Chp’li Büyükşehir Belediye Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Mesajları Yayınladı

Chp’li Büyükşehir Belediye Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Mesajları Yayınladı

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanları, bu gece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yayınladı.

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları, bu gece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yayınladı.

Millet İttifakı bileşenlerinden 5 parti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olması konusunda mutabık kaldı. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün adaylık için Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu işaret etti.

Bunun üzerine dün akşam saatlerinde Ankara’ya gelen Ekrem İmamoğlu, CHP’li büyükşehir belediye başkanları ile buluştu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde; Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde Ankara Gölbaşı’nda ABB Konukevi’nde yapılan buluşmaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer de katıldı.

Depremin vurduğu bölge olan Hatay’dan ayrılamayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın dışında, henüz Ankara’ya gelememiş olan CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanları da buluşmaya destek verdi. İmamoğlu ve Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden bu gece Kılıçdaroğlu’na destek mesajları paylaştılar.

Bunun ardından, CHP’li diğer büyükşehir belediye başkanları da Kılıçdaroğlu’na destek için şu mesajları paylaştılar:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: “Bu toprakların hasret kaldığı yepyeni bir dönem başlıyor... Gençlerimizin hayal kurabildiği, tüm farklılıkların zenginliğe dönüştüğü, düşüncelerin özgürlükle yeşerdiği, doğanın zulüm görmediği bir gelecek çok yakın. Bu geleceğin peşindeyiz. @kilicdarogluk

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar: “Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığı bugünlerde, sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın bir ve beraber olmasını diliyoruz.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: “Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığı bugünlerde, sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kılıçdaroğlu'nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın bir ve beraber olmasını diliyoruz.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: “Halkımızın umudu Millet masası. Durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Halkın iktidarını kuracağız. Hep birlikte güçlenerek soframızı genişleteceğiz. Kazanacağız. Kazanan halkımız olacak. Millet ittifakımızın bir ve beraber olmasını diliyorum. Seninleyiz. @kilicdarogluk

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu: “Güçlü ve azimli bir şekilde ülkemizin aydınlık yarınları için çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlayan birlik ve beraberlik duygumuzla Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanındayız. @kilicdarogluk

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında birbirimize güvenerek, kol kola girerek adalet, huzur ve refahın hakim olduğu aydınlık yarınları birlikte kuracağız. Ülkemizin geleceği, Millet İttifakı'nın başarısı için Genel Başkanımız Sayın @kilicdarogluk yanındayız. Yarınlar bizim.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Hep birlikte kazanacağız. @kilicdarogluk.”

(Fotoğraf: Arşiv)

Anka Haber Ajansı