Şehit Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin Cenazesi Toprağa Verildi (2)

Şehit Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin Cenazesi Toprağa Verildi (2)

Irak'ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin (32) cenazesi, Fatsa ilçesi Bolaman Güvercinlik Mahallesi'ndeki baba ocağından helallik alındıktan sonra Fatsa 15 Temmuz Demokrasi...

TOPRAĞA VERİLDİ

Irak'ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin (32) cenazesi, Fatsa ilçesi Bolaman Güvercinlik Mahallesi'ndeki baba ocağından helallik alındıktan sonra Fatsa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na getirildi. Burada şehit Kesti için cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye şehidin babası Yılmaz, annesi Ayten, kardeşi Halil İbrahim, eşi Pınar Kesti ve aile yakınlarının yanı sıra Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Valisi Tuncay Sonel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, AK Parti Ordu milletvekilleri Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, askeri erkan ve mülki amirler ile çok sayıda kişi katıldı. Şehidin annesi, oğlunun tabutuna sarılıp, önüne koyulan fotoğrafı öperek gözyaşı döktü. Cenazeye, şehidin 2 yaşındaki oğlu da getirildi.

Kılınan namaz sonrası şehidin cenazesi, cenaze aracına konuldu. Kendisi gibi uzman çavuş olan kardeşi Halil İbrahim Kesti, ağabeyinin tabutuna sarılarak, gözyaşı döktü. Şehit Kesti, aile kabristanlığında toprağa verildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Şehit Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin Cenazesi Toprağa Verildi (2)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı