twitter ve Facebook'a erişimde sorun yaşadıklarını bildirmişlerdi. Bunun üzerine Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook'un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Kent, açıklamada, Ankara'daki patlamaya ilişkin görüntülerin Twitter ve Facebook'tan çıkartılmasıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını söyledi. Bu çervede Kent, Twitter ve Facebook'un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti

Facebook Nedir?

 

Facebook, günümüzde en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden biridir. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. İlk önce Harvard Üniversite’sinde eğitim gören öğrenciler için kurulmuş olan Facebook zaman içinde Boston çevresinde bulunan okullara ve kısa bir süre içinde de tüm coğrafyaya yayılmıştır.

 

11 Eylül 2006’da açılmış olan Facebook, 31 Ağustos 2013 tarihinde yapılmış istatistiklere göre dünyada en çok ziyaret edilen 2.site olarak belirlenmiştir. Siteyi en çok kullanan ve ziyaret eden ülkeler ise ABD, Mısır, Panama, Norveç, Türkiye ve Avustralya olarak değişim göstermektedir.

 

Facebook Nasıl Kullanılır?

 

Kullanımı oldukça basit olan Facebook’ta bulunan bazı özellikler aşağıda detaylı olarak açıklanmıştır.

 

Fotoğraflar: Bu uygulamayla kullanıcıların kendi arasında fotoğraflarını, arkadaşlarını ve kendilerini de etiketleyerek sunabilme imkânı bulunmaktadır. Yaşanan bazı gizlilik sorunları sebebiyle Facebook fotoğrafların görüntülenmesi üzerinde bazı sınırlamalar getirmiştir. 2007 Ağustos ayı itibariyle Facebook’ta bulunan fotoğraf sayısı 31.31 milyar olarak belirlenmiştir. Kullanıcı sayısıyla birlikte değerlendirildiğinde kişi başı 31 fotoğraf gibi bir değer çıkmaktadır. Facebook üzerine yüklenen fotoğraflar herkes tarafından görülebilmektedir ancak gerekli ayarlamaların yapılmasıyla istenen kullanıcılar ya da hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenmemesi gibi seçeneklerle de düzenlenebilmektedir.

Hediyeler: Şubat 2007 tarihinde Facebook’un gerçekleştirdiği bir uygulamadır. Bu uygulama ile kullanıcılar birbirlerine çeşitli küçük ikonlardan oluşmuş hediyeler gönderebilmektedir. Apple tasarımcısı Susan Kare tarafından tasarlanmakta olan bu ikonlardan oluşan hediyeleri kullanıcıların gizli ya da açıkça verme imkânı bulunmaktadır. İstenmesi durumunda kullanıcılar hediyelerini profillerinde de gösterebilmektedir. Kullanıcılar hesaplarının açılmasıyla birlikte ücretsiz bir hediye verme hakkına sahip olmaktadır. Bu aşamadan sonraki hediyeler için 1 dolar ücret alınmaktadır.

Dürtme (Poke): Bu uygulama ile bir kullanıcı diğer bir kullanıcıyı dürterek diyalog kurabilmektedir. Bu işlem bazen merhaba anlamına da gelse aynı işi yapmakta olan X Me ve Super Poke gibi bazı Facebook uygulamaları da vardır. Bu uygulamalarla dürtme işlemi değişik varyasyonlarla yapılabilmektedir.

Etkinlikler: Etkinlik uygulamasıyla kullanıcıların arkadaşlarıyla belirli buluşmalar oluşturması ve diğer kullanıcıların da bu etkinlere PSVP’leri bildirmelerine imkân vermiştir. Birçok doğum günü, düğün, imza günleri gibi organizasyonlar bu uygulama sayesinde oldukça rahat duyurulabilmektedir.

Video: Video uygulamasıyla Facebook kullanıcılarının birbirlerine YouTube ve buna benzer sitelerde bulunan videoları göndermeleri ve bununla birlikte özel mesajlarla birlikte video kameralarla görüntü kaydederek bunları mesaj olarak göndermeleri sağlanmaktadır.

Uygulamalar: 24 Mayıs 2007 tarihinden itibaren Facebook Platform adı verilen altyapı ile geliştiricilerin Facebook’la etkileşimli olarak uygulamalar yaratmasına imkân sağlanmıştır. Bu uygulamalar Facebook API ile birlikte kolaylıkla geliştirilebilmektedir. 11 Ekim 2007 tarihinden itibaren Facebook üzerinde 5500’den fazla uygulama bulunmaktadır.

 

 

Facebook Ne İşe Yarar?

 

Facebook’un amacı kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabilmelerini ve bilgi alışverişinde bulunabilmelerini desteklemektir. Bu süreçte tercih edilecek olan uygulamalar ise sayfanın kullanılma düzeyine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eklenen uygulamalarla birlikte kullanıcıların keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak oyunlar bulunmaktadır.

 

Pek çok kişi tarafından beğenilen bu oyunlarla birlikte site üzerinde geçirilen vakit artmıştır. Kullanıcıların uzun zamandır görüşemedikleri arkadaşlarıyla iletişim kurmalarına, birbirlerini bulmalarına zemin hazırlayan Facebook pek çok dil desteğine sahiptir. Çeviriler uygulamasıyla birlikte Çekçe, Almanca, geleneksel Çince, basitleştirilmiş Çince, Hong Kong Çincesi, Fince, Danca, Fransızca, Felemenkçe, Galce, İsveççe, İspanyolca, İtalyanca, Katalanca, Japonca, Lehçe, Korece, Brezilya Portekizcesi, Bokmal Norveççesi, Türkçe ve Rusça mevcut olan dillerdir.

 

 

ANKARA'DAKİ PATLAMADA ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU!

Bu sabah, Eğitim-Sen üyeleri ile HDP'liler Ankara'da meydana gelen patlamayı protesto etmek için İnönü Parkı önünde bir ardaya geldi. Bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de destek verdiği eylemde konuşma yapan Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Boğa, Ankara'daki patlamada Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri makinist Bilgen Parlak, makinist Yılmaz Elmascan ve 1 yıl önce evlendiği eşi öğretmen Gülhan Karlı Elmascan, Emek Partisi üyesi Şebnem Yurtman ve HDP üyesi Hacı Mehmet Şah'ın hayatını kaybettiğini açıkladı. Konuşmaların ardından eylemciler, yürümek isteyince bunu izin vermeyen polislerle aralarında kısa süreli gerginlik yaşandı.

 

BAŞBAKANLIK KOORDİNASYON MERKEZİ ÖLÜ VE YARALI SAYISINI AÇIKLADI! SON DAKİKA!

 

 "95 vatandaşımız hayatını kaybetti, 246 kişinin tedavisi sürüyor." 

 

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, Ankara'da meydana gelen patlama sonucu 95 kişinin hayatını kaybettiği, 48'i yoğun bakımda olmak üzere 246 kişinin de hastanedeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi. yapılan açıklamad yaşamını yitiren 52 kişinin de isimleri verildi. Koordisyon merkezi tarafından yapılan Son dakika açıklanmasına göre; "10 Ekim saat 10:04’te Ankara Tren Garı önünde meydana gelen bombalı saldırılar sonrasında başlatılan soruşturma süreci devam etmektedir. Saldırıyı gerçekleştiren odakların tespiti ve bir an önce adalet önüne sevk edilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. 10 Ekim saat 23:10 itibariyle, menfur saldırı sonucu 48’i yoğun bakımda 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayda 95 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ankara genelinde 29 hastanede tüm birimlerimiz teyakkuz halinde görevlerinin başındadır. Acil hasta nakli ihtiyacı ihtimaline karşı 5 ambulans helikopter ve 1 ambulans uçak hazır bekletilmektedir. Patlama anından itibaren 57 ambulansımız görev yapmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kimlik tespiti ve otopsi işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmektedir. Bu çerçevede otopsi işlemleri biten cenazeler gecikmeksizin ailelerine teslim edilmektedir. 10 cenaze ailelerine teslim edilmiştir." şelinde oldu.

 

PATLAMADA YÖNETİM KURULU ÜYESİ DE ÖLDÜ

 

Öte yandan Mersin'in Tarsus İlçesi'nden giden Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu üyesi 3 çocuk babası Metin Peşmen'in de Ankara'daki patlamada hayatını kaybettiği bildirildi. Derneğin Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçel, mitinge birlikte gittikleri arkadaşı Metin Peşmen'in de hayatını kaybettiğini, cenazesini almak için Ulus Devlet Hastanesi'nde beklediklerini söyledi.Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gökhan Akman, Denizli EMEP grubuyla birlikte mitinge katılmaya giden Korkmaz Tedik, HDP Alanya İlçe Eş Başkanı İsmail İşli'nin yeğeni Ebru Mavi'nin

Emek Partisi üyesi Ankara’da bombalı saldırıda yaşamanı yitiren iki çocuk babası 53 yaşındaki Metin Kürkçü'nün bugün doğum günü olduğu bildirildi.

 

ANKARA'DAKİ PATLAMADA ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU MU?

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tren garı önünde meydana gelen patlamalara ilişkin Başbakanlık Yeni Bina'da ortak basın toplantısı düzenledi. Selami Altınok, saldırıda hayatını kaybeden polis memurunun olmadığını açıkladı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da saldırıda hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşların sayısını açıklayan Bakan Müezzinoğlu, 62 kişinin olay yerinde 24 kişinin de hastaneye getirildikten sonra hayatını kaybettiğini toplamda hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 86 olduğunu açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, 186 vatandaşın da an itibariyle hastanelerde tedavi gördüğünü açıkladı. Son olarak söz alan Adalet Bakanı Kenan İpek de olayla ilgili 16 Cumhuriyet Başsavcısının görevlendirildiğini açıkladı.

 

HASTANELERDEKİ YARALILARIN LİSTESİ 

 

 

NUMUNE HASTANESİ

 

 

1-GÜLFER AKKAYA

 

2-MUKADDER KARDİYEN

 

3-BAHAR GÖKALP

 

4-HATUN BERK

 

5-İDRİS KILIÇASLAN

 

6-HASAN TEKİN

 

7-GAMZE ŞUAY

 

8-ŞÜKRAN ELCİK

 

9-VEYSEL TUNÇ

 

10-SAKİNE ŞIRAL

 

11-KAMURAN TEKİN

 

12-HEVAL BURCU TATLI

 

13-SEYFETTİN SARI

 

14-AHMET ÖZÜ

 

15-FATİH KIYAK

 

16-SELÇUK KARASU

 

17-CAFER ALTUN

 

18-MAHSUN ALPAR

 

19-ARZU ÖZGÜLSÜM

 

20-ALİ TUNCEL

 

21-MEHMET ALCU

 

22-UĞUR ERMAN KARAKOÇ

 

23-MEHMET AYDIN

 

24-EKİN OSMANOĞULLARI

 

25-NAZLICAN ÇELİK

 

26-KORKMAZ TETİK

 

27-HALİL KARABULUT

 

28-MELİHE ÖNEN

 

29-SERHAN YILDIRIM

 

30-DÖNDÜ HANCI

 

31-SEMAYE ÖZBAY

 

32-NEZİR ÇİÇEK

 

33-VEDAT KARABULUT

 

34-OĞUZHAN ÇIRAK

 

35-SEHER KARATAŞ

 

36-GÖKHAN GÖKBÖNÜ

 

37-UĞUR MUMCU ŞAHİN

 

38-BÜLENT KÖREĞİ

 

39-HASAN ALKAN

 

40-SÜLEYMAN ŞENER

 

41-HASAN KILIÇ

 

42-İBRAHİM DAMATOĞLU

 

43-DİDEM DAMATOĞLU

 

44-PINAR ALKAN

 

45-İLYAS KAYA

 

46-MÜCAHİT YILMAZ

 

47-ABDULAH KADİR ÜNLÜ

 

48-PINAR A ALKAN

 

49-ERTUĞRUL KURU

 

50-AZİZ MUSTAFA ŞİMŞEK

 

51-MUZAFFER GÖKTEPE

 

52-SİNEM DENİZ AK

 

53-ÖZGE ARSLAN

 

54-LÜTFÜ AYIK

 

55-SERVET POLAT

 

56-NERGİZ KOLCUOĞLU

 

57-UĞUR ARMAN KARAKOÇ

 

58-ŞÜKRAN ASAN

 

59-CEVAT AKTAŞ

 

60-MUHAMMET ALİ BÖĞREKÇİ

 

61-HIDIR DEMİR

 

62-FURKAN GEÇGİN

 

63-CUMA GÜLEL

 

64-BURAK DURMUŞ PEKER

 

65-HÜSEYİN UMUT BAŞTÜRK

 

66-İBRAHİM AKGÜN

 

67-CUMA GÜZEL

 

68-ALİ CAN SEBİR

 

69-NERGİS KORUCUOĞLU

 

70-ALİ SERÇEOĞLU

 

 

DIŞKAPI VE İBN-İ SİNA HASTANELERİ

 

 

1. HEVAL TAYAN

 

2. ENDER TAŞKIN

 

3. HASAN UÇAR

 

4. AHMET ŞAN

 

5. BEDİNUR EMRULLAH

 

6. ERSİN TETİK

 

7. MUSTAFA YILDIZ

 

8. HASAN AKDEMİR

 

9. ONUR GÜLER

 

10. MUAMMET (MEHMET ) UYAN

 

11. İBRAHİM KANBAL

 

12. LEVENT İLBAN

 

13. HAŞMET TOSUN

 

14. EMRULLAH ÖZDEMİR

 

15. MEHMET AKGÜN

 

16. SAİT….

 

17. DENİZCAN METİN

 

18. MEHMET ÇELİK

 

19. HÜSEYİN TAŞ

 

20. DİLBER AYDEMİR

 

21. SELÇUK KALAYCIOĞLU

 

22. ADNAN MENGİ

 

23. ÖZER ERSİN DEĞİRMENCİ

 

24. MÜJDE GENÇ

 

25. GÜLAY ALKAN

 

26. MUZAFFER GÜNEŞ

 

27. İSMAİL KILIÇ

 

28. FİLİZ UZEL

 

29. CEREN CANSU SAYIN

 

30. YAKUP CAN TELCİ

 

31. CENGİZ BÖLÜKBAŞI

 

32. YUSUF ERSAN

 

33. HAYRETTİN ARDIÇ

 

34. SADET GÜRBÜZ

 

35. MEHMET SIDIK

 

36. NURETTİN…

 

37. ŞENAR FİDANCAN

 

38. ŞİRİN DAĞ

 

39. HASAN ABA

 

40. KAMİL MOR

 

41. CANAN FIRAT

 

42. GÜLLÜ BAKIRMAN

 

43. ARİF VURAL

 

44. MUSTAFA DUMAN

 

45. MURAT KARTAL

 

46. AL HIDIR TEKİN

 

47. İBRAHİM OĞUR

 

48. KURTULUŞ YÖNDEM

 

49. BARIŞ AYDEMİR

 

50. AZAD AKPINAR

 

51. HÜSEYİN UZUNYAYLA

 

52. YUNUS AKIN

 

53. MEHMET ALTAY

 

54. MEDİNE AKSOY

 

55. LEYLA ÖZTÜRK

 

56. LOKMAN ŞİMŞEK

 

57. BAHADIR KILIÇ

 

58. MUSTAFA ÇAKIR

 

59. İRFAN TUNCER

 

60. AHMET DOĞAN

 

61. YAĞMUR BULUT

 

62. ÖZDEMİR ALTIN

 

63. FALEMEZ ÖNER

 

64. PINAR TÜRK

 

65. ŞÜKRÜ YAMAN

 

66. SALİH ……

 

İşte Selami Altınok'un konuşmasından satırbaşları;

 

10:04'te Ankara'da tren garının bulunduğu alanda terör eylemi meydana gelmiştir. Bu terör eylemi Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılmış bir eylemdir, lanetliyoruz. Ölenlere rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

1 Ekim itibariyle Emek Platformu diye adlandırdığımız platform Ankara'da eylem yapmak için izin istemiş ve verilmişti. Menfur saldırının olduğu alanda önlemler alınmıştı. Sıhiye'de bariyerleme yapılmış ve alana girişte gerekli aramalar yapılacaktı.

 

Son Güncelleme: 10.11.2016 15:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner8

banner7