Yaşadığı Belirlenen Pkk/ypg'li Terörist, Yakalanıp Tutuklandı

Yaşadığı Belirlenen Pkk/ypg'li Terörist, Yakalanıp Tutuklandı

SURİYE'nin Ayn El Arap kentinde 2014 yılında DEAŞ ile çıkan çatışmada yaralanan ve hastanede öldüğü belirtilen PKK/YPG'li teröristin yaşadığı belirlendi.

Ali LEYLAK- Ömer ŞULUL/ŞANLIURFA, (DHA)- SURİYE'nin Ayn El Arap kentinde 2014 yılında DEAŞ ile çıkan çatışmada yaralanan ve hastanede öldüğü belirtilen PKK/YPG'li teröristin yaşadığı belirlendi. Batman'da gözaltına alınarak Şanlıurfa'ya getirilen Suriye uyruklu "Nergis Oramar" kod adlı terörist Dünya Osman (27), tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin karşısındaki Suriye'nin Ayn El Arap kentinde 26 Eylül 2014'de terör örgütleri DEAŞ ile PKK/YPG arasında çıkan çatışmada, "Nergis Oramar" kod adlı PKK/YPG'li terörist yaralandı. Çatışmada yaralandıktan sonra şarkı okurken çekilen videosu ile bilinen teröristin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği duyuruldu.

OPERASYONLA YAKALANDI

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yaptıkları çalışmada "Nergis Oramar" kod isimli Suriye uyruklu terörist Dünya Osman'ın ölmediği bilgisine ulaştı. Ekipler yaptığı araştırmada Dünya Osman'nın Batman'da yaşadığını belirledi. Adresi belirlenen Dünya Osman, polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak, Şanlıurfa'ya getirildi. Burada sorgulanan Dünya Osman, "DEAŞ'ın saldırısında ayağımdan yaralandım. Tedavimin ardından Irak'a gittim ve orada evlendim. Evlendikten sonra tekrar Türkiye'ye geldik. Şimdi 5 aylık hamileyim. Hiç çatışmaya katılmamıştım. Ayn El Arap'ta 1 yıl maaşlı olarak YPG saflarında bulundum ve bu dönemlerde sadece nöbet tuttum" dediği öğrenildi.

Emniyetteki sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Dünya Osman, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe, "Terör örgütü üyesi olma" suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Yaşadığı Belirlenen Pkk/ypg'li Terörist, Yakalanıp Tutuklandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı