Willian Arao: Derbiyi Kazanmak İçin Her Şeyimizi Vereceğiz

Willian Arao: Derbiyi Kazanmak İçin Her Şeyimizi Vereceğiz

Fenerbahçeli futbolcu Willian Arao, "Derbiyi kazanmak için her şeyimizi vereceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Maksimum seviyede hazırlıklarımızı sürdürüyoruz bu maçtan galip ayrılmak için" dedi.

İSTANBUL,(DHA) - Fenerbahçeli futbolcu Willian Arao, "Derbiyi kazanmak için her şeyimizi vereceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Maksimum seviyede hazırlıklarımızı sürdürüyoruz bu maçtan galip ayrılmak için" dedi.

Fenerbahçe'nin Brezilyalı orta saha oyuncusu Willian Arao, Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulundu. Sezonun geride kalan bölümünü değerlendiren Arao, pazar günü Beşiktaş ile oynanacak derbi maç hakkında konuştu. Derbi maçlarının özel olduğunu ve Beşiktaş maçına fazlasıyla hazır olduğu belirten Brezilyalı oyuncu, lig şampiyonluğu için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Willian Arao'nun açıklamaları şu şekilde:

İYİ OYNUYORUZ VE HER HAFTA ÜZERİNE KOYARAK İLERLİYORUZ VE GELİŞİYORUZ

"Takımımız sürekli gelişim gösteriyor. Şu anda iyi oynuyoruz ve her hafta üzerine koyarak ilerliyoruz ve gelişiyoruz. Teknik Direktörümüz de bunu sürekli dile getiriyor. Taraftarlarımızın da bunu gördüğünü düşünüyorum. Her maç daha az hata yapıyoruz. Bu da iyi bir gösterge ama hala en iyi seviyemizde değiliz. Her geçen gün daha iyi ve daha özgüvenli oynamaya çalışıyoruz ve hocamızın bizden istediklerine adapte olmaya çalışıyoruz. Çok fazla maç, çok fazla seyahat, neredeyse hiç izin yapmadan devam ettik. Milli arada çocuklarıma vakit ayırdım ve İstanbul'u daha yakından tanıma fırsatım oldu. Dinlenmek vücuda da iyi geliyor ki maçlar başladığında yüzde yüzünüzü verebilesiniz. Çünkü bir sonraki araya kadar uzun bir süre var."

BEŞİKTAŞ MAÇI HAZIRLIKLARI ÇOK YOĞUN VE SERT GEÇİYOR

"Beşiktaş maçı hazırlıkları yoğun ve sert geçiyor. Milli takıma gitmeyen oyuncular antrenmanlarda yüzde yüzünden de fazlasını veriyorlar ki kaldığımız yerden devam edelim. Hatta üzerine koyalım çünkü yoğun maç trafiğinde bazı yapamadığımız şeyleri bu süreçte yapma fırsatı buluyoruz. Mesela daha çok fitness ve kuvvet çalışması gibi. Eminim milli takımdaki oyuncular da orada en iyi şekilde hazırlanıyorlar ki derbi maçına en kuvvetli şekilde çıkabilelim. Derbi maçlarına çıkarken kendimi çok mutlu ve gururlu hissediyorum. Küçükken Brezilyalı çocukların hayalidir, büyük maçlarda oynamak. Eminim Türkiye'de de aynı şekildedir. Çocuklar her zaman büyük maçlarda, güzel atmosferlerde, büyük statlarda oynamanın hayalini kurarlar. Bu sebeple derbi haftalarında çok mutlu olurum küçükken kurduğum bu hayali bir kez daha gerçekleştiriyor olduğum için. Derbi maçları farklıdır, atmosferi farklıdır. Mental ve fiziksel olarak kendinizi çok iyi hazırlamanız gerekir ki elinizden gelenin en iyisini sahada verebilesiniz. Bazen derbide kontrolünüz dışında şeyler olabiliyor. Bunun içinde mental olarak da çok iyi hazır olmanız gerekiyor. Aramızda da konuşuyoruz. Ben ve benim gibi Türkiye'de ilk derbisini oynayacak oyuncular için bu önemli. Videolar izliyorum, Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan eski maçları görüyorum. Atmosfer nasıl oluyor, taraftar ve oyuncuların reaksiyonu nasıl oluyor? Bunları görme fırsatı elde ediyorum. Buraya gelmeden önce Alex de Souza ile konuşmuştum. Kendisi bana burada oynanan derbilerin önemini anlattı. Dolayısıyla bu maça hazırdan da fazlasıyım. Takım olarak iyi bir maç çıkarmak için hazırım."

HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN SAHADA HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

"Takım ruhu olan güzel bir ortam yarattık. Takım olarak bazen iyi oynamadığımız günler olabilir ama hiçbir zaman o isteğimizin, kazanma arzumuzun ve her bir top için savaşmanın eksik olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ben de bunu istiyorum. Her maç taraftarlarımıza bunu göstermek istiyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için her şeyimizi vereceğiz, sahada her şeyi yapacağız. Bunu da taraftarlarımıza göstermek istiyoruz."

SAHADA KİM OYNARSA OYNASIN GÖREVLERİNİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE BİLİYOR

"Antrenmanlarda herkes kendini veriyor ve ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Sahada kim oynarsa oynasın görevlerinin ne olduğunu çok iyi bir şekilde biliyor. Oyuncunun karakteristik özellikleri değişebilir ama uygulamak istediğimiz fikri hepimiz biliyoruz. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Oynayan her oyuncu elinden geldiğince yüksek seviyede performans göstermeye çalışıyor. Oyuncular arasında da takım için faydalı bir rekabet var. Bu da hem bireysel anlamda hem de takım olarak performansımızı yukarı çekiyor. İlk 11'de başlayan veya sonradan oyuna giren bütün oyuncular ne yapması gerektiğini çok iyi bir şekilde biliyor. Bunun için de her gün çok çalışıyoruz. Herkes oynadığı zaman ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor ve kendini en iyi şekilde hazırlıyor."

JORGE JESUS'TAN HER GÜN YENİ BİR ŞEYLER ÖĞRENİYORUM

"Jorge Jesus, çok büyük bir teknik direktör olarak tanımlıyorum. Bugüne kadar çalıştığım teknik direktörler arasında en iyisi. Ondan her gün yeni bir şeyler öğreniyorum ki bu da bir oyuncu için çok önemli. Bu şekilde devamlı olarak gelişim gösterebiliyorsunuz. Kendisi çok talepkar bir teknik direktör. Dolayısıyla her zaman yüksek seviyede olmanız lazım. Bazen çok sinirleniyor. Yapılmasını istediği bir şeyi yapmadığınızda veya sahada yapmamanız gereken bir şeyi yaptığınızda çok sinirlenebiliyor. Bu yüzden maçı yaşayarak izliyor. Biz bu duruma alıştık. Şahsi bir durum olmadığını biliyoruz. Onun tek isteği oyuncunun bireysel anlamda gelişebilmesi ve bununla birlikte takımın gelişebilmesi. Bunun için her zaman bizden çok talepkâr. İstiyor ki oyuncu ve takım her geçen gün daha iyiye gitsin."

BENİM İÇİN ASIL ÖNEMLİ OLAN SAHADAKİ GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEK

"İyi oynadığımı düşünüyorum ama daha iyisini de yapabileceğimi biliyorum ve yapacağım. Her gün bunun için çalışıyorum. Bir takım değiştirdiğiniz zaman yeni takım arkadaşlarınıza alışmak için bir süreye ihtiyacınız oluyor. Onların özelliklerine ayak uydurmanız için onları daha yakından tanımanız gerekiyor. Eminim ki her geçen gün üzerine koyarak performansımı daha da yukarı çekeceğim. Ben iyi oynasam bile yeterli görmem, bundan memnun olmam. Her zaman daha iyisini yapmak isterim. Tabii ki asist yaptığım zaman mutlu oluyorum ama benim asıl görevim bu değil. Ben asist ve gollerle takımıma yardım etmek isterim ama benim için asıl önemli olan sahadaki asıl görevimi en iyi şekilde yerine getirmek. Gol atıp kötü oynamaktansa iyi oynayıp, görevlerimi yerine getirip gol atmamayı tercih ederim. Belirtmiş olduğum gibi saha içindeki görevlerim farklı ve en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. İlk golümü de bir an önce atmak istiyorum çünkü oğlum da bana sürekli soruyor. Oğlum buraya gelmeden önce "Sen şimdi Fenerbahçe'de mi oynayacaksın?" diye sorup duruyordu. Şimdi de gol atmam için baskı yapıyor. Onlar burada olmaktan dolayı çok mutlular. Benim için de onların mutlu olduğunu görmek çok önemli."

DERBİYİ KAZANMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

"Taraftarlarımıza şunu söyleyebilirim ki oynayacağımız derbiyi kazanmak için her şeyimizi vereceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Maksimum seviyede hazırlıklarımızı sürdürüyoruz bu maçtan galip ayrılmak için. Ama bizim için en önemlisi sezon sonundaki lig kupasını kaldırmak. Asıl hedefimiz bu. Bunun için de elimizden gelenin en iyisini yapıp çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

(FOTOĞRAFLI)

Willian Arao: Derbiyi Kazanmak İçin Her Şeyimizi Vereceğiz

Kaynak: Demirören Haber Ajansı